Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BAJAJ PULSAR 200'den Küçük Notlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar Merhaba;

Geçen Cuma bir arkadaşım Nazilli'den Bajaj Pulsar aldı, geldi. Akşam üzeri buluşalım dedim motoru bir CBR 250R kullanıcısı olarak merak ettim. Fuarda'da incelemiştik ama tabi kullandıktan sonra insanın fikirleri daha farklı oluyor. Neyse motorun üstüne bindim ve;

- Sele yüksek, ellerinizi gidona koyduğunuzda Racing motora binmiş gibi omuzlarınızdan kollarınıza bir yığılma oluyor.
    - Garibime giden olaylardan ikincisi gidonun eni geniş. İki elimi yana açmışım gibi bir his verdi.
    - Naked olmasından dolayı önde siper camı yok acayip rüzgar yiyorsunuz. Ben CBR dan alışmışım galiba dizlerim kollarım süratım her yerimden rüzgar yedim.
    - Gaz kolu yumuşak, debriyaj orta sertlikte.
    - Motoru ilk çalıştırdığınızda aynı inazuma gibi sessiz ve sakin çalışıyor.
    - Gözterge paneli ve Devir saati klasik hint tasarımı. (Apache RTR 150 kullananlar yabancılık çekmeyecektir.)
    - Titreşim var, şöyle ki. Rolanti'de çalışırken gaz verdiğinizde bacak aralarınızda haddinden fazla hissediyorsunuz.Yalnız Arkadaşım uzun yolda çok rahatsız edici olmuyor dedi. 6 vites'de devrini aldıktan sonra hissettirmiyor olabilir. Tabi tek silindirde titreşimden bahsetmeden olmuyor.
    - Ön frenler biraz zayıf gibi geldi. İstenilen tepkiyi istediğiniz anda vermiyor. Arkaya biraz sert dokundum arka iyi. Ön pek güvenli gelmedi.
    - Bajaj şunu güzel düşünmüş. Kontrol düğmelerine (Korna-Elektrikli Marş Düğmesi Uzunlar-Kısalar v.s) mavi bir ışıklandırma yapılmış. Arabalarda olduğu gibi. 250 sınıfında farklı bir fark olarak görüyorum.
    - Ön far aydınlatması yeterli, Özellikle uzunlar beni çok şaşırttı. Arka Stop lambası'nın tasarımıda sıradışı.
    - Ekstra olarak bildiğiniz gibi arka enduro çamurluk farklı bir görünüm kazandırmış.
    - Motorun, motor Bloku üzerinde fabrika çıkışı koruma demiri var. Bayi'den alırken direk bunu artı olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Arkadaşa sordum ayrıca mı yaptırdın diye üzerinde orjinal olduğunu söyledi.
    - Eksoz konusunda BAJAJ, eksozu gizlemeyi düşünmüş sanırım. Eksoz Ayak freni pedalının olduğu yerde bitiyor, Yani Orta ayak sehpanın olduğu bölümle, eksozun ortak bir noktada. Sağdan yada kuyruk altından çıkan bir eksoz göremezsiniz.
    - Ön Çamurluk grenaj renginde (Parlak siyah) değil, mat siyah plastik.
    - Aynalar arkayı göstermesi kişinin boyuna göre değişir. Ben pek aynalara dikkat etmedim.
    - İşin ilginci motorun üzerinde "BAJAJ" ibaresini göremedik. Depo'da Pulsar yazıyor ama hiçbir yerinde BAJAJ yazısı yok.
    - Ateşleme 3 buji olarak sağlanıyor.
    - O-Ring zincir var.

Arkadaşım 7.300 TL' ye almış. Plaka Ruhsat işlemlerinin masrafları hariç.

... velhasılı kelam. PULSAR dedikleri makina bu özelliklerden ibaret. Alacaklara bu izlenimler duyurulur.

cece89 ve vedkum bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    güzel bilgiler için teşekkürler.motoru Genel anlamda beğendiğinizi anladım .

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Oturuş pozisyonu olarak şöyle bir paylaşım yapayım:

Daha üzerine binmek nasip olmadı ama tvs apaçi den daha dik oturuş pozisyonuna sahip olduğu aşikar.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Eline saglık güzel yazmışın bende cuma günü teslim alıyorum makinayı görüşlerimi ve bilgilerimi paylaşıcam.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Cuma günü bayide gördüm, montajı yapılıyordu siyah renk. Fotoğraftakinden çok daha güzel duruyor

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Güzel motor ama zamana ihtiyacı var gibi. Fiyatı kalite anlamında biraz düşündürüyor.
    OnurTr bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)