Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hangi Naked ve Neden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Merhabalar, uzun süredir forumdan ve motosikletlerden uzağım (ortalama 5-6 senedir). Motosiklet tutkusu tekrardan aklıma düştü diyenbilirim. Eski emektar scooterımla Antalya - Isparta arası kısa bir yolculuk yaptım ve eşimde artcımdı. Tabii eşimden önce tutulmuştum 2 teker sevdasına, mazimiz eşimle olan mazimizden daha eskidir : ).

Şu sıralar bütceme uygun bir motosiklet arayışındayım, eskisi gibi bekar ve çocuksuz olsam arabayı satar uçlarda birşeyler almaya bakardım ama artık ne o kadar genciz ne de bekar. Hoş 3 yaşındaki kızım Hira da benim gibi hem silah, hem motosiklet tutkunu. Hatta sadece motosiklet değil motor sporlarının hepsine tutkun diyebilirim. Arabaya bindiğimde bir bakarım direksiyona benden önce geçmiş, "hadi markete gidelim" dediğimde; benim emektar scooterla gideceğimi bilir ve benden önce kapıda yerini alır. Neyse ben sizleride sıkmadan sadede geleyim ve öncelik durumuna göre aklımdaki modelleri yazayım;

1. Kawasaki Er-5
    2. Honda Twister (CBF değil özellikle Twister)
    3. Hyosung GT 250 Naked (duruma göre uygun bulursam GT 650)

sizler olsanız bu 3 güzelden hangisini tercih ederdiniz? Nedenleri ile beni aydınlatırsanız sevinirim. Tabii Çin malı olmamak kaydıyla yeni önerilerede açığım. İyi geceler, kazasız belasız sürüşler dilerim ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsettiğiniz tarzda Suzuki GS500 de var. Bi hatırlatma
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz tarzda Suzuki GS500 de var. Bi hatırlatma
    Evet biliyorum, fakat GS500 ü hem bulmak zor hemde bulunsa dahi kmsi bayaa bir gallavi oluyor : ). Yinede teşekkürler ...

Motosikleti
    honda cbf250 - kymco agility 125
    er5. çünkü saydığın motorların içinde insanın altında en tarz duran o. çok karizma duruyor binince.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bütçeniz El verirse Er 5 Ve Gt650 Alacağınız fiyata çok değil 1,2 bin tl daha ekleyerek Daha teknolojik ve Kullanama uygun Er-6 lara yönele bilirsiniz
    Sado

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeniz El verirse Er 5 Ve Gt650 Alacağınız fiyata çok değil 1,2 bin tl daha ekleyerek Daha teknolojik ve Kullanama uygun Er-6 lara yönele bilirsiniz
    Er-6 ya çıktığı günden bu güne kadar pek ısınabilmiş değilim. Yanlış hatırlamıyorsam 2005 sonrasında çıkmıştı ama tekrardan bakmamda sakınca yok, onuda liste içerisine alıyorum teşekkürler ...

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    er-6 listedeyse ben er-6 diyorumm

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman CBF500 neden olmasın?
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Er-6 liste dışında şu an, yazan arkadaş 1-2 bin fark demişti ama aralarında en az 4-5bin fark var malesef. Gel gelelim çok güzel bir motosiklet ama durum Er-6 almaya elverişli değil. Bütce maximum 6, çok zorlarsam ki istemiyorum 7 bin olabilir ...

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam neden özellikle twister istiyorsun cbf değil de

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam neden özellikle twister istiyorsun cbf değil de
    Twister CBF den daha güçlüdür ve CBF de olan bazı kronik problemler Twister da yoktur. Ayrıca iki motosikletide kullandınız mı bilmiyorum ama örneğin CBF in direksiyonu düz yolda dahi titreme yapar, elciklerinde hissedersiniz ve insanı yorar ama aynı problem Twisterda yoktur. Tabii birçok farklı CBF kullanmışlığım yok ama en azından denemiş olduğum 2 CBF de beni rahatsız etmişti. Fakat 2-3 ay kadar kullandığım Twister çok rahat bir motosikletti. Şimdi kafama YBR 250 de takıldı hadi bakalım ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Herşey bir kenara Er-5 bana çok sıcak geliyor, servisi her ne kadar tuzlu olsada bu zamanda 5-6bin e orjinal Japon 500 cc başka motor bulmakta zor ...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Metal kardesim sana er 5 i hiçbir şekilde önermiyorum motor hem eskidi hemde parçaları çok aşırı pahalı en ufak arıza sana 500 tl den aşağıya gelmez hele hele servis problemlerini saymıyorum bile
    listende cbx twister var super motordur yanlız biliyorsun üretimi durdu parçaları çok pahalı servis problemi yok parçalar sorun değil diyorsan kaçırılmayacak motordur
    Gt250 alacaksan eğer kessinlikle 2008 üzeri olanlarını al biliyorsun gt lerin 2007 lerinde bayağı üretim hatası var o yüzden insanı çıldıracak şekilde elektrik arızası veriyor krank kırma olayında zerre inanmıyorum çünkü ben bitane bile krank kıran gt görmedim

Sonuç olarak er5 i kafadan ele gt ile twiste arasında kaldıysan eğer temiz bulabilirsen twister al
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Forumda eski ve tanıdık bir nick i görmek güzel. Yazdığın seçimler arasında en mantıklısı bence hyosung tur. Bende çok araştırdım diğerlerini düşünme bile

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Saydığınız motorlar arasında (cbf,comet,er-5) er-5 diğerleriyle mukayese edilmeyecek bir motor zamanında ben de sizinki gibi bir durumdaydım bütçeyi biraz daha denkleştirip artırıp bir er- 5 aldım ve çok memnunum, durumu sizin bütçenize göre değerlendirdiğimizde 5-6 bin civarı temiz bir er-5 bulmanız biraz zor , bu kış 6.500 civarı temiz bir şeyler denk getirebilirseniz bence düşünmeden alın , arkadaşlar servis ve motorun eskiliğinden bahsetmişler ben de şöyle söyleyeyim temiz kullanılmış bir er-5 öyle parça bakım servis gerektirecek bir motor değildir ha illa ki bir parça mı lazım oldu internet diye bir şey var istediğiniz her parçayı bulabiliyorsunuz artık aşalım bunları , eskiliğinden bahsedilmiş evet eski ama kime göre neye göre ? 2007 model comet ya da twister' a yeni 2005 model er-5'e ise eski diyorsak (teknolojisi eski diyenler olabilir onlara 30 dk er-5 kullanmalarını öneriyorum ) zaten hiç binmeyelim bu motor işini bırakalım .

Bahsettiğiniz motorların hepsini kullandım o yüzden biraz yorum yapabilecek durumda olduğumu düşünüyorum, ha ekonomi benim için önemli diyorsanız ve temizini bulabiliyorsanız 4,5-5 civarı bi 250'lik alın binin onlarda güzel motorlar ama er-5'i o motorlarla kıyaslamak haksızlık olur biraz.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bursa M.kemalpaşa'daki er 5 arkadaşımın motor tamamen orjianal km'de... İnsan gibi fiyat yazdığı için insanların kafasında sorun mu var psikozu oluşuyor ki bende motorumu satarken fazla fazla fiyat yazacağım bu yüzden nasıl olsa abuk teklifler gelecek.Kullanmadığı motoru kötülemek kolaydır.Er 5 canavardır ve kullanımı zordur ve 50 60 km'ye kadar çoğu motoru yer.Düşmezseniz ve fazla sıkıştırmazsanız sorunsuz kullanırsınız.250'lik motorlarla er 5 aynı seçim segmentine koymak kesinlikle er 5 haksızlıktır.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    evet sazan avcısı satıcılar da piyasaya dökülür birazdan hadi rastgele
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Sazan çok olunca ne yapsınlar.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Yorumlar için teşekkürler, Hyosung daki kronik problemleri duydum, zamanında da 2005 model sıfırını almak için bayiye gittiğimde bayisi söylemişti. Ama 2007 üstü Hyosunglar da oldukca güzel bakılabilir. 50 cc den 1100 cc ye kadar birçok motosiklet kullandım ve aralıklarlada olsa 20 senedir motosiklet kullanıyorum yani düşerim ederim diye korkmayın. Ayrıca bindiğim motoru severim, gözüm gibi bakarım ve yormam kolay kolay. 45.000 km de Kymco scooterım var daha "gitmem" demedi siz düşünün. Er-5 güzel motor ama temizini bulmak beni biraz zorlayacak ve kışın o motoru nasıl getiririm bilemiyorum ...

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metal kardeşim cbf ile twister arasındakı farkı bilmiyordum 2sini de kullanmadım..kapıda essek niyetine dursun sağa sola gitmeye, haftasonları eşimle 200,250 km yol yapayım böyle bir naked bul da ben de alayım..yoksa gidip inazuma alacağım tabi gelirse

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    ER 5 e para verene kadar cbf 500 alınır diyecem bu sefer konu uzayacak :D
    Biri Beni Durdursun !!!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)