Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hangi Naked ve Neden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER 5 e para verene kadar cbf 500 alınır diyecem bu sefer konu uzayacak :D
    cbf 500 benim de aklımı kurcalamıyor değil ama honda motorların ikinci elinde feci üçkağıtçı oluyor tırsıyorum açıkçası
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Teknoloji olarak gt güç olarak ta er5
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Valla hocam ER 5 ten pahalı biraz ama bence 500 lerin içinde kral hatta bu konu ilk çıktığındada çok tartışıldı ve ortak görüş cbf500 ün herşeyiyle ER-5 ve GS 500 den iyi olduğu su götürmez şekilde kabul edildi. Honda bu motora 400 bin gider veriyor. Er 5 hormonlu ybr gibi performans beklenen bir motorda böyle bir süspansiyonu görsel olarak ben kabul edemiyorum. 250 sınıfına inersek hyo o paraların hakkını veriyor.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Bende şu an sizinde görüşleriniz doğrultusunda 2 model arasındayım; 1. model 2008 üstü Hyosung GT250 N 2. model Honda CBX Twister. Hatta krediyle falan Hyosung un sıfırıda düşünülebilir ama 2. elllerinin de çok temizleri var.

CBF 500 e gelince, çıktığı zamanı çok iyi hatırladığım bir motor. Tabiri cayisse hastalarından biride bendim. Fazer 1, CBF 500 2 derdim fakat CBF 500 benim 110luk Connect den fazla yakıyor. Fazer ın halen kafamda ve kalbimde tahtı var ne de olsa ilk aşkım : ) ama CBF 500 için aynı şeyi söyleyemem ve söylesem bile 2. elleri dahi beni zorlar. Ölü bir CBF 500 fiyatına sıfır bir Hyosung GT250 alabilir hatta extra aksesuarlarını bile taktırabilirim diye düşünüyorum hatta benim Nolan kaskıda yenilerim : ).

Şu an hiç CBF 500 olayına girmeden, CBX Twister ve Hyosung GT250 N arasında durmakta fayda var.

Not: Motosiklet.net nin muhabbetini baya özlemişim : ) ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    eski bir Er-5 kullanıcısı olarak (10.000 km) Er-5 candır diyorum! piyasada 2005 ve üstü model 30.000-40.000 km aralığında 7.500 TL e kadar temiz bir Er-5 bulabilirsin.Sen kulak asma teknolojiisi eskiymiş,yedek parçası pahalıymış vs.boşver onları.... 41.000 km de 2005 model aldığım -10.000 km yol yaptığım motor 1 krş masraf çıkarmadı bana, performansa hiç değinmiyorum bile! Yok amortisorleri kötü yok frenleri zayıf vs.yorumlarada bakma sen at sahibine göre kişner demiş atalarımız!!!

Motosikleti
    Sen hyosung alacaksın belli oldu sadece kendini onaylatmak istiyorsun kararsızsın çünkü :D

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hyosung alacaksın belli oldu sadece kendini onaylatmak istiyorsun kararsızsın çünkü :D
    Öyle görünüyor ama 1-2bin daha koyarsam GT650 falan alabilirim sanırım. Birşey daha öğrendim ki Kanuni de getiriyormuş bu Hyosungları ve Kanuni adı altında satıyor 250 lik de var 650 lik de. Şahsen Kanuniyi duyunca motordan biraz biraz soğudum gibi, sanırım orjinal Hyosungların üstüne "Kanuni" yapıştırıp satıyorlar? Kanuni Çin dışında motor almazdı şaşırdım. Acaba bu konuda ayrıntılı bilgisi olan var mı? ...

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    Hocam bence temizini bulmak kaydıyla maksimum 4 yaşında bit gt 250 almanı öneririm.Hani az yakar diye diyorum, farkettimki sen aklı başındasakin kullanacak birisin.Kaldıki ara hızlanmalarda ve son hızda gt250 sınıfında iyi bir motor. iyi diyorum yanlış anlaşılma olmasın en iyi değil.Ayrıca kalıplı yapısı güzel bir görüntü sağlıyor ve iyi bir motora binme hissini veriyor.Kısacası bence gt 250.
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Er 5 alırsam lpg takarim. Hyosung gt 250yi ben de düşünüyorum. 2. El 5-6 bine ve comet olanı.
    dftuzlu bunu beğendi.

Twister kullanicisi olarak soyle soyliyim;
    Orjinal parcasi cok pahali.Ama her honda gibi yan sanayisi mevcut.Kalkisi gidisi cok seri ve hizli.Tabi 250cc klasmaninda konusuyorum.Yol tutusu ve viraji da oldukca guvenli.Titreme yapmiyor.insani yormuyor.Yakiti iyi.Fazla yakmiyor.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Bir GT650 kullanıcısı olarak söyleyeceğim tek şey " TEMİZİNİ BUL VE ARDINA BAKMA!!!!" :D
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ybr 250 tavsiyemdir

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Hysoung GT250 bulamazsam mesela, Kanuni GT250 alsam aralarında fark var mı? Görüntüleri bire bir aynı fakat hani Hysoung değilse orjinalinde yaklaşmak istemem ...

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hysoung GT250 bulamazsam mesela, Kanuni GT250 alsam aralarında fark var mı? Görüntüleri bire bir aynı fakat hani Hysoung değilse orjinalinde yaklaşmak istemem ...
    Çok yanlış düşünüyorsunuz. Üzerinde kanuni yazıyor diye o motor kanuni üretimi olmuyor. Tüm hyosunglar 2012 modeller dahil olmak üzere kore üretimidir. Sadece türkiyede satışını yapan kanuni üzerine markasını basıyor. Hatta belki o bile korede basılıp geliyordur. Ve 2008 sonrası hyosunglar kesinlikle daha kalitelidir. Enjeksiyonlu motor devir kesici ve bir kaç iyileştirmeden sonra daha stabil bir makine olmuştur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    7 bin liraya er5 in kralını alırsın...
    Hele ki antalyada...
    Cennetindesin yahu...
    Benim er5 bile antalyaya gitti...

Ya da git SV650 al... O paraya temizini alabilirsin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı durumda bende varım. Ama Önce şu askerliğin bitmesi gerek. Mayıs gibi geleceğim inş. Geldiğimde bir naked alayım diyorum. Fakat kararsınız. cbf500 vardı fakat yakıtından dolayı eledim. cbf500 fiyatına er6 serisi var. Onları düşünüyorum. Kawasaki er-5 sağlamdır. Yakın bir arkadaşım 2 yıl kullandı. Bir sorunla da karşılaşmadı. Dediğin motorlar arasında en mantıklı seçim er5 olur. 7.000tl'yi gözden çıkarmak gerek temizi için. Dediğim gibi er6 serisi de hem performans hemde yakıt konusunda binicisini üzmeyecek motorlar. Tabi fiyatları diğerlerini göre 4-5 lira daha yukarıda.;)
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    __To Be Or NoT tO be__

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    sym wolf 250 yi araştırmanızı öneririm.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Hyosung GT 250 diyorum ben. tabi Suzuki İnazuma' da olabilir, bi araştırın isterseniz.
    undefined

Motosikleti
    Bende hala bu ikilem içindeyim yada içindeydim diyelim ;) Ben kararımı gs500 den yana kullandım. Er-5 daha performanslı fakat yakıt tüketimi epey bir fazla görsel olarak bana hitap etmiyor. CBF 500 pahalı ve yakıtı yine fazla. Hyo kibar kullanmak lazım ( hyo kullanıcılarının yorumları doğrultusunda ) yoksa baş ağrıtabiliyor fakat kalıbı çok güzel ben burdayım diyor. Her motorun artısı eksisi var bunları kendi kriterlerinle değerlendirip karar vermek gerekir. Sonuç şu ki ikinci el motor almayı düşünürken şunuda unutmayın kronik bir arızası olmayan bir motorun bile ölü ikinci elini alırsanız hayattan ve dahi motordan soğursunuz.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    2007 model gt250 sahibiyim 52 000 km ye dayandı ne kol çıkardı ne krank kırdı... 250 cc den çok büyük bir performans beklemediğin sürece ve sürekli redline yapıp sınırlarda gezersen her motor sıkıntı çıkaracaktır... Benim hyo şehiriçinde 18-20 krş yakıyor uzun yolda 15 krş (bnden önceki sahibi yakın arkadaşmdır 13 krş yaktığına şahit oldum) uzun lafın kısası temizini bulursan gt al ve düzgün kullan uzun süre başını ağrıtmaz...
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)