Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Korlas'ın Yağ Değişimi İçin 420 TL İstemesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Merhabalar

Yaklaşık bir ay önce Triumph Tiger 800 motosiklet aldım, motorum 1000 kmsini doldurunca daha doğrusu 800 km'yi doldurunca randevu için servisi yani korlas kızıltoprak'ı aradım ve fiyat sordum.

Yağ, yağ filtresi değişimi ve vida sıkımı için 420 tl istediler.

Bunun yaklaşık yarısı malzeme (filtre ve 4 lt yağ) diğer yarısı da işçilik bedeliymiş.

Her neyse, yağ değişimi için işçilik bedelinin 200 lira olmasının çok saçma olduğunu söyledim ve aldığım cevap beni şaşırttı zira yapılan işlemden bağımsız motorun servisi işgal ettiği süre önemliymiş, ilk bakım 75 dakika sürüyormuş ve bedeli de 200 lira imiş.

Böyle saçmalık olur mu?

olur hatta daha beteri de var, buna da itiraz edince bu kez yetkili kişiye bağladılar ve o da fiyatların ingiltere tarafından belirlendiği açıklamasını yapınca hayretten gözlerim faltaşı gibi açıldı. Dahası telefondaki kişi işçinin emeğinin bedeli demeye başlayınca dayanamadım ve Mülkiye mezunu olmanın da verdiği aşinalıkla, benden aldıkları işçilik bedelinin ne kadarını ustaya verdiklerini sordum, tabii ki cevap alamadım yani karşımdaki şahıs bana sosyalist ağızla kapitalizmi meşrulaştırmaya çalışıyordu. Son olarak iş gücü ingiltere'den ithal edilmediği halde işçilik fiyatlarını nasıl ingiltere belirler sorusunu sormam ve yanıt alamam da eş zamanlı oldu.

Kendilerini telefonda kınadım ve bu yaptıklarının soygun olduğunu bildirdim, bir kez de burdan kınıyorum. Kazandırdığım parayı da helal etmiyorum.

Adı Soyad : Gökay Güven
    Tarih (şikayetin meydana geldiği zaman) : Bir ay önce
    Firma Adı (sorun yaşadığınız firma ve ürün bilgisi) : Korlas Kızıltoprak
    Firma Yetkilisi (Ürün veya hizmet satın aldığınız kişi) : Özlem hanım
    mustang53, audioslave, Shrieker ve 32 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
     MT Site yönetimi bilgi mesajı
    Bilgilendirme:  Şikayet konusu hakkında ilgili firmadan yanıt bekleniyor.
     Şikayet sahibi üyemiz, şikayet konusu hakkındaki gelişmelerin mesaja eklemesini istiyorsa site yöneticileri ile iletişime geçmelidir.
     Şikayet konuları yoruma kapalıdır.
     Site yöneticileri ile iletişime geçmek için tıklayın
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)