Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Devir saati yapan varmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şöyle bir başlık buldum http://www.youtube.com/watch?v=U23b_...eature=related böyle bir şey yapabilen varmı display veya led lerle yapılabiliyor devir saati you tube de bir sürü var yapabilenler anlatabilirmi bizde yapalım
    bunu yapabilmeniz için elektronik bilginiz olması lazım ve bu anlatmakla olmaz orada baskılı devre var ama arkadaş kendine göre çekmiş eğimli yani yeniden çizilmesi lazım ve malzemeler eski malzemeler şimdi SMD malzemeler var ve kutuyu daha da küçülte bilme olasılığı var ve böylece daha kibar olabilir böyle çok büyük olmuş bide devre şeması çok küçük büyütünce bulanıyor onuda net verebilseydi bu kadar uğraşı boşa gitmezdi detay yok .ama ben araştırıyorum daha iyi bir şema bulursam uygulamaya geçebilirim benimde hoşuma gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ateşleme neye göre yapılıyor? voltaj artışına göre diye biliyorum:

bence buji kablosuna bir multimetre bağlanırsa dijital olarak devir saatimiz olur. dc ölçüme getirip ölçeriz. 3000 yazmaz belki ama kafamızda bir değer oluşur sonuçta.

tek tek ledli gösterge olur. mesela 1-2-3-4-5-6-7-8-9 numaralarının üzerine tek tek led koyup, deneye yanıla bulunulabilir. mesela motosiklet 4000 devirdeyken sekonder gerilimini ölçüp devre göre lambayı yakabilen bir şey geliştirilebilir.

kaynak:http://www.obitet.gazi.edu.tr/obitet..._sis_rapor.htm
    maxi ciğim buji kablosunda ne kadar voltaj var sen biliyormusun bağlada dijital ölçü aleti anında pert olsun biraz araştırmacıolun o ölçü aletini bobinin giriş ayaklarına bağlayacaksın
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cruiser ın özelliğidir o yahu
    Hissedeceksin herşeyi. Devrini, hızını, hararetini, yakıtını...
    Klasik oluşundandır yani göstergelerin olmayışı
    iyi hoşta ben bol bol uzun yol yapmak istiyorum yani alet küçük ama niyet büyük
    biraz acemiyiz artık bana ekonomik bi yolculuk için uygun devir hararet kontrolü gibi extra durumlar lazım(yani bence lazım olur)
    şehir içi eyvallah süreki dur kalk vites değişimi vs..vs.. çok şart diil gibi ama uzun yol şart gibi
    ayrıca uzun yola motor sesi dinle ne kadar sağlıklı olur bielemiyorum birde hangi devirde motorun sesi nasıl kulak dolgunluğum olur
    ''bu devirde motordan şöyle ses gelmemeliydi'' filan şeklinde olası arızalara erken müdahale şansım olur

zongoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi hoşta ben bol bol uzun yol yapmak istiyorum yani alet küçük ama niyet büyük
    biraz acemiyiz artık bana ekonomik bi yolculuk için uygun devir hararet kontrolü gibi extra durumlar lazım(yani bence lazım olur)
    şehir içi eyvallah süreki dur kalk vites değişimi vs..vs.. çok şart diil gibi ama uzun yol şart gibi
    ayrıca uzun yola motor sesi dinle ne kadar sağlıklı olur bielemiyorum birde hangi devirde motorun sesi nasıl kulak dolgunluğum olur
    ''bu devirde motordan şöyle ses gelmemeliydi'' filan şeklinde olası arızalara erken müdahale şansım olur
    Devir göstergesi eksta saatler var 2. sayfada arkadaşın paylaştığı. Analog daha iyi hem masraf açısından hem de ibrenin artışını görmek ayrı bir zevk. Hararet göstergesi de civalı taktırabilirsin. Yağ kapağından ufak bi delik açıp hallediliyor. Bende taktırcam biraz elime para geçsin yazın çok şey yapmayı planlıyorum.
    "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir göstergesi eksta saatler var 2. sayfada arkadaşın paylaştığı. Analog daha iyi hem masraf açısından hem de ibrenin artışını görmek ayrı bir zevk. Hararet göstergesi de civalı taktırabilirsin. Yağ kapağından ufak bi delik açıp hallediliyor. Bende taktırcam biraz elime para geçsin yazın çok şey yapmayı planlıyorum.
    eyvallah kardeşim sağol paylaşım için
    şu civa muhabbetini daha önce duymamıştım benim yağ kapağı-eğer yanlış kapağa bakmıyorsam-bit kadar bişey nasıl yapılır acep ustalara sorarım artık
    analog gösterge bencede daha iyi hem benim motora başka model olmaz herhalde araştıracaz artık
    sağlıcakla kal

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz olsun diyon e-bay'dan sipariş verelim diyorsun.. sipariş edicen mal ucuz olursa kargo yada gümrük masrafları ne olacak ?
    Varsın yoksun anolog olsun.
    Yahu analog dijital muhabbetine girmedim ki. Aynısını dedim, dışarıdan kesin daha ucuza buluruz dedim. Tam araştırma yapmadım daha, ama vardır diye düşünüyorum. Ayrıca bu fiyat (20~50TL) civarındaki ucuz ürünleri bir şekilde kargo ücretsiz gönderiyorlar. Daha geçen kask içi kulaklık aldım, 3.95$'a. Kargonun üzerinde "Honkong" yazıyordu, free-shipping . TR de satılıyor aynısı, nette, 25 TL. Elden teslim olursa o da

Bu tarz ürünlere de bakmak lazım, araştırmak lazım netten. Sahibinden de satanlarda oradan getirtip daha pahalıya burada satıyorlar. 50TL lik devir saati alman yapımı olacak değil ya. TR de de üretilmediğine göre??
    #sürenadam

zongoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim sağol paylaşım için
    şu civa muhabbetini daha önce duymamıştım benim yağ kapağı-eğer yanlış kapağa bakmıyorsam-bit kadar bişey nasıl yapılır acep ustalara sorarım artık
    analog gösterge bencede daha iyi hem benim motora başka model olmaz herhalde araştıracaz artık
    sağlıcakla kal
    Her türlü yaparlar onu sen merak etme hava soğutmalı olduğu için yağın sıcaklığından alıyorlar hararet göstergesine. Mesela benim motor su soğutmalı olduğu için radyatörden aldırmayı düşünüyorum. Çok basit bir sistem. Bana The İmam adlı üye abimiz yardımcı olcak. Yazın yanına gitcem. Kendisi mondialine takmış. İnşallah güzel olur istediğin gibi olur. Selamlar.
    "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

son durum ne şu işi bi halledelim artık...

son durum ne şu işi bi halledelim artık...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)