Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çinin Dağlarından koptu geldi :P

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşa aldığımız 2011 model Kanuni Cross 150 alındığından beri kapalı garaj yüzü göremediğinden hertarafını pas tutmuş haldeydi.Bi el atalım şu garip crosscuğa dedik
    Öncelikle her aldığım yada çevremde alınan her motorun yağını değiştiririm ama bundan değiştirecek yağ çıkmadı.2700km deki motordan küçük çay bardağı kadar yağ çıktı.Aldığımız günse anadolu yakasından avcılara kadar 80-90basarak getirmiş arkadaş, çıkan yağı görünce şok olduk Olmuşla ölmüşe çare yok.20lira verip yağ koyamayan adamlar motora biniyor.Hemen yağını Castrol ile değiştirdik 1litre yağı içirdik aslana,sesi bile değişti.

Egzos komple paslandığından güzel bi ısıya dayanıklı boyayla (öncesinde zımparalayarak) boyadık.
    Alındığı gün dolaşırken plakasını kaybettiğimden (tek vida tutuyodu bi dolaşayım dedim eve geldim plaka yok :D ) böyle bişe yaptırdık idareten.
    bi güzel temizlikten geçirdik gaz kolundaki boşluk alındı balatalar vs herşey kontrol edildi.Plakamızıda silikonladık şimdilik son hali bu.Aslında bi farkı yok ama zaten çok oynanmaya gelmeyecek bir motor.İleride grenajlarına bi kaç sticker dışında bişe yapılmaz bence.
    Ben motoru görsem yağsız motoru aldırmazdım kesinlikle ama çalıştığım için arkadaş kendi baktı aldı, fiyatıda biraz uyguna bırakınca almış gelmiş yağına vs.bakmadan.
    Önceki sabihi uzun zamandır kullanmıyomuş sokakta öylece duruyomuş motor.
    Acaba içinde neden hiç yağ kalmamış?
    1000km bakımıdamı yaptırmamış?(söylediğine gore yaptırmış ama kullanma kılavuzu vs yok)
    Yoksa blogdan yada bi yerdenmi kaçırıyo diyicem ama yağ koyduk çalıştırdık hiç kaçak yok?
    Yoksa yağmı yakıyor?
    Bi motor bu kadar yağsız nasıl kalır?
    Dertsiz başımıza dert aldık kanuni kalitesine şaştık (yinede parasını hakeder gibi gözüküyor yağı koyduktan sonra kendine geldi motor.hoş yağsız bile sorunsuz gidiyodu ama ileride sorun çıkartırmı diye tırsıyoruz )

Before var ama after çekmeyi unuttuk kusura kalmayın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ellerinize sağlık....
    Ali keşke sökseydiniz komple boğazdan ekzozu...
    daha rahat olurdu arkalarını boyamanız...

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık....
    Ali keşke sökseydiniz komple boğazdan ekzozu...
    daha rahat olurdu arkalarını boyamanız...
    saolasın egzosu sökmede çok iş vardı, direk boyadık gitti spreyle

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın egzosu sökmede çok iş vardı, direk boyadık gitti spreyle
    sizinki evi süpürüp pisliğin yarısını halının altına gizlemek olmuş. ben olsam motoruna kadar indirirdim
    Elinize sağlık
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    ellerinize sağlık yağ koyup biraz gezmişsiniz kaçırmadıysa ya yakıyo olabilir ama eski sahibi iyi bakmamış olabilir arkadaşınızada hayırlı olsun bu arada
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinki evi süpürüp pisliğin yarısını halının altına gizlemek olmuş. ben olsam motoruna kadar indirirdim
    Elinize sağlık
    ahaha aynen ama antalya gibi değilki 0decere sıcaklık var istanbulda
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık yağ koyup biraz gezmişsiniz kaçırmadıysa ya yakıyo olabilir ama eski sahibi iyi bakmamış olabilir arkadaşınızada hayırlı olsun bu arada
    saolun, evet kaçak yoktu.Yağ yakar belki ama 2700kmde hiçmi yağ kalmaz? , belkide rodaj yağıydı içindeki, hiç değişmedi öyle onuda yaktı bitti 2bin km sonra tekrar yağ değişimi yapar bu kez yağ filtreside değişiriz daha iyi olur

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bu arada 2700 km'deki bir motorun üstündeki tüm sticker'lerin gitmeside ilginç. Daha rodaj diyebilecegimiz bir km'de yag yok, sticker yok. İlginç bir durum...

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    elnize sağlık çok güzel bir ilk bakım yapmışsınız, kanuni sticker'lerinin çıkartılması iyi olmuş bu turncu keçiye KTM stickerleri iyi gider
    büyük ihtimalle yağ yakıyordur, piston sekmanla işi halledersiniz. bu çinliler maddi anlamdada yormuyor insanı parçalar ucuz nasıl olsa.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bu motor benim favorilerimdeydi.adam yanlış hatırlamıyosam daha iyisini bulamazsınmı ne yazmıştı.bu halini görünce artık aklıma gelenleri tahmin edersiniz...
    bu arada hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.motoru kullandıkça deneyimlerinizi artı ve eksilerini yazarsanız benim gibi almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada 2700 km'deki bir motorun üstündeki tüm sticker'lerin gitmeside ilginç. Daha rodaj diyebilecegimiz bir km'de yag yok, sticker yok. İlginç bir durum...
    2011 model 6aylık yazmasa ruhsatta bende inanmazdım ama ruhsat ve şase numarası tutuyor yaban ellerde yağmur altında kalmış yavrucağız
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elnize sağlık çok güzel bir ilk bakım yapmışsınız, kanuni sticker'lerinin çıkartılması iyi olmuş bu turncu keçiye KTM stickerleri iyi gider
    büyük ihtimalle yağ yakıyordur, piston sekmanla işi halledersiniz. bu çinliler maddi anlamdada yormuyor insanı parçalar ucuz nasıl olsa.
    Evet en pahalı parçası göstergesi galiba oda 100lira hehe piston sekman atmayıda öğreniriz olmadı
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor benim favorilerimdeydi.adam yanlış hatırlamıyosam daha iyisini bulamazsınmı ne yazmıştı.bu halini görünce artık aklıma gelenleri tahmin edersiniz...
    adam anlamadığı için vicdanı rahat sanıyoki hepsi böyle motor üretiminde görmediği bakımı gördü, zinciride gerdim yağladım
    bu arada bu motorun jant(zincir) germe sistemi çok hoşuma gitti çinlilerden beklemeyen hareketler bunlar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tropiksera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık

Bencede egsozu boyamak bi işe yaramazki hacu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    küçük bir tavsiye daha yapayım. eğer dağ, bayır, çamur vs. gezecekseniz arka teker ile böyle arazilerde zorlanırsınız, sadece arka tekeri bile değiştirseniz böyle arazi şartlarında daha çok keyif alırsınız. şuanda kullanmış olduğum swallow marka lastiği tavsiye ederim. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2978271/detay/
    ben ekim ayında İzmir'deki parçacılardan 65tl ye almıştım

Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bir tavsiye daha yapayım. eğer dağ, bayır, çamur vs. gezecekseniz arka teker ile böyle arazilerde zorlanırsınız, sadece arka tekeri bile değiştirseniz böyle arazi şartlarında daha çok keyif alırsınız. şuanda kullanmış olduğum swallow marka lastiği tavsiye ederim. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2978271/detay/
    ben ekim ayında İzmir'deki parçacılardan 65tl ye almıştım
    tavsiye için teşekkürler lastikleride uygunmuş

artofdeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysoung GT250 Aramakta:)
    Ellerinize sağlık güzel olmuş kardeş. Ne alaka bilmiyorum ama "...yağı koyduktan sonra kendine geldi motor.hoş yağsız bile sorunsuz gidiyodu.." cümlen hoşuma gitti. Nacizane ve sürekli duyulan bi tavsiye ama bence yağsız gitme sen yinede hehe Kazasız sürüşler inşallah..
    Hiçbir şey olmaz diyen sürücüden uzak dur
    http://yilmazugur.tr.gg/Motorsikletlerim.htm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)