Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Depo Benzin Göstergesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Benzin göstergesi olmayan motorlarda sonradan benzin göstergesi ekleme gibi bi durumumuz var mı? (digital yada analog) Yani böle çılgın bi arkadaşımız çıktı mı meydana

Kullananlar bilirler 600f te benzini görmek icin 2 3 yöntem var.

1) Motoru durdurup benzin kapağını acıp bacaklarımızın arasında motoru sağa sola yatırararak şapır şapır seslerin az yada cok çıkma sesine göre

2) Depoya dıştan karpuz seçer gibi löp löp vurarak.

3) Yada 4 kademeli eyvah ışığı yanana kadar benzinimizin ne kadar kaldığını anlayamıyoruz.

Bu benzin olayını çözmek için çalışma yapan arkadaşlar varsa dört gözle fikirlerini bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cygnus rs
    yabancı forumlarda ninja 250 için benzin göstergesi yapmışlardı(onun da göstergesi yok) fazla birşey tutmuyor 100 tl den aşağıda birşey ama hangi site olduğunu falan unuttum ama öyle bişey var sonuçta biraz araştırmak lazıım. yada kağıt kalem

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Yapılabilir de biraz zahmetli işlem olabilir bunun için depoyu delmek gerekebılır. Bu ışık kac lıtre benzın kala yanıyor onun baglı oldugu yerde bunun ıcın kullanılabılır sonucta şamandıra gibi bişi kesın vardır ıcınde onu sokup onun yerıne daha kaliteli en azından Full den boş'a kadarki benzin sarfiyatını görülebilir. Bilmeden öle kafadan konuştum yanlış fikirse kusura bakmayın
    ....

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılabilir de biraz zahmetli işlem olabilir bunun için depoyu delmek gerekebılır. Bu ışık kac lıtre benzın kala yanıyor onun baglı oldugu yerde bunun ıcın kullanılabılır sonucta şamandıra gibi bişi kesın vardır ıcınde onu sokup onun yerıne daha kaliteli en azından Full den boş'a kadarki benzin sarfiyatını görülebilir. Bilmeden öle kafadan konuştum yanlış fikirse kusura bakmayın
    3.5 lt rezerv var. Ama hic hesap etmedim ışık yandıktan sonra ne kadar gider diye. Yapabilecek babayiğit arkadaşlar arıyorum. Yada fikri olanlar hadi meydan boş

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yapılabilir diye düşünüyorum belirtmeden geçmeyeceğim hiç 600f im olmadığından öyle bi derdimde olmadı ondan sadece benimkisi bi görüşten öte değil ayrıca 50lik sukuter de bile benzin göstergesi varken öyle bir motosiklette neden yok anlamadım

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    benım motorun benzın göstergesi arızalı sanırım hiç yandığını görmedim
    bir sefer depoyu boşalttım içindeki benzini bidona doldurdum ama yanmadı yıne
    bende artık bakkala dahi gitsem 20 liralık alıyorum
    zaten motorada c.tesiden c.tesiye dolaşmaya biniyorum
    elde motor bol olunca şahsi özel motor özel günlere kalıyor

anlamadanda olsa depom hep fulll
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılabilir diye düşünüyorum belirtmeden geçmeyeceğim hiç 600f im olmadığından öyle bi derdimde olmadı ondan sadece benimkisi bi görüşten öte değil ayrıca 50lik sukuter de bile benzin göstergesi varken öyle bir motosiklette neden yok anlamadım
    senin 50 lik skutırında 4 lü bile vardır benim 600 lük makinemde o da yok :D

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım motorun benzın göstergesi arızalı sanırım hiç yandığını görmedim
    bir sefer depoyu boşalttım içindeki benzini bidona doldurdum ama yanmadı yıne
    bende artık bakkala dahi gitsem 20 liralık alıyorum
    zaten motorada c.tesiden c.tesiye dolaşmaya biniyorum
    elde motor bol olunca şahsi özel motor özel günlere kalıyor

anlamadanda olsa depom hep fulll
    Ben hergün 20 tl lik atıp işe gidiyorum 28 km gidiş 28 km geliş 20 tl temiz yine ışık yanıyo :D Şaka bi yana bu benzin göstergesi olayını ben araştırıyorum hayata gecirmemiz lazım cok sıkıntı ya

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alın bı tane motorsiklet şamandırası Depoyu delin takın gitsin weya o meshur ısıgı yakan zımbırtıyı sökün oraya monte edin
    ....

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak 4lü konusunu tutturamadın ama kendim eklemeyi planlamıyor değilim hani (senin benzin göstergesi olayı gibi)

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Bende ışık bile yok... Tahmini gidiyoruz. Aha dur opet bulalım derken, çok kaldı ortalık yerde.
    Allahtan yede depo var.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Ya ben beişey anlamadım ya biz çok detaylı düşünüyoruz yada bunları yapan mühendisler ışık yanınca bu adam depoyu fuller nihayetinde 25 milyarlık tahmini makine biniyo benzin alcak parayı bulurlar diye yapıyolar sanrım tabi yurt dışıda benzin düşük burda pahalı bunları heseba katan yok ama mantıklı bi açıklama gelin sizede bi scooter alalım az yakar az kaçar modu ne ışıkta gözünüz olsun ne bişey ibreleri var parçaları ucuz :D

benzin göstergesi malesef rezerve düşünce görebilirsin. sonra kademeler tek tek azalır yanar söner falan filan ama rezervde 50-85km yapar diye düşünüyorum. İşin kötü tarafı benzinim yok veya az dediğinde ekrandaki benzin pompası işareti ve 4 kademe yandığını gören vatandaş şöyle düşünüyor (ne değerli motörü varmış depo full gösteriyo ama adam benzin yok diye yalan söylüyor way ... way)

honda cbr600f normal şartlar altında (80-120)km 4000-8000d/dk arası kullanıldığında ve dur-kalk çok yapmazsan 1lt 95okt. benzinle 17.5km yol yaparsın.
    çok sert kullanırsan bu 1 litrede 10km ye kadar inersin.
    normal kullanım:1lt-17.5km
    sert kullanım:1lt-10km
    yumuşak kullanım uzun yol durmadan 110-130km hızda max 5500-6500ddk arası yani 1litre benzinle 20km yol yaparsın.

bu verileri bilerek depoyu doldurursan asla deponun seviyesini görmene gerek yok. sen sadece sağlama yaparsın. yaptığın sağlama sonucu aynı verilere ulaşman gerekir. motor km si lastik havaları, hava sıcaklığı artçılı olup olmaman ve rüzgarın yönü yakıt performansını değiştirebilir.
    Ben genelde bp benzin kullanıyorum diğer tercihlerim sırasıyla shell, opet, total, petrol ofisi diğer istasyonları acil durumlar harici kullamıyorum bu benim kişisel tercihim bunu yazıyorum neden?
    çünkü bp de motorun çalışma sesi performansı daha iyi gibi şhellde biraz daha fazla yol yapıyor gibi buda shellde yakıt katkısı olduğunu gösteriyor iyi birşeymi tartışılır. işte gelmek istediğim ana sorun şu, uzun yolda benzin almak istediğimde çok zorlanıyorum istasyon beğenemiyorum. adı şanı duyulmamış istasyon marka isim girmiyorum bu seferde benzininde bitmesi sözkonusu mecbur kalıyorum giriyorum pompacı geliyor
    - abi burda benzin yok sadece motorin diyor o esnada ben şunu diyorum hay senin motorunada motörininede..
    şunu bilin her istasyonda benzin yok sadece motorin var. bunu da bir yer not etmek menfaatimize olacaktır.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bu konu hakkında çeşitli önermeler olmuştu

http://www.motosiklet.net/forum/moto...se-olurmu.html
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı esemiyake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin göstergesi malesef rezerve düşünce görebilirsin. sonra kademeler tek tek azalır yanar söner falan filan ama rezervde 50-85km yapar diye düşünüyorum. İşin kötü tarafı benzinim yok veya az dediğinde ekrandaki benzin pompası işareti ve 4 kademe yandığını gören vatandaş şöyle düşünüyor (ne değerli motörü varmış depo full gösteriyo ama adam benzin yok diye yalan söylüyor way ... way)

honda cbr600f normal şartlar altında (80-120)km 4000-8000d/dk arası kullanıldığında ve dur-kalk çok yapmazsan 1lt 95okt. benzinle 17.5km yol yaparsın.
    çok sert kullanırsan bu 1 litrede 10km ye kadar inersin.
    normal kullanım:1lt-17.5km
    sert kullanım:1lt-10km
    yumuşak kullanım uzun yol durmadan 110-130km hızda max 5500-6500ddk arası yani 1litre benzinle 20km yol yaparsın.

bu verileri bilerek depoyu doldurursan asla deponun seviyesini görmene gerek yok. sen sadece sağlama yaparsın. yaptığın sağlama sonucu aynı verilere ulaşman gerekir. motor km si lastik havaları, hava sıcaklığı artçılı olup olmaman ve rüzgarın yönü yakıt performansını değiştirebilir.
    Ben genelde bp benzin kullanıyorum diğer tercihlerim sırasıyla shell, opet, total, petrol ofisi diğer istasyonları acil durumlar harici kullamıyorum bu benim kişisel tercihim bunu yazıyorum neden?
    çünkü bp de motorun çalışma sesi performansı daha iyi gibi şhellde biraz daha fazla yol yapıyor gibi buda shellde yakıt katkısı olduğunu gösteriyor iyi birşeymi tartışılır. işte gelmek istediğim ana sorun şu, uzun yolda benzin almak istediğimde çok zorlanıyorum istasyon beğenemiyorum. adı şanı duyulmamış istasyon marka isim girmiyorum bu seferde benzininde bitmesi sözkonusu mecbur kalıyorum giriyorum pompacı geliyor
    - abi burda benzin yok sadece motorin diyor o esnada ben şunu diyorum hay senin motorunada motörininede..
    şunu bilin her istasyonda benzin yok sadece motorin var. bunu da bir yer not etmek menfaatimize olacaktır.

Bilgiler gerçekten çok faydalı bilgiler icin teşekkür ederim. Fakat bunu icat edebilecek bi arkadaşımız yokmu
    Ben trafikte işe gidiş-geliş ortalama 9lt yakıyorum. ve bu 4 aydır hic degişmedi

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    @Holocaust46 Depoyu Sök bak bakalım orda motora giden hortumların girdiği yerden baska biyer warmı kablo giren şamandıra tarzı, baktın var uyduruk bıtane mobilet şamandırası gostergesi al oraya uyacak sekılde yuwarlak kare ws.ws. dene bundan bişi kaybetmezsin benım aklıma gelen tek şey budur
    ....

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu ilk açtığında dağa okudum ama yaptırmayacağını düşünerek yazmadım ben sanayide yaptırabilirim ama sen motorun orjinalliğini bozmaktan çekinmiyorsan problem yok depoyu delip şamandıraya uygun yer yaptırıp kadranların yanına gösterge ekleyerek olur olmayacak birşey değil

eren874 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    sonuçta türkiyede benzin göstergesi yapan çıkmamış yani :D

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı eren874 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuçta türkiyede benzin göstergesi yapan çıkmamış yani :D
    Kim demiş

Cafe racer projesinde digital gosterge kullandim, ama honda cb 750 deposunda samandira filan yoktu.

Islem gayet basitti aslinda

Depoya universal samandiralarin yuvasina gore yuva ayarladik. Deponun uygun bir yerinden kesip bu 4 adet vidali yuvayi depoya kaynattik.

Kaynak yerlerini iyice kontrol ettikten sonra boyadik.

Samandira yerine takildi , contasi oturtuldu ve samandira baglandi.

Bir elektrik samandiraya digeri eski kutuba.

Ve bingo

Depo gostergemiz vardi artik

Istedikten sonra her sey mumkun.
    ilkerabi bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

eren874 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    resim varmı çok merak etim bu olayı

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    zeda3000 Vallahi bende çok merak ettim benim işimi görecek fikir bu olabilir sanırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)