Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

basit bir zincir yağlama sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    şeytan küçük ayrıntıda gizlidir, akıl akıldan üstündür eline emeğine sağilık...

ayrıca zincir koruma aparatı olması giydiğin pantolon yada kıyafetin için artı avantaj sağlıyor , muhafazası olmayan zincirlerde acaba sıçratma yaparmı yeni yağlama yaptığında..?
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    güzel.... fatih 10 üzerinden 8 ....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ayrıca zincir koruma aparatı olması giydiğin pantolon yada kıyafetin için artı avantaj sağlıyor , muhafazası olmayan zincirlerde acaba sıçratma yaparmı yeni yağlama yaptığında..?
    sıçrama kesin yapacaktır ama en güzeli zinciri akşam işimiz bittiğinde garajına çektiğimizde yağlamaktır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel iş çıkarmışsın tebrikler...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı isg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence süper bir icat desem yanlış olmaz herhalde. uzun yolculuk yapacakların anlık hemen tedarik edebileceği ucuz parçalardan oluşmuş. yalnız o SİNKOV beni askerlik anılarıma götürdü çantalarımızda mutlaka ekmek kumanya mühümmat ve sinkov olmazsa olmazımızdı ne çektik sivrisineklerden bi bilsen güzel çalışma emeğin için teşekkürler.
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sistem güzel. ve pratik.
    şimdi tek eksiğin sanırım ucuzundan bir su fiskiye motoru.
    o da oldumu sistem tam otomatik olmuş olacak.
    zincirin iç kısmına hortumun ucunu denk getirmen güzel içe damlayan yağ hareket halinde merkez kaz kuvetiyler dışa doğru kayacak. bolece yağlama sağlıklı bir şekilde amacına ulaşaçak.
    teprik ederim güzel olmuş.
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zekice ve pratik bir çözüm eline sağlık
    teşekkürler hepinize arkadaşlar

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel biraz eksik vakkumlu musluk koyarsan motor çalışlırken yaglar stop edince durur
    sağol abide biraz açıklarmısın ben nasıl birşey bu vakumlu anahtar ve nasıl bağlanır :D

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zaten abi zincir muhafazayı kendim yaptım orjinalde yoktu yağlarken sıçratıyor diye :D

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel.... fatih 10 üzerinden 8 ....
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıçrama kesin yapacaktır ama en güzeli zinciri akşam işimiz bittiğinde garajına çektiğimizde yağlamaktır...
    sağol ramazan abi ama arkadaşlar artık bu sistem yok motorumda sebep http://www.motosiklet.net/forum/etki...i-1200-km.html adlı geziye çıkmıştım yolun yarısına kadar bir sorun yoktu sonra bir yemek yerken bir baktık motorun arkasında bir yağ izi yerdede baya bir birikinti olmuş meğer benim sistemin vanası çatlaşım yani kırılmış oradan olan yağın hepsi boşalmış ve sistem çöktü bende söktüm ancak zincirin işi bitti gibi birşey yeni zincir dişli takımı aldığım zaman geri takacam :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel fikir türkler motor yapamaz ama olanları daha da geliştirir olduğu gibi binmez yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel iş çıkarmışsın tebrikler...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel fikir türkler motor yapamaz ama olanları daha da geliştirir olduğu gibi binmez yani
    teşekkürler arkadaşlar yapmaya çalışıyoruz birşeyler :D

caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Ne dicemi bilemedim valla on numara olmuş. Ben de zincirimi yağlamalıyım ama o kadar üşeniyorum ki. Çünkü yan ayaklıktan başka ayaklık yok ve birisi yağlarken birisinin de motoru itmesi gerekiyor. Çok da zor geliyor. Ne yapıcam bilmiyorum.

Motosikleti
    Alıntı caraskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne dicemi bilemedim valla on numara olmuş. Ben de zincirimi yağlamalıyım ama o kadar üşeniyorum ki. Çünkü yan ayaklıktan başka ayaklık yok ve birisi yağlarken birisinin de motoru itmesi gerekiyor. Çok da zor geliyor. Ne yapıcam bilmiyorum.
    teşekkürler kardeş sana da zor geliyorsa benim gibi bir şey yapabilirsin motoruna basitinden :D

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    sağol abide biraz açıklarmısın ben nasıl birşey bu vakumlu anahtar ve nasıl bağlanır :D

vakummlu benzin muslugu alacaksın yag hortumunun arasına baglıyacaksın vakumm yerinede hortumla karburatör manifoltuna baglıyacan bu kadar motor çalışırken muslıgu açacak o vanadanda ayar yaparsın veya vanayı kaldırıp 1mm çapında delikli bir meme koyarsın olur biter

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    güzel çalışma ellerine sağlık
    bir şey üretmek her zaman güzeldir,önemli olan üretileni geliştirmek ,örnek olmak,İnsanlara fikir vermek

yakında bir otomatik yaglama bende yapmayı düşünüyorum ama şu an için vakit yok gezmeye devam
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti

vakummlu benzin muslugu alacaksın yag hortumunun arasına baglıyacaksın vakumm yerinede hortumla karburatör manifoltuna baglıyacan bu kadar motor çalışırken muslıgu açacak o vanadanda ayar yaparsın veya vanayı kaldırıp 1mm çapında delikli bir meme koyarsın olur biter
    anladım abi teşekkürler

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel çalışma ellerine sağlık
    bir şey üretmek her zaman güzeldir,önemli olan üretileni geliştirmek ,örnek olmak,İnsanlara fikir vermek

yakında bir otomatik yaglama bende yapmayı düşünüyorum ama şu an için vakit yok gezmeye devam
    teşekkürler abi sende yaparsın inş. en kısa zamanda vakit bulup

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır

İki gün önce GARAJ'da gördüm Kaya abinin sistemi. Oldukça profesyonel olmuş. Özetle ; Emme manifoldundaki vakumdan faydalanıp, vakumlu benzin musluğunu açıyor. Bu sayede motor çalışmıyorken yağlama yapmıyor. Delik çapını ufak tutarsanız (veya kısıp açabileceğiniz bir düzenek kurarsanız) gayet sağlıklı işliyor. Yalnız Kaya Abi bırak o yanmış motor yağlarını Şöyle güzel zincir yağı alalım sana
    Gökhan YAŞDAL

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Bende yıllardır böyle birşey kullanıyorum. Ama dikkat et o akvaryum vanaları fazla sıkıldıgı için alttan parçalanıyor hep, yanında yedegi hep bulunsun. Bide biliyorsundur ama sürekli açık tutmana gerek yok. Yağlama vakti gelince birza açık dursun sonra kapat yeter.
    Yaşa ve Yaşat

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    ilginç olmuş eline sağlık
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Alıntı ODUNCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yıllardır böyle birşey kullanıyorum. Ama dikkat et o akvaryum vanaları fazla sıkıldıgı için alttan parçalanıyor hep, yanında yedegi hep bulunsun. Bide biliyorsundur ama sürekli açık tutmana gerek yok. Yağlama vakti gelince birza açık dursun sonra kapat yeter.
    evet abi dediğin gibi çatladı o vana hemde uzun yolda bir yerde durmuştuk bir baktım heryer yağ olmuş geldiğimde söktüm bende şuan yok ama kısa zamanda takacam

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç olmuş eline sağlık
    teşekkürler

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    çok güzel bi çalışma işte bir Türk aklılı buna denir tebrikler

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    fatih acaba bu koruma yı hangi marka dan alıntı yaptın...bende yapmak istiyorum ve yaparken şaseye kaynak falanda yaptırmak istemiyorum bu mümkün mü en azından kışın koruma olsa zincir yağmur ve çamurdan etkilenmez ömrü uzun olur bence

Motosikleti
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bi çalışma işte bir Türk aklılı buna denir tebrikler
    sağol kardeş

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih acaba bu koruma yı hangi marka dan alıntı yaptın...bende yapmak istiyorum ve yaparken şaseye kaynak falanda yaptırmak istemiyorum bu mümkün mü en azından kışın koruma olsa zincir yağmur ve çamurdan etkilenmez ömrü uzun olur bence
    fatih abi benimkinde somun kaynağı var eski titan 125 lerin zincir kapağı o sen kaynak yapmak istemiyorsan iki tane ince uzun saç bulacan iki tarafından da mahtapla delecen ve bir tarafının arkasına somun kaynatacan o tarafa kapağı tutturacan o ince uzun sacın bir tarafınıda yukardan yandan biryerden tuturacan işte motora anlatamadım tam ama idare et

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sanırım sadece alt tarafa 2 tarafa ön arka ya yani punta atmak gerekecek mecburen heralde

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)