Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cbf 150'ye ledli ön far.ohh be dünya varmış..

Motovento
    REKLAM ALANI
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    cbf 150'nin aydınlatmayan farları malum.bu yüzden kaç tehlike geçirdim
    ne sıkıntılar çektim cbf çiler bilir.yeni modellerde bile şu traktör ampullerden vazgeçmediler
    hondanın merkez mailini bilsem basacam kalayı.ledlerin ön far olarak kullanılmayacağını
    sanıyordum ama bu power ledler harikaymış.daha bunlar 1w.önlerinede 3 tane 30 derece
    3 tane 60 derece karışık lens koydum,uzun kısa hesabı,şimdi yol üstündeki yön tabelalarını
    bile görüyorum.

By farcob at 2011-10-07

By farcob at 2011-10-07

By farcob at 2011-10-07

By farcob at 2011-10-07

By farcob at 2011-10-07

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Güzel olmuş hocam...Güle güle kullan

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aman abi led diyince minik minik bişeler bekliyodum one öyle 4lü sis gibi olmuş
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman abi led diyince minik minik bişeler bekliyodum one öyle 4lü sis gibi olmuş
    power led onlar yakından direk bakamıyorsun

Motosikleti
    cygnus rs
    güzel olmuş elinize sağlık, aydınlanma çağı yaşar gibi oldum ama karşıdan gelen sürücüleri kör etmezmi bu ? ben yoldayken arkamdan sellektör geldi, ledli bi kuryeydi,o bile gözümü almaya yetti

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    zenon gıbı olmus elınıze saglık bıde ne kadar gıttgını yazarsınız bılgılendırmıs olursunuz
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş elinize sağlık, aydınlanma çağı yaşar gibi oldum ama karşıdan gelen sürücüleri kör etmezmi bu ? ben yoldayken arkamdan sellektör geldi, ledli bi kuryeydi,o bile gözümü almaya yetti
    bir iki sürücü arkadaşım almaz dedi.bende aynı fikirdeyim
    mıcırlı yolda xenon uzunları yakıp karşıdan gelenleri
    düşündüğümde bu birşey değil

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Hocam kaça mal oldu ? ve yapılışı ile ilgili biraz açıklama yaparmısınız power led sürücü kullandınız mı v.s. ?
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hacı abi maliyeti ne kadar tuttu
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hocam malzeme listesini yazar mısın? Direnç değerlerini ve nasıl bağlandığını açıklarsanız iyi olur?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    çok hoş olmuş
    soğutması iyi görünüyor fakat uzun yolda sıkıntı çıkarabilir
    zenonla karşılaştırma yapılamaz bile çünki eksileri çok fazla karşıdan gelen olsun öndeki araç olsun rahatsız edici olabilir
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir iki sürücü arkadaşım almaz dedi.bende aynı fikirdeyim
    mıcırlı yolda xenon uzunları yakıp karşıdan gelenleri
    düşündüğümde bu birşey değil
    Abi bana bundan lazım. Nereden ne kadara aldı isen bana da alır mısın ? Banka bilgilerini yolla hemen havale geçeyim.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    ustacım, driver şundan gerekli = bu aletler her ne kadar kaba saba ayı gücü ışık yaysa da, pratikte hassas elektronikler. driver ile çalıştırılsa daha iyi olur .. ama 6 tane powerled'i sürecek devre 30 lira ise, 30 liraya en az 10 tane powerled alırsın :D yanarsa değiştirirsin o da ayrı bi konu :D

eline sağlık. güzel olmuşlar. yalnız, akü pratikte 12 volttan fazla olur. bağlantı hesabını 12 volta göre yaptıysan ömürleri oldukça kısa olabilir. belirtmek istedim.

yapmak isteyecek arkadaşlar, powerled'in tanesi kaliteden kaliteye ve satandan satana değişmekle beraber, lensi ile birlikte 5 lirayı geçmez.. küçük ve kalitesiz ürünler satan bir yerden almamaya özen gösterin. özellikle uyduruk çin malı ledler oluyor. biri az biri çok yanar. normal voltajında bile patlar...

tahminimce bu projektörün maliyeti 20 lira civarındadır ... işçilik ve emek hariç.

ararsanız böyle dizilmiş hazır powerled çubuklar bulabilirsiniz. dikkat etmeniz gereken en önemli konu uygun açıdaki lensler.

bu ledin aküden çektiği toplam güç pratikte 7 - 9 watt civarıdır, ki fotoğraflar da zaten normal 35 - 50 wattlık farlarla arasındaki bariz farkı ortaya koyar motosikletin elektrik tesisatı için de oldukça hayırlı bir iş.

güzel çalışma olmuş. ben sadece bi tasarımcı olarak görseli beğenmedim ama işlev on numara. tebrik ederim.
    !?

Motosikleti
    RR 250E-9
    İzmir de bu tarz şeyleri bulmak gerçekten zor. Biri şuna benzer bir şeyi yapsa sevabına gereği neyse göndereceğim yahu

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir de bu tarz şeyleri bulmak gerçekten zor. Biri şuna benzer bir şeyi yapsa sevabına gereği neyse göndereceğim yahu
    benim motor cbf 150 ön koruma demirine kelepçelerle monte ettim.senin motoru bilmiyorum
    sürücü kullanmadım direk aküden aldım,benimki dinamodan elektrik alıp pır pır ettiği için
    ledi bozabilirmiş.böyle birşeyi aküden alıp monte edebilecenmi.ben aydınlatmam iğrenç
    ötesi olduğu için bunu yaptım.senin aydınlatmada öylemi?

---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustacım, driver şundan gerekli = bu aletler her ne kadar kaba saba ayı gücü ışık yaysa da, pratikte hassas elektronikler. driver ile çalıştırılsa daha iyi olur .. ama 6 tane powerled'i sürecek devre 30 lira ise, 30 liraya en az 10 tane powerled alırsın :D yanarsa değiştirirsin o da ayrı bi konu :D

eline sağlık. güzel olmuşlar. yalnız, akü pratikte 12 volttan fazla olur. bağlantı hesabını 12 volta göre yaptıysan ömürleri oldukça kısa olabilir. belirtmek istedim.

yapmak isteyecek arkadaşlar, powerled'in tanesi kaliteden kaliteye ve satandan satana değişmekle beraber, lensi ile birlikte 5 lirayı geçmez.. küçük ve kalitesiz ürünler satan bir yerden almamaya özen gösterin. özellikle uyduruk çin malı ledler oluyor. biri az biri çok yanar. normal voltajında bile patlar...

tahminimce bu projektörün maliyeti 20 lira civarındadır ... işçilik ve emek hariç.

ararsanız böyle dizilmiş hazır powerled çubuklar bulabilirsiniz. dikkat etmeniz gereken en önemli konu uygun açıdaki lensler.

bu ledin aküden çektiği toplam güç pratikte 7 - 9 watt civarıdır, ki fotoğraflar da zaten normal 35 - 50 wattlık farlarla arasındaki bariz farkı ortaya koyar motosikletin elektrik tesisatı için de oldukça hayırlı bir iş.

güzel çalışma olmuş. ben sadece bi tasarımcı olarak görseli beğenmedim ama işlev on numara. tebrik ederim.
    teşekkür ederim.bir tasarımcı olarak bende beğenmedim(reklamcıyım)ama biran evvel bu sorunu çözmek gerekiyordu
    bu ucuza geldi. daha geniş bir armatürün süspansiyonda ön çamurluğa çarpma ihtimalini düşündüm.piyasada yuvarlak armatür
    yok gibi olan bir iki tane çok pahalı(sen nerden ne buldun)böyle hazır çubuk ledler var ama dış alüminyum kasa büyük ve çok pahalı
    motorun arkasında 3 chipli smd ledler 2 senedir yanıyor dinamoya bağlı pır pır ederek. bide flip flop var arada. birşey olmadı. malzemeyi aldığım vatandaş direk aküden alırsam birşey olmaz dedi.dediğin gibi her sene led değiştirsen ne olur.bu zaten prototip.topcase yaptım 3.ncüde hoşuma gitti.el korumaya harcadığım paralar
    boyumu aştı.selamlar

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sevgili faruk abi valla bu aralar pek giremediğim için konuyu yeni gördüm , abi sen ne diyosun yauuu işin süsünde püsünde değilim helede yağışlı havalarda görüş neredeyse sıfıra düşüyor süper olmuş bizzat müsait olduğumda başını bu konuyla alakalı olarak ağrıtacağım

haberin ola ama elimde işler var onları hallettikten sonra hiç olmazsa müsait olursan karamürselden gelen biri olarak malzeme yeri ve seçiminde yardımcı olmak ,benim yarım günümü kurtarır , mekaniğini hallederim o sorun değil

eline ayağına sağlık tekrardan gayet başarılı duruyor

---------- Post added at 12:01 ---------- Previous post was at 11:58 ----------

Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

üstadım maşallahın var sessiz sakin duruyorsun ama yeri gelincede yazıyosun hani sen biliyorsun bu işi öle ipe sapa konuşanlardan değilsin teşekkürler bilgi ve tecrübelerin için konu hakkında yardım gerekirse arayacağım adressin haberin ola
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    honda cbf 150
    [QUOTE=piyanist_irf;2467722]sevgili faruk abi valla bu aralar pek giremediğim için konuyu yeni gördüm , abi sen ne diyosun yauuu işin süsünde püsünde değilim helede yağışlı havalarda görüş neredeyse sıfıra düşüyor süper olmuş bizzat müsait olduğumda başını bu konuyla alakalı olarak ağrıtacağım

haberin ola ama elimde işler var onları hallettikten sonra hiç olmazsa müsait olursan karamürselden gelen biri olarak malzeme yeri ve seçiminde yardımcı olmak ,benim yarım günümü kurtarır , mekaniğini hallederim o sorun değil

eline ayağına sağlık tekrardan gayet başarılı duruyor [COLOR="Silver"]

irfan kardeşim bu ne yoğunluk yardıma geleyim
    acilen bunu yaptım işimi görsün diye.yuvarlak kasa arayışındayım
    orjinal su geçirmez on-off anahtar bulamadım kendim yaptım sıkıntılı
    oluyor.müsait olduğunda ara görüşelim seni ziyaret etmeyide istiyorum bu arada
    selamlar

Motosikleti
    RR 250E-9
    Evet abicim armut S2 Ampul 35W ve çok kötü bir aydınlatmaya sahiptim. H4 e çevirdim ama halen kötü. Power led veya benzeri bir şey ile acilen bir çözüm bulmam lazım

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    [QUOTE=farcob;2467738]
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili faruk abi valla bu aralar pek giremediğim için konuyu yeni gördüm , abi sen ne diyosun yauuu işin süsünde püsünde değilim helede yağışlı havalarda görüş neredeyse sıfıra düşüyor süper olmuş bizzat müsait olduğumda başını bu konuyla alakalı olarak ağrıtacağım

eline ayağına sağlık tekrardan gayet başarılı duruyor [COLOR="Silver"]

irfan kardeşim bu ne yoğunluk yardıma geleyim
    acilen bunu yaptım işimi görsün diye.yuvarlak kasa arayışındayım
    orjinal su geçirmez on-off anahtar bulamadım kendim yaptım sıkıntılı
    oluyor.müsait olduğunda ara görüşelim seni ziyaret etmeyide istiyorum bu arada
    selamlar

faruk abi bu aralar mt ye bile pek giremiyordum sabah fırından çıktım dedim bu gün bişey yapmayacam arkadaş yarın devam ederim ,

milimetlerelerin çok önemli olduğu bir proje üzerindeyim abi çoğunu tamamladım jimmy jip yapıyorum tamamlayınca zaten paylaşırım fakat merakını gidermek babında bir kaç resim koyayım , kameranın değişik açılardan rahat ve çarpıcı görüntü alınmasına yarayan oldukça yüksek fiyatlardan satılan vince benzer bi alet şu an led işi 2 ci pilanda mecbur

fakat müsait olunca haber ederim abim sana hem sohbet ederiz hem sorun çözeriz ayrıca buralarda şuruptan acayip tad alırsın süper manzaralar var

bi kaç resim ekleyeyim mt ye özel....

| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abicim armut S2 Ampul 35W ve çok kötü bir aydınlatmaya sahiptim. H4 e çevirdim ama halen kötü. Power led veya benzeri bir şey ile acilen bir çözüm bulmam lazım
    motorunun 2-3 yönden fotosunu gönderebilirsen,birde
    aydınlatmaların dinamoyamı bağlı aküyemi bağlı bir bakalım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)