Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0 dan motosiklet yapmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şuan yok
    Arkadaşlar merhabalar.

Bilmiyorum belki bi çoğunuza saçma gelicek fakat motor tutkusu bulunan askerden yeni gelmiş biriyim.Param olmadığı için motor alamıyorum.Bi arkadaşımın deposunda 100cc cup model motosikletin sadece motoru duruyor.Motor saglam çalışır vaziyette.
    Sizce uygun bir şase çizimi,v.s yaptıktan sonra bi motor yapabilirmiyim teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bu sana daha maliyetli olacaktır. 200 - 300 e grenajları orta halli motoru belkide olmayan bi şase bulabilirsin.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Yapsan bile trafige çıkaramazsın memleketimdeki bürokratik işlemlerden dolayı. Ruhsat alamazsın
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    işin trafik kısmını geçersek, çünkü kendin yaptığım bir aracı trafiğe çıkarmak için yapacağın masrafa 2. el 2 - 3 tane 100'lük motor alırsın.

Keni çapımda dağda bayırda köyde kasabada ufak ufak dolanırım diyosan,
    Tek bir tavsiyem olacak sana. Sanayide su motorundan ufak bir kart yapmış bir adam olarak söylüyorum bunu. Ne yaparsan yap bi yerden çıkma bir şase bul. kendin yapmaya kalkma. Evdeki veya ufak dükkanlardaki imkanlarla şase yapılmıyor. kesinlikle...

3 tane el yapımı şaseyi, çok kısa bir süre içinde paraladıktan sonra çıkma şase bulduk onunla yaptık. Şiir gibi oldu. Sanayide fıldır fıldır geziyorduk.

Başka bir tavsiye ise, eğer bulabilirsen 1990 lı yıllardan kalma Beldesan bisiklet bul. O yıllarda yapılan orj beldesen bisikletlerin kadro (şase) içi dolu malzemeden üretildiği için yeterince sağlam ve motoru taşıyabilecek kadar kuvvetli oluyor.

Unutma, kaynak asla istediğin kadar kuvvetli olmaz... çat der ortadan ikiye kırılır.

Çıkma şase bulacaksan da, sana tavsiyem, motor ustalarını falan dolan, kaza yapmış dağılmış motor yakmış vs vs.. şasesi sağlam scooter cenneti ortalık...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    askerden yeni gelmişsin ... bırak motoru, uçağı ... önce bir iş bulmaya çalış....

çalışıp kazandıktan sonra zaten sıfırdan motorla uğraşmana gerek kalmaz, gider istediğin motoru alırsın !

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sifirdan hic olmayan bir marka ve model yaratir isen bu konuyu Makina ve Muhendisler odasi ile gorusmen gerekiyor. Cunku Trafik tescil Dairesi bu oda onayi olmadan aracin tescilini vermezler.

Diger yandan Honda , Yamaha gibi sicilde kayitlari olan bir motoru yeniden toplayacak isen isin cok daha kolay. Ornek vermek gerekir ise

Honda 100cc Cup motor topluyorsun.Arkadasindan motoru aldiginda yine ayni marka model olan (Senesi onemli degil) Honda Cup motor bulacaksin. Cok bariz olmadigi surece motora modifikasyon yapabilir 100cc yerine 150cc takabilirsin. Dedigim gibi ama tek silindirli bir motoru cift silindirli yapar isen sikinti yaratir.

Diger yandan Yamaha bir motosiklete Kawasaki bir motor takamazsin.

Hic bir kaydi veya gecmisi olmayan (Ruhsati olmayan) bir motosiklet yapmak istiyor isen , is daha karisik. Kullanilan parcalarin CE belge sahibi olmasi lazim. Bunu proje dosyasi olarak tum kullandigin parcalarin CE tip onay belgesi ile yanlis hatirlamiyor isem Makine ve Muhendislar odasina sunuyorsun. Onlarda inceleyip onay veriyorlar. Yada vermiyorlar
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Dostum bende kesinlikle arkadaşlara katılıyorum.Hatta 400-500 liraya plakası olan cup alabilirsin.Hatta ve hatta ufak motosikletler(honda monkey vs.) bulursan plakalı olmak şartıyla...Onlarla uğraş derim.Hem keyif alırsın hem de farklı birşey olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    sen askere geri git yaa

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen askere geri git yaa
    süperrrr :D :D :D :D :D
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı byocuz11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.

Bilmiyorum belki bi çoğunuza saçma gelicek fakat motor tutkusu bulunan askerden yeni gelmiş biriyim.Param olmadığı için motor alamıyorum.Bi arkadaşımın deposunda 100cc cup model motosikletin sadece motoru duruyor.Motor saglam çalışır vaziyette.
    Sizce uygun bir şase çizimi,v.s yaptıktan sonra bi motor yapabilirmiyim teşekkürler.
    Keşke uğraşacak yerim olsaydı. Sırf hobi olsa bile bende yapmak istiyorum.
    Hatta birinci ikinci denemeden sonra tamamen kendine özgü birşey bile yapabilirsin.
    Eğer fazla hızlı kullanmayacaksan şasiyi çelik profilden kesip cıvatalarla bile tutturabilirsin. Bence denemeye değer.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ben 62 den tavşan yapmayı biliyorum , 0 dan motor nasıl yapılıyor.

"Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sıfırdan motor toplamakmı benim kaç tane arkadaşım topladı fakat hiçbir zaman sağlam ve güvenli olmadı ama ben senin isteğini kırmayayım dene ama gidip ikinci el almaktan daha pahalıya gelir aldığın malzemeleri bir kenara yaz kaç para tutuyor uğraştığını ve sinirlendiğine de bi fiyat biç sonra gör toplama motor kaç para olacak
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

benim de aklımda aynı şey var. şaseyi orjinal kullanmak mantıklı ama acaba kaynakla koruma demiri falan yapsam sorun olur mu?

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    Alıntı byocuz11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.

işin trafik tescil kısmını geçersek bir motosiklet yapman için önce,kesme,delme,kaynak,metalleri tanımak,geometri,tasarım.biraz fizik biraz elektrik gibi bilgileri bilmen gerekir.zaten bu kadar şeyi biliyorsan içini ferah tut.bir gün hayallerindeki motoru satın alacak paraya kavuşursun.AMA SEN YİNE DE BİZLERE ALDIRIŞ ETME.SANA KOLAY GELSİN.UMARIM YAPARSIN.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askerden yeni gelmişsin ... bırak motoru, uçağı ... önce bir iş bulmaya çalış....

çalışıp kazandıktan sonra zaten sıfırdan motorla uğraşmana gerek kalmaz, gider istediğin motoru alırsın !
    hacı iş olsa çalışır heralde arkadaş garaj felan kurmak için zemin arıyordur belki :D

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim ben seni sonuna kadar destekliyorum. sizin gibi bir şeyler üretmeye istekli olanlar bir şekilde engellendiği için zaten üretim noktasında zayıfız.siz ilk adımı atmışsınız. bu tür şeyler yapacağınız zaman bence bu tür forumlara yazmayın. herkes sizin hissettiklerinizi bilemez, yeteneğinizi bilemez, şartlarınızı bilemez, bir de açtığınız konu ister istemez (kasıtlı olmayarak) gırgıra alınır, şevkiniz söner.umarım en kısa sürede projenizi hayata geçirirsiniz
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    İstanbuldaysan boş zamanlarda yardıma gelirim.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

forumdan ogrenmek ıstedıgın nedır?yaparsın yada yapamazsın'nın cevabımı?
    baslıgın maksadını anlamıs degelım
    eger elınde ımkan,vakit varsa basla.eksik oldugun, fikir almak istedigin , takıldıgın yerlerde (kaynak,plan) v.b konularda yardım al.burda bu tur ıslerle ugrasan onlarca ınsan var.muhakkak yardım alacaksındır
    onemlı olan ne ıstedıgını bılmen

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Komiklik yapmayın ya !!!!

Üretimmiş , destekmiş, yaratıcılık mış , memlekette sevilmezmiş,

sanki arkadaş motosiklet fabrikası açacağım dedi de bizde olmaz dedik...

samanlıkta karbürotör bulmuş adam...bunu motosiklet yapacağım diyor.. arkadaşlar üretim, emeğe saygı filan diye esas duruşa geçiyor.

Bende çıkma pirelli F1 lastik buldum kurtköy civarında, formula 1 aracı alacak durumum yok, yapabilir miyim ? emeğe saygı ! sadece olumlu katkı yapacak arkadaşlar cevap versin

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250

yaw bu foruma gereksiz yazı yazanlara acayip gıcık oluyorum

şu an sinirden zor yazıyorum yazıyı yaw arkadaşım adam elimde 1 adet cup motoru var diyor kendime bir motosiklet yapmak istiyorum diyor varsa bilgisi olan yazsın şöyle böyle olur veya şurda burda sıkıntı çekersin diye yok dalga geçmek yok abuk subuk konuşmak hevesini kırmak nedir bu yalaklık size ne sana ne git başka yerde tatmin et kendini insanların hevesini kırma daha ne diyeyim ne yapmaya çalışıyorsun kim senden böyle abuk subuk konuşman için yardım istedi vs vs

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)