Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask için kamera montaj aparatı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar çok eski,tabiri caizse leş gibi olmuş bir kaskım vardı.15 liraya almıştım.Artık bu kaskı kullanmıyorum. (Ls 2'im sağolsun.) Daha yeni kendime kask kamerası almıştım.Ancak can sıkıntısından ne yapacağımı bilemedim.Evde duran fotoğraf makinem güzel video çekmiyor.Ama yine de böyle bir parça yapağım dedim.
    Kullanacağımız malzemeleri sırasıyla yazayım.
    1-1 adet eski yada 10 tl fiyatı olan kask.(sadece tepesi olanlarda olabilir.)
    2-1 adet fotoğraf makineninizin tripod bağlantı yerine göre 1 adet civata.
    3-2 adet pul ve 1 adet somun.
    4-Civatayı sıkmak için anahtar.
    5-Matkap yada benim gibi tornavida ve akıllı civata ile halledebilirsiniz.

Arkadaşlar benim aldığım civata çok uzun değil.Flaş belleğin neredeyse yarısı kadar.Ancak biraz daha uzun almanızı tavsiye ederim.Pul ve civatama yer kalmadı.Ama yine de sarsıntı,kıpırdama yada gevşeme yok.İsterseniz ufak ufak başlayalım.Önce fotoğraf makinesini kaskınızın üstüne koyun ve bir iki video,fotoğraf çekin.Bu sayede doğru yeri yakalayacaksınız.

Daha sonra matkap yada tornavida yardımı ile oraya somunun geçeceğinden biraz daha küçük delik açın.Sonra somunu kaskın iç tarafından dışarı doğru yerleştirin ve araya 1 adet pul koyun.Bu hem civatanız sıkıldığında köpüğün parçalanmasını engelleyecek hem de sıkma sonucu oluşan gerilmeyi azaltacaktır.Civata diğer taraftan çıktığında üzerine 1 adet pul koyun ve somunu sıkın.İşte bu kadar.Sonra fotoğraf makinenizi istediğiniz yere gelecek şekilde çevirerek monte edin.Yolun hafif çaprazını,arkanızı yada önünüzü ayarlayarak kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar bu çok önemli bir proje değil.Ancak kask kamerası almayan,alamayan arkadaşlarıma bir alternatif olsun diye yaptım.Testini de bizzat kendim yaptım.Çekim gayet rahat ve güzel.Benim makinem biraz büyük olduğu için insanlar garipsese de hiç rahatsızlık duymadım.Kaskınızı sürekli gündelik olarak kullandığınız kask ise hiç delmeyin,parçalamayın.Çünkü kaza esnasında tehlike yaratma olasılığı var.Gidip 10 tl ye ucuz kasklardan alıp yapabilirsiniz.Maliyeti de 25 kuruş oldu bu projenin.Kaskım vardı.O kadar da fazla somun,civata,pul aldım ama adam 25 kuruş aldı.

Fotoğraflarımızda burada arkadaşlar.Olumlu olumsuz yada sizlerin katmak istediği tüm yorumları bekliyorum.İyi günler.Yapan arkadaşlardan videoları bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Sevgili arkadaşım,
    ucuz kaskla çekim yaparken kaza yapmayacağımızın garantisi var mı ?

binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    pek kullanışlı, sağlıklı gözükmüyor..
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burdaki amaç kamerayı kaska mı monte etmek yoksa kamerayı yere düşünce kafamıza mı monte etmek?

Alıntı inancalio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım,
    ucuz kaskla çekim yaparken kaza yapmayacağımızın garantisi var mı ?
    Hayır.Allah göstermesin.Zaten öylesine denemek için yapılmış bir proje. İlginize teşekkürler.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    resimler gözükmüyor
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)