Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda CB750 Cafe Racer Projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Baya ucuza buldum, plakası - ruhsatı sorunsuzsa alacağım kısmetse
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok ciğerl, sağlam bir makine almıssınız.. zamanında babamda vardı... babama resmini gösterdim şimdi dediği kelime bunun gibileri artık üretilmez..üretilsede kıymeti bilinmez... allah kaza bela göstermesin.. takibinizdeyim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tessekurler. Sesi motorunun arizali olmasina ragmen boyle cikiyor. Bitince aradaki farki gorecez

[COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    izlemedeyiz
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tessekurler. Sesi motorunun arizali olmasina ragmen boyle cikiyor. Bitince aradaki farki gorecez
    sesi dinle, canavar gibi. Benimkisinin sesi cok komikdi. Bitti mi cok keyifli vakit gecireceksin bununla.

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya ucuza buldum, plakası - ruhsatı sorunsuzsa alacağım kısmetse
    draggy, xs400 guzeldir daha ucuzdur, bratstyle firmasi japonyada cok guzel yari cafe/yari bobber makinalar yapar onlarla, tadindan yenmez bol sans
    www.sungurtekin.com

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bir gün mutlaka benim de bir kişiye özelim olacak....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Bu motor eski polislerin kullandığı motor serisi ise mevlanakapıdaki celal ustada istediğin hemen her parçayı bulabilirsin
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    sesi gök gürültüsü gibi maaşallah bitince dahada canavar olacaktır eminim, şimdiden kolay gelsin....

Motosikleti
    XVS 650 A
    yürü be abi =) beklemedeyiz..

Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor eski polislerin kullandığı motor serisi ise mevlanakapıdaki celal ustada istediğin hemen her parçayı bulabilirsin
    Nerede bu usta tam olarak?

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede bu usta tam olarak?

O motorlar CBX 750 malesefki ayni degiller. CB serisi ile CBX ler X harfi yuzunden karistiriliyor.

Acikcasi elimden geldigi kadar motorcudan parca almak istemiyorum. Nedeni malum. Ellerindeki motorun 82 model oldugunu unutup salak sacma fiyatlar ile parca talep edecekler.

Motorun su anda

Tum mekanik aksamlari ABD den siparis edildi.

Krank
    Piston
    Segman
    Yataklar
    Ana yataklar
    Piston kollari
    Krank Yaglama zinciri
    Debriyaj balata seti
    Debriyaj Kablosu
    Subap contalari
    Suspansiyon keceleri
    Performans hava filtre seti
    Yag filtresi
    Motor Conta seti
    Egzoz manifold contalari

Sadece Egzantrik zincirleri ve aktarma zincirini Ankaradan ithalatci bir firmadan bulundu

Subaplar ise Konyada bire bir imal edilecek. Konya mekanik parca imalatinda cidden bu isi asmis bir sehir. Bu yuzden Turkiyeden alacagimiz urun, orjinalinden dahi daha kaliteli olacak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Yok bendeki cbx de ondan soruyorum nerede olduğunu :D cb750 nin yurtdışında parçası daha kolay bulunuyor. Polis motorunun ise daha az.

Motosikleti
    xs 650
    Böyle bir projeye başladığınız için çok sevindim,

çok iyi seçim

başarılar
    http://deryaatmaca.blogspot.com

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bendeki cbx de ondan soruyorum nerede olduğunu :D cb750 nin yurtdışında parçası daha kolay bulunuyor. Polis motorunun ise daha az.
    Zaten CBX cafe racer yapmaya musait bir sasiye sahip degiller. Hafif once cikik on catallari yuzunden belki bobber yada old school tarzi olabilir ama cafe racer icin tam bir naked motor lazim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    uzun zamandır benim de kovaladğım bir honda var,
    ondan da güzel cafe racer olur ama bende cafe motorcusu olur mu bilmem .

motor ile ilgili bir fotogünlük tavsiye ederim.
    zira cebren ve hile ile istediğim motoru ele geçirir isem lazım olacak gibi.

bir de maliyetlerden de az çok bahsedersen maddi çapımız yetecek mi öğrenmiş oluruz.

gazanız mübarek olsun.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır benim de kovaladğım bir honda var,
    ondan da güzel cafe racer olur ama bende cafe motorcusu olur mu bilmem .

motor ile ilgili bir fotogünlük tavsiye ederim.
    zira cebren ve hile ile istediğim motoru ele geçirir isem lazım olacak gibi.

bir de maliyetlerden de az çok bahsedersen maddi çapımız yetecek mi öğrenmiş oluruz.

gazanız mübarek olsun.
    Maliyetler tamamen yapilacak proje ile ilgili ve degisecek parcalar ile ilgilidir.

Motorun sadece subaplarina 500 TL verecek olmam sanirim boyutu konusunda size bir fikir verecektir.

Kisiye ozel motor yapiyor iseniz bu isin maliyetini dusunerek ise baslamak zor olur. Ebay bu konuda bulunmaz bir nimet . Ama sahsi gorusum motorun fiyati haric,10.000 TL bir odenek ayrilmasi baslangic icin yeterli olacaktir.

Motor blogunu actiginizda her turlu supriz ile karsilabilirsiniz. Cok temiz cok temiz diye satilan 1980 lerden kalma motorlarin Turkiyede nasil bakildigini bilme sansiniz yok.

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorlar CBX 750 malesefki ayni degiller. CB serisi ile CBX ler X harfi yuzunden karistiriliyor.

Acikcasi elimden geldigi kadar motorcudan parca almak istemiyorum. Nedeni malum. Ellerindeki motorun 82 model oldugunu unutup salak sacma fiyatlar ile parca talep edecekler.

Motorun su anda

Tum mekanik aksamlari ABD den siparis edildi.

Krank
    Piston
    Segman
    Yataklar
    Ana yataklar
    Piston kollari
    Krank Yaglama zinciri
    Debriyaj balata seti
    Debriyaj Kablosu
    Subap contalari
    Suspansiyon keceleri
    Performans hava filtre seti
    Yag filtresi
    Motor Conta seti
    Egzoz manifold contalari

Sadece Egzantrik zincirleri ve aktarma zincirini Ankaradan ithalatci bir firmadan bulundu

Subaplar ise Konyada bire bir imal edilecek. Konya mekanik parca imalatinda cidden bu isi asmis bir sehir. Bu yuzden Turkiyeden alacagimiz urun, orjinalinden dahi daha kaliteli olacak.
    piston ne secdin sikistirma? piston kolu gerekli Mi? yoksa performans tipimi oluyor?
    kaporta aksamini (tank mesela) orda mi yapacaksiniz? lastik karar verdin mi? Vintage replika lastikler super oluyor cafelerde..

proje takip etmek, yayinlamakdan daha zevkliymis
    www.sungurtekin.com

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Benimde nacizhane bir sorum olacak uygun görürseniz bu motoru kaç kmlik yoldan ve ne kadara getirdiniz acaba ptt kargo ile?
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piston ne secdin sikistirma? piston kolu gerekli Mi? yoksa performans tipimi oluyor?
    kaporta aksamini (tank mesela) orda mi yapacaksiniz? lastik karar verdin mi? Vintage replika lastikler super oluyor cafelerde..

proje takip etmek, yayinlamakdan daha zevkliymis
    Orjinal Pistonu aldim OEM olarak . O yuzden part number dan hareket ettim , sikistirma oranina bakmadim acikcasi.Motor gucunde oynama yapmak istemiyorum. Hiz merakim hic olmadi. 750 cc 4 silindir bir makina fabrika cikisi bile yeterince guclu .

Satan adam Krankin ustunde piston kolunu da set olarak hediye veriyordu. Ben de hay hay dedim

Tanki degistirmiyorum, sadece kucuk bir boya hilesi ile duz bir depo olacak. Boyasini verniksiz duz boya olarak yapacaz. Motorun cok parlamasini istemiyorum.

Lastik benim en belirsiz noktam.Gonlum Firestone dan yana. Ama turkiye de bu lastik yok. Lastigi yerel almak istiyorum , cunku garantisi onemli. Lastigi acikcasi en son alacagim sanirim.

Bu hafta motor blogunu ve sasiyi boyamaya vermeyi dusunuyorum.

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde nacizhane bir sorum olacak uygun görürseniz bu motoru kaç kmlik yoldan ve ne kadara getirdiniz acaba ptt kargo ile?
    Eskisehirden Antalya ya geldi kilosu 1 TL takriben. Motor kasasi ile 280kg cekti.

txxxr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???????
    yeni motorunuz hayırlı olsun,çalışmaların fotoğraflarını merakla bekliyoruz..unutmadan ufak bi tavsiye yağ filitresini 2,3 tane getirin ki ileride kullanırsınız..kolay gelsin .iyi çalışmalar...
    öyle 3 aşşağı 5 yukarı değil...1 aşşağı 2,3,4,5,6 yukarı...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)