Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektrikli Mont & Pantalon

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Alıntı mafit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonuzda Türkiye'de böyle bir şey duymadım demişsiniz. Keşke arama motorlarından ya da forumumuzdan aratsaydınız.
    Duymadım derken internet mağazalarında ya da bulunduğum yerdeki mağazalarda böyle bir cihaz göremedim.Onu demek istemiştim.Yoksa ısıtmalı montlar askeriye dahil birçok alanda kullanılmakta.Ama motosiklete özel cihazlar sanırım pek yok.Sizi tebrik ederim.Güzel bir cihaz olmuş.Cihazınızın fiyatı nedir? Benimkinin maliyeti 2.el elektrikli battaniye ile aynı.Sıfır rezistans alırsak mont+pantalon 20 tl yi geçmez..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Askerde kullandığım yapışkanlı ısıtıcılar vardı...Direk vücudunuza yapıştırıyorsunuz 8 saate yakın bayaa sağlam ısı veriyordu...5 tanesi 10 TL olması lazım yanlış hatırlamıyorsam...Onlarda kullanılabilir motorda, ilgilenenlerin bilgisine...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerde kullandığım yapışkanlı ısıtıcılar vardı...Direk vücudunuza yapıştırıyorsunuz 8 saate yakın bayaa sağlam ısı veriyordu...5 tanesi 10 TL olması lazım yanlış hatırlamıyorsam...Onlarda kullanılabilir motorda, ilgilenenlerin bilgisine...
    Çin tabakası mı ne deniyordu onlara.Bir çok modeli var.Nerede satılıyor ?

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    http://www.vucutisitici.com/index.php

Askeri malzeme satılan yerlerde vardır...Ben şöyle bir şey buldum netten,bunun aynısıydı ama marka farklı olabilir...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    çok başarılı bir çalışma olmuş.tebrikler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Alıntı ayktcnknyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki elektiriği nerden evreceksiniz?
    aküden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ? şimdi patent olayını duyduk ya bunu kendimiz yapıp giyemeyizmi.
    kendi kullanımınız için kendiniz yapabilirsiniz ama ticari amaçla kullanamazsınız. yani üretip satışını yapamazsınız... bu durumda patent sahibine tazminat hakkı doğar...

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Helal olsun kardeş Bide kaska Yapsaydın bi sistemde kask içinde olsun Başarılar
    Yolver gitsin .

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videoyu izliyebilen warmı arkadaslar bende acmadı silinmiş falan diyor

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bu arada arkadaşlar an itibariyle kendi elektrikli ısıtıcımı tamamladım.Çok fazla zamanımı aldı maalesef kolay oldu diyemeyeceğim bu zamanın büyük bir çoğunluğu uygun amper ve direnç değerlerini bulmakla geçti.Yarın motorun aküsünden çıkış alarak cumartesi günü de yolda deneyeceğim.Sonucu buradan yazarım ve yapmak isteyen arkadaşlar olursa da yardımcı olabilirim.
    Bunlarda resimler:

http://img440.imageshack.us/i/img3472v.jpg
    http://img594.imageshack.us/i/img3471x.jpg
    http://img143.imageshack.us/img143/1066/img3479l.jpg

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    yardımcı olayım dedim.eline sağlık.sonuçları bekliyoruz.

Uploaded with ImageShack.us

DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    sonuçlarını bekliyoruz...
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    devreyi 12 volt a nasıl ayarladın

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    @audioslave
    abi bu telin etrafında yalıtkan bi madde yok mu?Bence koymanızda fayda var zira elektrik, insan sağlığına pek dost birşey değil...
    facebook.com/kaskafa

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @audioslave
    abi bu telin etrafında yalıtkan bi madde yok mu?Bence koymanızda fayda var zira elektrik, insan sağlığına pek dost birşey değil...

Elektrik çarpmasını diyosan 12 volt insanı etkilemez.Elimle tutabiliyorum 12 voltu.
    HONDA

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Arkadaşlar halen daha tam olarak yolda test edemedim çünkü şansıma havalar mevsim normalleri üzerinde Ancak evde denemelerimde verdiği ısının yeterli olduğu yönünde.Devre 3.6amper çekiyor.Toplam alt+üst için direnç 3.6 civarında.Akünün voltajını 13 volt alarak hesapladım.
    Teller bobin telidir,yani trafolu adaptörlerin içindeki yüzlerce sarım yapılan teller.Çevresi izoledir,lehim yapmanız için teli çakmakla yapmak ve bu izoleyi kaldırmak gereklidir.Ayrıca çift taraflı bant ile de ön ve arka yüzünü kapatınca yalıtkanlığı daha fazla sağlamış oluyorsunuz.Akünün çıkışa cam sigorta için soket de ekledim,kısa devre olursa direk o sigorta atsın ve sıkıntı yaşanmasın diye.Isıtıcılı içlik yapan mafit arkadaşımız daha kalın tellerle yapmış sanırım resistans teli kullanmış.O telin çevresi izole değildir, ve direnci düşük olduğundan telden fazla kullanmaya gerek yok,bobin teli çok incedir sık döşeyerek çok fazla tel kullanmak lazım direnci ayarlayabilmek için.Isıtıcının tüm olayı uygun direnç değerini tutturmaktır.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Arkadaşlar test ettim sonunda sadece bir defa binerken kullandım.Alt ve üst aynı anda çalışırken baya ısıtıyor yani yakacak kadar değil ancak güzel bir sıcaklık veriyor.Birde alt tarafı iptal ederek kullandım sadece üst tarafı çalıştırdım.Alt ve üstün beraber çalışmasından az biraz daha düşük oldu verdiği ısı.
    Ancak şunuda söylemeliyim.Isıl olarak bir sıkıntı yok hatta gayet başarılı ancak bakalım aküye binen yük nasıl olacak.Farlarımı xenon yaptım,eski halojen farlar 55 watt'tı. xenon 35 watt.
    Sadece üst ısıtıcı çalışıyorken ki harcadığı watt değeri ise 19-20watt arası.Yani eski farı kullanıyormuş gibi bir yük oluşacak aküde ama alt kısmı da kullanınca nolur bilemiyorum.Onuda test edicem

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    şeytan icadı bunlar

aslında bende aküye çok fazla yüklenmemek için sele ısıtması yapıp, ceket içinede vücut ısıtıcı paketlerde kullanmayı düşünüyorum. tabi paketlerin maliyeti pahalı gelecektir zamanla..

başarılı bir çalışma.

elektrik tüketimi azaltmanın bir yolu yokmudur acaba?

bobin kablolarını bakır bir plakaya döşeyerek ceketin içine diktirilse daha iyi bir ısıtma sağlar mı?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şeytan icadı bunlar

aslında bende aküye çok fazla yüklenmemek için sele ısıtması yapıp, ceket içinede vücut ısıtıcı paketlerde kullanmayı düşünüyorum. tabi paketlerin maliyeti pahalı gelecektir zamanla..

başarılı bir çalışma.

elektrik tüketimi azaltmanın bir yolu yokmudur acaba?

bobin kablolarını bakır bir plakaya döşeyerek ceketin içine diktirilse daha iyi bir ısıtma sağlar mı?
    Benimde yaptığım buna benzer birşeydi.Bozuk adaptörlerin içerisindeki trafodan aldığım bakır renkli ince tellerle yaptım,yani bobin kablosu.
    Kullandığım tel için(çok inceyli ölçecek aletim olmadığından kalınlığını bilmiyorum) sadece üst taraf için ısıtıcı parçaların toplamı 6.5ohm luk değerdeler.Buda (aküyü 13volt alırsak) amper değeri 2 amper olur.Yani watt olarak da 26 watt'a tekabül ediyor.Bu değer bazen bana sıcak bile geliyor.Üzerine anahtar koydum onunla aç kapa yapabiliyorum ama en iyisi 2 kademe yapmak.Daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.O da şöyle olur:
    İlk etapta 6.5-7ohm luk dirence denk gelecek kadar kablo döşenir sonra 3-4 ohm luk daha kablo döşenir ve bu telde ilk döşenen tele bir anahtarla bağlanır.Böylece hem 6.5 hemde 10 ohm luk seçenekler sağlanmış olur.Bu arada ek bilgi; ohm değeri arttıkça açığa çıkan ısı değeri azalır.Ne kadar az ohm değeri olursa tel okadar çok direnç gösterir ve bunu ısı olarak dışarı verir.
    Birde temel elektrik bilgisi: V volt,I amper,O ohm, W watt dersek;
    I=v/o ve W= V x I

Bu da benim montun resimleri

yapmak isteytenler PM atsın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler