Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

minigun egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI
    umutermis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Beyler minigun olarak geçen ve tükler arasında makinalı tüfek olarakda bilinen silah modelli egzoz yapımına başlanmıştır.. Şu ana kadar genel hatlar profiller yapıldı gerekli geri tepme hesapları yapıldı... Yapacağımız egzozun bır resmı aşagıdaki gibi bizim yaptıgımız bırebır aynısı olmayacak ama yapıoruz ıste son resımlerı sızınle paylasıcam....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    vay yavrum vay

Motosikleti
    150 zat
    görücez.....

zenbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Millet ateş açmasın, bize minigun çekti canımı zor kurtardım memur bey diyerek ?

Motosikleti
    150 zat
    yok yaw yapmazlar canım, yapabilirlermi, galıba yaparlar, vurmasınlar bızı polisler :D

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    helal olsun sizlere,millet egzoz görsün Made İn.....
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Daha değil =)
    Motosikletin çalınabilitesini arttırıyor. Taktırmayın derim.

Motosikleti
    150 zat
    motorumu çalmaları için ilk önce köpeklerimi geçip, motorun en hassas seviyeye ayarladığım 150 dB lık 2 alarmı aktif etmeden vede geceleri uyku uyumayan ve...... haydarrrr.... sahibi olan beni aşmaları gerekiyor :D:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 ----------

beyler bugun flanshları deldik hersey tamamlanıo mimari hazır tek düsüncem tasarlardığım devre yi çalıştıramamak egzoza yerleştiricegim buji ile içindeki yanmamış benzını patlatıcam ama namlu 40 cm lık 6 borudan oluşuyor sızce alev egzoz gazının ıttırmesı ıle 40 cm lık boruları sönmeden geçebilirmi...bu kısmınıda başarırsan gerçekten bı silaha benzicek.....

Motosikleti
    150 zat
    flanslar elıme ulasştıı resımler en yakın zamanda gelıooo beyler...

Şimdi 40cmlik borunun çapı önemli. Yanmamış benzinin miktarı önemli. We benzin içeri nasıl gidecek? karışım olarak bolca giderse (mesela 5sn boyunca) rahatça çıkar. Ama 6sından çıkar mı bilemem...

Ancak sadece benzin olarak yollarsan zor. Bellki yanan ufak bikaç kıwılcım görürsün o kadar, ki bu manifold we süpablara zararlı....

Resimleri MUTLAKA bekliyoruz. Kolay gelsin....

Motosikleti
    150 zat
    borunun dış çapı 22mm iç de 20 mm yanı 2 santım iç çap var 40 cm uzunluk su kısımda sıkıntı yok benzın hava karısımı delıklerden çıkmak zorunda kalacak ama alevlendiğinde 40 cm uzunluğu sönmeden geçicekmi....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:13 ----------

resim detaylı değil ama şimdilik idare edin.. tek resım çekebildim..Flanslar kesımdı delindi yerlerine oturdugunu kontrol ettik henüz dizilip kaynatılmadı...Namlu resmi bu

Devamı gelicek en kısa zamanda....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

birde şüphelendiğim bişey var 150 cc piston 7 kilo namluyu döndürebilicekmi ...tork fanlarıda kesildi en kısa zamanda onlarında resmini eklicem...ama naplu 180 derece olucak buda binen yükün dönme momentumuna etkısını min seviyeye düşürür.

Namluyu anladığım kadarıyla ek bir mtr yaparak döndürcen?

Namluyu çewirmede problem olmaz kesinlike. Nedeni senin de dediğin gibi 180derece yani yere paralel olmasıdır. Weya sana şunu da önerebilirim, gerçi kullandığın mtra göre deişir ama, klima prensibi gibi mtrdan güç alarak döndürsen daha güzel olucaktır. ama dediim gibi mtrun kuwetli mi mesela?

Neyse.

Boruların çapı çok büyük. Ama bundan önce daha önemli bişi sorucam. Tabii deliklerden çıkıcak ama,,,

Sen bunu nasıl bir mtrda we kaç cc (model,marka belirtirsen daha yararlı olucaktır) hacme sahip bir mtrda kullanıcaksın? Mesela 125cc mtrda olsa 3boru we 1cm çapta boru kullanman yeterli hatta belki fazla bile olucaktır.... Ama 250cc harley gibi baba bi mtrda 6-8boru 2,5-2cm yeterli olur.

Motosikleti
    150 zat
    sercan hoca motor 150 zat
    max scooter yeni topladım... gayet saglıklı....tahrıgı motordan mekanık olarak değil pnomatik olarak sağlıcam... bu arada yanıcı bir gazla boruları test ettim süper tam düsündüğüm gibi alev boruda sönmüyor ama boruların yatay hareketi çıkan aleve etki edebilir...

Hmm 150 zat.

Açıkçası bana göre, boru çapları çok gibi geliyor. Alew çıkmama ihtimali bence yüksek. Ya da çıksa da çok az çıkacak BENCE.

Ne diim hayırlısı. dene, hep berebr görücez artık. Kolay gelsin çok güzel bir işle uğraştıını belirtmek isterim....

Motosikleti
    150 zat
    eywlh hocam blanslar hazır yarın kaynatılıcak boyanıcak c teside dış boruyu bukeriz paslanmaz çelikten tek sıkıntım egzoz borum yok....elinde olan varmı acaba zatınkı ayrıda satılmıyor...kullanılmış alıp kesmem gerekıcek...

Fotoları mutlaka bekliyorum. İnşş. güzel bişi ortaya çıkar.

Bu arada çok ağır olmuş yaw :D Sadece o kısmı 7kg :O Keşke alüminyumdan weya benzeri hafif metalden, et kalınlığı 1mm olan we çapı 0,7cm ciwarı olan 6 boru kullansaydın. 40cm uzunluk iyi.

Eyer para konusunda imkanın warsa ya şimdi, ya da öyle yaptıktan sonra boru kısmını alüminyuma çewirmeni tawsiye ederim. Hem dönüşü de daha kolay olur.

Motosikleti
    150 zat
    çok doru diosun ama ben bu iş için ödenek ayırmadım mecburen en minimal rakamla kapatmaya çalısıorum ....Hocam egzoz borusu bulabılırmısın bana....kullanılmıs zat egzozuda olur....orjinalini bozamam muaynede öperler benı....:D

:D Ekzos borusu. Hmm... Walla ben scooterlerden ÖLESİYE nefret ettiğimden parçalarını bulamam :S Ama hurdalıklara bakarsan mutlaka wardır... Tanıdık ta yok ki scooter parçası satan :S :S :S ÇOK ÇOK üzgünüm bu konuda yardımım dokunamıcak sanırım. AMa aklımda merak etme, bulursam haberdar ederim...

Motosikleti
    150 zat
    tmm sağol...bu arada artık normal bi sccooter deil buu krankına kadar herseyi milimetrik hesapla yeniden yaptık....kavramadaki motordaki soğutmadaki çin mühendislerinin hatalarını düzelttik ayrıca motor gücü arttıgı için şasinin kaynak yerlerinide atlamadım şasiyide güçlendirdirm. :D

Sahibinden'de wardır baksana bi oraya... ya da bazen mtr yanıo yada kazalı pert mtrlar war parça parça satıolar oralarda bulabilirsin....

Örn; CBR125 ekzos kompile 150Tl ye gördüm sahibinden'de..... Bakmanda yarar war.. "Mondial 150zat ekzos" diye, Gelişmiş Aramalardan Ekzos kısmını seçerek arattırabilirsin....

buraya tıkla

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)