Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Today Tamamen Carbon Folyo Kaplama ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşar.Honda today motorumu carbon folyo kaplamak amacıyla 15 metre (hazırda bulunsun diye) carbon folyo aldım fakat bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum.yol gösterebilecek bir arkadaş var mı acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dostum daha önce yapmadıysan inan bana komple motosikleti kaplamak çok zor olur.Şöyle anlatayım kısaca bir adet ragle al(adını doğru yazmışımdır umarım) sonra güzelce yıka motoru.Ragleyle folyoyu motosikletin aksamlarına güzelce yapıştır.Maket bıçağı ile fazlalıkları al.Ama dikkat et kaportayı çizme.PArçaları sökersen daha güzel olur.Ama bence başkasına yaptır.Ve benden sana tavsiye nette resimli anlatımlar var oralara bakmalısın.

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum daha önce yapmadıysan inan bana komple motosikleti kaplamak çok zor olur.Şöyle anlatayım kısaca bir adet ragle al(adını doğru yazmışımdır umarım) sonra güzelce yıka motoru.Ragleyle folyoyu motosikletin aksamlarına güzelce yapıştır.Maket bıçağı ile fazlalıkları al.Ama dikkat et kaportayı çizme.PArçaları sökersen daha güzel olur.Ama bence başkasına yaptır.Ve benden sana tavsiye nette resimli anlatımlar var oralara bakmalısın.
    Dostum zaten kaportanın heryeri çizin kaplatmak istememdeki sebeplerden biri de o :D ve ragle ne ayrıca resimli anlatım çok aradım bulamadım bulduklarımda özensiz rastgele anladımlar eğer bulabilirsen çok sevinirim

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bana sorarsan kendin hiç yapmaya kalkısma.bi reklamcı ile anlas mazeme war bende kaça yaparsn falan de.pek bsy isticeklerini snmıyorm pro. birileri yapsn.ama illa yapıcam diyorsan motoru yıka gzlce parcaları sök.çiziklar derinse yani folyonun altında cıkıntı yapcak sekilde ise zımpara ile düzle orayı. sonra camsilin içine su karıstır.folyoyu actıktan sonra yapıskanlı tarafına sık motorun kaplıcagın parcann üstünede sık camsil su karısımını.üzerine oturt sonra kaparcık kalmıcak sekilde ragle ile üzerinden geç.emin olduktan sonra sac kurutma makinası yada ısı tabancası ile ısıt.ısıtırken ragle ile üstünden geç tekrar. işlem tamamdır.kıvrımlara tam oturması için ısı kullanablrsn.

Dostum ragle arabaların cam filmini çekerken kullanılan esnek plastik parça...Kendin çekeceksen motoru 1-2 gün unut. Çok kolay olmayacak.Kolay gelsin.

Motosikleti
    vespa et4 150cc
    motorda çizik olduğu durumlarda mı yapılıyor kaplama?ben ilk defa duydum

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dilekedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda çizik olduğu durumlarda mı yapılıyor kaplama?ben ilk defa duydum
    o bi altarnetif cizik giderme islemi yapma yerini üsttünü kapama yolunu secmis arkadas.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)