Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Vites göstergesi yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Eleman sıfırdan yapmış ama herhangi bir ayrıntı yok tabii.

http://www.youtube.com/watch?v=DkVMhon8yMQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Bu işler aceleye gelmez biladerim ,hiç kuşkun olmasın ben o yaptığım sayacı motosiklete uygulayacağım ama benimde senden bi isteğim olacak . bu uygulamayı yaptıktan sonra o nefis Çorum leblebilerini savaş abi ile birlikte afiyetle yiyeceksiniz okeymi? sözüm kaptanhasana.
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250 cc + Kußa cg100 sport
    anladım inş. qrş yazlıkta yazlıqa motorla qelmıcemde işte o ölcülerde bulsam dırek oturcak yuvasına o sekılde panelı bırazcık kesmem lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:39 ----------

1.5 cm boy 1.2 cm en de olabılır plastıqını takmadan oraya sıcak sılıkonla sılıkonlarım bu dediğim ölcülerdede olabılır
    [B][COLOR="Purple"]{ HaYaT SLoW Ama ßu JoJuK SpeeDy }:queen:[/COLOR][/B]

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son bikaç aydır tamamıyla aynı şey aklımda var ancak segment displaye o rakamları nasıl yazdıracağımı bilmiyorum Motorum bunu destekliyor. Üzerinde 6 girişli bir soket var, 1 (-) ve her vites için bir (+) şeklinde. Nasıl yaptığını detaylı bir şekilde anlatırsan ben de uygulamak isterim.
    pic 16f84 a entegreye pic yazabilirsen olur
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

çin malı motolarda nereye montajlanıyor onuda ben yazayım.vites müşürü var 125 liklerin çoğunda. bir de şanzımanın ucunda bir çentik. bu çentik müşüre anahtarlama yapıyor

honda cgl125 te standart var.
    diğer çinlilere montaj mümkün

Motosikleti
    Meraba osmaniyeli arkadaşım ,evet dediğin gibi ve topığe koymuş olduğun resimde görülen vites müşürüdür yeşil renkli altı lı fiş çıkışlarına benim yapmış olduğum sayacı çok rahat uygulamak mümkündür resim için

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleman sıfırdan yapmış ama herhangi bir ayrıntı yok tabii.

http://www.youtube.com/watch?v=DkVMhon8yMQ

bunu adam yapmamış bunu bi firma üretiyor ve oldukça pahalı bi parca 100-150 arası olması lazım ona okadar para werıceqıme 80-90 tl gosterge panelının hepsının deqıstırırım daha ıyı

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı 4Le0nidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu adam yapmamış bunu bi firma üretiyor ve oldukça pahalı bi parca 100-150 arası olması lazım ona okadar para werıceqıme 80-90 tl gosterge panelının hepsının deqıstırırım daha ıyı
    Sanırım biz olayı tam olarak anlatamadık. Benim bahsettigim vites göstergesi olmayan bir motosiklete sıfırdan bunun montajı. Yani sadece göstergenin degişmesi konusu degil.

Motosikleti
    anladım

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    arkadaş sen bunu satın almış olmayasın

Motosikleti
    Değerli arkadaşlar bu topikte olumlu yada olumsuz yorum yapan herkese teşekkür ederim ,ben gerekeni yaptığıma inanıyorum .Savaş arkadaşım da leblebileri afiyetle yiyebilir...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kusura bakma ama bana hala saçma gelen bir başlık bu..
    Vites göstergesi yaptım diye başlık açınca insanlarda haliyle "Aaa, vites göstergesi olmayan bir motosiklete vites göstergesi yapılmış" şeklinde bir intiba uyanır..

Herhalde insanların bu şekilde düşüneceğini tahmin etmiyordun sen (ki sanmıyorum)
    Dolayısıyla tepkileri de normal karşılaman gerekmez mi?
    Hala daha "ben yaptım işte millet anlamıyor,değer vermiyor" havalarının alemi nedir onu da anlamadım gerçekten..

Yanlış anlamanı da istemem ben el emeği işlere tahmin ettiğinden fazla değer veriririm ama açıkçası ortada icat edilmiş, kolayı bulunmuş, bir motosikletin fabrika çıkışında olmayan bir özelliğine yenilik katılmış şeklinde bir durum göremiyorum..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    başlığı görünce tamam dedim bir arkadaş başardı sonunda sevindim,ama baktım yine hüsran.yine de bir şeyler yapmaya çabalamışsın,bizlerle paylaşmışsın o da bir emek.paylaşım için teşekkürler ama bu nu ilerletmeli vites müşürü olmayan motorlara göre ayarlamalı.Madein Türkiye varmı
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    bu arkadasım bahsettiği şey 3-5$ lık çinde satılan göstergelerdir arkadasım. isteyen internette arayabilir ben buldum mesela.

Motosikleti
    Ya arkadaşlar neden konuyu saptırmaya çalışıyorsunuz ki ben kötü bişey mi yaptım ?arkadasımızın birinin vites göstergesi bozulmuş ve sitede bu parçaya ihtiyacı olduğunu duyurmuş .Bi zaman benim motosikletimin de vites göstergesi bozulmuştu ve çok zor çıkmasını buldum ve taktım.Şimdide bu ihtiyacı olan arkadaşa yardımcı olmak amacıyla iki tane çıkma buldum Çanakkalede biri kompe diğeride kazalı bir motorunki ,komple olana 100 tl. kazalınınkinede 30 tl .istediler tabii isteyince kıymete biniyo misali .Kafayı taktım neden dedim bu parçayı ben yapmıyorum ,birazcık elektronik bilgime güvenerek birkaç yerden aldığım segment display leri 20 adet 10 ohm.değerindeki drençleri baskı devre kullanmadan uyarladım ,dedimki bu site bir paylaşim sitesi ,bende bu yaptıklarımı motosikletçi arkadaşlarla paylaşayım ,hem birileri bişeyler öğrenir ve hemde ben bişeyler öğrenirim dedim.Sanırım benim bu uygulamalarımdan birileri bişeyler kazandı ,bunun yanında tabiiki bende bişeyler kazandım (,4LeOnidasgibi bir dost .)KÖTÜ BİŞEY YAPMADIM VE KİMSEYİ YANILTMADIM .Herkese teşekkür eder kazasız keyifli sürüşler dilerim....Asker mektubu gibi oldu ama kusura bakmayın.

Kendi kullandığı motorun yağını , ev veya işyerlerinde; musluk contası veya

yanan ampulü dahi değiştiremeyen kişiler;

İyi niyetle bir şeyler yaptığı inancında olduğum ve bu iyi niyetinden şüphe etmediğim '' tekintekin '' adlı üyeyi sebepsiz olarak hırpalamaktalar.

Halen bu üye kendini ve yaptığı işi savunmaya çalışmaktadır..

Yaptığı iş ortadadır. Bugün bunu yapar, yarın daha farklı ve yaratıcı düzeyi daha yüksek bir şeye imza atar..

Musluk contası veya ampul değiştiremeyenlerin başkasını eleştirmeye hakları yoktur..

Çünkü musluk contası değiştiren bilirki, bu işte emek var alınteri var..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:00 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...istiyorum.html

Hah işte... Bu mesajda herşeyi anlatmakta..
    Bir üye , bir üyenin yarasına merhem olmuş..

''tekintekin '' adlı üyeyi kutlar ve teşekkür ederim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Güzel Çalışma Bence Eline Sağlık

Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadasım bahsettiği şey 3-5$ lık çinde satılan göstergelerdir arkadasım. isteyen internette arayabilir ben buldum mesela.
    Maddi değeri 3-5 $ olan bir ürünü el emeği ile uğraşarak insanın kendisi yapınca ve çalıştırınca, ulaşılan manevi lezzet 3-5$'dan kat kat fazladır.

Arkadaşı tebrik ediyorum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    galiba display veya sayıcı devresi kullanılmış Eline sağlık Güzel çalışma
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar neden konuyu saptırmaya çalışıyorsunuz ki ben kötü bişey mi yaptım ?arkadasımızın birinin vites göstergesi bozulmuş ve sitede bu parçaya ihtiyacı olduğunu duyurmuş .Bi zaman benim motosikletimin de vites göstergesi bozulmuştu ve çok zor çıkmasını buldum ve taktım.Şimdide bu ihtiyacı olan arkadaşa yardımcı olmak amacıyla iki tane çıkma buldum Çanakkalede biri kompe diğeride kazalı bir motorunki ,komple olana 100 tl. kazalınınkinede 30 tl .istediler tabii isteyince kıymete biniyo misali .Kafayı taktım neden dedim bu parçayı ben yapmıyorum ,birazcık elektronik bilgime güvenerek birkaç yerden aldığım segment display leri 20 adet 10 ohm.değerindeki drençleri baskı devre kullanmadan uyarladım ,dedimki bu site bir paylaşim sitesi ,bende bu yaptıklarımı motosikletçi arkadaşlarla paylaşayım ,hem birileri bişeyler öğrenir ve hemde ben bişeyler öğrenirim dedim.Sanırım benim bu uygulamalarımdan birileri bişeyler kazandı ,bunun yanında tabiiki bende bişeyler kazandım (,4LeOnidasgibi bir dost .)KÖTÜ BİŞEY YAPMADIM VE KİMSEYİ YANILTMADIM .Herkese teşekkür eder kazasız keyifli sürüşler dilerim....Asker mektubu gibi oldu ama kusura bakmayın.
    Ellerine sağlık,
    Vites verisi veren motorlar için çok faydalı olabilir,
    Arkadaşların -bir kısmı biraz fazla abartılı- tepkisi sanırım vites göstergesi olmayan bizlerin fazlasıyla ihtiyacından kaynaklanıyor zira senin ürününü direkt olarak kullanamıyoruz, ilk okuduğumda bende umutlanmıştım başlığı okuduktan sonra kullanamayacağımı anladığımda önce itiraf edeyim "bu mu şimdi" dedim ama bu senin bu şekilde tenkit edilmeni de gerektirmiyor. Başlığı "vites müşiri olan motosikletler için" vites göstergesi yaptım diye vermiş olsaydın bu kıyamette kopmayabilirdi zannımca.

Yinede ellerine sağlık

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)