Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Türkiye'nin ilk hardtail projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    merakla takipçiniz olacağım
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    robokof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 250 -1100
    Arkadaşlar custom işinde hertürlü konuda yardımcı olurum elimden geleni ardıma koymam ön takım olsun hardtail softtail şasiler olsun benzin deposu akü kutus yağ deposuuu jantlarr gidon arkaseuarlar malzemelerin yapıları hertürlü imalatda bilgi ve birikimlerimi seve seve paylaşırım. Bu arada ben minik atölyemde sıfırdan chopper imalatı yapıyorum tamamiyle handmade el yapımı 60 lı yılların tarzını benimsiyen ben el yapımı diyorum başka biji demiyorum. "Hazır" sadece custom lego sitilidir. hepinize iyi çalışmalar benim çalışmalarımdan ufak bir fotoğraf... imalatım bitinde tüm yaptıklarımı adım adım fotoğraflıyorum herşeyi tüm herşeyi sizlerle paylaşıcam....aslında bitene kadar gizli tutmayı düşünüyordum İlk defa imalatıma dair fotoğrafları burada paylaşıyorum

Ertuğrul ben tanışmak istiyen arkadaşları chopper severleri imalat hastalarını beklerim tanışmak isterim o.c.c@windowslive.com

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Ninja 650R
    Ortaya mükemmel bir çalışma çıkacakmış gibi.... Merakla bekliyorum.

toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KARA KIZ
    ankarada isen mutlaka tanışmak ve projelerini görmek isterim ama ankarada olmak ihtimalin 81 de 1
    Sebasti bunu beğendi.

Motosikleti
    xv 250 -1100
    imalat benim beklentilerimin de ötesinde devam etmekde..şu aralar benzin deposuna başlıycam...
    "toprakoz" Hocam ben İSTANBUL dayım ama yinede tanışalım görüşelim farketmez...
    o.c.c@windowslive.com ;)

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Paylaşım budur işte. Tebrik ediyorum. Gözümde canlandırmaya çalışıyorum da süper bir şey olacak. Sonunu merakla bekliyorum.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takipteyim gerçekten güzel çalışmalar..

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    benimde tarzım olmamasına rağmen ciddi bir şekilde takip ediyorum..Bu başlığı çünkü ciddi bir emek sarfediliyor...Umarım ortaya güzel bir şeyler çıkar..Çıkacağı konusunda da hiç şüphem yok zaten...sabirsizca beklıyorum..
    [B]AnıL DOĞRU[/B]
    anildogru@mynet.com

Motosikleti
    xs 650
    Arkadaşlar herkeze yorumları ve temennileri için teşekkür ediyorum
    http://deryaatmaca.blogspot.com

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merakla bekliyoruz......
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Nefis proje. İmrendiriyor.

Çok güzel olacağına eminim.

Slmlr
    Brkn

Motosikleti
    xs 650
    [QUOTE=robokof;2051651]Arkadaşlar custom işinde hertürlü konuda yardımcı olurum elimden geleni ardıma koymam ön takım olsun hardtail softtail şasiler olsun benzin deposu akü kutus yağ deposuuu jantlarr gidon arkaseuarlar malzemelerin yapıları hertürlü imalatda bilgi ve birikimlerimi seve seve paylaşırım. Bu arada ben minik atölyemde sıfırdan chopper imalatı yapıyorum tamamiyle handmade el yapımı 60 lı yılların tarzını benimsiyen ben el yapımı diyorum başka biji demiyorum. "Hazır" sadece custom lego sitilidir. hepinize iyi çalışmalar benim çalışmalarımdan ufak bir fotoğraf... imalatım bitinde tüm yaptıklarımı adım adım fotoğraflıyorum herşeyi tüm herşeyi sizlerle paylaşıcam....aslında bitene kadar gizli tutmayı düşünüyordum İlk defa imalatıma dair fotoğrafları burada paylaşıyorum

Ertuğrul ben tanışmak istiyen arkadaşları chopper severleri imalat hastalarını beklerim tanışmak isterim o.c.c@windowslive.com

sevgili robokof,
    resimlerden anladığım kadarı ile güzel çalışmaların var bunları gerçekten saklama gizleme paylaş herkezle ki seni tanısınlar ve bence kendi topiğini ( yeni konu) açmalısın ki burda kaynamasın senin konu

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bobber cycle; merhaba... bir süredir BOBBER TÜRKİYE ile ilgilenemiyorum malesef:(
    senin yazı ve fotoğraflarınıda göremedim :(

ama bu topicten detaylı olarak projeni merakla ve sabırla takip etmekteyim... aslında seninle şahsen tanışmak ,motorunu görmek o anları yaşayıp,heyecanı tatmak isterim...

sabırsızlıkla çalışmalarını bekliyorum,kolay gelsin...

Motosikleti
    xs 650
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bobber cycle; merhaba... bir süredir BOBBER TÜRKİYE ile ilgilenemiyorum malesef:(
    senin yazı ve fotoğraflarınıda göremedim :(

ama bu topicten detaylı olarak projeni merakla ve sabırla takip etmekteyim... aslında seninle şahsen tanışmak ,motorunu görmek o anları yaşayıp,heyecanı tatmak isterim...

sabırsızlıkla çalışmalarını bekliyorum,kolay gelsin...
    ayberk selamlar,
    tabi ya tanşalım muhakkak istanbul'daysan

dodi3235@hotmail.com

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    msn'i aldım ama,benim msn'de bugünlerde sıkıntı var açılmıyor!!??

ben istanbul maltepe'deyim... sanırım sende kadıköy taraflarında,hatta fenerbehçeye yakın bir yerlerde oturuyorsun... tabi benim ki sadece tahmin

bobber cycle ve robokof paylaşımınız için
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    xv 250 -1100
    [QUOTE=bobber cycle;2052037]
    Alıntı robokof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar custom işinde hertürlü konuda yardımcı olurum elimden geleni ardıma koymam ön takım olsun hardtail softtail şasiler olsun benzin deposu akü kutus yağ deposuuu jantlarr gidon arkaseuarlar malzemelerin yapıları hertürlü imalatda bilgi ve birikimlerimi seve seve paylaşırım. Bu arada ben minik atölyemde sıfırdan chopper imalatı yapıyorum tamamiyle handmade el yapımı 60 lı yılların tarzını benimsiyen ben el yapımı diyorum başka biji demiyorum. "Hazır" sadece custom lego sitilidir. hepinize iyi çalışmalar benim çalışmalarımdan ufak bir fotoğraf... imalatım bitinde tüm yaptıklarımı adım adım fotoğraflıyorum herşeyi tüm herşeyi sizlerle paylaşıcam....aslında bitene kadar gizli tutmayı düşünüyordum İlk defa imalatıma dair fotoğrafları burada paylaşıyorum

sevgili robokof,
    resimlerden anladığım kadarı ile güzel çalışmaların var bunları gerçekten saklama gizleme paylaş herkezle ki seni tanısınlar ve bence kendi topiğini ( yeni konu) açmalısın ki burda kaynamasın senin konu
    Dostum, yakın zamanda yani bitime ramak kala "a chopper is born" gibi bir başlık altında patlama yaratıcak tüm çalışmalarımı paylaşıcam buna ilave olarak custom çalışmalarımda var onlarıda paylaşıcam....
    born to be wild....

Motosikleti
    xs 650
    tekrar selamlar,
    yeni getirttiğim 21'' ön jantımı eski 19'' jantın hub ı üzerine sevgili arkadaşım Serkan topladı
    Kaçkar bisiklet Kızıltoprak

ve kickstart için aldığım pedal ı eskisini keserek montaj yaptımtabi kaynak yapıldı ve tesfiye edildi arkasından tekrar crome kaplama yaptırdım buresim kromaj dan önceki hali

Motosikleti
    xs 650
    devam edelim,
    arka aksı ve jantı ortalamak için gereken spacer ları yapıp zincirin yerini ayarladım ve bunlarıeski jant ile yapmakzorunda kaldım zira yanlış sipariş ettiğim spoke (tel) lar yüzünden yeni aluminyum jantı toplayamadık ve malesef bu yanlış sipariş yüzünden uzunca bir süre çalışamadım ve sonunda özel sipariş ile yaptırdım

carb için aldığım borozanları monte etmek için tornada alu malzemeden sport yaptırdım iç kısmı dişli olarak

ön jantı bağladıktan sonra ön takımı scotch brite finish yapmaya çalıştım aslında fenada olmadı ve daha sonra daha smooth bigörüntü için
    normalde 2 fren diski ve ön çamurluk kullanılan ön takımı traş etmeye karar verdim ve çamurluk sportlarını ve sol taraftaki fren calliper sportlarını kestim
    ve tornada kalan kısımları düzelttirdim arkasından sıkı zımpara işi ve scotch brite ile temizlik yaptım

ölçü çıkarmak için bir egzost çalışması yaptım fakat halen nasıl bir şey yapmak istediğime emin değilim her türlü fikire açığım arkadaşlar

uzun bir bekleyişten sonra arka jantı toplamayı başarabildim

arka lastik shinko classic 240 E mt90 130-90-16

ve arka çamurluk montajı için çalışmaya başladım

arka fren için tornada imalat yaptırdım içi sarı burç ve yağ kanallı

ve ayaklıkları customize ettim tabiki ölçüsünü kendi boyuma göre ayarlayıp

daha sonra seleyi daha geriye alarak deponun yerini belirlemeye başladım

arada metal işlerine biraz ara verdim her şey çok hızlı devam ediyordu çok yoruldum ve far,debriyaj kumandasını ve telini,gaz kumandasını ve telini bağladım

şimdilik bu kadar arkadaşlar paylaşımıma gelişmeler oldukça devam edeceğim
    herkeze iyi akşamlar

Önce angel spear, ardından siz, ülkemizde de an az Amerika' dakiler kadar orjinal ve güzel çalışmalar yapılabileceğini bizlere gösteriyorsunuz. İnanıyorum ki, sizlerin bu paylaşımları, bu işe meyilli olup da cesaret edemeyenleri cesaretlendirecektir. custom chopper yapıyoruz diye, amerikancılık oynayanlar da umarım kendilerine çeki düzen vereceklerdir sizlerin sayesinde.

Bu arada robokof; sizin çalışmanız da çok çok iyi bir chopper göreceğimizin işaretini veriyor.

Boya veya airbrush için, önereceğim çok önemli iki isim var, dilerseniz paylaşırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)