Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Türkiye'nin ilk hardtail projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Süperrr . Çok hızlı ilerliyorsun hakikaten.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Galiba en nihayetinde , İstanbul yollarında gerçek bir Bobber göreceğiz.
    Gelişmeleri dört gözle bekliyoruz Derya.

Motosikleti
    xs 650
    Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süperrr . Çok hızlı ilerliyorsun hakikaten.
    evet aslında projemi yayınlamakta geç kaldım biraz dolayısı ile hızlı ilerliyorum gibi görünüyor fakat şu anda bulunduğu durumunu görüyorsunuz artık gelişme oldukça yayınlayacağım sizlere
    http://deryaatmaca.blogspot.com

robokof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 250 -1100
    Alıntı bobber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce angel spear, ardından siz, ülkemizde de an az Amerika' dakiler kadar orjinal ve güzel çalışmalar yapılabileceğini bizlere gösteriyorsunuz. İnanıyorum ki, sizlerin bu paylaşımları, bu işe meyilli olup da cesaret edemeyenleri cesaretlendirecektir. custom chopper yapıyoruz diye, amerikancılık oynayanlar da umarım kendilerine çeki düzen vereceklerdir sizlerin sayesinde.

Bu arada robokof; sizin çalışmanız da çok çok iyi bir chopper göreceğimizin işaretini veriyor.

Boya veya airbrush için, önereceğim çok önemli iki isim var, dilerseniz paylaşırım.
    Hocam ilginiz için teşekkürer... YİĞİT arkadaşım var custom paint airbrush çizimleri ile harikalar yaratan onlara hayat veren bir fırça......kendisi
    born to be wild....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bobber cycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok şık duruyor... devamını bekliyoruz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    hayırlı olsun gercekten çok güzel bi proje olmuş bitsede görsek duysak

Motosikleti
    xs 650
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun gercekten çok güzel bi proje olmuş bitsede görsek duysak

evet sevgili MFM bende acaip sabırsızlanıyorum bitirebilmek için; havalarda artık güzel,
    usa'dan beklediğim birkaç parçam var sanırım haftaya kargo ya verilecek onlar gelince elektrik işim kalıyo hemen marşa basacağım

robokof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 250 -1100
    kullandığın gas tank oldschool bobber style için favorim...........bayılıyorum o benzin deposuna.... 60" lı yıllardan çıkagelmiş gibi....
    born to be wild....

Motosikleti
    xs 650
    Yeni gas tank ı modifiye etmeye kara verdim çünki hoşuma gitmeyen yerleri vardı mesela şase üzerindeki duruşu ve fazla sade görünmesi gibi bunun içinde birkaç işlem uyguladım bunları sizlere sunuyorum

bu işlemler sonunda ortaya bağlayacağımız şeffaf bir pipe ile level görebileceğiz aslında sadece deponun üzerinde bir hareket olmasını amaçlamıştım diğer işede yarayabilir gibime geliyo
    ve deponun şase üzerindeki duruşunu değiştirmek için kesmeye başladım

deonun tünel kısmını çıkartıp dahada derinleştirdim ve deponun dahada aşağıda durmasını sağladım

ve tünel için formunu verdiğimiz 1.2mm lik saç parçayı yerine alıştırıp fazlalıkları keserek kaynattım

plakalığı imal etmeye başladım ve çok kısa süren bir işlemden sonra detayları aktarmak istedim size

ilk olarak arka aks a montajını yaptım ve bir müddet sonra arka jant ve tekerleğin bütününün görüntüsünü bozduğuna karar vererek oradan kaldırdım

ve plakalığı buradan sökerek sol şaseye montaj yaptım

şimdilik bu kadar arkadaşlar görüşmek dileği ile

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plaka sanki ilk yerinde daha şık duruyordu...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ellerinize sağlık, istanbulda atölyenize uğramak isterim,
    gerçekten çok güzel oluyor, tam benim istediğim tarzda bir motosiklet olucak,
    birşey soracağım amerikadan getirttiğiniz parçalar gümrükte sıkıntı yaratmadı mı acaba?

kolay gelsin.
    habe habe

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Süper işçilik, eline sağlık. Kafama takılan tek soru işareti şasinin ön kısmıyla, yeni getirttiğin arka kısmının birleşme noktası. O kaynak yükü taşır mı diye düşündürdü beni. Allah korusun bir sakatlık çıkarmasın yolda. O şasi bu motoru modifiye etmek için özel mi imal edilmiş yoksa sen mi ayarladın ?

Böyle düşündüğüm için de darılma aynı şeyleri Orange County Choppers motorları için de düşünürüm ben, yapım böyle

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Tebrik etmekten başka birşey denmıyor Amerikada görüyoruz heriflerde para var birsürü tv programları vs yapıyorlar Örn: American Chopper. '' vereceksin bizim türklere parayı bak neler cıkarıyor ortaya.Ee Ne demişler 1 türk dünyaya bedel.

Motosikleti
    xs 650
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık, istanbulda atölyenize uğramak isterim,
    gerçekten çok güzel oluyor, tam benim istediğim tarzda bir motosiklet olucak,
    birşey soracağım amerikadan getirttiğiniz parçalar gümrükte sıkıntı yaratmadı mı acaba?

kolay gelsin.
    selam,
    yurt dışından getirttiğin her şey sıkıntı burda gümrükden mal çekmek deveye hendek atlatmak
    bu işin en kolayı ya parçalarınızı tek tek getirteceksiniz
    yada kendiniz gidip toplayıp valize doldurup getireceksin herparçadan 1 adet olursa sıkıntı çıkmaz ama dediğim gibi burası tr bellide olmaz
    ben parçalarımı elden getirtiyorum angel spears alıyor parçalarımı ki onun bilgisi ve kanalları tartışılmaz hepsini bir yerde biriktiriyorum ve biri muhakkak geliyor zaten buraya getiriyorlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper işçilik, eline sağlık. Kafama takılan tek soru işareti şasinin ön kısmıyla, yeni getirttiğin arka kısmının birleşme noktası. O kaynak yükü taşır mı diye düşündürdü beni. Allah korusun bir sakatlık çıkarmasın yolda. O şasi bu motoru modifiye etmek için özel mi imal edilmiş yoksa sen mi ayarladın ?

Böyle düşündüğüm için de darılma aynı şeyleri Orange County Choppers motorları için de düşünürüm ben, yapım böyle
    sevgili seko,

getirttiğim hardtail (arka şase) tc bross firması tarafından xs 650 için imal edilmiştir
    bu firma şu anda ayda 60 adet bu şaseden satıyor ve güvenilir,birde şu var dünya üzerinde metalleri birleştirmenin 3 yolu var güvenilirlik sırasıda şudur
    1 mümkünse kesinlikle puntalama,2eğer puntalanamıyosa cıvata ile 3 son seçenek kaynak
    dolayısı ile bu motorda kaynak yapmak gerekiyor ve ek yerlerinin içinde metal parçalar var kırılmaz güvenilirdir
    şu bilgiyide vermek isterim mesela triumph larda arka şase cıvata ile birleştirilmiştir bir gün triumph sahibi olmak isterim
    umarım aydınlatabilmişimdir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:04 ----------

Alıntı NightMare0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik etmekten başka birşey denmıyor Amerikada görüyoruz heriflerde para var birsürü tv programları vs yapıyorlar Örn: American Chopper. '' vereceksin bizim türklere parayı bak neler cıkarıyor ortaya.Ee Ne demişler 1 türk dünyaya bedel.
    teşekkür ederim
    adamların yaşam standartları yüksek ve ülkeleri zengin ve en önemlisi bu tip işler için yada hangi iş olursa olsun engelleme kısıtlama yok
    yok muayeneden geçmemek,yok şase numarası, yok motor numarası kimsenin bunlarla ilgilendiği yok (devlet)
    emisyonun iyi ise devam ediyosun
    insanlar enerjilerini bir yerlere aktarabiliyor malesef burda yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 ----------

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka sanki ilk yerinde daha şık duruyordu...
    sevgili ayberk
    fikrine saygı duyuyorum fakat plakayı ordan kaldırmamın sebebi arka
    lastik jant drum dişli zincir kombinasyonundaki güzelliği kapatıyordu bence ondan değiştirdim yerini

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Helal olsun diyorum başka kelime bulamıyorum....
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selamlar...

dün akşam üstü sonunda bobber cycle'la tanışabildim!!! samimiyetinden ve misafirperliğinden dolayı burdan da teşekkür etmek istiyorum.
    proje harika gidiyor ve çok kışkırtıcı bir duruşu var,heyecanlanmamak elde değil yani...
    projenin fotoğraflarını çektim,ama bu gün yükleme şansım yok gibi. en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım...

şasenin,gidonun,motorun yani aklınıza gelebilecek her yerde çok ciddi bir EL EMEĞİ var! hiç göze batmayan yerlerde bile çok ince işçilik mevcut,tabi bu arada mekan SANAYİ SİTESİ'nde olduğu için şartlar biraz daha kolaylaşmış durumda. Ancak esas yetenek DERYA ABİ'den gelmekte... (ABİ diyorum çünkü,birazcık benden büyük ama maaşallah yaşını hiç göstermiyor!!)
    bobber cycle'nın geçmişten gelen çok güçlü teknik ve mekanik bilgisi mevcut,elindeki imkanları kullanmasını çok iyi biliyor ve anladığım kadarıylada çoook geniş bir çevresi ve seveni var... ÖRNEK : EGZOS (burdan yazmıyorum,ama müthiş olacak)

Aslında bu proje hakkında yazılacak çok şey var... nerden başlayacağımı bilmiyorum. en iyisi fotoğrafları yüklediğimde açıklamalarıda orda yaparım...

kendinize iyi bakın... bobber cycle; sanada kolay gelsin

Motosikleti
    xs 650
    selam arkadaşlar,
    bu gün depoyu ve sele yi sabitledim onlarla artık işim kalmadı,yarın ise kickstand ile ilgili çalışacağım+fren yağını koyup havasını alacağım+akü kutusu için ölçü vereceğim tek parça bişey yapmaya çalışacağım ve birkaç resşm eklemek istedim

herkeze iyi akşamlar

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    guzel gorunuyor, 21" cantla on takimin orantisi cok guzel
    saglam birsey ortaya cikacak
    www.sungurtekin.com

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Hayırlı olsun motorunuz.

Projenizde de başarılar diliyorum.

Gelişmeleri merakla bekliyoruz.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Çok güzel gidiyor sabırsızlanıyorum sonucunu görmek için...Bir de video koyun sesini de duyalım...Başarılar

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)