Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Shad 33 lt Topcase Led Fren Lambası Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Topcase'e gece daha iyi fark edilmek için led montajı.önemlisi topcase ile alt aparat arasında kablo baglantısı olmaması.yok soketi sök,kablo uçlarını ayır diye zahmeti yok.uygulaması biraz zahmet alıcı ama kullanışı çok kolay.daha önemlisi ampül yerine led kullanmak'ki motor aküsüne ve dinomasına ekstra yük binmemesi ve uzun ömürlü,güzel ışık vermesi.Resimlerle anlatıma başlıyorum çogunuzun yapmayı düşündüğü ama benim gibi nasıl diye kafa yordugunuz bir çalışma,buyrun değişik bir çalışma benden geliştirmesi sizden.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:38 ----------

ilk önce esnek ve altı yapışkanlı şerit ledlerden kullanacagınız ölçüde alıyorsunuz.ben 1.50 cm almıştım iki sıra tam yetmişti.renk olarak kırmızı her zaman daha iyi.bu ledler şu an çogu oto aksesuarcıda ve ya elektronikçilerde satılıyor.istanbul kadıköy yazıcıoğlu ve ya eminönü karaköy elektronikçiler çarşısında bolca bulmak ve ucuz almak mümkün.silikonsuz ledlerin metresi ortalama 8 tl.silikonlu olanlar fiyat ikiye katlanıyor.ben silikonsuz olandan aldım çünkü sıcak silikon tabancasıyla kendim dirençlerin üzerini ve ledlerin ayaklarını silikonladım ve gayet kullanışlı ve ucuz oldu.sonra 0,75 çok telli oto kablosu ve ya normal elektrik kablosu alıyoruz takriben 1 metre kırmızı ve 1 metre siyah kablo işimizi görür.aynı renk kablo almayın çünkü 12 volt verirken + ve - uçları karıştırabilir buda istenmeyen sonuçlar dogurabilir,birde nalburlarda bulunur 5ve 10cm genişliğinde kendinden yapışkanlı alimünyum folyo alıyoruz 1 mt yeterli.eskiden soba borularının ek yerlerine duman sızdırmasın diye yapıştırılırdı.2 tane düz ve 2 tane u şeklinde olan erkek dagıtıcı soket alıyoruz o da elktronikçilerde satılıyor.boyları 3 cm civarı.ilk önce dikkatlice topcase'in plastik camını söküyoruz.sonra aldıgımız yapışkanlı folyoyu camın kapladıgı alanı doldurcak şekilde kesip güzel bir şekilde yapışırıyoruz ki yansıma güzel olsun diye.daha sonra aldıgımız kendinden yapışkanlı ledleri ne şekilde yanmasını istiyorsak o şekilde topcas'e yapıştırıyoruz.şerit ledler esnek bükülebilir oldugu için istediğimiz şekili kolayca verebiliriz.daha sonra sıcak silikon ile ledlerin çıplak ayaklarını izole ediyoruz. sonra kablo ile topcase'e yapıştırdıgımız ledlere 12 volt elektrik vermek için ledlerin + ve - uçlarına lehimliyoruz ve lehimlerin üzerine sıcak silikon çekiyoruz nem ve su gelmesinde kısa devre yapmasın diye.

değişik açıdan bir kaç foto

erkek düz dağıtıcı soketi resimde göründüğü gibi topcas'in alt parçaya geçen ucuna sağa ve sola ortasındaki delikten ince sac vidası ile sabitliyoruz yanlardan sıcak silikon ile destekliyoruz.sonra aynı şekilde ledlere bağladıgımız + ve - kablomuzu dogru şekilde baglıyoruz ve kablo uçlarını tekrar silikonluyoruz.

sıra geldi alt aparatı yapmaya.u şeklindeki erkek dagıtım klemensini topcas'in geçtiği yerin sağına ve soluna güzelce sıkıştırıyoruz ve yanlarından hafif silikonla dolduruyoruz.sonra + ve - kablo uçlarımızı doğru şekilde bağlıyoruz ve + uçlu kablonun ucuna 10 amp.siğorta bağlıyoruz ne olur olmaz motorun tesisatına ve aküsüne zarar vermesin ufak bir kısa devrede sigorta atsın diye.

sıra geldi topcase içindeki kabloları güzelce silikonlamaya,sonra alt aparattaki kabloyuda güzelce silikonla sabitliyoruz ve topcase'i monte ediyoruz.motoruuzun arka fren lambasına giden soketten + ucu buluyoruz ve alt aparattaki sigorta bagladığımız + uca güzelce baglayıp elktrik bantı ile bantlıyoruz.sıra geldi topcase in camını takmaya.sonra topcase'i yerine oturtuyoruz ve deneme bir ki frene bastıgımızda güzel bir görünüm heleki akşam daha bir güzel görünüyor.arkadan araçlar korna çalıyor.beni fark edip bana çarpacağına ledler gözünü alsın korna çalsın daha iyi.herkese kolay gelsin.takılanlara yardımcı olunur her türlü.paylaşmak iişimiz bunlarda sonuç

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:47 ----------

ilk önce esnek ve altı yapışkanlı şerit ledlerden kullanacagınız ölçüde alıyorsunuz.ben 1.50 cm almıştım iki sıra tam yetmişti.renk olarak kırmızı her zaman daha iyi.bu ledler şu an çogu oto aksesuarcıda ve ya elektronikçilerde satılıyor.istanbul kadıköy yazıcıoğlu ve ya eminönü karaköy elektronikçiler çarşısında bolca bulmak ve ucuz almak mümkün.silikonsuz ledlerin metresi ortalama 8 tl.silikonlu olanlar fiyat ikiye katlanıyor.ben silikonsuz olandan aldım çünkü sıcak silikon tabancasıyla kendim dirençlerin üzerini ve ledlerin ayaklarını silikonladım ve gayet kullanışlı ve ucuz oldu.sonra 0,75 çok telli oto kablosu ve ya normal elektrik kablosu alıyoruz takriben 1 metre kırmızı ve 1 metre siyah kablo işimizi görür.aynı renk kablo almayın çünkü 12 volt verirken + ve - uçları karıştırabilir buda istenmeyen sonuçlar dogurabilir,birde nalburlarda bulunur 5ve 10cm genişliğinde kendinden yapışkanlı alimünyum folyo alıyoruz 1 mt yeterli.eskiden soba borularının ek yerlerine duman sızdırmasın diye yapıştırılırdı.2 tane düz ve 2 tane u şeklinde olan erkek dagıtıcı soket alıyoruz o da elktronikçilerde satılıyor.boyları 3 cm civarı.ilk önce dikkatlice topcase'in plastik camını söküyoruz.sonra aldıgımız yapışkanlı folyoyu camın kapladıgı alanı doldurcak şekilde kesip güzel bir şekilde yapışırıyoruz ki yansıma güzel olsun diye.daha sonra aldıgımız kendinden yapışkanlı ledleri ne şekilde yanmasını istiyorsak o şekilde topcas'e yapıştırıyoruz.şerit ledler esnek bükülebilir oldugu için istediğimiz şekili kolayca verebiliriz.daha sonra sıcak silikon ile ledlerin çıplak ayaklarını izole ediyoruz. sonra kablo ile topcase'e yapıştırdıgımız ledlere 12 volt elektrik vermek için ledlerin + ve - uçlarına lehimliyoruz ve lehimlerin üzerine sıcak silikon çekiyoruz nem ve su gelmesinde kısa devre yapmasın diye.

değişik açıdan bir kaç foto

erkek düz dağıtıcı soketi resimde göründüğü gibi topcas'in alt parçaya geçen ucuna sağa ve sola ortasındaki delikten ince sac vidası ile sabitliyoruz yanlardan sıcak silikon ile destekliyoruz.sonra aynı şekilde ledlere bağladıgımız + ve - kablomuzu dogru şekilde baglıyoruz ve kablo uçlarını tekrar silikonluyoruz.

sıra geldi alt aparatı yapmaya.u şeklindeki erkek dagıtım klemensini topcas'in geçtiği yerin sağına ve soluna güzelce sıkıştırıyoruz ve yanlarından hafif silikonla dolduruyoruz.sonra + ve - kablo uçlarımızı doğru şekilde bağlıyoruz ve + uçlu kablonun ucuna 10 amp.siğorta bağlıyoruz ne olur olmaz motorun tesisatına ve aküsüne zarar vermesin ufak bir kısa devrede sigorta atsın diye.

sıra geldi topcase içindeki kabloları güzelce silikonlamaya,sonra alt aparattaki kabloyuda güzelce silikonla sabitliyoruz ve topcase'i monte ediyoruz.motoruuzun arka fren lambasına giden soketten + ucu buluyoruz ve alt aparattaki sigorta bagladığımız + uca güzelce baglayıp elktrik bantı ile bantlıyoruz.sıra geldi topcase in camını takmaya.sonra topcase'i yerine oturtuyoruz ve deneme bir ki frene bastıgımızda güzel bir görünüm heleki akşam daha bir güzel görünüyor.arkadan araçlar korna çalıyor.beni fark edip bana çarpacağına ledler gözünü alsın korna çalsın daha iyi.herkese kolay gelsin.takılanlara yardımcı olunur her türlü.paylaşmak iişimiz bunlarda sonuç

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:53 ----------

gece resimleri görüntü süper ötesi

buda gündüz resmi

yazılar eklerken karışmış gibi ama modlarımız düzeltir galiba.onlarada teşekkür.
    CFÇ4137 bunu beğendi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    modlarımız çift olan resim ve yazıları ,siler sıraya koyarsa sevinirim.arkadaşların kafası karışmasın sonra
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yorumları almak isterim işe yarar bir çalışma olmuşmu

Aynı çantadan bende de var ledçide de çalıştım ama üşeniyorum yapmıyacağım.

Eline sağlık slikonlu tip led şeritlerden yapsan daha uzun ömürlü olurdu 10 senelik falan ama çanta dayanmaz o ayrı.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    valla değişik güzel bir ürün olmuş..
    Şimdi patentini alsa idin bak hemen yaparlar çinliler göresin...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravo valla bende 35l kappa var ona yapmak istiyordum soket işinde takılı kalmıştım nasıl yapsam diye soketlerin yerleri dahiyane nasıl aklıma gelmedi

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Paylaşım için teşekkürler bende kappa 35lt var benim aklımda da led olayı var ancak ledlerin konacağı ve kırmızı camın olduğu yer çok dar sığarmı bilmiyorum
    Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....!
    0Rh+

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı çantadan bende de var ledçide de çalıştım ama üşeniyorum yapmıyacağım.

Eline sağlık slikonlu tip led şeritlerden yapsan daha uzun ömürlü olurdu 10 senelik falan ama çanta dayanmaz o ayrı.
    reflektörün içindeki çalışma alanı çok dar oldugundan mecburen silikonsuz aldım,ama çantayı suyla yıkıyorum şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı çıksada sorun değil işimiz bu.zaten led ayaklarını silikonladım.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    abi eline sağlık güzle olmuş ve açıklayıcı.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo valla bende 35l kappa var ona yapmak istiyordum soket işinde takılı kalmıştım nasıl yapsam diye soketlerin yerleri dahiyane nasıl aklıma gelmedi
    o soket olayını bende çok düşünmüştüm,nasıl nasıl diye aklıma klemensi görünce işte bu dedim ve çok güzel oldu,yoksa uyduruk bir şey olucaktı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:33 ----------

Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler bende kappa 35lt var benim aklımda da led olayı var ancak ledlerin konacağı ve kırmızı camın olduğu yer çok dar sığarmı bilmiyorum
    paylaşmak güzeldir,bir işe yararsa.silikonsuz led alıp ledlerin ayaklarını silikon tabancası ile silikonlarsan olur.çünkü ledler 3mm yer kaplıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:35 ----------

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi eline sağlık güzle olmuş ve açıklayıcı.
    bir şeyler üretip paylaşmak kadar güzel bir şey yok

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    topcase'im var ama zangır zangır zangırdadığından kullanmıyorum
    Ayriyetten benim motorda stop'ta orjinal olarak 3 far kullandıklarından yeterince aydınlattığını düşünüyorum

Fakat topcase'imi kullansam bende yapmak istedim açıkçası gayet güzel ve farkedilir olmuş
    Elinize emeğnize sağlık..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase'im var ama zangır zangır zangırdadığından kullanmıyorum
    Ayriyetten benim motorda stop'ta orjinal olarak 3 far kullandıklarından yeterince aydınlattığını düşünüyorum

Fakat topcase'imi kullansam bende yapmak istedim açıkçası gayet güzel ve farkedilir olmuş
    Elinize emeğnize sağlık..
    teşekkür edrim.arkadan gelen araçlara görünür omak biz motosiklet sürücüleri için çok önemli,her türlü önlemi almalı.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    temiz iş...tebrikler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    güzel şık yapmışın eline saglık yanlız soketlere yay koysan zamanla tireyerek genişler irtibat kesilir yanmayabilir bende 55 lt lik shad çantaya yapmıştım onun şekli farklı silikonlu led kullandım yaylı yaptım iyi oldu

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel şık yapmışın eline saglık yanlız soketlere yay koysan zamanla tireyerek genişler irtibat kesilir yanmayabilir bende 55 lt lik shad çantaya yapmıştım onun şekli farklı silikonlu led kullandım yaylı yaptım iyi oldu
    teşekkürler.yaylı soketler yedek duruyor.şu anda henüz bir sıkıntı yaratmadı.soketi yaptıktan sonra yay takması baya bir basit iş.akşam arkamdaki araçlar korna öttürüyor gözlerini alıyor galiba

Beşkazalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Güzel olmus aynısının bıraz benzerını bende yaptım. Senınkı az basıte kacmıs ben olabıldıgınce ıyı bırsey olsun dıye çook uğrastım fotografları yuklerım yakında
    _____Beşkazalı____
    __Fethiye Grup48__

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmus aynısının bıraz benzerını bende yaptım. Senınkı az basıte kacmıs ben olabıldıgınce ıyı bırsey olsun dıye çook uğrastım fotografları yuklerım yakında
    hımm resimleri at bakalım nasıl olmuş

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Topcase icine fren lambasini bende kendim yaptim fakat yapim asamasi resimlemedim.
    Özetle anlatmak gerekirse. oto aksesuarcilarindan alacagini serit ledleri topcase'in reflektörünün altina yerlestiriyoruz. Kablolarini da stop lambasinin kablolarinia birini birine birini birine bagliyorsunuz ve güzelcede bantliyorsunuz. Yanip yanmadigini kontrol etmeyi unutmayin

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ikisi'de gerçekten güzel olmuş. Özellikle akşam karanlığında;

büyük fayda sağlayacaktır.
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Çok faydalı bir iş yapmışsın.... Ancak bu şekilde görünür olunabilir..İlla göze sokmak gerek.....

Ama gece karanlığında o lambaları gören paniğe kapılır gibime geliyor....

Yürüyen lunapark mı lan bu diye....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler