Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kirik Grenajlar Nasil Tamir Edilir ve Boyanir

Motovento
    REKLAM ALANI
    sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Selamin aleykum sevgili motosiklet ailesi

Gecenlerde bir arkadasimin motosikletinin kirilmis grenajlarini tamir ettim ve boyadim hazir birseyler yapiyorken dedim bari kayit altina alayim bilmeyen arkadaslarada bir faydasi olur diye.Video tamamen ogretme amacli cekildigi icin biraz uzun oldu fakat izlemeye deger cok faydali bilgiler mevcut.Ozellikle motosikletini kendisi boyamak isteyen arkadaslar hic kacirmasin .

Olumlu yada olumsuz yorumlariniz benim icin onemli

Iyi seyirler

yamyamaha, ysn17, ces2050 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Grenaj tamirinde grenajda eksik parça varsa eksiklerin tamamlanıp tamiri nasıl olabilir bu konuya da değinseniz güzel olurdu.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstat eline sağlık,videonun bir kısmını izledim ve izlemeye devam ediyorum.kafama birşey takıldı, bu plastik kaynak dedikleri olay lehim havyasıyla ısıtıp birbirine yapıştırmakmı oluyor? Yani senin uyguladığın teknikle aynı şeyimi yapıyorlar plastik kaynağı adı altında ototamircileri?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Videoyu göremiyorum,sorun var bende sanırım ama konu açılmışken sorayım. Benim skuterda,resimdeki alanlarda kırık var. Gidon alt korumanın vida yuvaları da kırılmış. Bu bölümü nasıl yapıştırabiliriz,kuvvetli yapıştırıcılar var mı bu tip plastik aksam için ?

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenaj tamirinde grenajda eksik parça varsa eksiklerin tamamlanıp tamiri nasıl olabilir bu konuya da değinseniz güzel olurdu.
    hocam aradigin sey videoda mevcut fiberglass ile parcayi tamamliyoruz.

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat eline sağlık,videonun bir kısmını izledim ve izlemeye devam ediyorum.kafama birşey takıldı, bu plastik kaynak dedikleri olay lehim havyasıyla ısıtıp birbirine yapıştırmakmı oluyor? Yani senin uyguladığın teknikle aynı şeyimi yapıyorlar plastik kaynağı adı altında ototamircileri?
    kaynak icin iki metod var basit ve ucuz olani lehim havyasi ile kaynatmak pahali olani ise plastik kaynatmak icin ozel bir alet var sicak silikon tabancasi gibi birsey ..oto tamircileri hangisini kullaniyor bir bilgim yok acikcasi.

---------- Post added at 14:42 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu göremiyorum,sorun var bende sanırım ama konu açılmışken sorayım. Benim skuterda,resimdeki alanlarda kırık var. Gidon alt korumanın vida yuvaları da kırılmış. Bu bölümü nasıl yapıştırabiliriz,kuvvetli yapıştırıcılar var mı bu tip plastik aksam için ?

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...nb.jpg</a></a>
    hocam bu scooterlarin plastikleri gercekten con dandik cin mali grenaj hic tamir etmedim sana fiber glass oneririm ama nasil bir sonuc alirsin bilemem cunki tecrubem yok cin plastikleri konusunda.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben hızlı yapıştırıcı ile arka tarafından kalın ve geniş şekilde yapıştırmıştım....
    sonra ön tarafıda kalan boşlukları da yapıştırıcı ile doldurup sonra zımparalayıp üstüne istediğim renkde folyo çekmiştim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

başka bir yolu da kırık iki parçayı birleştirmek için 3-4mm kalınlıkda ve uygun boyda çiviyi geniş U şeklinde büküyorlar ve sonra ateşde iyice ısıtıp parçaların birleşmesini istedikleri yerin içine gömüyorlardı...
    maxi97 bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Emeğine sağlık. Paylaşım için teşekkür ederim. Birçok kişinin işine yerayacaktır.

Yanlız kafama takıldı ŞİLİ. Klasik sohbete girmrme sorusu. Orda havlar nasıl )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Bayağı bi uğraşmısınız,hepsini izlemedim ama kaydettim lazım oldukça bakıcam emeğinize sağlık!
    facebook.com/kaskafa

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu scooterlarin plastikleri gercekten con dandik cin mali grenaj hic tamir etmedim sana fiber glass oneririm ama nasil bir sonuc alirsin bilemem cunki tecrubem yok cin plastikleri konusunda.
    Evet haklısın hocam çok kalitesiz plastikler,cırt ile bağlama tekniğini söylediler fakat daha sağlam yapıştırıcılar tutar mı diye düşündüm.
    İlginiz için teşekkür ederim

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    guzel video ama keske yakin cekim isciligi cekseydiniz.,
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Kardeşim.eline emeğine sabrına sağlık

göstermiş olduğun yöntem bir çok arkadaşımızın işine yarayacaktır.uygulaması en pratik olan yöntemi göstermişsin...

Paylaşım için teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın hocam çok kalitesiz plastikler,cırt ile bağlama tekniğini söylediler fakat daha sağlam yapıştırıcılar tutar mı diye düşündüm.
    İlginiz için teşekkür ederim
    uğur ben cevap vereyim sana

herhangi bir yapıştırıcı ile zaman ve paranı boşa harcama...

yapıştırdıkdan sonra en ufak bir zorlamada geri atacaktır zira kullanılan plastik çok kalitesiz ve mukavemeti olmayan bir malzeme.

geçici çözüm arıyorsan cırt kelepce kullan,ileride yenisini alıp değiştirisin...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğine sağlık. Paylaşım için teşekkür ederim. Birçok kişinin işine yerayacaktır.

Yanlız kafama takıldı ŞİLİ. Klasik sohbete girmrme sorusu. Orda havlar nasıl )
    sagol hocam tesekkur ederim havalr turkiyeden pek farkli degil 4 mevsim var fakat yaz biraz rezalet gunes kremi kullanmadan sokaga cikamiyoruz .tavuk gibi kizartiyor valla.

---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guzel video ama keske yakin cekim isciligi cekseydiniz.,
    tesekkur ederim ..kameram dandikti ve tek basima cektigim icin bu kadar yapabildim hem cekim yapip ayni andada is yapamiyorum tek elle olmuyor is yapilmiyorki..

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:43 ----------

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim.eline emeğine sabrına sağlık

göstermiş olduğun yöntem bir çok arkadaşımızın işine yarayacaktır.uygulaması en pratik olan yöntemi göstermişsin...

Paylaşım için teşekkürler...
    sagol hocam zaten profesyonel olarak yaptigim bir is degil elimden geldigi icin giristim basarilida oldum ..yalniz araba boyacisinda calismisligim vardir boya biraz okkali is hata kabul etmiyor hic tecrubesiz olsaydim kesinlikle elimi surmezdim detayci adamim ben kitap gibi olmadimi ya kirar atarim yada yapana kadar ugrasirim ...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Çok güzel bir çalışma, bende kara kara düşünüyordum motosikletin kırık grenajlarını nasıl tamir edeceğim diye. Çok faydalı oldu.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğur ben cevap vereyim sana

herhangi bir yapıştırıcı ile zaman ve paranı boşa harcama...

yapıştırdıkdan sonra en ufak bir zorlamada geri atacaktır zira kullanılan plastik çok kalitesiz ve mukavemeti olmayan bir malzeme.

geçici çözüm arıyorsan cırt kelepce kullan,ileride yenisini alıp değiştirisin...
    Çok teşekkür ederim,o zaman cırt kelepçe ile tamir etmek en ideali,sağolun

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Çok işe yarayan bilgiler kardeşim eline emeğine sağlık.

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    arkadaslar sizde hepiniz sagolun ..aslinda biz turk milleti olarak benciliz biraz .bildigimiz birseyi baskalari ile paylasmak istemeyiz .bakiyorum ozellikle amerikada paylasim yapan insanlar yaptiklari herseyi belki birisine faydali olur diye kayit altina alip paylasiyorlar biz kendi dilimizde birsey aramaya kalktigimizda hicbir sonuca varamiyoruz.niye cunki meslek sirri kimseye soylenmez icine para sıkısmıstir deyip gecistiriyoruz sonuc itibari ile hazir bir ise basliyorken bir ornekte bizden olsun dedim paylastim insallah ihtiyaci olan herkesin isine yarar..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hocam ellerin dert görmesin
    Mustafa Kemal Atatürk

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ve Aleyküm selam; kimse selam almamış, paylaşım için teşekkürler herkes böyle kazandığının zekatını vermez...

Videonun başlarında 250 watt lık havya-lehim makinesi demişsiniz sanırım yanlış söylediniz elinizde havya 25 watt lık olmalı.250 wattlık lehim makinesi yok gibi birşey zaten olsada elle zor tutulurdu sıcaklığından dolayı.

---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 11:57 ----------

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plastik kaynağı değil yapılan sadece sıcak ince uçlu ısıtılmış şiş gibi düşünün yapılan işlemi.ısıtılmış şiş (havya-lehim makinesi) ile plastiğin kırılan kısmını birbirine eritip yedirme gibi.

Plastik kaynağı sıcak hava tabancasıyla yapılır.Plastil çubukları ısıtıp eritip yumuşatığ kırık yerlere doldurursunuz.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve Aleyküm selam; kimse selam almamış, paylaşım için teşekkürler herkes böyle kazandığının zekatını vermez...

Videonun başlarında 250 watt lık havya-lehim makinesi demişsiniz sanırım yanlış söylediniz elinizde havya 25 watt lık olmalı.250 wattlık lehim makinesi yok gibi birşey zaten olsada elle zor tutulurdu sıcaklığından dolayı.

---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 11:57 ----------

Plastik kaynağı değil yapılan sadece sıcak ince uçlu ısıtılmış şiş gibi düşünün yapılan işlemi.ısıtılmış şiş (havya-lehim makinesi) ile plastiğin kırılan kısmını birbirine eritip yedirme gibi.

Plastik kaynağı sıcak hava tabancasıyla yapılır.Plastil çubukları ısıtıp eritip yumuşatığ kırık yerlere doldurursunuz.
    yanlis okumusuz demekki.bak bu videoyu paylasmakla bende birsey ogrenmis oldum havya ile ilgili..

hsynslk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kmt çelik sk-150-8 sport
    Arkadaşlar bendede kymco actıv 110 var ama bütün grenazları kırık ve artık yapıştırmak imkansız yenisini alayım dedim yakalşık 1000 dolar tutuyo bunun yerine ben nasıl bir şey yapabilirim yani çıplak motoru giydircem kısaca ama nasıl

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)