Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çanta üzeri Portbagaj yapımı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Arkadaşlar bilhasa bahar aylarından itibaren geziler ve çarşı pazar alışverişlerin de , çanta hacminin yetersiz koldığı durumlarda , yan çanta arayışına gittim..Motorun denge ve görünümünü bozacağı için de bir türlü montajına cesaret edemedim...
    Bende çantamın üzerine Portbagaj yapmaya karar verdim...Ama boru kıvırma aparatım olmadığı içinde bir türlü işe başlayamadım..
    Hanımın eski pazar çantasının taşıyıcı torbasının yırtılıp iş görmez haline gelmesi ve yeni birtane alalım demesiyle , işte portbagaj için aradığımı buldum dedim...Bir pazar çantası nın profil kısımından ben ve iki arkadaşıma da yapmamla üç adet Portbagaj imal etmiş oldum...

Sizlerde yapabilir ve motorunuza kullanımda kolaylık ,görünümde şıklık getirmiş olursunuz.....Belki elinden iş gelen arkadaşlarıma yardımcı olabilir düşüncesiyle de sizlerle paylaşmak istedim...Yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin....

Yapılışı..

Pazar arabası nın 3 tane u dönüşlu borusu vardır.....1 elle tutup çekilen yer 2..çantanın üzerine oturduğu kısım 3..arabanın yere basan ayak kısımı .. 3 adet u profilin en ölçüleri , iki , üç Cm farklılıklar göstermektedir..Buda çantamızın en ölçülerinde bize kolaylık sağlamaktadır...Hangi ölçü çantaya uygun ise onu kullanacağız demektir....

Ben kendime çantam ufak olduğu için ölçüsü en küçük olan torbanın oturduğu kısımı keserek kullandım.Uygun ölçüye göre kesmiş olduğum yuvarlak profilin küflü kısımlarını ve boyasını kazıyarak çıkardım..Zımparalıyarak boya ya hazır hale getirdim..
    Benim çantam siyah rekli . Portbagajın üzerinde görülebilir olması için
    gümüş greisi sprey boya alarak boyadım .Sizlerde çantanızın rengine uyum sağlayacak boya rengini seçebilirsiniz..Pazar arabası üzerindeki siyah plastik 2 adet tutma yerlerini birini arkaya tam olarak oturttum diğerini ortadan ikiye keserek sağ ve sol profil üzerine koydum....Bu hem görünüşü hemde goyanın çizilmesini engelliyecektir..Yuvarlak profilin kesik uç kısımlarına da yine araba üzerindeki tapaları çıkarıp bu kesik uçların olduğu yere taktım.. Son olarakta portbagajı çantanınüzerine koyarak işaretledim ve hem çanta üstüne hemde ptofile alttan delerek Trafon bvidayla çantanın kapağına alt taraftan vidaladım.. Port bagaj altındaki takozları elimdeki malzemeden uydurarak monte ettim...BU takoz malzemeyi siz de evinizde bulabilirsiniz mesela iplik makaralarının plastik kısımı ..veya hırdavatçılarda satılan plastik veya lastik takozlar....

Haydi kolay gelsin...

/SIZE]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Erşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZAT 150 2005
    Save ettiğimi zannettiğim yazıyı arayıp bulamayınca ayni konuyu aksesuar bölümünde daha kısa yazarak tekrar açtım. Sabah baktığımda yazıyı görünce iki ayrı başlık açmış olduğumu anladım.. ..Şimdi çıkmamış olan fotoğrafları yerleştiriyorum......Fakat moderatör arkadaşın yazılardan birini silerek konuyu uygun yerde açmasını rica ediyorum... ..Daha önce düzeltme veya silme işlemleri yapılıyordu fakat o da sınırlanmış herhalde...

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    orjinal bir durum. ellerine sağlık.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    emeğine sağlık çok güzel olmuş...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    xvs650 DragStar 2006m
    Güzel bir çalışma olmuş, fazla ağırlık koyma içine dengeni bozmasın.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahmet abim...
    eline,emeğine sağlık... çook güzel olmuş...
    bu tarz bişey bende yapacağım ama daha komplike bişey olacak...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    heee iyimiş valla ellerine sağlık.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    orjinal durmuş elinize sağlık..

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    cok guzel olmus, pazar arabasini kullanma fikiri ise super
    www.sungurtekin.com

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Bu kadar uğraşmak yerine çanta kapağının dört köşesine L şeklinde, L'nin her iki tarafı da delik (deliklerin biri çantaya montaj için diğeri de kancalı lastikler için) köşebentleri somunlu vida ile sabitlesen aynı işi görürdü sanınrım.

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    gerilerde kalmış ama harbi başarılı ellerine sağlık.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    On numara olmus elinize saglik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler