Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

scooterlarda elektrikli jikle testi, buyrun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Neredeyse bütün çin malı scooterlarda ve birçok motorda
    karburatör üzerinde takılı gelen otomatik jiklenin nasıl test edildiğini biliyormusunuz?

Eğer bu parça problemliyse ve içindeki piston açık kalmışsa scooter çok fazla yakmaya başlar ve gücü düşer.
    eğer piston kapalı kalmışsa bu sefer motor sabahları çok zor çalışır.

Önce parçayı karburatör üzerinden sökmemiz gerekiyor,
    söktükten sonra parça sıcaksa soğumasını bekleyin,
    tam olarak soğuması gerekiyor, bunun için 1-2 saat beklemek gerekebilir.

Soğuk iken jikle otomatiğinin yakından görünümü:
    ortadaki deliğin içinde duran piston diyebileceğimiz parça yukarıda durmaktadır.

Jiklenin soket uçlarına sabit 12 volt veriyor ve o şekilde "2 DAKİKA" bekliyoruz,
    İçindeki parça yavaş yavaş ileriye doğru haraket ederek tamamen orta deliği tıkaması gerekmektedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Güzel paylaşım teşekkürler.
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    teşekkürler paylaşım için
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Bu parça nerde acaba,Karbüratör nerde hatta:D Teknik bilgim yok malesef,yardımcı olursanız denemk istiyorum,

Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Alıntı jose55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu parça nerde acaba,Karbüratör nerde hatta:D Teknik bilgim yok malesef,yardımcı olursanız denemk istiyorum,
    bence denemeyin siz

öncelikle forumlarınızı takip ediyordum. uzun süredir.
    bu konu çok hoş olmuş
    peki bu elektirikli jiklenin ısı ile alakası varmı
    mesala motor ile çarşıya kadar gittik bu sırada motoru stop ettik sonra yine çalışması gerektiğinde jikle ne durumda açık mı kapalımı oluyor?

Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Alıntı vfr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle forumlarınızı takip ediyordum. uzun süredir.
    bu konu çok hoş olmuş
    peki bu elektirikli jiklenin ısı ile alakası varmı
    mesala motor ile çarşıya kadar gittik bu sırada motoru stop ettik sonra yine çalışması gerektiğinde jikle ne durumda açık mı kapalımı oluyor?
    direk ısı ile alakası var, zaten amacı o, motor soğukken çalışmasını kolaylaştırmak.
    Motoru kullandıktan sonra kapattınız ve bir süre sonra tekrar çalıştırmak istediğiniz zaman (motor hala sıcakken) jikle kapalı olması gerekiyor, çünkü motor sıcaktır ve jikleye ihtiyacı yoktur, eğerki bu halde devreye girerse gene sorun çıkar, motor zor çalışabilir.

Kısacası jikle sadece motor soğukken devrede olmalı çalıştıktan ve ısındıktan sonra devreden çıkmalıdır.
    ( devreden çıkması demek, son resimdeki gibi içindeki pistonun deliği kapatmasıdır )

Motosikleti
    ı love Honda&yamaha
    vay işte ben buna bilgi derim.teşekkürler bunu öğrendiğim iyi oldu

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    gerçekten yararlı bir paylaşım teşekkürler...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Paylaşım için sağol yararlı bilgi için
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benimki sorunsuz çalışıyor sanırım
    soğuk havada mis gibi tek marşta çalışıyor, gaz vermeden rölantide devam ediyor, 2-3 dakika sonra motor stop ediyor
    (ama motor trafikte iken rölantide bekletince stop etmiyor ilginçtir)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylaşım için teşekkürler.
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Selam arkadaşlar benim bi sorum olacak ,Mondial 150 HS nin bu otomatik jiklesi iptal edilebilirmi? Edilirse sabahları çalıştırmak güçleşirmi ? Yaz geldi sayılır havalar artık düzeldi bu yüzden sabahları jikle devrede olmasa da çalışırmı acaba,çünkü sabahları çalıştırıyorum bir türlü yüksek devirden düşmüyor ,yarım saat gibi bir sürede rolanti devrini buluyor bu da yakıt sarfiyatı yapıyor ...Yrdım lütfen .

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    aslında belli kalite altındaki scooter larda manuel jikle koysalarmış hemde akü için daha iyi olmurmuş, çinliler okadar detayı atlayıp bu mesarife neden girmişler hiç anlamış değilim
    ilk çıkan arn125 serisinde teknik bir hatadan dolayı bu jikle kırılıyordu sonra arn150 serisinde düzeltmişlerdi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Arkadaşlar bu elektrikli jiklede zamanlama ayarı var galiba ,ben biraz kurcaladım bu jikleyi yerinden çıkartıpta ,yukarıdaki resimde görülen pistonun gerisindeki siyah mika ,aynı civata somunu gibi sıkıp gevşetilebiyor . ben orayı sonuna kadar sıktım öyle denedim kısa sürede rolantiye düştü .tam tersini yaptım uzun süre rolantiye düşmedi ...haberiniz olsun ...

osaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 BMW R26 / MZ 1971 ES 175 / Mz 251 Sporstar 98
    güzel çalışma teşekkürlerr

Motosikleti
    Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu elektrikli jiklede zamanlama ayarı var galiba ,ben biraz kurcaladım bu jikleyi yerinden çıkartıpta ,yukarıdaki resimde görülen pistonun gerisindeki siyah mika ,aynı civata somunu gibi sıkıp gevşetilebiyor . ben orayı sonuna kadar sıktım öyle denedim kısa sürede rolantiye düştü .tam tersini yaptım uzun süre rolantiye düşmedi ...haberiniz olsun ...
    dostum denedim ama dönen bişey yok oralarda yada ben bulamadım. yada senin jiklen farklı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    valla emin değilim ama bende 150 hs varken biz jiklenin elektik kablosunu sökerek kısa süreliğine iptal etmiştik..emin olmadığım sey kablosunu söktükmüüüüüüüüüü:S..ewet şimdi eminim kablosunu söktük oldu bitti..yerinden sökmek kolay bi iş değil bildiğim kadarı ile..

Motosikleti
    Yok bendeki HS 150HS nin üzerinde bulunan jiklenin diğerlerinden farklı olduğunu sanmıyorum RunemaciK belki sen bulamadın .Karbüratörün üstünden çıkart jikleyi iki küçük yıldız tornavida başlı civata var ,ay şeklinde bi parça boşa çıkacak .çek al jikleyi yerinden ,iğne uçlu bi piston varya sarı maadenden ,hemen onun gerisindeki siyah mika (1 yada 1.5 cm çaplı)parça sağa bir iki tur ,sola bir iki tur dönüyor,biraz sert dönme yapıyor. Valla benim jikle bu şekilde ...

Motosikleti
    Yok bendeki HS 150HS nin üzerinde bulunan jiklenin diğerlerinden farklı olduğunu sanmıyorum RunemaciK belki sen bulamadın .Karbüratörün üstünden çıkart jikleyi iki küçük yıldız tornavida başlı civata var ,ay şeklinde bi parça boşa çıkacak .çek al jikleyi yerinden ,iğne uçlu bi piston varya sarı maadenden ,hemen onun gerisindeki siyah mika (1 yada 1.5 cm çaplı)parça sağa bir iki tur ,sola bir iki tur dönüyor,biraz sert dönme yapıyor. Valla benim jikle bu şekilde ...
    penseyle asıldım milim kımıldamadı namussuz, demir olsa kırılırdı valla
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler