Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet için Arka Sehpa Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir paylaşım olmuş gerçekten teşekürler

Motor almak üzereyim alıyım hemen bende yapcam bundan

Güle güle kullan
    İyide ne işine yarıycak..... YBR lerde sehpa zaten motorda var....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide ne işine yarıycak..... YBR lerde sehpa zaten motorda var....
    Hoşuma gitti abi pek bi maliyetli bişeyde değil zaten belli hemde bir uğraş olur benim için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kaskolu kymcoxciting250
    tekerleğe yerleştirirken videoya çekip koyarsan sevinirim tek kişi olmaz sanırım bu iş

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşuma gitti abi pek bi maliyetli bişeyde değil zaten belli hemde bir uğraş olur benim için
    özcan ön deneme olarak motor almadan banada yapabilirsin bitane yaww :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    bisan
    Paylaşım için saol bakarsın olursa bi bbüyük motorumuz bizde kendimiz yaparız
    [B][I]DENGESİZ MOTORA BİNMEK ORGANLARINI BAĞIŞLAMAK DEMEKTİR...[/I][/B]

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    valla çok güzel olmuş arkadaşım eline saglık bizimlede paylaştıgın için ayrıca teşekkür etmek isterim.çizimleride koyman gerçekten çok hoş olmuş en kısa zamanda bende kendime yapıcam en ucuz satan yerde 80 tl ya bakıyorsun 2 metre profil iki teker
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk resimde ki ölçüler yanılmıyosam inç hesabı .. olurda yapmak isteyen olursa buna dikkat etmeli
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    harbiden güzel iş çıkarmışsın arkadaşım. Sehpayı tuttuğun yere de bir bisiklet elciği felan takarsan iyi olur.

Hem daha rahat olur elin için, hem de o açık yeri kapatır
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Motosikleti
    TDM 850, MZ 151
    Bunu tek kişi kullanabilirmi acaba. Kullanamıyorsa orta sehpa çok daha kullanışlı bence.
    [COLOR="Blue"][B][I]Haksızlıklar karşısında eğilmeyiniz, hakkınızla birlikte şerefinizide kaybedersiniz.[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı umitkarluk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu tek kişi kullanabilirmi acaba. Kullanamıyorsa orta sehpa çok daha kullanışlı bence.
    bunu tek kullanmakta zorluk çıkabilir, zate benim tahminim diğer sehpalarda tek kişiyle kullanılamaz, orta sehpa bende isterdim ama benim motosiklet er6n olduğundan sehpanın olacağı yerde bir adet egzost var,

şu an şehir dışındayım, döndüğümde video çekmeye çalışırım, sonra buraya eklerim.
    herkese teşekkürler bu arada

Not : Evet ölçüler inch cinsinden, resim olduğu için onunla değiştirmek için uğraşamamıştım.
    habe habe

çok güsel olmuş tebrik ederim...

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Paylaşım için saol Güzel bir çalışma olmuş bende böle birşey arıyorsun tekrar saol...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.
    Ölçüler santimetre mi, yoksa inch mi?

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    erginbay eline saglik bi dene de bana kaynat be bos zamanda
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

gökhan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    süperr güzel akıl :D

arkadaşlar motorsiklet kullananları geri zekalı görüyorlar ve bizi, yolunacak birer keriz zannediyorlar ama çok çok yanılıyorlar.biraz teknik ve mekanik bilgisi olan herkes inanın birçok motorsiklet aksesuarını rahatlıkla yapabilir en azından bir araya getirebilir ve çok ucuza mal edebilir.eline koluna sağlık .bizler bu tipişleri dayanışma içinde rahatlıkla halledebiliriz.bununbda en kolay yöntemi forum net siteleri.allaha emanet olun arkadaşlar.
    özel not italyan fransız makinalardan kesinlikle uzak durun.japon alman yada hatta çin makinaları bile daha iyidir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:42 PM ----------

örnek bir çok racing yada roadstar touring makinaların yan koruma topuzları piyasada çok pahalı bir tornacıya gidin adam$lar size bedava fiyatına 15 dakikada yapıyorlar sadece örnek ve ölçü resimleri yeterli.ben capomu takasla sattım adamlar hesapta yan koruma demirleri koymuşlar ama yan yatmada sinyaller ve ön kafa yanları parşalanıyor.bende koruma demirleri yanına-üzerine simetrik ve aynı ölçü-ağırlıkta topuz koydum ve yan yatmada topuzların sayesinde makineye hiç bir şey olmadı hatta topuzların uç kısmınada kauçuk koydumdu ki sert yatmalarda esneklik sağlasın diye.arkadaşta halen kullanıyor ve kullanım sırasında bir sıkıntı yaratmıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 PM ----------

arkadaşlar ben mali müşavirim fakat kaynak ve demir işlerinden anlarım.rahmetli babam atölyesinde beni 2 yıl çalıştırmıştı.bence il bazında örgütlenip bir çok işimizi kendimiz halledebiliriz. bize gereken mekan ve takımlar.zaten gerisine netten ulaşmak mümkün.
    hakan_czy bunu beğendi.

Sayın CAPANORD bu projeyi daha kolay bir şekilde cup motosikletime uygulamak istiyorum.(Belki bazı arkadaşlar 3 kuruşluk motosiklet diyebilir ama).Herkes kafasından bir çizim yapabilir mi acaba.Paylaşırsanız sevinirim.Mesela yuvarlak profilden ucuna tekerlekler monte etsek daha ergonomik olmaz mı? Proje kolay olursa daha işime gelir.Malum demirci ustasının daha önce motosiklet sehpası yaptığını sanmıyorum.İyi forumlar.

salih425 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    abi ellerinize sağlık sanaat el becerisi çok güzel olmuş hayırlı olsun

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    tam olarak ne işe yarar peki bu alet ? lastiklerin havasi boşalmasın die mi kaldırıyonuz anlamadım ?

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak ne işe yarar peki bu alet ? lastiklerin havasi boşalmasın die mi kaldırıyonuz anlamadım ?
    Genelde ss vb. hormonlu boy makinelerde kullanmak için yapılır.Örneğin arka zinciri yağlarken,motosikleti kışın kullanmayan arkadaşlar kaldırırken öne ve arkaya bu sehpayı koyarak motosikletin yerden kesilmesini sağlarlar.Bu sayede lastiğin çemberselliği bozulmaz.Ve bakım yaparken de kolaylık olur.Ama ben motosikleti sportif gösterdiğini düşünüyorum.Bakım yaparken de yardımı olacağı için kendi motosikletime yapacağım bakalım.:=)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler