Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık eldivenlerime güçlendirme yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Havaların henüz düzelmediği bu dönemlerde 2 teker sevdasından geri kalmamak adına ufak bir çalışma yaptım.

Normal kışlık eldivenime koruma yönlü bir güçlendirme yaptım. Sonuç umduğumdan daha güzel oldu doğrusu.

Kullandığım malzeme katlanabilen yumuşaklıkta fakat darbeye dayanıklı, kırılmaz özellikte.

Makasla kesilebilen sertlikte. Ayrıca ısı ile de şekil verebildim. Böylece elimin üst kısmının şeklini

ısıtarak tam olarak verebildim. Yanlara diktiğim fosforlu sarılarda görsel bir güzellik sağladı.

İkinci bir eldiven daha kazanmış oldum. Elimede hiçbir rahatsızlık vermedi.

Motora binemesekte motor ile ilgili işlerle uğraşmakta zevkli oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_O0XVoQaT8E
    bassturbin bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Elinize sağlık, işe yarayıp yaramadığını umarım hiçbir zaman öğrenemezsiniz.
    MCV, espresso ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık, işe yarayıp yaramadığını umarım hiçbir zaman öğrenemezsiniz.
    Teşekkürler, dediğiniz gibi hiçbirimiz bu tecrübeyi yaşamayız inşallah.
    En iyisinden en kötüsüne kaza tecrübesi hiçte iyi olmayan bir durum neyazıkki
    tommygun bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Baya emek harcamışsınız elinize sağlık.Ben pantolonu daraltırken bile acaba orjinalinde neyle diktiler sürüklenirek oradan açılırmı diye endişe ederek daraltırmıştım.O ipler sürtünme sırasında dayanırmı bilemedim.
    MCV bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bayağpı uğraşmışsınız elinize sağlık...Robocop
    MCV bunu beğendi.

Kullandığınız "katlanabilen yumuşaklıkta fakat darbeye dayanıklı, kırılmaz özellikte, makasla kesilebilen sertlikte, ayrıca ısı ile de şekil verilebilen" malzeme nedir?

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya emek harcamışsınız elinize sağlık.Ben pantolonu daraltırken bile acaba orjinalinde neyle diktiler sürüklenirek oradan açılırmı diye endişe ederek daraltırmıştım.O ipler sürtünme sırasında dayanırmı bilemedim.
    Teşekkürler gerçektende çok uğraştırdı. Bilhassa dikiş işi.Sizin orjinal pantol konusunda o düşünceyi
    yaşamanız gayet doğal. Çünkü pantolonun diğer dikişleri dediğiniz gibi özel. Benim eldiven normal olduğundan
    bu dikişlerde aynen normal oldu.
    Sürtünme konusuna gelince, parçaları önce yapıştırıp sonra diktim. Tabiki sürtünme durumunda bu dikişler kopar.
    Ama şuda bir gerçek, malum kazalar saniyeler miktarı kadar sürüyor. Dikiş sökülüp parça yerinden kopacak derece bir
    kazanın zaten sonucunu düşünmek bile korkutuyor.İnşallah hiçbirimiz böyle tecrübeleri yaşamayız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayağpı uğraşmışsınız elinize sağlık...Robocop
    Teşekkürler bizim çocuklarda görünce aynı yorumu yapmışlardı. Robocop

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kolay gelsin güzel olmuş. Marka olarak Freddy Krueger iyi giderdi bu modele.
    MCV bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan malzemelerin erime ısısı biliniyor mu mesela? ya da sürtünme direnci? Asfalta tutunum bileğinizi kırmayacağını deneyerek öğrenmeye ne gerek var anlamadım.

Cahiliye dönemimde aynı böyle bir eldivenle (korumasız ) kaza yaptım. El bileğimde platin var, 2 ay çiviler takılı kaldı. 38 seans fizik tedaviye gittim.

Özetle yapmayın. Böyle şeylerin şakası olmaz. İyi niyetle yapılmış şeylerin sonuçları çok daha acı verici olabilir. Bu yaptığınızın bir mantıklı tarafı da yok ve olmadığı gibi üstüne yine cahiliye döneminde olan birisi tutup böle bir şeyi kendisi yapmaya çalışır ve o da yine aynı şekilde kötü sonuçlar yaşayabilir.

Bunu yapacağınıza para kazanmaya çalışmak için vaktinizi harcayın ve en azından bir kaç standarta sahip bir ekipman alın. Hiç olmadı daha az gezip sağlam ekipman kullanın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız "katlanabilen yumuşaklıkta fakat darbeye dayanıklı, kırılmaz özellikte, makasla kesilebilen sertlikte, ayrıca ısı ile de şekil verilebilen" malzeme nedir?
    Siz böyle yazınca tam bir şartname gereği gibi olmuş sanki. Ama gerçektende şartnameler bu özellikleri istiyor bu malzemeden.
    Malzeme büyük çaplı elektrik kablolarının dış zırhı. Tedaşla ilgisi olanlar bilir. Büyük kablolarda ek çalışmalarında bu dış
    çeper çıkarılır. Bende bir gezimde bu malzemeye denk geldim.
    Kopmaya ,darbeye,soğuğa,sıcağa,kırılmaya dayanıklı oluşu mecburen istenen şartlardan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin güzel olmuş. Marka olarak Freddy Krueger iyi giderdi bu modele.
    Güzel benzetme Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanılan malzemelerin erime ısısı biliniyor mu mesela? ya da sürtünme direnci? Asfalta tutunum bileğinizi kırmayacağını deneyerek öğrenmeye ne gerek var anlamadım.

Cahiliye dönemimde aynı böyle bir eldivenle (korumasız ) kaza yaptım. El bileğimde platin var, 2 ay çiviler takılı kaldı. 38 seans fizik tedaviye gittim.

Özetle yapmayın. Böyle şeylerin şakası olmaz. İyi niyetle yapılmış şeylerin sonuçları çok daha acı verici olabilir. Bu yaptığınızın bir mantıklı tarafı da yok ve olmadığı gibi üstüne yine cahiliye döneminde olan birisi tutup böle bir şeyi kendisi yapmaya çalışır ve o da yine aynı şekilde kötü sonuçlar yaşayabilir.

Bunu yapacağınıza para kazanmaya çalışmak için vaktinizi harcayın ve en azından bir kaç standarta sahip bir ekipman alın. Hiç olmadı daha az gezip sağlam ekipman kullanın.
    Öncelikle kazanız ve yaşadıklarınız için geçmiş olsun. Hiç birimizin böyle kazalar yaşamamasını dilerim.
    Ben bu işlemi korumalı eldiven yaptım, şöyle güzel böyle güzel oldu demek için yapmadım.
    Elimdedeki kışlık eldiven ile hobisel bir çalışma yaptım. Malum hobiler para yokluğundan yapılmaz. Zevk alındığından yapılır.
    Kendi emeğinin değeri biçilmez. Hobisel çalışmalardada zaman kaybetme diye bir konu olmaz.
    Geçmiştede kendime bir bağlama yapmıştım. Evde 2 tane bağlamam olmasına rağmen.

Genel olarak eldivensiz kullanan birinin yanında bu eldiveni bile takan (azdır çoktur ayrı mesele) bir üst kademe koruma elde etmiş olmazmı?
    Kaldıki piyasadaki üst versiyon (Kevlar kumaş ve iplik, Nano teknoloji korumalar,yanmaz kumaşlar, karbon alaşımlı korumalar vs.) haricindeki
    birçok eldiven inanın benim bu kullandığım malzemeden evsaf olarak çok daha zayıf malzemeler olduğunu gördüm.

Baştada dediğim gibi motora binemediğim bu dönemde atölyemde kendimce böyle bir çalışma yaptım.
    Tamamen bana ait olan bir çalışma ve hiçbir ticari yanıda yok. Burada paylaşmamda motosikletle ilgili bir sitede
    motosikletle ilgili bir konu ve çalışma olduğundan.

Tabiiki tam korumalı bir şekilde en kaliteli malzemelerle motosiklet kullanmak gerekliliğini bilmeyen yoktur sanırım.
    Ama şuan motosiklet kullananların yüzde kaçı bu şekildedir?

Buna rağmen en iyiyi yakalayamasakta, spor ayakkabı ile binmektense botla kullanmak, eldivensiz olmaktansa basitte olsa bir eldiven takmak,
    kısa kollu olmaktansa bir mont giymek, kasksız binmektense kötüde olsa bir kask takmak hiç faydalı değildir diyemeyiz diye düşünüyorum.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz böyle yazınca tam bir şartname gereği gibi olmuş sanki. Ama gerçektende şartnameler bu özellikleri istiyor bu malzemeden.
    Malzeme büyük çaplı elektrik kablolarının dış zırhı. Tedaşla ilgisi olanlar bilir. Büyük kablolarda ek çalışmalarında bu dış
    çeper çıkarılır. Bende bir gezimde bu malzemeye denk geldim.
    Kopmaya ,darbeye,soğuğa,sıcağa,kırılmaya dayanıklı oluşu mecburen istenen şartlardan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Güzel benzetme Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Öncelikle kazanız ve yaşadıklarınız için geçmiş olsun. Hiç birimizin böyle kazalar yaşamamasını dilerim.
    Ben bu işlemi korumalı eldiven yaptım, şöyle güzel böyle güzel oldu demek için yapmadım.
    Elimdedeki kışlık eldiven ile hobisel bir çalışma yaptım. Malum hobiler para yokluğundan yapılmaz. Zevk alındığından yapılır.
    Kendi emeğinin değeri biçilmez. Hobisel çalışmalardada zaman kaybetme diye bir konu olmaz.
    Geçmiştede kendime bir bağlama yapmıştım. Evde 2 tane bağlamam olmasına rağmen.

Genel olarak eldivensiz kullanan birinin yanında bu eldiveni bile takan (azdır çoktur ayrı mesele) bir üst kademe koruma elde etmiş olmazmı?
    Kaldıki piyasadaki üst versiyon (Kevlar kumaş ve iplik, Nano teknoloji korumalar,yanmaz kumaşlar, karbon alaşımlı korumalar vs.) haricindeki
    birçok eldiven inanın benim bu kullandığım malzemeden evsaf olarak çok daha zayıf malzemeler olduğunu gördüm.

Baştada dediğim gibi motora binemediğim bu dönemde atölyemde kendimce böyle bir çalışma yaptım.
    Tamamen bana ait olan bir çalışma ve hiçbir ticari yanıda yok. Burada paylaşmamda motosikletle ilgili bir sitede
    motosikletle ilgili bir konu ve çalışma olduğundan.

Tabiiki tam korumalı bir şekilde en kaliteli malzemelerle motosiklet kullanmak gerekliliğini bilmeyen yoktur sanırım.
    Ama şuan motosiklet kullananların yüzde kaçı bu şekildedir?

Buna rağmen en iyiyi yakalayamasakta, spor ayakkabı ile binmektense botla kullanmak, eldivensiz olmaktansa basitte olsa bir eldiven takmak,
    kısa kollu olmaktansa bir mont giymek, kasksız binmektense kötüde olsa bir kask takmak hiç faydalı değildir diyemeyiz diye düşünüyorum.
    Tekrar yazayım. Eldivensiz bindiniz ve 15-20 km/s ile kaza yaptınız. Eliniz asfaltta kaydı ve doku kaybı ile yırttınız durumu.

Aynı durumu bu yaptığınız "şey" ile yaşadınız, eliniz asfalta avuç kısmından tutundu (anlık ısı yükselmesinden dolayı petrol atığı olan plastik malzemenin form değiştirip oyun hamuru gibi olması) eliniz döndü, el bileğiniz, kolonuz yada dirseğiniz kırıldı, omuzunuz çıktı.

Seçim sizin.

Başkalarının ne yaptığının bir önemi yoktur. Siz kendiniz ne yaptığınıza bakın bence. Başkaları dandik şeyler kullanıyor diye bunlara herkes mahkum olmak zorunda mı? Kafanıza kask diye o zaman yoğurt kovası takın? Hiç kask olmamasından daha mı iyi?

Yoğurt kovasından kastımı da açıklayayım, KIRILAN ve PARAM PARÇA OLAN kasklar var. Onları takarsanız kafanız belki sadece yerde sürüklenme ile kalmaz, bu kaskımsı şeyin parçaları kafanıza ya da başka bir tarafınıza girer ve daha kötü sonuçlar doğabilir.

YAPMAYIN! Ama tabi cehalet erdemdir orası da ayrı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)