Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dakar Efsanesi Diriliyor - KTM 640 Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Merhabalar.

Forumda uzun zamandır yoktum. Eskiden beni hatırlayanlar olacaktır. Daha önce bikaç projem olmuştu.

2018 yılında motorumu aldım ve ondan başka motor düşünmedim. Her konuda bana hitap eden bir motor ve ayrı bi seviyorum.

Zaman içinde ufak tefek işler yapmıştım motora. Onuda farklı bi konu başlığında paylaşmıştım. Profilimde var açtığım konularda.

Bayramda günlerce toros dağlarında gezdim. Çeşitli arızalarına rağmen tık demedi. Her türlü arazi şartında yüzümü kara çıkarmadı. Taşdurmazdan ve ondan çok daha beter yerlerden geçti. Dönüşte sağlam bi bakımı haketti diye düşünüyordum.

Şimdi ise tamamen söküp baştan yapma niyetim var.

Eskiden atölyem varken işler daha kolaydı. Ama şimdi atölye yok. Atölye olarak kullanacağım yerler var ama zamanım kısıtlı. Oralarda iş yapamam. O yüzden evin balkonunu atölye olarak kullanmaya karar verdim. Bu sayede akşamları rahat rahat çalışabilirim motor üzerinde. Gündüzleri zaten iş güç malum.

Balkonu temizlemekle işe başladım. Yanıma bi arkadaş bulup motoru eve çıkaracağım inşallah. Sonrasında sökme işleri başlayacak.

Kafamda şu şu yapılacak diye kesin şeyler yok. Kervan yolda düzülür. Söktükçe ilerleyeceğim.

Motorum 2000 model. Haliyle baya eskiyen yerler var. Grenajları bikaç kez boyamıştım. Torosları gezerken motordan düştüm bikaç kez. Grenajlar çizildi. Zaten boya istiyordu. Bu sefer kaliteli boya ile yapmak istiyorum.

Daha önce yaptığım işler geçici çözümler gibiydi. O yüzden komple sökme niyetindeyim. Elektrik tesisatına çok müdahale ettim ve onuda sıfırdan çekmeyi düşünüyorum.

Zaman içinde gelebilecek önerilere tabi ki açığım.

Motoru ilk aldığımda böyle görünüyordu.

Zaman içinde sık sık görüntüsü değişti.

Balkonun ilk halinide atayım.

tommygun, Guven, espresso ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Eminim ki titiz bir çalışmayla ortaya güzel bir eser çıkacaktır.
    Kolay gelsin.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    balkon çok hırpalanacak.
    kolaylıklar dilerim, güzel bir uğraş.
    gelişmeleri merakla bekliyoruz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel bir proje olacak belli ki bence balkona halıfleks ser fayanslar zarar görmesin en son kaldırıp atarsın
    espresso ve ozanturk bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Takipçiniz üstad, güzel iş çıkacak ortaya belli. Makinayı aldıgın zamanları hatırlıyorum.
    Keşke ilk mesajını güncelleyebilsen, oraya eklenirdi tüm yapılanlar. Bizim forumun eksiği bu birazda.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Erdi 3. fotoda , o senin civciv arkadan bizlere el sallıyor. Senin başladığın bır işi, işlemi, yarı yolda bırakıp, PES EDİYORUM dediğini hiç görmedik.
    Ne kadar zor, ağır olursa olsun ,sen bir çözüm yolu buluyorsun. Eminim şimdi de, başladığın bu işi , sabırla inatla , en güzel şekilde bitireceksin.
    daha mühim olanı : GELECEĞİN KAMYONCUSU - MOTORCUSU nasıl, büyümeye devam mı ? Erdi'yi ne zaman emekli edecek ? Selamlarımızla.
    ozanturk bunu beğendi.
    bursevi

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Heycanla bekliyoruz . Bol şans

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Foruma girmemde ki ana sebep böyle konular görebilmek.Bende Fazer 800 üme ufak custom çalışmalarına başlayacağım.Başarılar şimdiden
    CRF bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İyi balkonu bu işe tahsis etmene izin vermişler.Böyle işleri yapmak için yerin olacak her türlü alet edevat elinin altında olacak.Senin sanayi ile ilişkilerin yoğun.Gidip işini uyguna yaptırabiliyorsun.Ben bir grenajı söküp boyacıya götürsem kol gibi fiyat çeker bize.Bir de süründürür günlerce yapmaz parçalar kaybolur.Astarı yüzünü geçer.
    Bu tür işleri kendin yapacaksın hatta başkalarına yapıp hem hobi hem ek gelir olacak.Aldığın alet edevatın parası çıkar en azından.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Balkona motoru nasıl taşıyacaksın merak ettim. 3-4 basamak nasıl çıkar konuları sayfalar sürüyor.
    okanbagiscan bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balkona motoru nasıl taşıyacaksın merak ettim. 3-4 basamak nasıl çıkar konuları sayfalar sürüyor.
    " Yanıma bi arkadaş bulup motoru eve çıkaracağım inşallah" demis, hadi bakalim :D
    espresso ve Ekarademir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Çıkmaya çıkar heralde.Ben evdeki akvaryumu 4 kat aşağıya indirmiştim (6 kişiyle)250kg ye yakındı tekeri yok tutacak yeri yoktu.
    Sonuçta kullanım için sürekli inip çıkılmaz.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Grenajları, çanta demirlerini, depoyu, jantları-lastiği sökerek bir nebze hafifletip daha rahat çıkarabilirsiniz motoru.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim ki titiz bir çalışmayla ortaya güzel bir eser çıkacaktır.
    Kolay gelsin.
    Teşekkür ederim. İnşallah bu sefer daha titiz bi şekilde halletmeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balkon çok hırpalanacak.
    kolaylıklar dilerim, güzel bir uğraş.
    gelişmeleri merakla bekliyoruz.
    Yere keçe sereceğim. Boya işlerini zaten sanayide yapmam lazım. Evde kompresör filan yok. Olsada zımpara her yeri mahveder. Boya tozar oda çıkmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir proje olacak belli ki bence balkona halıfleks ser fayanslar zarar görmesin en son kaldırıp atarsın
    Kayseri'den yatak fabrikasından keçe aldım. Kalın baya sağlam. Hem yağı filan emer hemde fayansa çizik vs olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipçiniz üstad, güzel iş çıkacak ortaya belli. Makinayı aldıgın zamanları hatırlıyorum.
    Keşke ilk mesajını güncelleyebilsen, oraya eklenirdi tüm yapılanlar. Bizim forumun eksiği bu birazda.
    Onu yapamıyoruz ne yazık ki. Otoser restore konum çöp olmuş durumda. Fotoğrafların linki kırılmış. Ve düzeltemiyorumda. Sadece yazılar kalmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdi 3. fotoda , o senin civciv arkadan bizlere el sallıyor. Senin başladığın bır işi, işlemi, yarı yolda bırakıp, PES EDİYORUM dediğini hiç görmedik.
    Ne kadar zor, ağır olursa olsun ,sen bir çözüm yolu buluyorsun. Eminim şimdi de, başladığın bu işi , sabırla inatla , en güzel şekilde bitireceksin.
    daha mühim olanı : GELECEĞİN KAMYONCUSU - MOTORCUSU nasıl, büyümeye devam mı ? Erdi'yi ne zaman emekli edecek ? Selamlarımızla.
    O civciv şimdi kapalı garajda muhafaza altında. Ara ara müşteri çıkıyor ama satmam. Zaten ben satsam oğlum izin vermez. O benim kamyonum diyor herkese öyle anlatıyor. Baba nakliyeci olunca oda o yolun yolcusu. Ara ara garaja inip oynuyor. Fren merkezini vakit bulup değiştiremedim yoksa bi sorunu yok. Hava alırken cıvatayı kırdım. Yeni merkez aldım ama bi ara takılacak inşallah. Motora beraber biniyoruz küçük motorcu ile. Yük dağıtmayada beraber gidiyoruz bazen. Gerçi o sadece sanayide tost yeme ile ilgileniyor. Yük dağıtamazmış küçükmüş.

tommygun, Guven, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Fayansta çizikten ziyade derzlere leke yapacak sıvılara dikkat edin. İllaki incelticilerle temizlik yapacaksınız, çözünmüş yağ fena leke yapar ve asla çıkmaz. Bence keçenin altına sera naylonu serin, istediğiniz metre kadar alın ve hiç ayırmadan 2 kat serin (genelde boru şeklinde üretildiği için 2 kat oluyor). Birde yağmur mevsimi geliyor ona dikkat.

Kolay gelsin, kafaya koyduysanız yaparsınız.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heycanla bekliyoruz . Bol şans
    Teşekkür ederim.

Alıntı ChopperZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma girmemde ki ana sebep böyle konular görebilmek.Bende Fazer 800 üme ufak custom çalışmalarına başlayacağım.Başarılar şimdiden
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi balkonu bu işe tahsis etmene izin vermişler.Böyle işleri yapmak için yerin olacak her türlü alet edevat elinin altında olacak.Senin sanayi ile ilişkilerin yoğun.Gidip işini uyguna yaptırabiliyorsun.Ben bir grenajı söküp boyacıya götürsem kol gibi fiyat çeker bize.Bir de süründürür günlerce yapmaz parçalar kaybolur.Astarı yüzünü geçer.
    Bu tür işleri kendin yapacaksın hatta başkalarına yapıp hem hobi hem ek gelir olacak.Aldığın alet edevatın parası çıkar en azından.
    Kimseden izin istemedim. Kamyoncu olduğum için sanayide çevre zaman içinde baya oluştu. Birde sağolsunlar bazı ustalar meraklı çırak gibi olduğum için bana iş öğrettiler. Boya işini kendim yapıyorum mesela. Kamyonumuda kendim boyamıştım. Torna hariç her işi kendim yapıyorum. Torna makinam olmadığı için samimi olduğum bi tornacı var ona hallettiriyorum. Oda sağolsun beni kırmaz cins cins işlerle bile uğraşır kafa yorar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum sınıfının en hafifi. 148 kg. Ve tek başıma kaldırabiliyorum. Ambarcı olduğum için gücüm yerinde çok şükür. Ama merdivenden tek başıma kaldıramam arkadan tutacak biri lazım. Onada adam bol zaten. Kime desem gelir el atar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Yanıma bi arkadaş bulup motoru eve çıkaracağım inşallah" demis, hadi bakalim :D
    O iş kolay. Hiçbirşey yapamazsam asansörcü arkadaş var çağırırım iki dakka balkona kaldırıp atar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkmaya çıkar heralde.Ben evdeki akvaryumu 4 kat aşağıya indirmiştim (6 kişiyle)250kg ye yakındı tekeri yok tutacak yeri yoktu.
    Sonuçta kullanım için sürekli inip çıkılmaz.
    Ve tekeri olmayınca daha zor onu çıkarmak.

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajları, çanta demirlerini, depoyu, jantları-lastiği sökerek bir nebze hafifletip daha rahat çıkarabilirsiniz motoru.
    Teşekkür ederim tavsiye için. Tekerlekleri üzerindeyken daha kolay olur. Bir kişi çeker bir kişi itekler öylece çıkar. Kamyona bile kaldırıp yüklemişliğim var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fayansta çizikten ziyade derzlere leke yapacak sıvılara dikkat edin. İllaki incelticilerle temizlik yapacaksınız, çözünmüş yağ fena leke yapar ve asla çıkmaz. Bence keçenin altına sera naylonu serin, istediğiniz metre kadar alın ve hiç ayırmadan 2 kat serin (genelde boru şeklinde üretildiği için 2 kat oluyor). Birde yağmur mevsimi geliyor ona dikkat.

Kolay gelsin, kafaya koyduysanız yaparsınız.
    Tavsiye için teşekkür ederim. Naylon işi kafama yattı onuda yapayım. Cam balkon var zaten yağmur problem değil.
    espresso bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Kimseden izin istemedim. Kamyoncu olduğum için sanayide çevre zaman içinde baya oluştu. Birde sağolsunlar bazı ustalar meraklı çırak gibi olduğum için bana iş öğrettiler. Boya işini kendim yapıyorum mesela. Kamyonumuda kendim boyamıştım. Torna hariç her işi kendim yapıyorum. Torna makinam olmadığı için samimi olduğum bi tornacı var ona hallettiriyorum. Oda sağolsun beni kırmaz cins cins işlerle bile uğraşır kafa yorar.[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- .
    Okan abi muhtemelen söyle demek istemiş; İyi bari eşiniz balkonu bu iş için vermiş, benimki olay çıkarırdı )))
    okanbagiscan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizde teklif dahi edilemez değil düşünülemez akıldan geçirilemez ima bile edilemez.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O konuda sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Sonunda bugün vakit bulabildim. Artık motoru çıkarmanın zamanı gelmişti.

Zemini korumak için karton lazımdı. Gözüme oğluma yaptığım evi kestirdim. Biraz kızdı ama olsun. Oyun çadırını tamir ettim gönlünü aldım.

Çıkarılacak yer böyle.

Çıkarılacak motorda bu.

Görev başarılı. Bi çayı hakettik.

Çırak direk aleti eline aldı. O tamir yapacakmış. Beni ordan uzaklaştırmak istedi.

Söküm işlemlerine başladım bakalım.

Bugünlük bu kadar yeter.
    tommygun, Cyan, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim balkonda böyle bir efsane olsa bu gece uyku uyuyamazdım onu sökmeden

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)