Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Dakar Efsanesi Diriliyor - KTM 640 Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulaşık makinesini kullandığını görünce aklıma neden fırını kullanmıyorsun sorusu geldi? siyah boyadığın parçaları ısıya dayanıklı boya ile boyarsan daha dayanıklı olur.boya sonrası parçalar ısıtıldığında mukavemeti artar. kolay gelsin

yenge bunu yakında evden atar demedi demeyin
    bulaşık makinasın da temizlik fırında boya vs
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim cub motosikletin dişli saplama vidaları gevşiyor 4 tane nin 2 tanesi hemde çok kısa zamanda bunlar için ne yapabilirim çözüm ne olabilir
    varmıdır bir fikrin zincir dişli yi kendim değiştirdim bu sorunu çözemedim gitti motosikleti sert kullanmıyorum bu arada

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cub motosikletin dişli saplama vidaları gevşiyor 4 tane nin 2 tanesi hemde çok kısa zamanda bunlar için ne yapabilirim çözüm ne olabilir
    varmıdır bir fikrin zincir dişli yi kendim değiştirdim bu sorunu çözemedim gitti motosikleti sert kullanmıyorum bu arada
    Diş ilacı denedin mi? Loctite deniyor sosyete camiasında 😀 teflonda bi çözüm olabilir. Diş ilacı yerine daysonda sürsen olabilir biraz.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diş ilacı denedin mi? Loctite deniyor sosyete camiasında �� teflonda bi çözüm olabilir. Diş ilacı yerine daysonda sürsen olabilir biraz.
    son 10 gün gevşememişti dün gevşedi bende loctite almıştım dün uyguladım tasktım bakalım sonuç ne olacak
    fabrikasyon contasız somunlar 18000 km gevşemezken benim taktıklarım neden gevşiyor anlamadım gevşemesin diye contalı taktım sonuç aynı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2016 / Honda CB250R 2022
    Merhaba "Bloğuda ısıya dayanıklı boya ile boyadım." demişsin. Eğer motip ısıya dayanıklı boya kullandıysan etiketinde 160°C ısıtılması anlatılıyordu. Isıtma işleminde ben fırın bulamayınca tüplü havya kullanmıştım. Sonuç güzel olmuştu. Boyanın ısı ile reaksiyon oluştuğunu görebiliyorsun.
    Metehan8626 bunu beğendi.

Eski motorları restore etmek, onları yeniden hayata kazandırmak süper bir uğraş. Ben de F650 1997 ile uğraşıyorum bu sıralar. KTM 640 Adventure benim en çok sevdiğim üç motordan biridir. (Bmw F650, KTM 640 ve Yamaha Tenere 700). Bu motorun sesinin, duruşunun hastası olmamak mümkün değil. Harika bir alet. Şehir içi kullanımdan çok off-road gezileri için birebir. Geçenlerde sarı sitede biri toplanmışını 85bin'e sattı. Kaçırdığıma çok üzüldüm. Grenaj boyaları, yan çantaları ile birlikte "beni baştan yarat" şeklinde toplarsanız direkt önüne tabure çekip ince belli çay bardağıyla bir demlik çay bitirilecek denli güzel bir sonuç ortaya çıkar. Başarılar ve bol şans diliyorum.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    son 10 gün gevşememişti dün gevşedi bende loctite almıştım dün uyguladım tasktım bakalım sonuç ne olacak
    fabrikasyon contasız somunlar 18000 km gevşemezken benim taktıklarım neden gevşiyor anlamadım gevşemesin diye contalı taktım sonuç aynı
    KTM servis kitapçığında hangi somunlarda loctite kullanılması gerektiğini açıkça belirtiyor.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM servis kitapçığında hangi somunlarda loctite kullanılması gerektiğini açıkça belirtiyor.
    KTM cub motosiklet yaparsa onu alırım o zaman

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    KTM cub motosiklet yaparsa onu alırım o zaman
    Titreşimden kullanılmaz bence

çoğunlukla fabrikasyon dişli somunları flanşlı ve diş kısmında kilit oluyor.yeni somunlara pul veya rondela koyarak deneyin.
    F54 ve Ekarademir bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çoğunlukla fabrikasyon dişli somunları flanşlı ve diş kısmında kilit oluyor.yeni somunlara pul veya rondela koyarak deneyin.
    https://image.made-in-china.com/202f...ge-Locknut.jpg
    loctite kullandım 1 hafta da sadece 1 tanesi hafif gevşemiş onu sıktım sanırım sorun bitti fakat 15 günde bir söküp loctite yi yenileyip kullanacağız yolda kalmak istemiyorsak
    kendinden pullu somun olmaz çünkü somun orada yatak gibi bir yere giriyor yani girdiği yerde sıfır boşluk gibi

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Civata ve somun otoblokaj şartını sağlayamıyor demektir, somun ve civatanın vida açılarında problem olabilir yoksa otoblokaj şartı ile kitlenen bir civata benzer bir kuvvet uygulanmadan kolay kolay açılmaz, önerim civata ve somunu birlikte değiştirin mümkünse daha teknik ürünler satan yerlerden temin edin.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    loctite kullandım 1 hafta da sadece 1 tanesi hafif gevşemiş onu sıktım sanırım sorun bitti fakat 15 günde bir söküp loctite yi yenileyip kullanacağız yolda kalmak istemiyorsak
    kendinden pullu somun olmaz çünkü somun orada yatak gibi bir yere giriyor yani girdiği yerde sıfır boşluk gibi

https://i.hizliresim.com/2etz3i3.jpg
    Takılan civatalar özel bir biçimde civataya benzemiyor, civatacıya gidip aynı ölçülerden civata alıp çelik fiberli somun alıp takmanız sorunu çözecektir diye umuyorum, şehrinizde Kartal Civata varsa oradan istediğinizi temin edebilirsiniz.
    F54 ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Loctite kesin çözüm bence. Gevşeme sebebi titreşim. Ve o titreşim eğer benimki gibi motorun doğalında yoksa avans vb bi ayar bozulmuşta olabilir. Titreşimli çalışıyordur motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Alıntı Emre DAVARCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba "Bloğuda ısıya dayanıklı boya ile boyadım." demişsin. Eğer motip ısıya dayanıklı boya kullandıysan etiketinde 160°C ısıtılması anlatılıyordu. Isıtma işleminde ben fırın bulamayınca tüplü havya kullanmıştım. Sonuç güzel olmuştu. Boyanın ısı ile reaksiyon oluştuğunu görebiliyorsun.
    Onu motip kullanmadım. Best marka kullandım onu buldum Aksaray'da. Zaten bloğa fazla özenmedim açıkcası. Bloğu yarmayacağım. Onu sonraki bi tarihe bıraktım. Yararsam 10-15 masraf çıkıyor. Şimdilik bi dursun. Rektefe zamanı geldiğinde komple girişirim. O yüzden yüzünden spreyledim geçtim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

Alıntı Bayramicli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motorları restore etmek, onları yeniden hayata kazandırmak süper bir uğraş. Ben de F650 1997 ile uğraşıyorum bu sıralar. KTM 640 Adventure benim en çok sevdiğim üç motordan biridir. (Bmw F650, KTM 640 ve Yamaha Tenere 700). Bu motorun sesinin, duruşunun hastası olmamak mümkün değil. Harika bir alet. Şehir içi kullanımdan çok off-road gezileri için birebir. Geçenlerde sarı sitede biri toplanmışını 85bin'e sattı. Kaçırdığıma çok üzüldüm. Grenaj boyaları, yan çantaları ile birlikte "beni baştan yarat" şeklinde toplarsanız direkt önüne tabure çekip ince belli çay bardağıyla bir demlik çay bitirilecek denli güzel bir sonuç ortaya çıkar. Başarılar ve bol şans diliyorum.
    Teşekkür ederim. Benim her işimi görebilen bi alet. Sınıfının en hafifi. 147 kg. 28 litre depo ile en uzun menzile sahip. Arazide special endurolarla takılıyorum. Ağır makinalarla uzun yola gidebiliyorum. Hafifliği sayesinde şehiriçinde scooter gibide kullanabiliyorum. Satarsam 990 almak için satarım sadece. Oda şu piyasa şartlarında mantıklı değil. Bu arada bi arkadaşımda var yeni toplanmışı. Piyasaya göre uygun verecek. İstersen numarasını verebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

https://i.hizliresim.com/2etz3i3.jpg
    Ben en basit çözümü söyleyeyim sana. İyice sıktıktan sonra keski ile cıvatanın ağzını boz. Gevşeyemez o zaman. Sökeceğin zaman biraz daha kuvvet uygularsın bozulan yer düzelir çıkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Biraz daha konuya ekleme yapayım. Bu dönem fazla bi vakit bulamadım uğraşmaya. Hava soğuk. Balkona sürekli çıkamıyorum. Elektirik tesisatını mutfakta çekerim bu gidişle. Çayada yakın olurum.

Amörtisörü dağıttım. İçinden çamur çıktı. Kaç yıldır açılmıyordu. Güzelce yıkadım kuruladım. Yağdan arındırdım.

Zımpara neyse de sticker sökmek çok zor oluyor. Baya uğraştım sticker söküp altını temizleme ile.

Bir yandanda topluyorum.

Arka amörtisörün yayı beyazmış. Yeni farkettim. Hep siyah görüyordum. Normal yıkama ilede çıkmıyordu. Baya detaylı temizlik yaptım.

Arka beşiği krom ile boyadım ama memnun kalmadım pek. Dursun bakalım ilerde belki değiştiririm.

Bir yandan boya işide devam ediyor. Unutulanlar.

Torosları gezdim bayramda. Çok ağır şartlarda gittim. Bi video vardı taşdurmazdan geçerken aşağı yuvarlanan. Ordanda geçmiştim ve geçtiklerim içinde en basiti taşdurmazdı. Ve ömrümde motordan düşmemiş ben iki kere düştüm oralarda. Birinde bu parça kırılmıştı. Parçayı cebime koyup getirmiştim. Şimdi zamanı geldi onuda yapıştırdım. İran yapıştırıcısı ile. Çok kuvvetli bi yapıştırıcı. Biçok parçada kullandım onu. Zımpara ve boyadan sonra izide kalmaz.

Toplamaya devam.

Bu parça amörtisörün koruma şeyinin girip çıktığı parça. Adını bilmiyorum idare edin. Kırıktı bunuda iran yapıştırıcısı ile hallettim.

Farı tutan ayak kırıktı. Tabi orjinal birşey bulunmaz. Komple almak lazım. Sağlı sollu pul koydum ve iran yapıştırıcısı ile hallettim. Orjinal gibi oldu.

espresso, KırmızıGrom, F54 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sanırım bi süre motosikleti toplayamayacağım. Balkonda öylece duruyor.

Yeni bi macera denkgeldi. 1977 model Dodge S100. Zaten niyetim vardı 4x4 araç alıp karavana çevirmeye.

Bikaç senedir çalışmayan yatan bi araçtı. Tam benlikti aldım. Onla uğraşacağım bi süre. İnşallah bu bitsin sonra motosiklet evde nasılsa.

espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    loctite sürdükten 45 sonra vida gevşeme işi bitti bu arada orj loctite çok pahalı türk malı yani çakma loctite de iş görüyor illa çok para vermeye gerek yok EMS FORCE TL 70 kulladım
    sana da kolay geldin motosiklet konusunda bence arka salıncağı siyah yapsaydın kir pas yağ gözükmezdi

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Teşekkür ederim. Motosiklet işi şimdilik duruyor hala. Bi soğuma oldu sanki. Balkona çıkasım gelmiyor.
    ozanturk bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım bi süre motosikleti toplayamayacağım. Balkonda öylece duruyor.

Yeni bi macera denkgeldi. 1977 model Dodge S100. Zaten niyetim vardı 4x4 araç alıp karavana çevirmeye.

Bikaç senedir çalışmayan yatan bi araçtı. Tam benlikti aldım. Onla uğraşacağım bi süre. İnşallah bu bitsin sonra motosiklet evde nasılsa.

https://i.hizliresim.com/m214hda.jpg
    Şunu toplamak ktm yi toplamaktan daha verimli bence .. en azından bunu toplar arkasını karavana çevirir gezilere gidersiniz yada offroad kiti takar dağa taşa gezmelere gidersiniz ..

Jantlar alüminyum.Keşke alüminyum parçaları ;jantlar,arka salıncak,kaliperleri boyamasaydın.polisaj ile parlatma veya en basit şekliyle fiberle kabasını alıp doğal halinde bıraksaydın.elektrostatik boya veya eloksal kaplama yapılmadığı müddetçe o boyalar jant esnedince çatlayacak ve eski halinden daha kötü görünecek.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu toplamak ktm yi toplamaktan daha verimli bence .. en azından bunu toplar arkasını karavana çevirir gezilere gidersiniz yada offroad kiti takar dağa taşa gezmelere gidersiniz ..
    Valla şu son dönemde motordanda soğudum. Gece gündüzüm Dodge düşünmekle geçiyor. Kafada çok değişik planlar var. Gerçekten çok hurdaymış araç. Bir iki senedir yatıyor denildi ama en az on senesi var. Böcek temizliyoruz hala yaşayan böcekler çıkıyor. Arı kovan bile yapmış. Nasipse çok güzel bi 4x4 karavan ortaya çıkacak. Bu sefer işi ehline veriyorum. Kendim çok uğraşacak zamanım olmuyor. Artık bu forumda paylaşamıyorum. Şöyle bi video bırakayım.

https://youtube.com/shorts/rij0sY-sMO8?feature=share

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Jantlar alüminyum.Keşke alüminyum parçaları ;jantlar,arka salıncak,kaliperleri boyamasaydın.polisaj ile parlatma veya en basit şekliyle fiberle kabasını alıp doğal halinde bıraksaydın.elektrostatik boya veya eloksal kaplama yapılmadığı müddetçe o boyalar jant esnedince çatlayacak ve eski halinden daha kötü görünecek.
    Ona bende sonradan pişman oldum. Tekrar motorla uğraşacağımda boya sökücü gibi bişeyle kaldırmayı düşünüyorum. Daha şimdiden en ufak darbede soyuluyor ve arazide hiç dayanmaz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)