Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dakar Efsanesi Diriliyor - KTM 640 Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı alim68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin erdi takip ediyoruz.
    Sağolasın Ali. Bugün birşeyler biliyorsam ve böyle işlere kalkışabiliyorsam senin ve babanın payı büyük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah ! Kimin oğlu be! Benim de öyle çırağım olsa ,hiç terddütsüz işe başlardım. Rabbim nazarlardan korusun.
    Amin abi cümlemizin inşallah.

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın brader be? Ben bulaşık makinasına öyle bir şey koysam hanım 3 gün eve almaz beni.

Bi dakika ya, fena fikir değilmiş aslında
    Neden olmasın? Mantık olarak baktığımız zaman zaten bulaşık makinasının amacı temizlemek. İçinde artık kalmıyor sonuçta.

Diyelim ki artık kalıyor. O zaman asıl evdeki bulaşıklar daha tehlikeli. Organik atıklar var sonuçta. Süt var yoğurt yağ vs var ve bunların atığı kalırsa kurt böcek vs dolar makinanın içi. Madeni yağ o kadar tehlikeli değil. Birazda çamur var ki ondan zaten zarar gelmez. Yediğimiz herşeyin temelinde toprak var. Zaten atıkda kalmıyor test ettim onayladım.
    ozanturk ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    birileri bir yerlerde hayallerimi yaşıyor :D ellerine sağlık hocam, bizde de eski MZ vardı zeki akrabalarım hurdaya ayırmış trafiğe gidip yoksa ben de ona girişecektim. kolay gelsin tekrardan

ben bu başlık için bildirim almak istiyorum ama nasıl yapabilirim böyle bir özellik var mı forumda? gelişmeleri takip etmem lazım :D
    ozanturk bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Ali. Bugün birşeyler biliyorsam ve böyle işlere kalkışabiliyorsam senin ve babanın payı büyük.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Amin abi cümlemizin inşallah.

Neden olmasın? Mantık olarak baktığımız zaman zaten bulaşık makinasının amacı temizlemek. İçinde artık kalmıyor sonuçta.

Diyelim ki artık kalıyor. O zaman asıl evdeki bulaşıklar daha tehlikeli. Organik atıklar var sonuçta. Süt var yoğurt yağ vs var ve bunların atığı kalırsa kurt böcek vs dolar makinanın içi. Madeni yağ o kadar tehlikeli değil. Birazda çamur var ki ondan zaten zarar gelmez. Yediğimiz herşeyin temelinde toprak var. Zaten atıkda kalmıyor test ettim onayladım.
    Tamam senin benim mantığımla ok de, hanımların mantığıyla bakınca öyle olmuyor işte.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben bu başlık için bildirim almak istiyorum ama nasıl yapabilirim böyle bir özellik var mı forumda? gelişmeleri takip etmem lazım :D
    Var, abone olabilirsiniz konuya. Asagidaki ekran goruntusunde oldugu gibi, konunun en ustundeki secenekler arasinda var.

Barisozde, espresso ve Ekarademir bunu beğendiler.

Arka amortisör wp dikkat etmen gereken husus sistemde hava kalmamalı alyan başlı civata havayı almak için.tabi wp'nin gaz adaptörü farklı.iğne ucu gibi bir aparatla gaz basılıyor.İnternette tamir videoları vardır.Şayet kurcalamayayım dersen Sakarya'da var mı bilmiyorum?2 takım amortisörümü sıfırladım tek eksiği gazdı bulunduğum yerde yok,hava basmak doğru değil.internette istanbul avrupa yakasında Amortisör işi yapan iki kişi buldum biri yeni amortisör satmaya çalıştı diğeride komple söküp hava basarım diyerek saçma sapan bir fiyat verdi.Bir arkadaş tavsiyesi ile Anadolu yakasında Enduro mekanik'i buldum.kargo ile gönderdim.Kısa sürede amortisörü kontrol edip gazını basıp göndermişti. telefonu 507 534 55 78
    GaCCaLL bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Maşallah hocam kolay gelsin. Vallahi hasret kalmışız böyle konulara. 125 cc egzoz tavsiyesi gibi tamamen gereksiz konular yerine bunun gibi son derece güzel, el emeği göz nuru konular çoğalsa forumun kalitesi uçuşa geçer. Her baba yiğidin harcı değildir 600 lük makinayı söküp, rektefiye yapmak. Eline koluna sağlık.
    espresso ve ozanturk bunu beğendiler.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Merhaba.

Bir fotoğraf dikkatimi çekti. İşaretlediğim yer çatlak gibi görünüyor.

[IMG][/IMG]

Bir diğer husus Asperox u neden tercih ettiniz? Kullanım sonrasında korozyona sebeb olabiliyor ayrıca meneviş boyaları bozuyor. Ben bu tip mekanik temizleme işlerinde sentetik tiner, neft (aslında en iyisi gazyağı ama hem pahalı hem bulması zor) kullanırım. Açık havada tüpün üzerindeki bir kabın içinde 60 derece kadar ısıttıktan sonra kompresörle püskürtürüm ne var ne yok pırıl pırıl olur. Fırça ile de olur tabiki ama sprey kadar her yere ulaşamaz. Tarım ilaçları satan yerlerde çok güzel pompalı 2 litrelik halan pompalı ilaçlama kabları var, sentetik tiner yada mazotu ısıtıp onlarla püskürtürseniz daha iyi olur.

Kolay gelsin
    .

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Amortisöre gaz doldurna kısmı nitrojen basan oto lastikçilerde olmaz mı? Benim tenerenin sachs marka arka amortisörünün gaz hazne sibobu bildiğiniz lastik sibobu ile aynı. Sizde kontrol edin yağını değiştikten sonra bu fikri değerlendirin derim.İyi çalışmalar..
    Ekarademir bunu beğendi.

Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisöre gaz doldurna kısmı nitrojen basan oto lastikçilerde olmaz mı? Benim tenerenin sachs marka arka amortisörünün gaz hazne sibobu bildiğiniz lastik sibobu ile aynı. Sizde kontrol edin yağını değiştikten sonra bu fikri değerlendirin derim.İyi çalışmalar..
    Nitrojeni lastiğe basar gibi bastınız diyelim.tetiği çektiğiniz an 0,5 saniye duyduğunuz o pıstt sesi;bastığın gazı yarısının gittiği anlamına gelir .basınç fazla ve hazne küçük.amortisörlere gaz basmada kullanılan kitler kilitli ve vanalı gazın kaçma ihtimali yok hatta bazı el pompalarında da benzer sistem olur.
    ergunerbaş ve Ekarademir bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birileri bir yerlerde hayallerimi yaşıyor :D ellerine sağlık hocam, bizde de eski MZ vardı zeki akrabalarım hurdaya ayırmış trafiğe gidip yoksa ben de ona girişecektim. kolay gelsin tekrardan

Teşekkür ederim. MZ güzel motordur. Benim önceki projem oydu. Çok uğraştım sonra bıktım. Evrak konusu halledilebilir. Facebookda MZ gruplarında evrak satan oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam senin benim mantığımla ok de, hanımların mantığıyla bakınca öyle olmuyor işte.
    Zaten mantığın çalışma sistemi çok farklı. O konuya yapacak birşey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisör wp dikkat etmen gereken husus sistemde hava kalmamalı alyan başlı civata havayı almak için.tabi wp'nin gaz adaptörü farklı.iğne ucu gibi bir aparatla gaz basılıyor.İnternette tamir videoları vardır.Şayet kurcalamayayım dersen Sakarya'da var mı bilmiyorum?2 takım amortisörümü sıfırladım tek eksiği gazdı bulunduğum yerde yok,hava basmak doğru değil.internette istanbul avrupa yakasında Amortisör işi yapan iki kişi buldum biri yeni amortisör satmaya çalıştı diğeride komple söküp hava basarım diyerek saçma sapan bir fiyat verdi.Bir arkadaş tavsiyesi ile Anadolu yakasında Enduro mekanik'i buldum.kargo ile gönderdim.Kısa sürede amortisörü kontrol edip gazını basıp göndermişti. telefonu 507 534 55 78
    Teşekkür ederim. O iş beni aşar. Zaten bu amörtisör baya pahalı. Birde bozarsam bi işe yaramaz. Bilmeyip kurcalarken beyni yakmışlığım var. Zamanı gelince artık o kişiye göndermek en mantıklısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam kolay gelsin. Vallahi hasret kalmışız böyle konulara. 125 cc egzoz tavsiyesi gibi tamamen gereksiz konular yerine bunun gibi son derece güzel, el emeği göz nuru konular çoğalsa forumun kalitesi uçuşa geçer. Her baba yiğidin harcı değildir 600 lük makinayı söküp, rektefiye yapmak. Eline koluna sağlık.
    Teşekkür ederim. Benimki birazda mecburiyetten. Normal bi ustaya verip yaptıramam bu işleri. Yakınımda zaten bloğa dokunacak kapasitede usta yok. Elektrik tesisatı desen Aksaray'da tesisata bakan usta hiç yok. Boya vs işi içinde uğraşacak kimse yok. Onlarada hak veriyorum tabi ki. Kısıtlı zamanda daha çok para kazanılacak iş yapmak varken böyle cins işle kimse uğraşmak istemez. Tabi birazda zevk meselesi. Kahve köşelerinde pineklemek veya kafe önlerinde karı kız peşinde koşmak yerine böyle vakit geçirmek bence daha iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Bir fotoğraf dikkatimi çekti. İşaretlediğim yer çatlak gibi görünüyor.

http://<a href="https://postimg.cc/d...fr.jpg</a></a>

Bir diğer husus Asperox u neden tercih ettiniz? Kullanım sonrasında korozyona sebeb olabiliyor ayrıca meneviş boyaları bozuyor. Ben bu tip mekanik temizleme işlerinde sentetik tiner, neft (aslında en iyisi gazyağı ama hem pahalı hem bulması zor) kullanırım. Açık havada tüpün üzerindeki bir kabın içinde 60 derece kadar ısıttıktan sonra kompresörle püskürtürüm ne var ne yok pırıl pırıl olur. Fırça ile de olur tabiki ama sprey kadar her yere ulaşamaz. Tarım ilaçları satan yerlerde çok güzel pompalı 2 litrelik halan pompalı ilaçlama kabları var, sentetik tiner yada mazotu ısıtıp onlarla püskürtürseniz daha iyi olur.

Kolay gelsin
    .
    Merhaba. Fotoğraf gözükmüyor.

Benim kamyonun brandasındaki kiri çeşitli kimyasallar ile çıkaramamıştık. Asperox çıkarmıştı. Ordan aklımda kalmış. Başka birşey düşünmedim.Zaten boyayacağım için korozyon çokda aklıma gelmedi açıkcası. Birde ben sigara içmeden iş yapmam. O yüzden benzin tiner vs kullanmak istemedim. Gazyağını bende çok kullandım güzelde oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarda cevap veren Alim68 ve babası benim akıl hocam zaten. Onlara bi götürmem lazım amörtisörleri. Kontrol işini ancak onlar halledebilir. O iş beni aşar.
    ozanturk bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    XMax 250

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk mesajinizda da fotograf gorunuyordu.
    19051919 bunu beğendi.

Motosikleti
    XMax 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk mesajinizda da fotograf gorunuyordu.
    Teşekkür ederim. Aslında dikkatli bakıldığında o bölgede bir taşlama izleri de var. Sanki kırım olmuş, kaynatılmış gibi.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben hala fotoğraf göremiyorum 😀 iyice merak ettim. Telefondan mı açılmıyor acaba. Linki kopyalayıp baktım yine olmadı.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hala fotoğraf göremiyorum �� iyice merak ettim. Telefondan mı açılmıyor acaba. Linki kopyalayıp baktım yine olmadı.
    Bir de buradan bakın. Aynı fotoğrafı başka siteye yükledim.

Link

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Teşekkür ederim şimdi oldu.

Evet o kısım işlemli sanki. Yarın bi incelerim. Ayak pegini tutan parçanın altında çatlak var ayrıca.

var mı başka ? bu önemli değil de kuyruk bağlantısı sıkıntılı.oranın tamirine özen gösterilmeli.gerekirse destek konulmalı.anti pas uygulanmalı.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    https://i.imgur.com/UccI1Zz.png

var mı başka ? bu önemli değil de kuyruk bağlantısı sıkıntılı.oranın tamirine özen gösterilmeli.gerekirse destek konulmalı.anti pas uygulanmalı.
    Fotoğrafta işaretli yer kir. Özellikle baktım pas değilmiş. Zaten onun içinde yağ var. Pas olması büyük problem olur kaynakla filanda kapatmak zor olur. Bu motorda yağ şasede dolaşıyor. Ek yağ deposu filan yok.

İnşallah onu sanayiye götürüp güzelce kaynatacağım. Arkadaşta gazaltı kaynağı var. Orda hallederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Bayağıdır güncelleme yapmamışım. Zaten pek motorada bakamadım. Çok şükür işler yoğun şu ara.

Ara ara uğraşıyorum zaten acelemde yok havalar soğuk.

Evde olunca işler daha kolay olabiliyor. Boyadığım parçaları çamaşır kurutmalığına asıp kurutabiliyorum.

Disk ve dişlininde içlerini boyadım.

Jantı ilk başta bu şekilde boyamıştım. Ama turuncu kapatmıyor. Aslında kaliteli boya. Turuncu hariç diğer renkler çok güzel kapatıyor. Ama turuncu kaç kat atarsam atayım olmuyor.

Bloğuda ısıya dayanıklı boya ile boyadım.

Temizlik işi baya zor oldu. Yere sofra serip tv karşısında yavaş yavaş hallettim. Çok fazla sticker vardı ve onları sökünce altta izi kalıyor. Onu çıkarmak mesele. Tiner benzin vb kullanılabilir ama evin içinde kafa bulmayada niyetim yok.

Turuncu işini tecrübe ettiğim için beyaz motip sprey almıştım. Önce onunla boyuyorum. Astar gibi oluyor.

Normal astarda kullanabilirim ama sprey daha kolay. İçinde nasıl bi malzeme varsa her şeye yapışıyor.

Burda bi not düşeyim. Dandik sprey hiç yapışmıyor. Hatta orta kalite best marka almıştım o bile olmadı. Tırnağımla soyabildim boyadığım parçayı. Motip en iyisi bu konuda. Soyulmuyor.

Şimdilik bu kadar.
    Ugur S., Cyan, greyhorse ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

bulaşık makinesini kullandığını görünce aklıma neden fırını kullanmıyorsun sorusu geldi? siyah boyadığın parçaları ısıya dayanıklı boya ile boyarsan daha dayanıklı olur.boya sonrası parçalar ısıtıldığında mukavemeti artar. kolay gelsin

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    bulaşık makinesini kullandığını görünce aklıma neden fırını kullanmıyorsun sorusu geldi? siyah boyadığın parçaları ısıya dayanıklı boya ile boyarsan daha dayanıklı olur.boya sonrası parçalar ısıtıldığında mukavemeti artar. kolay gelsin
    Mantıklı aslında. Statik boya pişirilebilir orda. 😀

Statörü epoksi kaplayınca fırında pişir diyen arkadaşım vardı. Mukavemet için. Zaman yoktu yapmamıştım o zaman.

Siyah parça az zaten. Onuda Best ile boyamıştım. Tırnağımı sürttüm soyuldu. Motip ile tekrar boyadım. Bloğu ısıya dayanıklı boya ile boyadım.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)