Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Burundan Korumalı Botuma Yandan Koruma Yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Oldukça pahalı olan korumalı motosiklet botlarına kendimce ekonomik bir çare bulmaya çalıştım.
    Önden korumalı olan botlarımın yanlarına da 4mm sert plastikten yan korumalar yaptım.
    Oldukça güzel oldu doğrusu. Son gezimde denemesini de yaptım. Yürüyüşüme de herhangi bir sıkıntı vermedi.

https://www.youtube.com/watch?v=iQj12nNraLk
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    İyi yapmışsınız da o sert plastiğin üst ince kısmı herhangi bir kaza durumunda bir şekilde bileğinize doğru yönelirse bileğinizi de kesebilir. Korumak isterken daha fazla zarar görebilirsiniz. Risk sizin.
    MCV ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sert plastik deyince böyle yorumlamanız doğru tabiki. Bu malzeme cam gibi yada mika gibi sert bir malzeme değil.
    Çok güzel hem sert darbeye dayanıklı, hemde yumuşak katlanabilen bir malzeme. Yani hiç koruma olmamasından çok daha
    iyi olan bir malzeme. Büyük kabloların dış kaplama zırhı. Detaylı görüşünüz ve yorumunuz için teşekkürler.
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakmayın öyle yaptım demekle olmuyor ne yazık ki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Bölüm 2:

Bu videoları izledikten sonra o yaptığınız şeyi sökeceğinizi umuyorum.
    MCV ve GoGi bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben bir koruma sağlayacağını düşünmüyorum.Topuğu yanlardan sararak bileğide korumalı tek parça olarak.Hiç yoktan iyidir ama normal botun koruma seviyesindede değildir.

Bu arkadaşlar için 300 dolar vermeden yaptığın her icat çöptür arkadaşım. Kullandıkları malzemeler sanki çok kaliteli, inanılmaz arge süreçlerinden geçiyor da...
    Ellerine sağlık, iş görür bence hiç yoktan iyidir
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Gönül tabiiki bunlardan yana ama ne yazık ki cep aynısını söyleyemiyor.
    Hiç yoktan iyidir mantığı ile bir çalışma yaptım. Hiç koruma kullanmayıp spor
    ayakkabı ile motosiklet kullanmaktan iyidir diye düşünüyorum.
    Allah cümlemize tam korumalı bir şekilde motosiklet kullanabilmeyi ve bunlara
    sahip olabilecek maddi imkanları nasip etsin.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşlar için 300 dolar vermeden yaptığın her icat çöptür arkadaşım. Kullandıkları malzemeler sanki çok kaliteli, inanılmaz arge süreçlerinden geçiyor da...
    Ellerine sağlık, iş görür bence hiç yoktan iyidir
    ignorance is bliss
    maktama bunu beğendi.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ignorance is bliss
    Vov seni havalı çocuk

Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vov seni havalı çocuk
    25 Ekim 2021, tuşlu telefon arayan bebe Bebe diyorum zira senin yaşında çocuğum olabilecek yaştayım. Kime çocuk falan dediğine dikkat et!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Oldukça pahalı değil o botlar, biz fakiriz.

Kriptex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Tebrik ederim birşeyler üretmek güzel şey eleştrimi video altından yaptım
    MCV bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldukça pahalı değil o botlar, biz fakiriz.
    Doğru söze ne denir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı Kriptex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim birşeyler üretmek güzel şey eleştrimi video altından yaptım
    Yorum ve katkınız için teşekkürler. Elimdeki malzemeden faydalanmak ve süper olmasa da bir koruma elde etmek için ufak
    ve ekonomik bir çalışma yaptım.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Bu eroda akıl olsa ne yazar bir insanın bütün yorumları mı boş olur

Alıntı tarikbaba02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu eroda akıl olsa ne yazar bir insanın bütün yorumları mı boş olur
    Sana her kim ki benim yorumlarımı zorla okutuyorsa söyle ağzını burnunu kıralım. Olur mu böyle saçma iş. Hangi çağdayız.

Özetle benim gözümde burada yapılan iş cahillikten başka bir şey değil!

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana her kim ki benim yorumlarımı zorla okutuyorsa söyle ağzını burnunu kıralım. Olur mu böyle saçma iş. Hangi çağdayız.

Özetle benim gözümde burada yapılan iş cahillikten başka bir şey değil!
    Sayin ero,

yaptiginiz yorumlar cogu zaman isabetli olsa da, kullandiginiz üslup acikcasi benim hoşuma gitmiyor.

Bu başlikta degil, baska bir baslikta 15 yasinda bir cocuk icin yazdiklariniz mesela beni fazlasiyla rahatsiz etti.

Yani yaşiniz buyuk olabilir, bu dunyada fazla yıl geçirmissiniz. Tecrubeniz ve bilgi birikiminiz icin tebrikler. Ancak herkes sizin diliniz ile konussa, forumda faydali baslik kalmaz.

Ozgurce, saygi cercevesinde fikrimi belirtiyorum sizden bu dunyada daha az zaman gecirmis bir birey olarak.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin ero,

yaptiginiz yorumlar cogu zaman isabetli olsa da, kullandiginiz üslup acikcasi benim hoşuma gitmiyor.

Bu başlikta degil, baska bir baslikta 15 yasinda bir cocuk icin yazdiklariniz mesela beni fazlasiyla rahatsiz etti.

Yani yaşiniz buyuk olabilir, bu dunyada fazla yıl geçirmissiniz. Tecrubeniz ve bilgi birikiminiz icin tebrikler. Ancak herkes sizin diliniz ile konussa, forumda faydali baslik kalmaz.

Ozgurce, saygi cercevesinde fikrimi belirtiyorum sizden bu dunyada daha az zaman gecirmis bir birey olarak.
    Size de öyleyse yukarıda yazdıklarımı aynı şekilde tavsiye ediyorum.

Burada yapılan şeyler bilgi paylaşımı yani insanların bir birlerine bir şeyler öğretmesi değil mi? Herkes her şeyi aynı şekilde öğretmek zorunda mı? Bireysel hakaret ettim mi? (forumdaki ampülcüleri tenzi ederim onlar laflarımı sonuna kadar üzerlerine alabilirler!) Hakaret başka şey temenni başka şey. Biz milletçe yufka yürekli olduğumuzdan her eleştiriyi ya da fikrimize uymayan yorumu hakaret adlediyoruz.

Şimdi burada konu ne? Korumalı bot yapmak. Böyle koruma olur mu? Akıl var fikir var, göz var izan var!

İlk başta ne yapmışım? ADAM GİBİ insan yerine koyup bir korumalı bot nasıl yapılır diye 2 tane video paylaşmışım. Ne yapılabilir? Bu videolar izlenip hmmm demek ki yanlış düşünmüşüz, mesela o perçinler kaza yapınca bir tarafımıza kaçar ya da lan bu gavur! nasıl bir malzeme kullanmış plastik olarak diye araştırma yapılabilir mi? Yapılabilir ama yok, cahil kafayla bir iş yapıldı diye uu çok süper. Yahu manyak mısınız? Doğruyu göstermek de suç olmuş elin amiyane tabirle bebeleri el birliği ile bu cahilce hareketi destekliyorsunuz.

İcat yapılacaksa önce araştırma yapılır. Yaptım oldu ile olmaz.

Mesela hemen uydurayım, illa normal bot mu kullanacaksın? Peki tamam, motosiklet pantolonlarında ya da montlarında kullanılan sırtlıklar var. Onlardan alınır-bulunur, botun etrafına yumuşak koruma olarak dikersin. Al sana icat.

Neyse ya amaan banane!

Not: O 15 yaşında silivride motosiklet kullanacam diyen "bebe"ye ne dedik? okulunun adını yaz dedik. Yazdı mı? Hayır! Bir düşün neden...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)