Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Yağı Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial150MrVulture
    selam millet temizlik için asperox sarı güç yağ olarak motul c4 kullanıyorum. Malum fiyatlar ortada f/p olarak hangi yağı önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    140 numara dişli yağı alsanız litresinin 30-35 TL fiyatı var, epey de gider. İlla zincir temizleyecekseniz Asperox yerine gazyağı daha iyi temizler.
    M.balibey ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial150MrVulture
    tavsiyeniz için teşekkürler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    birazdan 10ml yağa 100 tl bayılan xcp'ciler damlar onlar damlamadan ben bişeyler karalayayım...

temizlik için kullandıklarım:
    balata spreyi,
    gaz yağı,
    asperox.

yağlamak için denediklerim:
    motul c5, (uygulaması zor ama en memnun kaldığım)
    shell gadus gres, (uygulaması çok zor ama en ucuzu)
    würth hhs2000, (sıçratıyor iadare eder)
    würth drylube, (zincirim paslandı memnun kalmadım)
    motul c4, (sıradan yağ işte)

en memnun kaldığım c5 ama neden memnun kaldım? jantım tertemiz. hiç sıçratma yok. biraz da üşengeç adamım öyle 500 km de bir yağ falan beni yoruyor. bu c5 zıkkımı baya gidiyor aklıma geldikçe yağlıyorum. fırçalı aplikatörü olsa dahi uygulaması sprey kadar kolay değil.

shell gadus olayına gelirsek: sanayi tipi lityum sabunlu beyaz renkli rulman gresi kendisi. eldiveni takıp avucumun içine bir miktar gres alıp yedire yedire sürüyorum. uygulaması baya vakit alıyor. ama sonuç motul c5 ayarında. fiyatı çok uygun. sanayide 1 kilosu 50 tl.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    sanayiye git oto tamircisine abi çıkma şanzıman yağınız var mı de al onu kullan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Malum motul c1 3-4 kullanimda bitiyor...ben de markasini unuttugum 20 liralik yag cozucu kullaniyorum...zincir spreyi olarak motul c4 kullaniyorum.yanlis hatirlamiyorsam 1 yil 7000 kmde 2 kutu harcadim.o yuzden c4 e devam
    Barkin_93 bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Barkin_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet temizlik için asperox sarı güç yağ olarak motul c4 kullanıyorum. Malum fiyatlar ortada f/p olarak hangi yağı önerirsiniz?
    Gazyağı ile temizleyip, 140 numara dişli yağı kullanabilirsin. F / P ikilisi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Zincir bakımında gözle kontrol esastır. YAni 100-500 km de bir temizlenir-yağlanır diye birşey yanlış. Ben temizleyip, yağladığım zinciri, 50 km yağmurda kullandıktan sonra aynı gün temizleyip tekrar yağladığımı bilirim.

Temizleme gazyağı ile bu kesin.

Yağlama ise şanzıman yağı ve yağdanlık alarak uygulamak f/p olarak en iyisi bence.

Ben yazın 90 numara, kışın 75 numara yağ ile yağlıyorum. yağladıktan bir süre sonra bir bez ile zinciri tutup çevirince fazla yağı da almış oluyorum. Janta sıçramayı biraz engelliyor.
    Barkin_93 bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Mondial150MrVulture
    tavsiyenız için teşekkür ederim. Arkadaşım R25 kullanıcısı motul hem pahalı hem de yüksek hacımli makina için daha iyi dedi. Başka bir arkadaşımın tavsiyesiyle Hybrid siparişi verdim az önce. Kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Valla hangi marka olursa olsun mutlaka motosiklet zinciri icin yapilmis yagdan kullanmalisin.kimyaci degilim ama bu urunler spesifik olarak zincir yaglamak icin yapilmis.ben diger yaglara karsiyim

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Barkin_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyenız için teşekkür ederim. Arkadaşım R25 kullanıcısı motul hem pahalı hem de yüksek hacımli makina için daha iyi dedi. Başka bir arkadaşımın tavsiyesiyle Hybrid siparişi verdim az önce. Kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.
    madem arkadaşını dinleyeceksin ki kendisi motul ürünlerini "yüksek hacimli motorlar" için olduğunu iddia ediyor, hele ki başka bir arkadaşın sıradan sanayide satılan sıvı gres yağını öneriyor, direkt onlara soraydın da bizi yormayaydın ya.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    şöyle ufak bir iyilik yapayım

LİNK

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Temizlik için gazyağı, yağlama içinse Valvoline sentetik zincir yağı kullanıyorum. Memnunum. İlk kullandığımda aşırı sıktığım ve beklemeden sürüşe başladığım için sıçratıyordu. Artık temizleyip yağladıktan 4-5 saat sonraki sürüşlerde hiç sıçrama yaşamadım. Yağın zincire yapışmasıda çok güzel.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İPONE XTREME...DİĞER HEPSİ SIÇRATIR TAM YAPIŞMAZ...

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Valla ful motul seti kullaniyorum diger seceneklerde bana göre hem kolay hemde ucuz değil.ayrıca zincirin baklalarını haşat etmeyi göze alamıyorum malum 1000tl den başlar şu dönem.sıçratma konusu 0 sıçrıyor diyemem ama fazla sıkarsanız yada sıkıp beklemezseniz extra sıçratma yapıyor.her zaman 1 gün önceden sıkın zincir yağını sabaha sürün

Motorumdan çıkan yağı saklıyorum onla yağlıyorum ben sonuçta altımızda 1000rr yok spreylere motul lara 100 ve üzeri vermek saçmalık
    F54 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Otomatik zincir yağlama takarak 140 numara yağ kullanıp kafan rahat zincirin tertemiz kalabilir. Atp yazarsan internete çıkar ahmet abinin geliştirdiği ucuz bir sistem var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler