Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yuki Gusto 50cc Tamirat/Tadilat

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba değerli dostlar, birkaç gündür arkadaşımın arabası arızalı olduğu için benim motorla her yere gider gelir olduk. En sonunda ya bir tanede ben aliyim en azından işe gider gelirim dedi. Bütçesi oldukça düşüktü. Neyse 4400₺'ye bir yuki gusto bulduk. Motor zangır zangır titriyordu. Birazda yağ kaçırıyordu. Noterde işleri hallettik. 1 litre yağ alıp yanımıza 35km yol geldik iki kişi, sonra ben motoru sökmeye başladım. Aşırı bir titreme vardı. Bu motorlarda motor saplamaları kötü bir malzeme kullanıldığı için çok sallanıyormuş onları değiştirin diyorlardı.Söktükçe fark ettim ki motor kulağı şaseden kırılmış ve motoru tutan vida yeride çatlamıştı. Şanzıman kapağının olduğu yerde de sıvı conta ile kapatılmış onuda tamir ettirdim. Motor saplamalarını, elektrik aksamını, saçma sapan grenajına falan atılan vidaların hepsini değiştirdim. Yağını değiştirdim. Şimdi çok şükür mutlu mesut işine gidip geliyor. Not: Motor 3 gün bendeyken onunda ekipmanlarını hallettik. Allah kaza bela vermesin.. Sormak istediğiniz sorular olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım.
    izlemek isteyenler;

İlk gün

ikinci gün

üçüncü gün

MCV bunu beğendi.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Ataların " Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ " ifadesini tam yerine getirmişsiniz.
    Tamirat bakım güzel şey. Elinize sağlık.Güle güle kullanın.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    ahh ahh eskiden 4400 tl ye bunun 0 km olanını alıyorduk

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Ataların " Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ " ifadesini tam yerine getirmişsiniz.
    Tamirat bakım güzel şey. Elinize sağlık.Güle güle kullanın.
    Teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Bir iki ustaya götürdük pek bakmak istemediler. İş başa düştü

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh ahh eskiden 4400 tl ye bunun 0 km olanını alıyorduk
    Maalesef öyle artık ölüsü o fiyatlara, çok baktık en temizi buydu :D
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)