Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MİVV GP Egzoz Tamir/Restorasyon Yaptık 🌞

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba geçenlerde antrenman yaparken R25 ile high side yeme sonucumda egzoz tüpü zarar gördü bu egzozun sesini çok seviyordum, bende çöpe atmak yerine onarmak istedim.
    işe 30cm uzunlukta çapını tam bilemiyorum alüminyumcuda boru kestirdim et kalınlığı 2.5mm vardır.
    boruyu kestikten sonra egzozun üstündeki kırık karbon fiber tabakayı perçinleri matkap ile patlatarak çıkarttık karbon fiberden kurtulduk tabi içindeki boru ve ızgara borular falan yamulmuştu onlarida düzelttik, içindeki hafif dağılan elyafı da koli bandı ile iç ızgara boruya sardık sonra alüminyum kestiğimiz borunun içine geçirdim dıştaki iki kapağı da iç kısımlarına ısıya dayanıklı slikon sıktım baş kısımlarına aynı eski hizalarında taktık,matkap ile perçin için delik açtık sonrasında perçin pensesi ile baş kapakları perçinledik sticker içinde perçin attık bu arada perçin harika birşey
    en son metal cilası attım işlem tamam
    elimde az resim var kusura bakmayın motora daha takmadım telefondan yazıyorum imla yazım hataları içinde özür dilerim
    egzoz replika olsa uğraşmazdım sanırım ama orjinal olunca birde sağlam olunca tamiride sağlam oldu şuan bazuka kadar sağlam :D
    çok mutluyum bu egzozun verdiği keyif çok tatlı oluyordu çünkü
    sizde tamir edebilirseniz böyle şeyleri tamir edin çöpe atmayın
    -bu arada headers boruları roman mahalleye gelen seyyar kalaycı da parlattırdım 70 tl

-egzoz alüminyum boru 600gram 15 tl
    -slikon ısıya dayanıklı yapıştırıcı 15 tl
    -perçin ve tabanca ödünç alınma
    -mat yanmaz siyah boya dekor marka 27 tl (henüz boya atmadım parlakta efsane duruyor)

Metal cilası attım 1 kat

kapak başlarının altına 2 3 kat alüminyum folyo sardım hava kaçmasın ve tam otursun diye çünkü darbeden ötürü yamukluklar var ama tam köşe kısmı tam oturdu motora takınca videosunu atarım buraya yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Cok guzel gorunuyor. İlham verici bir calisma olmus, boyle üretimleri bu forumlarda daha sık gorebilsek keske.
    Sesi eskisinden farkli mi olur, onu da yazarsiniz takinca, belki biraz malzeme farkindan, fark olabilir.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel gorunuyor. İlham verici bir calisma olmus, boyle üretimleri bu forumlarda daha sık gorebilsek keske.
    Sesi eskisinden farkli mi olur, onu da yazarsiniz takinca, belki biraz malzeme farkindan, fark olabilir.
    valla görüntü açısından bende o kadar beklemiyordum güzel oldu
    biraz araştırınca ucuza sağlam restorasyonlar yapilabiliyor birde kendiniz yapınca daha bir bağlanıyorsunuz bu tür şeylere,sesini mutlaka atacağım merak ediyorum bende
    içindeki elyafları güzelce yerleştirdik zaten güzel ses çıkacağına eminim
    normalde R25 te cılız ince biz ses çıkıyor çoğu egzozda bu tüp büyük olduğu için hep tok bir ses çıkıyor çakma V motorlu araba sesi gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)