Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amortisör Çorabı Yapımı Kullanımı Kullanıcı Yorumları

Motovento
    REKLAM ALANI
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Merhaba arkadaşlar vstrom dl650 motosikletimin ön amortisörlerinde hafif pas sorunları vardı kaçırıyordu polisaja verdim çizikleri ve pasları giderdik taktık.Ustalarım Körük veya çorap geçirerek sudan korumam gerektiğini söylediler.
    Malum temizlenen noktaların paslanma hızı daha yüksek oluyor.

Amortisör körüğünü veya çorabını kendi yapan var mı? Hazır veya el yapımı Kullanıcı yorumlarınızı alabilirmiyim?

Çorap içine giren suyun çıkmasınıda engellediği için dezavantajda yaratabilir kanaatindeyim.

Nasıl Koruyabilirim fikri olan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Amortisör körüklerinin altı kısmında küçük bir delik bulunur, içeri girmesi muhtemel suyun tahliyesi içindir. Yani o konuda çok sorun yaşamazsınız. Amortisör çorabı ise zaten kumaş olacağı içişn hava alır yapıda olacaktır, siz yine de çorabın iç kısmında bir miktar sprey yağ uygulayıp takabilirsiniz. Yine de tavsiye etmem çünkü orada bulunmaması gereken yağ toz ve pislik toplayarak amortisörün daha hızlıca zarar görmesine neden olur. En iyisi amortisör körüğü, yoksa çorap kullanıp ayda bir söküp yıkar temizlerken kontrol eder, temizlersiniz. Çok büyütülecek bir durum değil. Maksat yoldan sıçrayan yabancı cisimlerden korumak ise (ki mantık budur), yeni nesil motosikletlerde körük yerine kalkan kullanıldığını görebilirsiniz, bu da bir çözüm.

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Cevabımı aldım çok çok teşekkür ederim.Söylediğiniz kısımları düşünememe şaşırdım.
    Körük Satın aldım Ancak Uygulamamaya karar verdim.Islak kalmaması için uzun süreli parklarda silip bırakıyorum.Bu şekilde kullanıyorum Yarım yıldır.
    Selamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)