Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KTM EXC 450R Restorasyon Yenileme

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Fiyat konusunda KTM Türkiye'yi çaresiz buluyorum.
    Bu motorun global pazarda değeri 10.000 euro civarında. Döviz kuru, gümrük vergisi, ÖTV, KDV, bayi karı derken fiyatının 100 bin TL civarı olmasını artık normal karşılıyorum. Yeni bir araba çıkıyor, Türkiye fiyatı 300 bin TL diyorlar ucuz diye şaşırıyorum.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR
    çok iyi olmuş ellerine sağlık hocam
    Mucit23 bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aliexpress'ten alınan disk nasıl çıktı açıkçası merak ettim. Malum diskler ateş pahası. İş görüyor mu yoksa fren mesafesinde azıcık olsada olumsuz bir etkisi var mı?
    Mucit23 bunu beğendi.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    büyük emek büyük sabr sonunda meyvasını almışsın
    Mucit23 bunu beğendi.
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Harika bir çalışma, ellerinize sağlık.

Kargo konusu her zamanki gibi insanı ileden çıkartabiliyor. Yerinizde olsaydım aliexpress' den aynı fonksiyonları veren bir dijital gösterge temin ederdim. 20$ veya biraz daha fazla tutar tutmazdı. Elimdeki proje için sipariş ettiğim gösterge MSX125 ile NC750 göstergesi arası birşey ve doğru hatırlıyorsam 21$' a almıştım. Sağlamlık tartışılır, ama fiyata göre denemeye değer derim.

Yaptığınız çalışma kadar resimler, video, gif ve yazınızla da uğraşmışsınız. Bunlar da işi uzatan, zaman ve emek isteyen işler. Tebrikler, harika bir sunum olmuş.

Artık bunun tadını çıkartmaya bakacağınıdan eminim. Yine de başka bir projeye geçip onu toparlama gibi bir fikri de aklınızdan geçirdiğinizi düşünüyorum. Zehri bir kere almışsınız, imkan da var... Haydi hayırlısı bakalım sonraki projede ne görücez

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ups yerine yerel kargo şirketi ile posta gönderselerdi 50 TL vergi alıp icine bile bakmazlardı. Bu UPS, ne zaman acele bir işim olsa, azımın orta yerine doldurmuştur.. 3 Günde Türkiye'ye getiriyor, 1 ayda alabilirsen al.. Resmen muhbir... Bir daha 1 ayda gelsin, temiz gelsin. Kafam rahat.

Motosikletin her noktasına hakim olmanın vermiş olduğu zevk ifade edilebilir cinsten olmasa gerek

Paylaşım için teşekkürler.
    Abi UPS veya DHL bunu bilerek yapıyor. Tek derdi gelen kargolar dan ardiye ücreti almak. Başka bir şey değil. USA'dan Türkiyeye genellikle UPS taşıma yapıyor. Bazı firmalarda DHL ve Fedex görüyorum. Trail Tech firmasında zaten UPS dışında bir seçenek maalesef yoktu. Avrupa dada satış kanalı bulamadım.

Geçen bir arkadaşım Gümrükte bırakılan ürünler sanırım 3 ay felan bekletilip sonra satışa çıkarılıyor dedi. Böyle birşey olursa geri satın alabilirsin dedi ama nerede nasıl satışa çıkar bilmiyorum. Takip etmek lazım ama nereyi? Pek umudum yok açıkçası yalan oldu gitti o ürün.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress'ten alınan disk nasıl çıktı açıkçası merak ettim. Malum diskler ateş pahası. İş görüyor mu yoksa fren mesafesinde azıcık olsada olumsuz bir etkisi var mı?
    Aliexpress'deki Fren disklerinin kalitesi gerçekten çok iyi. Üretim kalitesinde herhangi bir sorun görmedim. Birebir uyumlu zaten. Hatta ön disk'te hız göstergesi için mıknatıs yeri bile koymuşlar. Ben alırken bu ayrıntılara bakmamıştım.

Yanlış hatırlamıyorsam Ön disk 19$, Arka disk 12.5$ civarına gelmişti. Türkiye de Sadece ön disk şuan 700-800TL civarında. Siz hesap edin. Fanı'da aynı şekilde 20$ gibi bir rakama hallettim.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kargo konusu her zamanki gibi insanı ileden çıkartabiliyor. Yerinizde olsaydım aliexpress' den aynı fonksiyonları veren bir dijital gösterge temin ederdim. 20$ veya biraz daha fazla tutar tutmazdı. Elimdeki proje için sipariş ettiğim gösterge MSX125 ile NC750 göstergesi arası birşey ve doğru hatırlıyorsam 21$' a almıştım. Sağlamlık tartışılır, ama fiyata göre denemeye değer derim.

Yaptığınız çalışma kadar resimler, video, gif ve yazınızla da uğraşmışsınız. Bunlar da işi uzatan, zaman ve emek isteyen işler. Tebrikler, harika bir sunum olmuş.

Artık bunun tadını çıkartmaya bakacağınıdan eminim. Yine de başka bir projeye geçip onu toparlama gibi bir fikri de aklınızdan geçirdiğinizi düşünüyorum. Zehri bir kere almışsınız, imkan da var... Haydi hayırlısı bakalım sonraki projede ne görücez
    Malesef öyle. Türkiye de gümrük işleri insanı çileden çıkarır cinsten. Yurtdışından 3 günde Türkiye gümrüğüne giren ürünümün gümrük işlerinin tamamlanıp bulunduğum ile ulaşması Abartısız söylüyorum 3 haftaya yakın sürebiliyor. Bunların hepsi sistemsiz düzensiz çalışmaktan kaynaklanıyor. Sistemsizlik malesef çoğu kurumumuz da var. Bu tarz gecikmeler benim işlerimi hep baltalıyor. Yapacak bir şey yok.

Gösterge konusunda malesef Aliexpress veya benzeri bir çin sitesinde alternatif ürün bulamadım. Biliyorsunuz bu tür special motorlar saatlik çalışıyor. Örneğin 10 saatte bir yağ değişmek gerekiyor. 300 saatte piston silindir değişmesi gerekiyor vs vs. Sonuçta arazide kullanıldığı için iş makinelerinde olduğu gibi yaptığı km den ziyade çalışma saati bakım için referans alınıyor. Aliexpress veya başka bir sitede hem hız göstergesi ve Çalışma Saati yani RunTime Clock bulunduran bir gösterge bulamadım. Bildiğiniz ürün varsa gösterin değerlendirelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aslında resimler instagram story lerinden kalma. Proje ile uğraşırken sürekli story atıyor resimlerle yaptıklarımı anlatıyordum. Oradan da baya fotoğraf birikmiş. Aradan seçtiklerimi seçip burda paylaştım.

Aslında aklımda birde atv projesi var. Fakat aynı motordan bulmam gerekiyor :D Yada emin değilim Yamaha XT660 Motoru olur. Bu motorla bir Quad yada ATV yapma projem var.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    45 yaşımdayım yaşını bilmesem de ( ki hiç önemli değil) bu usta elleri öperim.
    Herşey çok güzel ama giflere ayrı bayıldım.
    Allah gönlüne göre versin gardaşım.
    Yada gakkom mu demeliyim bilemedim.
    Mucit23 bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Abi eline koluna sağlık. Hayallerimin projesi. İnsan imrenerek, maşallah diyerek izliyor. Aslan parçası da nasıl patır patır patlatıyor valla felaket...
    Mucit23 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravo bravo bravo çok güzel olmuş eline sağlık
    Mucit23 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45 yaşımdayım yaşını bilmesem de ( ki hiç önemli değil) bu usta elleri öperim.
    Herşey çok güzel ama giflere ayrı bayıldım.
    Allah gönlüne göre versin gardaşım.
    Yada gakkom mu demeliyim bilemedim.
    Etf. Abi Teşekkür ederim. Gifler Renk kattı sanırım
    www.arectron.com

Motosikleti
    Bir 690 ktm sökmüştük zamanında. Motor yaptık çalıştırdık. İçerde savaş var bildiğin.çatır çutur takır tukur sesler...
    Abi sorun var galiba dedim. İlk defa ktm görmüştüm. Bu sesler olmazsa kork zaten demişti usta..
    Ama yinede ne motordan ne egzozdan ses gelme mesi taraftarıyım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir 690 ktm sökmüştük zamanında. Motor yaptık çalıştırdık. İçerde savaş var bildiğin.çatır çutur takır tukur sesler...
    Abi sorun var galiba dedim. İlk defa ktm görmüştüm. Bu sesler olmazsa kork zaten demişti usta..
    Birden soylemeseydiniz oyle... Alistira alistira soyleyip biraz vakit verseydiniz eminim daha makul bir bahane uydurabilirdi usta

Demek motordan acaip acaip sesler gelince iyi, sessiz calisinca kotu oyle mi?

Neredeyse "toplamayi beceremedim" demekle ayni kalitede bir cevap olmus, ugrastigina degmemis.

Gerci kesin oyunculuk kabiliyetini kullanip kendinden cok emin bir edayla falan soylemistir diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    Ktm ve ducati motorları hepsi sesli çalışıyor zaten. Arkadaşımda multistrada 1200s var. Oda öyle.. Hiçbir zaman japon motorlar kadar sessiz düzenli çalışmıyorlar. Ses takıntısı olanların kullanacağı motorlar değil. Biraz Umursamaz olmak gerekiyor sanırım.. Fakat sizin ustanın dediği kadarda değil. Ses konusu Göreceli bir durum.
    Exc450 dede biraz süpap ses var. Sonraki Yağ değişiminde süpap ayarlarına açıp bakacağım.

Motosikleti
    Mucit23 sen demek istediğimi anladın ama sanırım haşmet anlamamış.. ;)

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Eline emeğine sağlık maşallah güle güle iyi günlerde gazlaman dileğiyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Iki yasinda ama hor kullanilmis bir MTS'le test surusu yapmistim. Ondan traktor sesi gibi bir ses geliyordu. Ama duzgun bakilmadigi her halinden belliydi.

KTM de Ducati de bakima daha hassas. Bir sure sonra subap ayari istiyorlar. Japonlar genel olarak daha tahammullu, servis kitapciginda belirtilen araligi gecse bile ayar istemeyebiliyorlar, genelde tabi.

Diyecegim o ki yeni ve ayarli makina tikir tikir calisiyor, orasindan burasindan abuk subuk sesler gelmiyor. Eski kuru debriyajli Ducatileri falan istisna tutuyorum tabii ki... En azindan benim denedigim yeni KTM'lerden, Japonlardan cok da asiri farkli bir ses gelmiyor, oyle diyeyim.

Motosikleti
    Bahsettiğim makine 1995-98 model civarlarındaydı.
    Kahvaltı tabağı gibi tek pistonlu bir makine patlarken egzoz atarken o gücün biryerlerden ses vermesi normal yani.
    Yoksa bahsedilen yanlış toplanmış bir motor değil,bisikletçiden bozma motor tamircisi de değil,1980 den beri çok silindirli litrelikleri toplayan bir usta..
    O yüzden kelimede ki kinayeyi anlamamanız doğal..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Direk o model motosikletle bir deneyimim olmadı, ne desem yalan olur. Ancak şimdiki motosikletimin de silindirleri aşağı yukarı aynı büyüklükte olmasına rağmen bahsettiğiniz tür bir ses gelmiyor, onu belirtmek istedim sadece.

Abuk subuk ses çıkaran motorun normal, sessiz çalışan motorun sorunlu olması ise hiç makul gelmiyor kulağa...

Motosikleti
    exc 450
    hocam öncelilke eline sağlık.cok güzel bir proje olmuş.bende 2011 model exc450 aldım gecen hafta ve nasip olursa baştan komple elden geçireceğim.sormak istediğim bir konu var.fan müşürü ktm nin orjinali mi ?yoksa farklı bir aracın müşürünü mü taktınız?

Motosikleti
    Ben orjinalini taktım. Çok pahalı değil zaten.

Bu arada Excel Supermoto 17" Jant lastik takım aldım bir arkadaştan ikinnci el olarak. Yakında plaka çıkarıp street legal olarak yolumuza devam edeceğiz.
    Italian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler