Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LED'li Elcik Koruma Uygulaması (Sinyalli ve Karbon Kaplama) - Video'lu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,

Bu videom da motosikletime LED'li elcik koruması ürünün uygulamasını yaptım ve yapmak isteyen arkadaşlara nasıl yapacaklarına dair ışık tutması niyetiyle paylaşıyorum.

Uygulamaya Ait Video:
    https://youtu.be/Ogfg5zso89M

Ürüne Ait Link: https://a.aliexpress.com/C86JmhoHl

Ürün gündüz led'ine ve sinyal özelliğine sahip, karbon kaplama görünümlü ve katlanır özelliklidir.

LED'ler gündüz ışığında belirgin olmasada akşam karanlığında görsellik olarak iyi bir görünüm sağlamıştır.

Saygılarımla, iyi seyirler.

Diğer “Motosiklet Uygulamaları” videolarım için: https://www.youtube.com/playlist?lis...Feer8wv3WJRxOg
    The Dude bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hocam çok beğendim.
    Emeğinize sağlık..
    Takipteyim

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Güzel video olmus elinize saglik, benim gibi elcik isitmayi direk akuye baglayan arkadaslarin sizlerden ogrenecegi cok sey var. hakkaten direk baglayana kadar 1 tane kablo sigorta atsam mi ki uclardan birisine

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok beğendim.
    Emeğinize sağlık..
    Takipteyim
    Teşekkür ederim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel video olmus elinize saglik, benim gibi elcik isitmayi direk akuye baglayan arkadaslarin sizlerden ogrenecegi cok sey var. hakkaten direk baglayana kadar 1 tane kablo sigorta atsam mi ki uclardan birisine
    Teşekkürler.

Elcik ısınmayı direk (switch kullanmışsınızdır) akuyemi bağladınız.

Ben olsam dediginiz gibi yüksek akımlı ürünlerde koruyucu amaclı bir tane sigorta kullanırdım. Sonrasında araya role eklerdim. Roleyi de kontak hattı ile kontrol ederim.
    Böylelikle kontak kapalı iken hiçbirşekilde çalışmamış olurdu hemde eklenen sigorta ile güvenliği arttırılmış olurdu.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Video için elinize sağlık. Ancak daha kaliteli bir ürüne uygulanması daha isabetli olur sanki. Gündüz görünmeyen sinyal hem yasal değil, hem tehlikeli.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video için elinize sağlık. Ancak daha kaliteli bir ürüne uygulanması daha isabetli olur sanki. Gündüz görünmeyen sinyal hem yasal değil, hem tehlikeli.
    Teşekkürler,

Motosikletinizin aydınlatma ve sinyallerini aynı şekilde kullandığınız için tehlike anlamında bir problem olmayacaktır. Bu ürün görsel anlamda motosikletinize destek sağlıyor ancak.

Daha kaliteli ürünler kullanılabilr dediğiniz gibi, fiyat ve performans olarak değerlendirilmesi gerekiyor.
    Açıkçası ışıksız versiyon arıyordum ama beğendiğim ürünlerde LED'li özellikler vardı. Aldığımda kullanmam diyordum ama insan ister istemez bu özelliğini kullanmak istiyor. Bozulduğu yerde daha kuvvetli ledler ile mudahale ederek aydınlatmayı gündüzde belirgin hale getirmeye çalışacağım.
    hasmet bunu beğendi.
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2018 - ...)
    Mondial 150ZAT (2009 - 2017)

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Bende pulsara aynı üründen aldım ve pul conta gibi şeyler kullanarak montajını yaptım fakat yukarı aşağı oynuyor. Ayrıca katlanan kısım rüzgarla içeri bükülüyor. Bükülme olayına çözüm bulurum da paketten çıkan montaj vidalarını kullanabilmek için gidonu delmeyi bile düşündüm nasıl yapacağımı bilemediğim için elektrik bağlantısını yapmadım.

Motosikleti
    Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende pulsara aynı üründen aldım ve pul conta gibi şeyler kullanarak montajını yaptım fakat yukarı aşağı oynuyor. Ayrıca katlanan kısım rüzgarla içeri bükülüyor. Bükülme olayına çözüm bulurum da paketten çıkan montaj vidalarını kullanabilmek için gidonu delmeyi bile düşündüm nasıl yapacağımı bilemediğim için elektrik bağlantısını yapmadım.
    Ben sizin yerinizde olsam videoda yaptığım gibi içindeki çıkan alüminyum parçayı kesip kullanırdım. Parçaya dikkat ettiyseniz ucu elcik korumaya giriyor ve sabitliyor. Parçayı kesip tek temas yüzeyi ile birleştirmek her zaman daha iyidir.

Çünkü siz pul ile yukseltme işlemi yaptığınızda arada birçok parça var ve birçok temas yüzeyi var. İster istemez parçalar kaçırıyor. Bir demir testeresi ile hızlıca kesebilirsiniz (güzelce eğeleyin) ve öyle kullanın derim, gidona müdahele etmeyin bence yazık olur.

Bende bükülme olmadı, ama elimle zorlayınca katlandığı için iyice sıktım ve bu promlemde geçti, sağlam sıkmak gerekiyor.

Sadece yüksek hızda sağ elcik koruma biraz sallandığını farkettim. Rahatsız etmiyor ama sol olmuyor iken sağ neden titriyor dikkatimi çekti sadece. Onun dışında herşeyden memnunum.

Rüzgarı çok iyi kesiyor, kısa mesafelerde kesin eldiven kullanmak gereken soğuk havalarda eldiven kullanmadan motosikleti kullanabiliyorum. Uzun yolculuklarda parmak uclarımı hissetmezdim eskiden (eldiven belli bir zaman sonra artık işe yaramıyor) ve bu problemim de kalmadı.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Cevabınız için teşekkür ederim. O şekilde yaparım.

Motosikleti
    Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. O şekilde yaparım.
    Herşey gönlünüzce olması dileğiyle, iyi günler.
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2018 - ...)
    Mondial 150ZAT (2009 - 2017)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)