Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

NMax üzerine bir takım eklentiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde gece yolculuk yapmayı severim ve yol boş değilse kısa farlarla giderim. Sağolsunlar buradaki sürücülerin neredeyse yarısı gündüz bile hem uzun hemde sis farları açık şekilde ve özellikle de sol şeridi sürekli işgal ederek araç kullanmayı tercih ediyorlar. Sanırım motora binince arabanın koltuğundan biraz daha yüksekte konumlanıyorum ki uzun farlar fazlasıyla etkiliyor beni, bir de astigmat olunca eziyet haline geliyor.

Videodan çok belli olmuyor, kısa hüzmeli LED ler geniş açılı ve sağa sola yaklaşık 3 er derece açılı olarak yerleşti. Ön tekerin yaklaşık 3 metre kadar ilerisini aydınlatıyorlar. Karşıdan bakıldığında parlaklığı hissediliyor fakat gözü almıyor. Uzunlar ise, evet baya bay güçlü fakat söylediğim gibi neredeyse hiç ihtiyaç duymadığım farlar ama karşıdan gelen sürücü dikkatsizliğe devam ederse 2 dokunuş gayet yeterli oluyor
    arac işinden cok anlamadıgım için böyle düşündüm, tabki ki haklısınız. Gayet başarılı olmus, benim farlar cok kötü oldugu için aksam kullanırken tırsıyorum biraz.

Forumda genel olarak arkadaşlar bi haltı begenmiyor, aldıgın motorda revizyon yapmanı taktir etmek yerine "onu alsaydn sunu yapsaydın" diyip duruyorlar.

Hiçbir motor bir insanın tüm isteklerini karşılamaz, ufak düzenlemeler ile istenilen sekle sokmak gayet mantıklı.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    can't be worried about that shit. life goes on man.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla kim ne derse desin adam müthiş işçilik çıkarmış, eline emeğine sağlık hocam.

Tüm bağlantıların nizami ve konnektörlerle yapılmış olmasını ayrıca takdir ettim. Gerçekten çok temiz işçilik çıkarmışsınız.

Piyasada bu işleri para karşılığı yapan "sözde ustaların" çoğu kontak kablosunu sıyırıp sis kablosunu ucunu oraya dolayıp elektrik bantıyla bantlayıp geçiyor.

Umarım olumsuz eleştirilere fazla takılmadan projelerinizi paylaşmayı sürdürürsünüz.

Tekeriniz düz bassın

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahahahah nasıl gülesim geldi. Burası zaten paylaşım formu. Gurur duymak için, aferim denilsin diye, örnek olmak için veya her ne sebep le olursa olsun (ki bu sebep kimseyi ilgilendirmez) insanlar paylaşır. Bu arkadaşın neden bu kadar zoruna gitti anlamış değilim. herhalde motorcu bir arkadaşın 7-8 yaşlarındaki bir oğluna ait bir hesap olsa gerek. Çünkü cevap düzeyi 7 veya 8 yaşa hitap ediyor.

Bu arada bu değişiklikleri yapan arkadaş resmen harikalar yaratmış. Gerçekten budur dedirtti. Tebrik ediyorum. Keşke benimde bilgi ve becerim sadece 4 lüleri yapmaya yetse idi.
    Dörtlülerin bağlantısını yapmak inan çok kolay, sadece kullanacağın anahtarı nereye ve nasıl bağlayacağın önemli. İllaki benimki gibi bir kumanda paneli kullanman gerekmiyor yani.

Örnek olarak buna benzer 6 pinli bir anahtar alacaksın.

Sonra bu anahtarı resimde çizmeye çalıştığım gibi bağlayacaksın. Sol kumanda panelini açtığında sağ sol dönüş sinyal anahtarına 3 tane kablo geldiğini göreceksin. Kabloların bir tanesi sol sinyale, bir tanesi sağ sinyale diğeri de besleme ucu yani kontaktan sonra aktif olan ARTI uçtur.

Sen uygun anahtarı seç ve bunu yerleştireceğin bir yer bul kafana göre, ben buradan yardımcı olmaya çalışırım. Mesela düz bir metal parçasını L şeklinde büküp anahtarı bir tarafına monte ettikten sonra metalin diğer tarafını aynanın bağlantı yerine sabitleyebilirsin. İnternetten bağlantı şekilleri araştırabilirsin

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dörtlülerin bağlantısını yapmak inan çok kolay, sadece kullanacağın anahtarı nereye ve nasıl bağlayacağın önemli. İllaki benimki gibi bir kumanda paneli kullanman gerekmiyor yani.

Örnek olarak buna benzer 6 pinli bir anahtar alacaksın.

https://i.postimg.cc/MGdYV7H6/1.jpg

Sonra bu anahtarı resimde çizmeye çalıştığım gibi bağlayacaksın. Sol kumanda panelini açtığında sağ sol dönüş sinyal anahtarına 3 tane kablo geldiğini göreceksin. Kabloların bir tanesi sol sinyale, bir tanesi sağ sinyale diğeri de besleme ucu yani kontaktan sonra aktif olan ARTI uçtur.

https://i.postimg.cc/8kqmRPp6/Yeni-Bit-E-lem-Resmi.png

Sen uygun anahtarı seç ve bunu yerleştireceğin bir yer bul kafana göre, ben buradan yardımcı olmaya çalışırım. Mesela düz bir metal parçasını L şeklinde büküp anahtarı bir tarafına monte ettikten sonra metalin diğer tarafını aynanın bağlantı yerine sabitleyebilirsin. İnternetten bağlantı şekilleri araştırabilirsin
    4 pinli anahtar olmaz mı hocam neden 6 pin
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    yamaha mt-25
    dörtlü bağlantısı için 2 pinli anahtar yeterli
    kendi motorumda kullanıyorum.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 pinli anahtar olmaz mı hocam neden 6 pin
    Elbette olur fakat o tür anahtarlar genelde 220 volt altında çalışan cihazlarda oluyor ve ebatları bizim için daha büyük oluyor. 6 ayaklılar ise tamamen bir standarta oturmuş ve çeşit oldukça bol. Ayrıca kullanım alanı doğru akımda oldukça tercih edildiğinden dolayı üreticiler yük altında kontak dayanıklılığını çok iyi geliştirdiler. Resimdeki anahtar yük boyutları oldukça ufak olmasına rağmen DC yük altında 3 amper akımı rahatlıkla iletebiliyor. Bu yüzdendi önerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dörtlü bağlantısı için 2 pinli anahtar yeterli
    kendi motorumda kullanıyorum.
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...UlhME8U75AVXQP
    Bu da örnek bir uygulama ve yarı iletkenler ile yapılmış ama bir dezavantajı var, şöyle ki yüke 0.7 volt düşük voltaj gider. Yani LED veya flaman ampule 13.8 volt gideceğine 13.1 volt gider.
    altora bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)