Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ekonomik Ve Pratik Motosiklet Garaji

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2

Evet arkadaşlar bu şekilde ufak bir proje hazırladım,2.5 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde, 170 cm genişliğinde tabanları tahta olan, dış yüzeyi branda olacak bir garaj yaptıracağım.Maliyeti ise 400 500tl arası olacak.

Demir maliyeti 200 tl +50 olabilir
    İşçi tanıdık 100 tl artı birkaç bira
    Dışına geçirilecek branda ve işçilik 100 150 tl

Tavsiyeleriniz ve önerileriniz varsa değerlendirebilirim, bu hafta sonu değil birdahaki hafta sonu yapmayı düşünüyorum..

Yazımın çok düzgün ve güzel olmasından dolayı teşekkürlerinizi şimdiden kabul ediyorum. ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu proje rekorlar kitabına girer dostum

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Japonlar cizmis diye duydum zaten bigazdaki altinlati temizlicez diye de onlar almisti fırsatı kacirmiyorlar kapisi nasil olcak ustam saka bi yana ?

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar cizmis diye duydum zaten bigazdaki altinlati temizlicez diye de onlar almisti fırsatı kacirmiyorlar kapisi nasil olcak ustam saka bi yana ?

Şurada gördüğümüz gibi yukarıdan aşağı sarkan bir branda olacak çevreleri tokalı kilit olacak.Tokaları çevirdikten sonra üstüne güvenlik açısından asma kilit de takabileceğiz.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kurban çadırı gibi bir şey olur, branda yerine daha kalıcı, sağlam ve estetik bir şey düşünmelisin.

Belki biraz daha pahalıya mal olur ama ömürlük olur.

Uygun bir zamanda güzel fikirler veririm
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Şöyle ki ; Güvenlik ikinci planda sitede oturdugum için, ikincisi branda hafif garaji taşıması kolay olması lazım

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Hırsızdan değilde meraklıkardan koruma brandası olacak anlaşılan kolay gelsin

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İhtiyacım olsa şu tarz bir şey yaparım, ahşaptan da olabilir. Fikir süper, geliştirilebilir.

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Proje uzmanı olarak söyliyorum bunun üzerinde iyi çalışma gerekiyor daha önce yapılmış olan garajları incelemende fayda var ;)

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dışı kamuflajlı büyük dikdörtgen bi karton kutu bul altını kes motorun üstüne geçir
    mchi bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    benım komsumun garajı böyle. 3 metreye 2.5 metre kadar demir iskelet ustu ve yanları branda ama kalın muşamba gibi. Kapıyada zincir geriyor kapı gibi oluyor dışardan gozukmuyor apartman arkasına yapılı halde. Güzel duruyor oda 800 tl felan harcadı sanırım.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Oturdugum yerde çok rüzgar oluyor.Motoru aldığımdan beri iki kere devrildi gece.O şekilde motoru görmeyeydim eyiydi Hani böyle boynu bükük yatmış, o görüntüyü anlatamam içim gitti hala gelmedi.Her fırtına olduğunda rüyalarıma giriyor.Rüyamda motorun kopan parçalarını topluyorum ki bu konuda ciddiyim.Hırsızlık konularini okuyunca rüyamda motoru çaldırıyorum, hava kötü olunca her ses duyduğumda acaba motor mu devrildi diye düşünmekten yoruldum Çok yüksek olursa o rüzgar o garajla birlikte motoruda alıp gider Kalın brandalar var, avrupa branda diye geçer mukavemeti çok yüksektir bakmayın adının branda olduğuna.

Şimdi benim motor devrildi ya aynası sağlam ama kütük deniyor herhal, iki tane alyan ile tutturuluyor, o değişecek, feyzioglundan branda almıştım, ''ha böyle poşet kibim bişey'' poşetden biraz hallice rüzgarı yiyince çatlayıp patladı.Artık benim için zorunlu hale geldi

Her bindiğimde bu şekil sarmam gerekiyor.

Motoru bakıma sokacağım artı arka çanta ve Cree ledler ile birlikte 700 800 onlar tutacak, 500 de ancak garaja ayırabilirim.Garaj çok elzem acele, onun için biran önce işimi görecek birşey yapmalıyım.Araştırıyorum, yukarıda verilen videoda ki garaj çok pratik ancak, ekonomik konusu tartışılır Öyle birşey yapacağımki hem şoför mahali hemde üç kuruş olmalı

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle iskelete yani direklere yatay şekilde profil kaynatın, çalmak isteyen önce onları kesmek zorunda kalsın. Belki devrilme gibi bir durumda da motoru tutar diye düşünüyorum. Üstüne de branda yerine daha sağlam ve yalıtkan bir malzeme kullanırsanız daha iyi olur gibi Yerim ve imkanım olsa ben de çok isterim hep kendime ait bir garajım olsun içine alet edevat malzemeleri ve ufak masa sandalye atayım diye

Motosikleti
    ZONTES 350 T2

Olayı tamamladım sonunda.Tek kalan yere sabitlemesi.Onuda beton çivisi alıp pata küte gireceğim

Toplamda maliyet;
    8 boy 30x30 1.5mm profil 135tl
    Demir işçiliği 100tl
    Pvc Branda ve işçiliği 200tl
    Zemin işçiliği 70 tl..
    07DFB18, fazil, biyeybaraküs ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Guzel gorunuyor, yalniz ruzgar yuklerini de dusunmek lazim. Ruzgar yandan gelirse duvarlari bukebilir hatta ucarabilir de. Kutu profillerin arasina capraz profiller atmak cozum olabilir, ozellikle arka duvarina. Yere sabitlemek icin de 30 cm'lik insaat demirini zemine cakip sonra da kutu profillere kaynatmak iyi bir cozum olabilir.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Bana çok güvenli gelmedi.sonuçta adam bi maket bıçağıyla kapı kısmını kesip içe girebilir. Bir şekilde kapı sistemi yapılmalı

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Haklısınız zemin için, motor içindeyken zaten sıkıntı olmaz boşken fırtına da devrilebilir.Fotoğrafta belki görünmüyor ancak içine sağlam olması için 1 sıra fazla profil koyduk..

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Haklısınız zemin için, motor içindeyken zaten sıkıntı olmaz boşken fırtına da devrilebilir.Fotoğrafta belki görünmüyor ancak içine sağlam olması için 1 sıra fazla profil koyduk.
    Motor icindeyken de ucurabilir ya da bukebilir. Ruzgari hafife almayin. Yatay ve dusey profiller yeterli olmayabilir ben olsam capraz da koyardim. daha saglam olur.

Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana çok güvenli gelmedi.sonuçta adam bi maket bıçağıyla kapı kısmını kesip içe girebilir. Bir şekilde kapı sistemi yapılmalı
    Güvenlik kısmı ikinci planda.Benim amacım sadece Kişin kar ve yağmur, Yazın güneşten korumak ve meraklı gözlerden.Kapalı garaj motoru da özellikleri arasına girdi motorun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor icindeyken de ucurabilir ya da bukebilir. Ruzgari hafife almayin. Yatay ve dusey profiller yeterli olmayabilir ben olsam capraz da koyardim. daha saglam olur.
    Sanırım bahsettiğiniz şey bu oluyor.Bunlardan her köşede var toplam dört adet.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Evet ama o baglantilar biraz zayif kalmis. Boydan boya olsa iyi olurmus.
    Soyle:

Erdost bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)