Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alet Tüpü Yapımı (Tool Tube)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    "Alet tüpü ne lan" dediğinizi duyar gibiyim.

Efendim başlığa takım çantası ya da tool box yazayım mı diye düşündüm, ama bu apayrı birşey. Motosiklet üzerinde sabit taşınan takım çantası bir nevi, gavurlar "tool tube" diyorlar.

Daha çok cross ve endurocularda yaygın, ama herkesin işine yarayabilir. Hazır satılanları ortalama 25 - 30 dolar, benim yaptığımın malzeme tutarı 20-25 TL civarında. Aslında bir de boya masrafını eklersek aslında yapmayıp da hazır mı alsaydım

Neyse efendim, arefe günü can sıkıntısı ile ne zamandır malzemesini alıp da yapmadığım alet kutusunu yapayım dedim.

Malzemeler bir adet 100 lük 50 cm boru, bir adet 100 lük temizleme T, bir adet de kapama.

Önce temizleme T'nin bize lazım lan kapaklı vidalı kısmını kesip ayırıyoruz;

Sonra 50 cm olan boruyu motoruma uygun ölçüde kısaltıp, ısıtarak vidalı kapaklı kısmı takıyoruz;

Kapamayı borunun geniş kısmına direkt takabilirsiniz, ama biraz fazla geniş ve çıkıntılı olduğu için ben o kısmı da keserek ısıtıp yerleştirdim.

Tam boyaya geçecektim ki eldeki sprey bitti;

Bayramdan sonra ilk iş boyayıp yan çanta demirinin arkasına monte etmek olacak.

MOntajlı fotoğraflarını da paylaşırım.

Farklı örnekler de var nette, ama bizim için en kolay bulunabilir malzemeler yukarıda saydıklarım.

https://www.google.com/search?safe=o....0.xTV9_Ym_1jA

Bu da hazır satılan aliexpress linki ;

https://tr.aliexpress.com/item/KEMiM...853465221.html
    Carbondioxid, kdiner, freelancer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Apachi var iken ne terlemiştim buna benzer bişey edinmek için , elinize sağlık.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Şekil olarak şu termosu nu andırıyor.
    Acaba küçük çantaya koymalık su termosu ile de olur mu

Motosikleti
    MT-07
    Hocam o çok zangırdar yahu. Ben avadanlığına içine soktum herşeyi. Hem aletler etrafınızda olursa onları çalıyorlar, versene şunu sıkacağım, bunu sıkacağım yada el atsana şuraya sende alet var nasılsa falan filan. İzeltaş aletlerimi izeltaş firmasına bile virmem ben

Lakin düşünce güzel ve emek vermekten hoşlanan birisiniz. Ben olsam içine süngerimsi bişeyde koyarımki fazla tangırdamısın.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şekil olarak şu termosu nu andırıyor.
    Acaba küçük çantaya koymalık su termosu ile de olur mu
    Güzel fikirmiş, ama termosların iç haçmi küçük oluyor. Belki içi boşaltılıp modifiye edilebilir, ama içine el girecek kadar termos var mı?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim motorda kuyruğa adamlar akü oturtmuş, disk kilidi,avadanlık hiçbirşey sığmıyor. Adet yerini bulsun diye toz bezi koydum. Geçen yolda gidonun saplamaları gevşedi, gidon büküldü, racing sürer gibi gidon aşağıda, eğile eğile eve geldim alyan anahtarı aldım sıktım.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Güzel olmuş. Bende bunu çelik termostan yapmayı düşünüyordum. Dün bime gelmiş 20 liraya ama benden önce bitirmişler

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi makul, ben de böyle bir şeye kalkışsam mı diye düşünüyordum ne zamandır. Boru mantıklı, ben kendilerini aslında yan çanta olmayan yan çantalarımı dik tutmak için kullanıyorum.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Benikilerde 2 tane boşta var bende kapakları yok. Ona da alimiyumdan torbada kapak yapıldı uğraşma boşuna 😂😂😂

https://imageshack.us/i/pn5U9dpBj

son hali nasıl oldu peki

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı hacılop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hali nasıl oldu peki
    Montaj yaptığım yer için amortisör salınım mesafesini hesap etmemişim, montajdan sonra binip sürünce lastik sürterek eritti pvc boruyu

70 lik borudan ya da termos fikrinden tekrar denerim bir ara.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)