Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skuterler de Varyatör bakımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Araştırmalarım sonucu kendimden de bir şeyler katarak yapmış olduğum varyatör bakımı videosu arkadaşlar.

nayken81, aggressive ve HUN bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Malesef elimden gelmiyor
    Ama bulunduğum konum itibarile güvendiğim ustama herseferinde 60 km yaparak gidiyorum , üstelik şu andada lastik değişimi ve baga değişimi yapmam gerekiyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    "matkap gibi şey" dediği impact wrench diye geçiyor burada. Bunsuz olmaz demiş. Oluyor. Uzun kollu lokma anahtarı ile gayet kolay oluyor. 180 beygir motosikletin ön dişlisini değiştirdim sorunsuz. Torkunu da kitapçıkta belirtildiği değerde sıktım takıyorken.
    aggressive bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "matkap gibi şey" dediği impact wrench diye geçiyor burada. Bunsuz olmaz demiş. Oluyor. Uzun kollu lokma anahtarı ile gayet kolay oluyor. 180 beygir motosikletin ön dişlisini değiştirdim sorunsuz. Torkunu da kitapçıkta belirtildiği değerde sıktım takıyorken.
    Bunda da oluyor fakat vida aynı zaman da döndüğü için kasnağı bir şekilde sabitlemek gerekiyor. Bunu bilerek söylemedim çünkü bir çok kişi sabitleme esnasında ya varyatör soğutma kanatlarına zarar veriyor ya da debriyaj tasının gönyesini bozuyor maalesef. Elimde ona uygun alet edevat olsaydı onu da gösterecektim
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunda da oluyor fakat vida aynı zaman da döndüğü için kasnağı bir şekilde sabitlemek gerekiyor. Bunu bilerek söylemedim çünkü bir çok kişi sabitleme esnasında ya varyatör soğutma kanatlarına zarar veriyor ya da debriyaj tasının gönyesini bozuyor maalesef. Elimde ona uygun alet edevat olsaydı onu da gösterecektim
    Ben nasil cikarttiydim diye dusundum simdi... Galiba zinciri yerinde birakip arka frene saglam sekilde basili tutarak gevsetmistim somunu... Skuter'da nasil olur bilemiyorum ama. Arka tekerdeki fren kullanilarak sokulur belki ama on tarafi bilemiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    1000 watt lik 900 nm tork yaziyor bu debriyaji sokmeye yeter mi ? Oradaki darbeli somunlari ?

Motosikleti
    SD 1290R
    Yeter, yeter.

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 watt lik 900 nm tork yaziyor bu debriyaji sokmeye yeter mi ? Oradaki darbeli somunlari ?
    Sökerken yeter yetmesine de bir çok model de tork ayarı yok maalesef. iş takmaya geldimi sorun yaşayabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)