Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200 NS için mercek far ve led aydınlatma yapıyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar. Aliexpress ten Sipariş Ettiğim H1 2.5 İnç Uzun/Kısa Mercek ve Yine H1 Led Ampul Elime Ulaştı. Kısa Sürede Elime Ulaşması Cidden Mutluluk Vericiydi. KOnuyu elimden Geldiği Kadar Fotograf ve Video İle Destekleyip Açıklayıcı Olmaya Çalışacam.

Siparişlerimiz 24 Ekim Akşamı Verildi ve Bu Sabah POstacı Saolsun Teslim Etti.

Ürünlerin Son Derece İyi Paket Yapıldığını ve Bana Hatasız Ulaştığını Söylemem Lazım.

H1 2.5 İnç Uzun/Kısa Mercek :

https://www.aliexpress.com/item/2-5Inch-H1-LED-Hid-Mini-Xenon-Projector-Lens-Light-for-Auto-Motorcycle-Bike-Headlight-H1/32801421760.html

Crossfox Marka H1 Led Ampul :

https://www.aliexpress.com/item/CROS...877816621.html

Resimleri Eklediğim Zaman Konu Daha Net Anlaşılabilir Fakat Buradan da Belirteyim Led Ampul Mercekteki İlgili Yuvaya Tam Olarak Uymadı Yuvayı Kenarlardan 1-1,5 mm Traşlamak Gerekti Ama Neticede Sorunsuz Takılabildi. Araca Montajını İlk Fırsatta Yapacam Ama Müsait Zaman Kolluyorum.

Öncelikle Işık Şiddeti Resimlerde ve Videoda Gösterilenden Çok Daha İyi, Kameram Işığa Göre Ayar Yaparak Görülebilirlik Sağlamak İçin Otomatik Düzenleme Yapıyor.

Buyrun Ürünlerin Resimleri ve Uzun Kısa Demonte Halde Test Videosu

AMPUL YUVASINI TRAŞLAMADAN ÖNCEKİ HAL

AMPUL YUVASINI TRAŞLADIKTAN SONRAKİ HAL

KISA FAR

UZUN FAR

KISA BİR TEST VİDEOSU

Thesinner83, YasinC ve blk_pasa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    çin malı led far.

Milletin gözüne tecavüz etme hede hödö diyecekken. O da ne alttan 2. fotoda ki keskinliği görünce sustum.
    Gayet güzel görünüyor. Hayırlı olsun.
    Güzel bir far ayarı ile kullanışlı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

[B]TEST VİDEOSUNU EKLEYEMEDİM BU ŞEKİLDE PAYLAŞAYIM.

https://www.youtube.com/watch?v=0jRb...ature=youtu.be

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Aydınlatması gayet başarılı gözüküyor. Far içine monte ettikten sonra da 1-2 foto isteriz

Bravo, güzel çalışma olmuş.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı led far.

Milletin gözüne tecavüz etme hede hödö diyecekken. O da ne alttan 2. fotoda ki keskinliği görünce sustum.
    Gayet güzel görünüyor. Hayırlı olsun.
    Güzel bir far ayarı ile kullanışlı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.
    Teşekkürler. Yaklaşık 16-17 Yıldır Motosiklet Kullanırım Yapacağım Son Şey Karşıdakini Rahatsız Etmek Olacaktır. Zaten Merceği Test Edip Onay Vermeden Trafiğe Çıkmayı Düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatması gayet başarılı gözüküyor. Far içine monte ettikten sonra da 1-2 foto isteriz

Bravo, güzel çalışma olmuş.
    Tabiki Mutlaka Paylaşırım. Elimden Gelirse Montaj Kısmını da Acemi Arkadaşlar İçin Fotograf İle İfade Etmeyi Düşünüyorum.
    sey_47, galileo ve SuleymanE bunu beğendiler.

Montajı Yaptım Birkaç Fotograf ve Video Ekliyorum. Neticeden Çok Memnun Kaldım. 2 Gündür Trafikteyim Aydınlatma Çok Güzel Hiç Kimse Benden Dolayı Rahatsız Olmaz İken Ben Önümü Gayet Net Görüyor ve Sürüşten Keyif Alıyorum. Bu İşi Becerebilecek ve Elinden Gelen Arkadaşlara Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

MERCEK MONTAJI YAPILMIŞ İKEN

FAN CAMI YAPIŞTIRILDI (DYSON MARKA SİYAH ÇEMOMASTİK İLE)

KISA FAR

UZUN FAR

KISA/UZUN VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=OU5s...ature=youtu.be
    The Dude ve blk_pasa bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    güzel çalışma tebrik ederim.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel çalışma tebrik ederim.
    Teşekkür Ederim. Saygılar

Motosikleti
    Aydınlatması çok iyi, şekil olarak da yakışmış, güle güle kullanın.

Aydınlatması çok iyi, şekil olarak da yakışmış, güle güle kullanın.
    Aydınlatmayı Canlı Görmenizi Dilerdim. Sanki Motosiklete Değilde Lüx Bir Arabaya Biniyorsunuz Gibi. Zaten Mahalleli Şaşkın Motosikletten Nasıl Bu Kadar İyi Bir Aydınlatma Olur Epey Soru Soran Var. Oldukça Memnun Kaldım 13 Dolarlık Mercek Çok Yeterli Geldi.

Bana Bir Diğer Artısı da 200 NS Genelde H4 Tipinde 55/60 Watt Ampul Kullanırken Bu Mercekte Kullandığım H1 Ampul Sadece 36 Watt Tüketime Sahip. Uzun Kullanımda Herhangi Bir Sorun ve Isınma Yok. Tesisata Binen Elektrik Yükü de Hafiflediğinden Memnun Edici Diyebilirim.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erman_koc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatmayı Canlı Görmenizi Dilerdim. Sanki Motosiklete Değilde Lüx Bir Arabaya Biniyorsunuz Gibi. Zaten Mahalleli Şaşkın Motosikletten Nasıl Bu Kadar İyi Bir Aydınlatma Olur Epey Soru Soran Var. Oldukça Memnun Kaldım 13 Dolarlık Mercek Çok Yeterli Geldi.

Bana Bir Diğer Artısı da 200 NS Genelde H4 Tipinde 55/60 Watt Ampul Kullanırken Bu Mercekte Kullandığım H1 Ampul Sadece 36 Watt Tüketime Sahip. Uzun Kullanımda Herhangi Bir Sorun ve Isınma Yok. Tesisata Binen Elektrik Yükü de Hafiflediğinden Memnun Edici Diyebilirim.
    Peki hocam can alıcı soruyu sormadan edemeyeceğim; bu şekilde (mercekli haliyle) tüv araç muayenesinden sorunsuz geçer mi?

Açıkçası ben sistemi çok beğendim, hatta benim Nc700 integraya bile uygulamak geldi içimden, fakat önümüzdeki yıl motorumun tüv muayene vakti geliyor. Acaba sorun yaşatır mı böyle bir uygulama ?

Gerçekten aydınlatma çok başarılı duruyor. Hele çizgi halinde ışığı dağıtmadan vermesi müthiş.

Muayene Konusu Ülkemizde Muallaktır. Bizde Muayene Kurallarla Belirlense de Esneklik Unsurları Vardır. Mesela Personelin o Günkü Psikolojisi, Yorgun ve Kızgın Olup Olmaması, Yatağın Ne Tarafından Kalktığı Gibi Değişken Unsurlar Sizin Muayene den Geçip Geçmediğinizi Direk Etkiler.

Hal Böyle Olunca Ben Orjinal Farı ve Tüm Orjinal Aydınlatma Düzeneğini Söküp Kenara Kaldırdım. Yan Sanayi (Ama Kusursuz Bir Kopya) Bir Far Alarak Çalışmayı Bu Far Üzerinde Yaptım. Benim Muayenem Epey Uzun Süre Sonra Fakat Böyle Bir Durumda Baktım Muayene Sıkıntılı Sizi Muayeneden Bırakıyorlar Tekrar Randevu Alıp Gidiyor ve Eksik Hatalı Kısmı Düzeltmişseniz Sorun Çözülüyor.

Diğer Konu Hayatımda 10-15 Çeşit Motosiklete Binmiş ve Defalarca Muayene ye Girmiş Birisi Olarak Far Konusunda Hafif Kusur Almadan Geçtiğimi Hatırlamam. Ya Yönü Tutmaz, Ya Eğimi Tutmaz. YOK ARKADAŞ TUTMUYOR !!!
    SuleymanE bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Tebrikler, güzel çalışma olmuş ve güzel bir sonuç elde etmişsiniz.
    Merceğin uzunluğunu ölçtünüz mü? Ürün sayfasında da göremedim, aydınlatma ile ilgili problemim var, bendeki far tasına uyarsa değiştirmek istiyorum.

Peki hocam can alıcı soruyu sormadan edemeyeceğim; bu şekilde (mercekli haliyle) tüv araç muayenesinden sorunsuz geçer mi?

Açıkçası ben sistemi çok beğendim, hatta benim Nc700 integraya bile uygulamak geldi içimden, fakat önümüzdeki yıl motorumun tüv muayene vakti geliyor. Acaba sorun yaşatır mı böyle bir uygulama ?

Gerçekten aydınlatma çok başarılı duruyor. Hele çizgi halinde ışığı dağıtmadan vermesi müthiş.
    Önceki motorumda uzun kısa mercekli xenon far vardı, muayeneden sorunsuz bir şekilde geçmiştim, hatta kontrolü yapan eleman beğenmişti ve arkadaşını da çağırıp göstermişti. Burda önemli olan ışığı odaklayabilmesi, halojen ampul için tasarlanmış aynaya xenon veya led takmadıktan sonra bu tür kaliteli uygulamalar ile geçilir diye düşünüyorum.
    SuleymanE bunu beğendi.

Teşekkürler. Sonuç Gerçekten Umduğumdan Çok Daha Başarılı Oldu. Mutlu Mesut Kullanıyorum.

Ürünün Orjinal Sayfasında Ölçüleri Vardı Sanırım Gözünüzden Kaçmış Ben Buradan Paylaşayım.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Teşekkür ederim, mobil uygulamadan baktım ürün fotoğraflarına, sanırım ondan

Motosikleti
    falcon flash 100
    Far işini bilemem ama yeğenime benden bir gofret al.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far işini bilemem ama yeğenime benden bir gofret al.
    Eyvallah Abim Teşekkür Ederim. Oğlum MERT Benim Sağ Kolum. Her zaman Her An Yanımda ALLAH YOKLUĞUNU GÖSTERMESİN.

GÜNCELLEME : Yaptığım mercek ve led farı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Aydınlatmadan genel anlamda çok memnunum yalnız yağmurlu günlerde aydınlatma biraz yetersiz kalabiliyor. kullandığım led lümen değeri olarak yüksek olmadığı için ve 6000k renk itibari ile beklediğim bir durumdu yinede beni çok zor durumda bırakmadığını belirtmeliyim. Nispeten ucuz bir led ampuldü ve patlar yada arızalanırsa yine h1 tipinde daha kaliteli bir led veya halogen ampul denemeyi düşünüyorum.

merhaba
    pulsar için bu ürünü kullanan varmı acaba?
    fiyat olarak biraz yüksek ama farı sökmeden basit bir şekilde montaj yapılır diye düşünüyorum.

kullanan varsa eğer yorumlarınızı bekliyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/35-W-...25b53c00cXVZ2Y

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)