Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

Pulsar 200NS Gösterge Resetleme Sorununun Çözümü (Tüm detaylarıyla) - Video'lu

Mondial E-xtreme Max 150
    Leoncino
    Motosiklet Online
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,

Bu videom da Pulsar 200NS 'lerde kronik sorun olan soğuk havalarda gösterge ve saat resetleme sorununu pratik ve uyguna nasıl çözebileceğimizi tüm detaylarıyla anlatmaktayım.

Uygulamaya Ait Video: https://youtu.be/FC8kcyimGpM

Motosiklettin tesisat yapısına zarar vermeyecek şekilde orjinal soketlere uygun yapıda bir ara kablo hazırladım ve şeması video'nun 01:29 bölümünde görülmektedir.
    * Bu uygulamayı soketleri kullanmadan da yapabilirsiniz. Şemaya göre kondansatör ve diyot yapısını ilgili kablolara bağlantılarını yapmanız yeterlidir.

Kullandığım sokete ait link: http://s.click.aliexpress.com/e/bElkIKeH (12P)

* Kondansatör ve diyotları elimdeki mevcut ürünlerden kullanmıştım. Elektronik komponent satan dükkanlardan uyguna rahatlıkla tedarik edebilirsiniz.
    Aliexpress'den örnek için, 1N5404 ve 4700uF 25V

Bilgilendirme: Bu uygulamanın tesisat veya elektronik üniteye hiçbir zararı yoktur.

Saygılarımla, iyi seyirler.

Diğer “Motosiklet Uygulamaları” videolarım için: https://www.youtube.com/playlist?lis...Feer8wv3WJRxOg
    maktama, peyloride ve tommygun bunu beğendiler.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Stylmartin ayakkabı bot modelleri için tıklayın
    Motomax

Motosiklet alıyorsun..Sonra garantisi olduğu halde sana bunu satan distributor bu sorunu çözmüyor.Sonunda kullanıcı olarak sen teknoloji geliştiriyorsun ) Markanın yerinde olsam itibarı toparlamak için iş teklifi yapardım..Gerçekten memleket enteresan..

Bu arada size çok tebrikler..Markaya da geçmiş olsun diyorum bu saatten sonra

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet alıyorsun..Sonra garantisi olduğu halde sana bunu satan distributor bu sorunu çözmüyor.Sonunda kullanıcı olarak sen teknoloji geliştiriyorsun ) Markanın yerinde olsam itibarı toparlamak için iş teklifi yapardım..Gerçekten memleket enteresan..

Garantisi var ise değiştiriyorlar. Benim as150nin akü ve gösterge garantiden sıfırı ile değiştirilmişti.
    instagram.com/gerivites

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 Ni
    Üstadım "X Lira bütçem var, hangi motoru alayım?" , "Y motorla uzun yol yapılır mı?" ya da "150 cc tek silindirden sonra 1000'lik motor alsam kafama geçirir miyim?" gibi bugünlerde revaçta olan konu başlıklarının yanında sizin paylaşımınız ilaç gibi geldi. Ellerinize,emeğinize sağlık.
    brnkrc bunu beğendi.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantisi var ise değiştiriyorlar. Benim as150nin akü ve gösterge garantiden sıfırı ile değiştirilmişti.
    Teşekkürler,

Motorumu satın alırken 2017 modellerde bu sorunu sozde çözdüklerini söyleyerek 2018 Ocakta satmışlardı.
    2. Kışta aynı sorunları yaşayınca ve servisin tatmin edeci cevabı olmayınca kendim çözümü aradım.

Garanti den göstergeyi değiştirerek ve/veya yazılım atarak çözdüklerini soylediler ama tekrarlama olabiliyormuş vs vs.

Resetleme yüzünden açıkçası motoru ellemek istemedim ama bir yandan uyumlu soketi Aliexpress de müsait oldukça arıyordum. Garantili motor ve kablolarını kesmek istemedim ve kabaca ~ 20tl 'ye mal ettiğim bu soket ile 2 haftadır sorun yaşamadan kullanıyorum.

Not: Test amaclı biraz kullanıp sorun yoksa, sonra videomu derleyip paylaşımını yapıyorum (kimsenin hakkında girmek istemem çünkü)

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım "X Lira bütçem var, hangi motoru alayım?" , "Y motorla uzun yol yapılır mı?" ya da "150 cc tek silindirden sonra 1000'lik motor alsam kafama geçirir miyim?" gibi bugünlerde revaçta olan konu başlıklarının yanında sizin paylaşımınız ilaç gibi geldi. Ellerinize,emeğinize sağlık.
    Cok tesekkur ederim sağolun
    Saygılarımla

Yedek Parça ve işçilik indirimi
    Leoncino
    Daelim Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)