Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200NS Gösterge Resetleme Sorununun Çözümü (Tüm detaylarıyla) - Video'lu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,

Bu videom da Pulsar 200NS 'lerde kronik sorun olan soğuk havalarda gösterge ve saat resetleme sorununu pratik ve uyguna nasıl çözebileceğimizi tüm detaylarıyla anlatmaktayım.

Uygulamaya Ait Video: https://youtu.be/FC8kcyimGpM

Motosiklettin tesisat yapısına zarar vermeyecek şekilde orjinal soketlere uygun yapıda bir ara kablo hazırladım ve şeması video'nun 01:29 bölümünde görülmektedir.
    * Bu uygulamayı soketleri kullanmadan da yapabilirsiniz. Şemaya göre kondansatör ve diyot yapısını ilgili kablolara bağlantılarını yapmanız yeterlidir.

Kullandığım sokete ait link: http://s.click.aliexpress.com/e/cfYnVxAC (12P)

* Kondansatör ve diyotları elimdeki mevcut ürünlerden kullanmıştım. Elektronik komponent satan dükkanlardan uyguna rahatlıkla tedarik edebilirsiniz.
    Aliexpress'den örnek için, 1N5404 ve 4700uF 25V

Bilgilendirme: Bu uygulamanın tesisat veya elektronik üniteye hiçbir zararı yoktur.

Saygılarımla, iyi seyirler.

Diğer “Motosiklet Uygulamaları” videolarım için: https://www.youtube.com/playlist?lis...Feer8wv3WJRxOg
    maktama, peyloride, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosiklet alıyorsun..Sonra garantisi olduğu halde sana bunu satan distributor bu sorunu çözmüyor.Sonunda kullanıcı olarak sen teknoloji geliştiriyorsun ) Markanın yerinde olsam itibarı toparlamak için iş teklifi yapardım..Gerçekten memleket enteresan..

Bu arada size çok tebrikler..Markaya da geçmiş olsun diyorum bu saatten sonra
    abeciMotoru bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet alıyorsun..Sonra garantisi olduğu halde sana bunu satan distributor bu sorunu çözmüyor.Sonunda kullanıcı olarak sen teknoloji geliştiriyorsun ) Markanın yerinde olsam itibarı toparlamak için iş teklifi yapardım..Gerçekten memleket enteresan..

Garantisi var ise değiştiriyorlar. Benim as150nin akü ve gösterge garantiden sıfırı ile değiştirilmişti.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstadım "X Lira bütçem var, hangi motoru alayım?" , "Y motorla uzun yol yapılır mı?" ya da "150 cc tek silindirden sonra 1000'lik motor alsam kafama geçirir miyim?" gibi bugünlerde revaçta olan konu başlıklarının yanında sizin paylaşımınız ilaç gibi geldi. Ellerinize,emeğinize sağlık.
    brnkrc ve Tengri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantisi var ise değiştiriyorlar. Benim as150nin akü ve gösterge garantiden sıfırı ile değiştirilmişti.
    Teşekkürler,

Motorumu satın alırken 2017 modellerde bu sorunu sozde çözdüklerini söyleyerek 2018 Ocakta satmışlardı.
    2. Kışta aynı sorunları yaşayınca ve servisin tatmin edeci cevabı olmayınca kendim çözümü aradım.

Garanti den göstergeyi değiştirerek ve/veya yazılım atarak çözdüklerini soylediler ama tekrarlama olabiliyormuş vs vs.

Resetleme yüzünden açıkçası motoru ellemek istemedim ama bir yandan uyumlu soketi Aliexpress de müsait oldukça arıyordum. Garantili motor ve kablolarını kesmek istemedim ve kabaca ~ 20tl 'ye mal ettiğim bu soket ile 2 haftadır sorun yaşamadan kullanıyorum.

Not: Test amaclı biraz kullanıp sorun yoksa, sonra videomu derleyip paylaşımını yapıyorum (kimsenin hakkında girmek istemem çünkü)

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım "X Lira bütçem var, hangi motoru alayım?" , "Y motorla uzun yol yapılır mı?" ya da "150 cc tek silindirden sonra 1000'lik motor alsam kafama geçirir miyim?" gibi bugünlerde revaçta olan konu başlıklarının yanında sizin paylaşımınız ilaç gibi geldi. Ellerinize,emeğinize sağlık.
    Cok tesekkur ederim sağolun
    Saygılarımla

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Uzun sure kullanimdan sonra durum nedir hocam

Motosikleti
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun sure kullanimdan sonra durum nedir hocam
    Çok şükür hicbir sıkıntı yok. Yani resetleme yapmadan halen kullanıyorum.

Bedelli askerlikten Cuma günü geldim. Motor üzerinde birkac eklentiler de vardı. motor toplamda 19 gün hiç çalışmadan duruyordu ve geldiğimde marsa bastığımda ekran bu kadar sürede bile resetlemedi.

Bu sorunu yaşıyorsanız tavsiye ederim.

Iyi günler

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Aynisi benim eski xcity de oluyordu. Akuye paralel 15f capasitor baglamistim. Marşa basarken olusan anlik volaj dusumunu azaltmisti.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür hicbir sıkıntı yok. Yani resetleme yapmadan halen kullanıyorum.

Bedelli askerlikten Cuma günü geldim. Motor üzerinde birkac eklentiler de vardı. motor toplamda 19 gün hiç çalışmadan duruyordu ve geldiğimde marsa bastığımda ekran bu kadar sürede bile resetlemedi.

Bu sorunu yaşıyorsanız tavsiye ederim.

Iyi günler
    Bu soketi tr de bulamadim hocam cinden bekleme gumruk vs uğraşmadan bulacagimiz biryer biliyormusunuz?

Motosikleti
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soketi tr de bulamadim hocam cinden bekleme gumruk vs uğraşmadan bulacagimiz biryer biliyormusunuz?
    Hamgi ad altında aratacağımızı bilmek gerek, belki o zaman ülkemizde varsa bulabilirsiniz. Ben aliexpress de kolay bulamadım açıkçası. kaç pin olduğuyla arattım, sonra çıkan başlıktakı kodlarla deneye deneye buldum vs.
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2018 - ...)
    Mondial 150ZAT (2009 - 2017)

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hamgi ad altında aratacağımızı bilmek gerek, belki o zaman ülkemizde varsa bulabilirsiniz. Ben aliexpress de kolay bulamadım açıkçası. kaç pin olduğuyla arattım, sonra çıkan başlıktakı kodlarla deneye deneye buldum vs.
    vallaha bravo..
    bu durumdan bacac firmasının haberi var mı? yoksa sevabına paylaşın onlar da yararlansın arkadaşım.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha bravo..
    bu durumdan bacac firmasının haberi var mı? yoksa sevabına paylaşın onlar da yararlansın arkadaşım.
    Yazdım, Kuralkan 'a mail attım böyle bir çalışma yaptım ve garanti kapsamında sorunlu motorlara böyle bir uygulama yapabilirsiniz diye ama hicbir dönüş olmadığı gibi böyle bir girisim oldugunuda duymadım.
    Baktım cevap yok , Bajaj firmasına da mail attım ama onlardanda cevap yok.
    Ben sorumluluk olarak görevimi yaptım ama şimdilik sonuç olumsuz, ama ilerde dikkate alirlarmi bilemiyorum

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2013te kuralkandan kanuni marka motosiklet almıştım bir nedenden ötürü garantiyi yakmıştım goruyorum ki aynı devam ediyorlar tebrikler

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    güzel paylaşım için teşekkürler.. you tube dan takip ediyodum zaten sizi..

buna benzer bir ürün satılıyordu internette.. 50 TL gibi.. bir fiyata..

seri üretime geçinde sizden alalım.. bajaj ve kurulkan es geçmiş olabilir bu yapılanı ama biz değerini biliyoruz...

Üstad kendi icinden cikan soketlere yapılır mi bu işlem acep ve ortada bulunan cisimlerin (yaptığın soketin ortasindaki) ne oldugunu bilmiyorum ama bunlarin bir zaman sonra pil bitme ve degistirme gibi durumu olur mu?

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Ben hazır olanını aldım ve taktırdım. Aşırı memnunum. Motosiklet trk marsta alıyor. Ekran resetleme bitti. İyi ki almışım diyorum size de tavsiye ederim. Geceden pulsar resetleme çözümü yazınca çıkıyor olması lazım. İsteyene telefonunu da veririm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)