Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2001 Suzuki Volusia 800 Komple Revizyon

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    deli gibi emek .... eminim ardında uykusuz bir çok sabah ta vardır . emeğine sağlık ....
    rm125 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deli gibi emek .... eminim ardında uykusuz bir çok sabah ta vardır . emeğine sağlık ....
    Rica ederim. Sabır ve emek en büyük gücüm oldu, ardından da güzel şeyler...

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    eline sağlık büyük ustasın helal olsun. sormak istediğim ebc balatadan memnunmusun benim debriyaj kaydırıyor zamlardan önce 1700tl hesap çıkıyordu orjinal balata yay pul conta yağ işcilik. sadece balata ve yay değiştirsem işimi görürmü ebc balata uygun olduğu için düşünüyorum.
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık büyük ustasın helal olsun. sormak istediğim ebc balatadan memnunmusun benim debriyaj kaydırıyor zamlardan önce 1700tl hesap çıkıyordu orjinal balata yay pul conta yağ işcilik. sadece balata ve yay değiştirsem işimi görürmü ebc balata uygun olduğu için düşünüyorum.
    Orijinal balatanın tanesi 145tl idi 7x154 baya çıkıyordu hesap. Ebc için araştırma yaptım tabi ki de orijinal kadar iyi değilmiş fakat doğru yağ ve kullanım ile ömrünü uzatmak kendi elimizde. Bence bir işte çalışıyorsan orijinal al fakat o zaman için dolar düşüktü, şuan daha da artmıştır. Bu arada 5000+km kullandım hiç kaçırma problemi yaşamadım ve rampalarda faydasını gördüm. Bastıkça çekiyordu. Muğlalıyım ve motoru test etmek için Muğla'ya gittim. Her yer rampa ve viraj. Güzel bir test oldu benim için. Yakında bu görüşlerimi de buradan aktaracağım. O kadar motoru topladık kullandık şimdi de görüşlerimi belirtmeliyim

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Harika bir çalışma olmuş, emeğinize sağlık.

Nice keyifli sürüşler olsun ...
    rm125 bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Maşallah..Yapmak ayrı maharet buraya taşımak daha ayrı. Kazasız belasız kullanırsın inşallah
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir çalışma olmuş, emeğinize sağlık.

Nice keyifli sürüşler olsun ...
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah..Yapmak ayrı maharet buraya taşımak daha ayrı. Kazasız belasız kullanırsın inşallah
    Teşekkür ederim Yapması daha kolay ve işime geliyor da paylaşmak istedim fakat düzenlemesi biraz yordu. Kısa bir testin ardından başarılı olduğunu görünce hemen paylaşmak gerekti. Yoksa kaldı mı kalıyor bu işler. Karşılaştırmalı edebiyat son sınıf öğrencisi olduğum için öğrendiklerimizi motosiklet ile birleştirip edebi bir dille buraya taşımaya çalıştım

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    kazasız belasız kardeşim makine on numara olmuş ,elbet birgün bende bineceğim şöyle bir makineye egsoz sesi dünyalara bedel maşallah
    rm125 bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız kardeşim makine on numara olmuş ,elbet birgün bende bineceğim şöyle bir makineye egsoz sesi dünyalara bedel maşallah
    teşekkür ederim Karbüratörlü olduğu için egzoz sesi bir nebze tatmin ediyor. Fakat asla karakteristik karbüratörlü Harley Davidson sesinin yanına yaklaşamaz. İnşallah daha iyileri sizin olur

Motosikleti
    Motosikleti topladıktan sonra 7000km’lik test sürüşünden izlenimlerim neler oldu?

Arkadaşlar merhaba, tam olarak 10 Ağustos 2018 tarihinde gece 01 civarı makineyi kazasız belasız topladım. 16 Mayıs’ta bu husubeti fark etmiştim. Makineyi yatışa almıştım. Yaklaşık 3 aylık bir süreçte toplayabildim çünkü Temmuz’un 2sine kadar bütçeyi halletmem gerekiyordu. Malum döviz kuru da tam zirvedeydi. Beni bu konu da çok zorladı. Öğrenci olduğum için kredi çekme gibi bir durumum söz konusu değildi. Sağolsun arkadaşlarım ve ağabeylerim desteklemek istediler lakin son anda ailem 6bin tl destek çıktılar.

Bu sürede makineyi indirip hasar tespiti yaptım. 5.700 gibi sadece parça ve torna işçiliğine harcadım. Geri kalan 300 lira da aralarda gitti. Tamirciler işçilik 3bin tl istedi ve parçaların da üzerine koyacaklardı çünkü parçaları, bir depodan karaborsa; Suzuki bandrollü aldım. Parçaların tarihleri 2012 idi. Tüm parçaları 4/3ü fiyatına aldım. Yoksa yarı motor fiyatına gelecekti.

Şimdi gelelim, 4 buçuk ayda 7bin km yaptım. Eskişehir’den Marmaris’e gittim ve 1 ay boyunca neredeyse hiç kontak kapatmadım. Memlekette sadece 5bin küsür km yaptım. Yağımı ne olursa olsun 2500km de değiştiriyorum. Bu süreçte 2 defa yağ değiştirdim. Değişim yaparken fark ettim ki yağ yakma problemim bi nebze de olsa devam ediyor. Aşırı değil çünkü segmanları değiştirmedim. Sübap keçesinden dolayı daha önce 2500km de 1litreye yakın yağ yakıyordu. Şimdi ise bu oran 300mlye düştü. Bunun yanında egzozum açık, bu da sıkıştırdığımız zaman yağ yakmaya sebebiyet veriyor. Bu da çok çok normal bi yakış. Bir de kullanırken üst hızlarda kullandım hep. Annemle bile giderken normal seyir hızımız 120yken solllamalarda 140la gittim. Tek başımaykende ara ara 5km kadar 180de ilerledim.

Bu yüzden de 7bin kmye geldiğimde bujilerimin ömrü doldu. Yolda herhangi bir teknik problem yaşamadım. Özellikle soğutma ile ilgili. Fanlar müşürler çalıştı. Bu arada en büyük sıkıntım debriyajdı değişmeden önce.. Şimdi ise rampada 5le giderken gazı açtım mı vücudumu geriye atıp çıkıyor. Motorun performansı yerine geldi triger zincirleri değiştikten sonra… Tek problem yaşatan şimşek etkili xenonu merceksiz kullandığım için çok selektör ve küfür yedim. Sonra far ayarı yapıp düzelttim sorunu. Sırf bu yüzden tartışmalara girmek zorunda kaldım. Özrümü esirgemeyip yola devam etmek zorunda kaldım.

Bu arada en güzel olay yakıt sarfiyatı normale döndü. Uzun yolda 100km hızla ilerlerken 100/6 litreye indi. En verimli hızım ise 120 km hızla giderken gerçekleşiyor. 100/5.2 litre. Şehir içinde ise sürekli dur kalkta 100/8 litre normal trafik ve şehir içinde 100/ 7.3 litreyi gördüm. Karbüratörlü, açık egzozlu ve 800lük şaftlı bir chopper için çok normal rakamlar. Normal olmayanı neydi derseniz. Şehir içi en kalabalık trafikte 100/14 litre yakıyordum. Evet şaka değil benzin yetiştiremiyordum. Normal şehir içi trafikte ise 100/10 litre görüyordum. Uzun yolda da maalesef 100/8 litreden aşağı asla görememiştim.

Frenlerim gayet etkili oldu fakat arka kampana olduğu için hep kontrollü kullandım. Şuan sadece sübap ayarı yapmam gerekiyor çünkü yeni elden geçen motor olduğu için normalden birazcık daha sıkı yapmak zorundaydım. Önümüzdeki günlerde valfleri normal ayarlarına alacağım. Şuan Eskişehir’de kar ve buzlanma olduğu için garajda yatırıyorum.

Ocak sonunda yağ, yağ filtresi, şaft yağı değişimi yapacağım. Komple bi gözden geçireceğim. Bujileri daha yeni aldım. Bu arada heyecanla unuttuğum bir şey oldu. Ön amortisör hiç yaylanmıyor ve kum tanesinin üzerinden geçsem bile çok sarsılıyorum. Ön amortisör yağı hiç değişmemiş. Bunu da aradan çıkaracağım. Sizlerle paylaşacağım bunu da.

Motosikletin şuanlık en büyük problemi ise aldığım K&N hava filtresi orijinal olmasına rağmen motorda bir öksürme gitmeme problemi yarattı. Hiç kullanamadım malesef. Filtre geldiğinde kuruydu. Kuru taktım olmadı. Yağladım olmadı. Bunlarla birlikte tüm karbüratör ayarlarını yaptım lakin yine de olmadı. O kadar para verip kullanamamak üzüyor. Orijinal filtresini takınca asla problem yok hatta ayar bile istemezken K&N’i takınca 2. Viteste öksürüyor ve devirlenmiyor.

Genel olarak ise çok mutluyum. Kendim indirip topladım ve testte de problem çıkmadı. Yolda molalarda ayaküstü sohbetlerde kendim inidip kaldırıyorum dediğimde insanlar şaşırıyorlar ve okuduğum bölümü duyunca şaşırmanın da ötesine gidip nasıl yani diyorlar. Karşılaştırmalı edebiyat son sınıf öğrencisiyim. Edebiyat ve teknik…

Bu konuda gururluyum çünkü motorum arıza yaptığında insanların gözünde fesatlığı görüyordum. Sırf bu yüzden sevinen insanlar oldu maalesef… Kimseye zararım dokunmadığı halde… Hatta şunu dahi duydum; arızalı şekilde ölücülük yapıp çok ucuza toplayıp satacak insanlar oldu. Halbuki madem ucuza toplayabileceğiz yardım eli uzatmak varken.. Çünkü ben böyle yapardım. Okuduğunuz için tekrardan teşekkür ederim.
    tommygun, fazil, sey_47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşim servis açsan millet kapında kuyruk olur. Tebrik ederim bu genç yaşında motorun mekaniğine,ıvırını zıvırına hakim olabilmek süper birşey.
    rm125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim servis açsan millet kapında kuyruk olur. Tebrik ederim bu genç yaşında motorun mekaniğine,ıvırını zıvırına hakim olabilmek süper birşey.
    teşekkür ederim. Servis açabilmek için teoriye de ihtiyacım olacak sadece nette yazanla ve deneme yanılma yoluyla çok zarar veriyor cebe
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)