Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir Bobber Hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Hadi kaldığımız yerden devam edelim
    Normalde sele yüksekliğinden memnunduk ancak içime sonradan selenin yüksekliğinin sinmedğini, bobber ruhuna uygun bir şekilde yeterince alçak olmadığını farkettim. O yüzden oldukça radikal ve alışılmış dışında bir yöntemle selenin yüksekliğini alçalttık.
    Bunun için selenin ön menteşe yüksekliği yeterliydi ancak arka yaylar çok yüksekte kalıyordu. O yüzden alt tablada yay yerlerini kesip yeni ve daha alçakta yay için köprü oluşturduk.

Yukarıda eski fotolara bakarsanız sele yüksekliği bariz şekilde alçaldığı belli oluyor. Görev başarılı

Ardından arka çamurluk için ayak yapma çalışmasına başladık. Bunun için hurdacı dan içi dolu demir çubuk aldık.

Ardından istediğimiz yüksekliğe göre göz kararı olarak demirleri kesip uygun şekilde şekillendirdik.

Sırada çamurluk için uygun delik yerleri açma ve yan plakalık yapma var. Görüşmek üzere hoşçakalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Bugün boya hariç son işleri birebildik sonunda.
    Plaka için çerçeveyi tutacak olan yan plakalık demirini sacdan kesip biçerek bitirdik.

Plaka çerçevesi geldikten sonra bitmiş halini atacağız.

Deponun bi tarafında göçük vardı onu, sele altı tablasında sonradan ihtiyaç kalmayan delikleri ve elden yaptığımız arka çamurluğu son işlem için çelik macunu ile doldurduk.

Şimdilik bu kadar
    yulis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba SL200
    Merakla takip ediyorum ve son halini canlı olarak görmek için sabırsızlanıyorum hocam kolay gelsin.
    Cenaheyn bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakla takip ediyorum ve son halini canlı olarak görmek için sabırsızlanıyorum hocam kolay gelsin.
    Çok teşekkürler

Motosikleti
    Merhabalar herkese. Geriye son olarak motoru boyamak kalmıştı hatırlarsanız, ancak boya çok ciddi bir konu olduğundan tanıdık bir abiye boyamaya karar verdik.
    Boyatma için motorun boyanacak parçalarını söküp hazırladık:

Çelik macunu ile sonradan gerek kalmayan boşlukları doldurup zımparalamıştık

Motoru boyanmış parçalarını teslim alıp, şase ve diğer aksamlarını yıkayıp yeni boyanan parçalarını takıp projeyi bitirmek için sabırsızlanıyoruz
    ayetlervaray bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Hergün gelişme var mı diye konuya bakıyorum. Yeni resimleri bekliyoruz Emeğinize sağlık bakalım sonuç nasıl olacak.

Bu arada soramadan edemeyeceğim o spiraldeki zımpara diski taşladığın yüzeyin fazla almıyor mu?

Motosikleti
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hergün gelişme var mı diye konuya bakıyorum. Yeni resimleri bekliyoruz Emeğinize sağlık bakalım sonuç nasıl olacak.

Bu arada soramadan edemeyeceğim o spiraldeki zımpara diski taşladığın yüzeyin fazla almıyor mu?
    Evet çok alıyor zaten o yüzden çok dikkatli kullanmaya çalıştık. Ayrıca genelde çelik macunu uygulaması sonrası kaba zımparalama için kullandık. Yorumunuz için teşekkürler.
    Cenaheyn bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    merakla beklemedeyiz.
    Cenaheyn ve macAs bunu beğendiler.

Motosikleti
    Güncelleme #6
    Merhabalar tekrardan, parçalar boyacıdan hala gelmediğinden biz de boş durmadık ve boyacıya vermediğimiz diğer küçük parçaları kendi acemiliğimizle boyadık.

Lastiklerde şeritlerin sınırları zımpara ile belirlenecek.

Görüşmek üzere
    ayetlervaray bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Elinden her iş geliyor aynı ben yav 😁
    oialdemir ve Cenaheyn bunu beğendiler.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Merak ettim son halini. :D

Motosikleti
    Versys650
    Emek verilen şey güzeldir.

Mutlu sona çok yaklaşmışsınız, inşallah her şey istediğiniz gibi olur.

Heyecanla bekliyoruz son halini..
    Cenaheyn ve macAs bunu beğendiler.

Motosikleti
    İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
    Bugün de boş durmayalım dedik ve lastiklerdeki fazla boyaları zımparalamaya başladık.
    ayetlervaray ve Akias bunu beğendiler.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Satılan lastik yanaklarının fiyatı 25₺ gibi bir fiyat. Bence boyamak yerine alsaydınız daha iyi olabilir diye düşünüyorum çünkü, zımpara lastiğin yanaklarını incelteceğinden canınızı tehlikeye atabilir.

Motosikleti
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılan lastik yanaklarının fiyatı 25₺ gibi bir fiyat. Bence boyamak yerine alsaydınız daha iyi olabilir diye düşünüyorum çünkü, zımpara lastiğin yanaklarını incelteceğinden canınızı tehlikeye atabilir.
    Yorumunuz için teşekkürler, bahsettiğiniz yanaklar arka ön toplamda 60 liraya yakın tutuyor, aldigimiz boya ise 10 lira. ancak böyle yapmamızdaki asıl neden okuduğumuz kadarıyla o yanaklar zamanla ozellikle de yüksek süratlerde olduğu yerden kalkıp tekere dolanıp kitlenmesine sebep olabiliyormuş.
    Zımpara konusuna gelirsek tamamen el ile yanaklardaki lastik tabakasına dokunmadan, sadece yanak ile tabanın kesiştiği yerdeki boyayı kaldırıyoruz. Bahsettiğiniz yanak bölgesindeki boyaya dokunmadığımızı fotoda görebilirsiniz.
    batuhan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    SHOW BAŞLASIN!
    ayetlervaray ve YasinC bunu beğendiler.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Kardeşim elinize emeğinize sağlık. İnsanların sevdikleri uğraşlar için harcadığı emek, vakit, nakit bambaşka güzellikte oluyo gerçekten. Prosfesyonel olarak bu işi yapan ve para kazanan insanların yaptığı motorlarda bu ruh olmuyor

Herşeyin çok güzel olacağından eminim lakin birazda mekaniğiyle oynayıp güçlendirmenizi tavsiye ederim zira @efemontana ile birlikte kış aylarında hazırlayacağımız motosikletimiz sizi geçer kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim elinize emeğinize sağlık. İnsanların sevdikleri uğraşlar için harcadığı emek, vakit, nakit bambaşka güzellikte oluyo gerçekten. Prosfesyonel olarak bu işi yapan ve para kazanan insanların yaptığı motorlarda bu ruh olmuyor

Herşeyin çok güzel olacağından eminim lakin birazda mekaniğiyle oynayıp güçlendirmenizi tavsiye ederim zira @efemontana ile birlikte kış aylarında hazırlayacağımız motosikletimiz sizi geçer kolay gelsin.
    Öncelikle bu güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

Tarzımıza baktığınız zaman göreceğiniz üzere bizler cruiser sevdalısıyız ve hiçbir zaman hız amacımız olmadı.
    Zaten bahsi geçen motorumuz sl200 olduğundan güçlendirmeye veya hız yapmaya yönelik bir motor olmadığından ve zaten derdimiz insanlara hız yapıp plakamızı okumaktan çok manuel kitabını okutmak olduğu için, yapacağınızı söylediğiniz her ne motor olursa olsun yarışta geçeceksinizdir.
    Ama bu konuları konusmadan önce, ortada kıyaslama yapılabilecek bir motor ve yapılan icraat lazım. Ve siz kış aylarında daha yeni baslayacakken, bizler kismetse tüm yaz boyu bobberımızla "Cruising" yapıyor olacağız.
    Bizi izlemeye devam edin
    Cenaheyn bunu beğendi.

@macAs

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı macAs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

Tarzımıza baktığınız zaman göreceğiniz üzere bizler cruiser sevdalısıyız ve hiçbir zaman hız amacımız olmadı.
    Zaten bahsi geçen motorumuz sl200 olduğundan güçlendirmeye veya hız yapmaya yönelik bir motor olmadığından ve zaten derdimiz insanlara hız yapıp plakamızı okumaktan çok manuel kitabını okutmak olduğu için, yapacağınızı söylediğiniz her ne motor olursa olsun yarışta geçeceksinizdir.
    Ama bu konuları konusmadan önce, ortada kıyaslama yapılabilecek bir motor ve yapılan icraat lazım. Ve siz kış aylarında daha yeni baslayacakken, bizler kismetse tüm yaz boyu bobberımızla "Cruising" yapıyor olacağız.
    Bizi izlemeye devam edin
    Haydaaaa.. Ben tamamen espri olsun diye kurduğum cümlenin karşılığında böyle bi cevap beklemiyordum. Ben yaptığınız işi gerçekten beğenerek takdir etmek amaçlı konuşmuştum lakin biraz ego sezdim umarım yanılıyorumdur

Bişeylerle uğraşıp değiştirmeyi çok seviyorum, yıllardır arabalara yoğunlaştım, uğraştım yaptığım bişeyler oldu kendi çapımda. Şu anda da bir apartmanın kullanılmayan sığanak tarzı odasını kiraladım, 3 aydır ev tadilatıyla uğraşıyorum. Sığınağı eve çeviriyorum, %90 bitti.
    Bu süreçte sosyal hayattan çok uzak kaldım. Sabah iş, akşam inşaat derken yazın yarısını yedik. Bu sebepten ötürü geri kalan yaz aylarını eğlenceye ayırdım.
    Yağmur çamur başlayınca eve kapanıp motor yapmaya çalışıcaz. Yaklaşımını hiç beğenmedim.
    Bu arada sizi takip etmeye devam edicem, başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Motosikleti
    QUOTE=Birkan07;4363415]Haydaaaa.. Ben tamamen espri olsun diye kurduğum cümlenin karşılığında böyle bi cevap beklemiyordum. Ben yaptığınız işi gerçekten beğenerek takdir etmek amaçlı konuşmuştum lakin biraz ego sezdim umarım yanılıyorumdur

Bişeylerle uğraşıp değiştirmeyi çok seviyorum, yıllardır arabalara yoğunlaştım, uğraştım yaptığım bişeyler oldu kendi çapımda. Şu anda da bir apartmanın kullanılmayan sığanak tarzı odasını kiraladım, 3 aydır ev tadilatıyla uğraşıyorum. Sığınağı eve çeviriyorum, %90 bitti.
    Bu süreçte sosyal hayattan çok uzak kaldım. Sabah iş, akşam inşaat derken yazın yarısını yedik. Bu sebepten ötürü geri kalan yaz aylarını eğlenceye ayırdım.
    Yağmur çamur başlayınca eve kapanıp motor yapmaya çalışıcaz. Yaklaşımını hiç beğenmedim.
    Bu arada sizi takip etmeye devam edicem, başarılar ve kolaylıklar dilerim.[/QUOTE]

Tekrardan merhabalar, siz yapacağımız motor sizi geçer derken ne kadar egoist olduysanız yani olmadıysanız biz de o kadar egoist olmadık aslında.
    Ama en sonda yazdığım siz daha yeni başlarken biz tüm yazı gezmiş olarak tamamlayacağız derken, olmayan şeyin konuşmasını yapmayı sevmediğim için uyuzluk olsun diye yazdım

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)