Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bagaj aydınlatma,alarm,3.stop eagle eye montajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır planladığım bir kaç şeyi bugün yapabildim.

-Bagaj aydınlatma(Bauhaus'tan aldım.Çok pratik herkese tavsiye ederim.Fiyatı galiba 10tl falandı iki adet çıkıyor.)
    -Titreşim duyarlı alarm (Aliexpress'ten 4$'a aldım.)
    -Arka selede demir vardı onu söktükten sonra Eagle eye almıştım. Onları frene bağladım.

Sitede konular var,ancak bir çok resim gözükmüyor artık, eli bu işlere yatkın kişiler ya da hevesli kişiler yapabilir.Sorumluluk kendilerine aittir. Ben sevdiğim için uğraşırım.Gerekli malzemeler,
    -Elektrik bandı
    -Yan keski,çakmak
    -Yıldız tornavida
    -8 anahtar

İlk önce vidaları anahtar ile söküyoruz.

Paketin içinde çift taraflı bant vardı ama dandik olduğu için aksiyon kamerasının bantını yapıştırdım.

Yapıştıracağınız yeri ilk önce ıslak bir bez ya da mendil ile sonrada kuru bez ile silerseniz daha kuvvetli tutar.

Bauhaus'tan aldığım led, çok güçlü yanıyor, kesinlikle tavsiye ederim.

Montaj yaparken aklınızda olsun, ilk eksi(-) sonra artı(+) sökülür, takarkende yine önce artı(+) sonra (-) takılır.Alarmın kırmızı kablosu artıya siyah eksiye birde mavi kablosu ile anteni var. Mavi kablo 4'lüler için ama bende 4'lü flaşör yok. Ondan boşta bıraktım. Belki fara bağlarım sonra..

Eagle eye ledleri çok önceden almıştım. Seleyi söktükten sonra tam olur diye düşündüm. Frene basınca gelen elektriği bulup paralel çektim. Sıcak silikonlada sabitledim oraya. Bence yeri tam oldu.

Şimdilik bu kadar alarmın sesi güzel izlemek isteyenler buradan buyursun.. Sesi baya çıkıyor o yüzden kısa kestim, komşular laf etmesin..

Aklımda şimdi jantları ve yanakları beyaza boyamak var. Hafta sonu balataları değiştirmeye gittiğimde onuda hallederim.
    Elimde iki adette sarı eagle eye var. Onları sinyallere bağlayıp,ayak koyulan yerin sağ ve soluna koymak istiyorum ama kesmek istemedim plastiği şimdilik nereye taksam diye düşünüyorum.
    Fikirlerinize açığım nasıl olmuş sizce?

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler..Keyifli sürüşler dilerim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Arka stop Ledlerin yeri gerçekten çok güzel olmuş hocam.
    Çok başarılı buldum.
    İç aydınlatmayı pilli kullanmışsınız sanırım.İlerleyen zamanda pil yerine direkt aküden besleyen 12volt bir lambaya dönebilirsiniz.
    Alarm standart alarm sanırım bir farkımız yok.Motosikleti 1 haftadan daha uzun süreler yatırıyorsanız akünüzün bitmemesine dikkat edebilirsiniz.

Bende topcaselerim için bu tarz çözümler yapıyorum
    Şuan kullandığım suzuki v-stromumum çanta iç ışığı ve arka ışığı;

Plaka lambasındaki lambayıda güçlendirdim.topcasein içindekinin aynısından var..

Bundan önceki mt07 motosikletimden;

Arkadaşıma yaptığım shad sh45 çantadan;

Bu taktığınız lambalarla ilgili en büyük sorun sözde su geçirmez olmaları çabuk bozulabiliyorlar...
    Ben reklamcı modülü adındaki suya biraz daha dayanıklı lambalar tercih ediyorum.
    Selamlar

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ellerinize sağlık bende de top case vardı ama kilidi bozuk olduğu için söktüm. Bagajdaki led pilli iki adet 2032 ile çalışıyor gerek duymadım kablo çekmeye ama alarm için öneriniz iyi olmuş akü yeni daha bitmesin erken teşekkürler sizinkilerde çok güzel olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)