Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1975 Mobylette (Motobecane) AV 7 Restorasyon

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Nefis bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık. Buradan seyretmesi okuması keyifli ancak ne sıkıntılar ile yenileme yapmış olabileceğinizi tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Motobecane AV 7
    Öncelikle herkese çok teşekkür ediyorum. Benim için çok yorucu bir süreçti. Parçaların hemen hepsi üstünde vardı ama çoğu ya yenilenecekti ya da yenisiyle değiştirilecekti. Olabildiğince orijinaline sadık kalmaya çalıştım. Yaptığım tek hata elimde sıfır orijinal kasnak dururken alüminyum kasnak takmak oldu. Alüminyum kasnak biraz dışta duruyor bu nedenle debriyajın kapağını takamadım ve kasnak yan kapağa da sürttü. O nedenle yakın zamanda kasnağı değiştireceğim kısmetse..
    Jantları ben boyadım. Çok kötü haldeydi, o ara nikelaj yapma şansım yoktu. Ben de önce pırıl pırıl temizledim sonra da jant boyasıyla boyadım. Şimdilik gözüme batmıyor. İleride lastik değiştirme zamanı gelince inşallah bir çift sıfır jant bulursam değiştirmeyi düşünüyorum..
    Arka stop aldığımda üstünde olan stop. Ben orijinal Fransa modelin stop camını aldım fakat içinin sacı yok ve bir türlü ona sac yapmak nasip olmadı.. Şimdilik böyle kullanıyorum..
    Bugün mobiletin elektrik işini halledeceğim. Elimde 6v ac ampüller ve dit dit korna var bakalım çalıştırabilecek miyim..
    Şu anda rodajı devam ediyor. Sadece keyif için mahallede turluyoruz. Görenler bir daha bakıyor. Önümü kesip sohbet edenler oluyor Fakat plakasız halde polis amcaya yakalanırsak mobiletimi elimden alabilirler diye korkuyorum. Bu nedenle daha fazla binmeye korkuyorum. Eğer istediğim fiyattan satılmazsa balkona ya da kilere kaldırıp torunlarıma saklamak istiyorum..
    Bugünkü halinin fotoğrafları gelsin...

ahmetunuver ve matrax33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    İnsan bunu para için satar mı? Yoksa acil ihtiyaç kaç para verirlerse versinler ben satmam.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı av7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese çok teşekkür ediyorum. Benim için çok yorucu bir süreçti. Parçaların hemen hepsi üstünde vardı ama çoğu ya yenilenecekti ya da yenisiyle değiştirilecekti. Olabildiğince orijinaline sadık kalmaya çalıştım. Yaptığım tek hata elimde sıfır orijinal kasnak dururken alüminyum kasnak takmak oldu. Alüminyum kasnak biraz dışta duruyor bu nedenle debriyajın kapağını takamadım ve kasnak yan kapağa da sürttü. O nedenle yakın zamanda kasnağı değiştireceğim kısmetse..
    Jantları ben boyadım. Çok kötü haldeydi, o ara nikelaj yapma şansım yoktu. Ben de önce pırıl pırıl temizledim sonra da jant boyasıyla boyadım. Şimdilik gözüme batmıyor. İleride lastik değiştirme zamanı gelince inşallah bir çift sıfır jant bulursam değiştirmeyi düşünüyorum..
    Arka stop aldığımda üstünde olan stop. Ben orijinal Fransa modelin stop camını aldım fakat içinin sacı yok ve bir türlü ona sac yapmak nasip olmadı.. Şimdilik böyle kullanıyorum..
    Bugün mobiletin elektrik işini halledeceğim. Elimde 6v ac ampüller ve dit dit korna var bakalım çalıştırabilecek miyim..
    Şu anda rodajı devam ediyor. Sadece keyif için mahallede turluyoruz. Görenler bir daha bakıyor. Önümü kesip sohbet edenler oluyor Fakat plakasız halde polis amcaya yakalanırsak mobiletimi elimden alabilirler diye korkuyorum. Bu nedenle daha fazla binmeye korkuyorum. Eğer istediğim fiyattan satılmazsa balkona ya da kilere kaldırıp torunlarıma saklamak istiyorum..
    Bugünkü halinin fotoğrafları gelsin...

http://i.hizliresim.com/vPEVk4.jpg

http://i.hizliresim.com/1EyB1N.jpg

http://i.hizliresim.com/LDaNkZ.jpg

http://i.hizliresim.com/r1QpW3.jpg
    Alım motor diye arama motorunda ara adamlarda bol bol peugeot ve mobylette parçası var. pejonun jantının tanesi 180 tl ama moby'nin ki ni bilmiyorum.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Valla ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Bu alete bi de 46-19 makine gidermiş. Uçak gibi olurdu mübarek. Bizde de bunun yeşilinden vardı 1970 küsur model. Babam satmış birine. Dört kafa derdik biz.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Motobecane AV 7
    Zaten satmamak için elimden geleni yapıyorum
    Bugün kasnağı orijinali ile değiştirdim. Debriyajın kapağını da taktım orijinal oldu..

matrax33 ve ahmetunuver bunu beğendiler.

Şase ye neden guçlendirme yapmadiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Alıntı av7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten satmamak için elimden geleni yapıyorum
    Bugün kasnağı orijinali ile değiştirdim. Debriyajın kapağını da taktım orijinal oldu..

http://i.hizliresim.com/j62YND.jpg
    Şaseye guclendirme yapmadiniz mi

Motosikleti
    MT-07
    Ben olsam bu aleti evin bir yerine süs mobilyası gibi koyarım. Yada özel bir kafes yapıp herkesin göreceği şekilde sergilerim.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam bu aleti evin bir yerine süs mobilyası gibi koyarım. Yada özel bir kafes yapıp herkesin göreceği şekilde sergilerim.
    Kesinlikle daha once yapilmamistir muhtemelen ama yapmak isterim

Motosikleti
    Motobecane AV 7
    Alıntı 21dc963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şase ye neden guçlendirme yapmadiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Şaseye guclendirme yapmadiniz mi
    Nasıl bir güçlendirme? Çok kullanılmayacağı için üstünde durmadım gerçi ama merak ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapan var. Vitrin yapmış camın içinde sergiliyor adam. Ben de dayımın dükkanına göndereceğim tavana asacak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)