Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Cafe Racer beğendiniz mi ?

Katılımcı sayısı
41. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Daha iyi yapabilirdin.

9 21.95%
  • 150cc çok düşük.

10 24.39%
  • Başarılı

20 48.78%
  • Beğenmedim

5 12.20%
  • Çok kötü olmuş keşke yapmasaydın

3 7.32%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

İddialı ama bitmeyen Cafe Racer projesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    thecaferacer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 180-31 Avantgarde
    Değerli forum takipçileri ,

Sizlere 1 senedir uğraştığım Cafe Racer projesini sunmak istiyorum.(Bitmedi :D ) 9 Mayıs 2017 günü aldığım Arora 180-31 Avantgarde modelini satın almamla başlayan bir süreç. Olayı tam anlamıyla anlatmadan önce bir son durum vermek gerekirse. Marş motoru, marş rolesi, CD Beyin arızası ile motor çalışmamakta bu konuda yardımcı olabilecek değerli kullanıcılar bana 7/24 ulaşabilirler telefon numaramı seve seve paylaşırım.

Gelelim projeye Arora 180-31 Avantgarde 2015 modeli 3000km'de ve 150cc.

Öncelikle bilenler vardır amacım kesinlikle ahkam kesmek değil, bildiklerimi yazıp en azından bu tarz motor yapmak isteyen arkadaşlara eksikleri olanlara yol ve tecrübelerimi göstermek.

Cafe Racer,Bobber, Scrumble vs bir çok konsept olduğu için ben hangisini seçtiğimi anlatayım sizlere. Ben Cafe Racer konseptini seçtim. Biraz daha asi ve yarışçı olan bu Cafe Racer kültürünün oturması 1950'ye dayanmaktadır. Racing diye adlandırdığımız motorların geçmiş dönemlerde ki RETRO diye adlandırabileceğimiz halidir.

Motorda yapılan değişiklikleri maddeler halinde anlatacağım :

1- Minimum ağırlık ve max şasi görüntüsüne ulaşabilmek için motorda ki tüm gereksiz parçalar çıkartılmıştır.
    2- Depoyu ön plana çıkartan Cafe Racer koltuk kullanılmıştır. Aliexpress'te Cafe Racer Seat diye arattığınızda çeşitlerine ulaşabilirsiniz.Projesine devam eden ve bu aşamada olan arkadaşlar için Koltuk uzunluğuna kesinlikle bakın ideali 53cm'dir.
    3- Şasi uzunluğu kesilmiştir,yine Aliexpress'ten yuvarlak içinde led stop ve sinyal bulunan demir sipariş edilmiştir. Bu aşamada olan arkadaşlar şasenin genişliğini ölçerek demir sipariş etmeliler uyumsuzluk olur, geniş gelebilir.
    4- Ön ve arka çamurluk iptal ettim, bu opsiyoneldir ister iptal edersiniz ister etmezsiniz. Unutmayın çoğu parça şak diye uyumlu olmaz sizin motorunuzla bu sebepten her parçayı alırken en az 10 kere hesap yapın.
    5- Şasi ve diğer parçalar tamamen sökülüp temizlenmiştir. Paslı ve yağlı ve hasarlı parçalar değiştirilmiştir. Bazı parçalar tekrar boyanmıştır. Bu süreçte de tekrar bazı parçaları geri takamadığım için çok namuslu çalışan motor tamirciler tarafından gereğinden fazla para ödediğim olmuştur. Dikkat edin işinizin başında durun duramıyorsanız erteleyin başında durabileceğiniz zaman yaptırın.
    6- Aksesuar kısmına girmiyorum zevk meselesidir.

Son halinden bir resim paylaşıyorum.

NOT: Motoru çalıştıramıyorum acil bilgi yardımına ihtiyacım var. Soruna dair video atabilirim telefonla da ulaşabilirsiniz, tamirciye götürmekten baya soğuduğum için ve büyük bir sorunum olmadığını düşünerek yardım edebilecek kişiler direkt ulaşırsa sevinirim.

Saygılarımla.
    Sadistic, buteo ve morevna bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Karbürator hava filtresi (açık performans filtrelerinden), ön amortisör körükler ve motor blok siyah boya olursa daha güzel görünür gibi geliyor.

Cg 150 scrambler projem vardı ama motorum çalındı, kısmet olursa ben de böyle birşeyler ile uğraşıp zaman geçirmek istiyorum.

Diğer açılardan da motorun fotolarını eklersen güzel olur.

Emeğine sağlık.

Motosikleti
    Arora 180-31 Avantgarde
    Yorum için çok teşekkürler, performans hava filtresi ekledim fakat yıkandığında ya da yağmurlu havalarda içine çok kolay su kaçıyor ve sonra motor çalışsın diye baya bir uğraşıyorum. Plus aslında orta kısım tamamen boş bırakmak istedim fakat akünün saklanabileceği güzel bir yer yok. Öncelikli hedefim motorun çalışması olduğundan daha sonra daha şık bir görünüşe geçeceğim. Görüntü kirliliğini gizlemek için CG kapak ya da yuvarlak sayı takmayı düşünüyorum. Motor bloğu için siyah tavsiye etmiyorum bir tasarımcı olarak, şase ile kontrast oluyor ve görmek zorlaşıyor tabi bu kendi fikrim. İlerleyen zamanlarda maddiyat olursa metal ve krom karışık olabilir. Şu an ki hali komple sökülüp MOTİP 600C dayanıklı gümüş ile boyandı ve işe yaramaz. Benzinde direk akıyor. Sürekli çalışmada ne olur bilemem oradan da masrafımız var.

akandios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz etz 150,
    öncelikle çok güzel olmuş elinize sağlık,motorun şasesine veya herhangi bi işlem yaparken kaynak kullandınız mı ? başıma gelmişti motorun şaşesinde ufak bir çatlağa kaynak yaptırdıktan sonra motor çalışmamaya başladı çalışsada tekleme vs. problemler oluyordu

Motosikleti
    Arora 180-31 Avantgarde
    Ben hiç kaynak yaptırmadım fakat ustalar belki yapmıştır. Bunla alakalı olabilir mi ? Eğer olabilirse çözüm nedir ? Yorumunuz için ayrıca teşekkürler.

akandios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz etz 150,
    arıza statör ve ateşleme sensörunu değiştirince düzelmişti.benim motorumda çinliydi fazla akımdan dolayı yanmıştı.bu arada cdı beyinleri kolay kolay arıza vermiyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor çok tatlı olmuş, elinize sağlık..

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    aküden şase çıkarılmadan kaynak yapıldığında bu problem oluşuyor, sigortalarına bakın atmış olanları değiştirin artı kutbu da sökün beyni soketini cıkarıp bütün metalleri birbirine temas ettirin sonra tekrar takın , aküyü de kutuplarını takın birde öyle deneyin.

Motosikleti
    Arora 180-31 Avantgarde
    Değerli yorumlar için çok teşekkür ederim, ayak marşı ile çalışıyor sorunsuz bir şekilde. Orta alan boş kalması için aslında aküyü iptal etmeyi düşünüyorum. @aokuyumcu bu akşam deneyeceğim. Akü boşaltma sorunu var diyor arkadaşım.

Motosikleti
    Arora 180-31 Avantgarde
    Motor şu an sorunsuz çalışmakta güncellendikçe sizle resim paylaşacağım ilginize teşekkür ederim.
    morevna bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    eskisinden mutlaka iyi olmuştur büyük ihtimal (eski halini bilmiyorum) ama o motor bloğu çapraz olunca yakışmıyor blok yukarı baksa idi güzel olurdu

çok güzel görünüyor ayrıca farklı açılardan da fotolar istiyoruz :D bu arada bence öne de arkaya da güzel çamurluk takılsa yakışır ayrıca uzun bir egzoz daha iyi dururdu , şahsi görüşüm

Motosikleti
    Harley Davidson xl883l Superlow
    Emeğinize sağlık şahane olmuş. Önerim depoyu renklendirmeniz olabilir ufak retro bir sticker olabilir. bilmiyorum belki fairing den başlayan ve depoya devam eden krem renkte bi şerit..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eline sağlık, emek vermişsin, değişik bir şey ortaya çıkmış. Fakat ben pek beğenemedim.
    Naçizane eleştirilerim; o egsoz olmamış bir kere, yolcu pegini tutan parça sırıtıyor, alt motor rengi uyumsuz, ya açık hava filtresi tak, ya da filtre kabının üstünü kapat, en azından ön lastiğe küçük bir çamurluk tak.
    Sonuç olarak ilk işinse eğer, fena değil, iş var yani sende.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Siperlik hangi motorun?
    morevna bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Ellerinize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş. Ben de kardeşime sürpriz olarak bir cafe racer hazırlamak istiyorum. Nereden başlayacağımla ilgili öncelikle araştırmalarım sırasında denk geldiniz. Sorum oldukça sormamda sakınca olmaz umarım.

Güle güle kullanın, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Arora 180-31 Avantgarde
    Ne zaman isterseniz iletişime geçebiliriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler