Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete Şimşek Etkili LED Aydınlatma Uygulaması / Pulsar 200NS - Video'lu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,

Bu videom da Pulsar 200NS motorumun kısa/uzun, park ve plakalık ampullerini 6000K LED ürünlerle değişimini yaparak yeni bir görünüme kavuşturdum ve yapmak isteyen arkadaşlara nasıl yapacaklarına dair ışık tutması niyetiyle paylaşmak istedim.

Uygulamaya Ait Video: https://www.youtube.com/watch?v=G8zdnPRw7M4

Ürüne Ait Linkler:
    • Far için; https://goo.gl/9FRT6s
    • Park ve plakalık için; https://goo.gl/QECA27

LED'ler orjinal halojen ampullere kıyasla daha iyi görünüm ve görüş sağlamıştır.

LED'ler şimşek etkilidir.

Bazı LED ürünlerdeki gibi rahatsız edici fan sesi kullandığım H4 ürününde yoktur.
    *Farların yanması için motorunda çalışması gerektiği için fan sesi motor gürültüsü arasında zaten anlaşılmamaktadır.

Kullandığım ürünler ise;
    -Kısa/Uzun far için 6000K H4 LED, (1 adet)
    -Parklar ve plakalık için ise 6000K T10 LED (3 adet)

Saygılarımla, iyi seyirler.
    berk_cglr ve pintus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Teşekkürler paylaşım için, rx3i evo motorumda far çözüm olabilir mi diye düşünmedim değil bu videodan sonra.. vesselam...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Çok güzel olmuş tebrikler fakat böyle elektirik aksamdaki değişiklikler sargıya , konjektöre zarar verir diye her zaman ertelemişimdir..

Motosikleti
    MT-07
    Hakikaten çok güzel ve İstanbul'un sabah trafiğinde çok işe yararlar fakat biraz pahalı ürünler. Keşke daha ucuz olabilseydi. Bilgi paylaşım için teşekküler...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Böyle çakma zenon,sis(!) farı,çakar gibi eklentiler önünüzdeki aracın sinir katsayısını katlıyor şahsi görüşüm.
    Araba sürerken inanılmaz rahatsız ediyor beni hertürlü taşıtın ekstra ışıklandırmaları.
    Mirable bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler paylaşım için, rx3i evo motorumda far çözüm olabilir mi diye düşünmedim değil bu videodan sonra.. vesselam...
    Pulsar'ın farı çok kötü aydınlatıyor demişlerdi ama ben 150ZAT'dan geçiş yaptığım için bana çok iyi gelmişti. Şehir içinde çok farketmesemde şehirler arası yollarda (İstanbul Kocaeli arası kullandım) yetersiz olduğunu farkettim.

Zaten aklımda olan bir uygulama idi ve montajını yaptıktan sonra şehir içinde bile farketti aydınlatma olarak. (Tabi karşı sürücülere olumsuz etkisi varmı daha henüz küfür yemedim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş tebrikler fakat böyle elektirik aksamdaki değişiklikler sargıya , konjektöre zarar verir diye her zaman ertelemişimdir..
    Teşekkürler,

Aslında zararı yok, çünkü orjinalinde H4'ler 55/60 watt'dır ama bu ürün 36/36 watt ile daha az tüketim sağlıyor.

Belki uzun vadede far tasında ısıdan dolayı kararma yapaarmı diye insan korkabilir ama birkaç ay önce daha ucuz marka olarak aracıma led uyguladım (videolarım arasında mevcut) ve ara ara gözlemliyorum, şuana kadar bir problemle karşılaşmadım.
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2018 - ...)
    Mondial 150ZAT (2009 - 2017)

JOHNDOSAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'ın farı çok kötü aydınlatıyor demişlerdi ama ben 150ZAT'dan geçiş yaptığım için bana çok iyi gelmişti. Şehir içinde çok farketmesemde şehirler arası yollarda (İstanbul Kocaeli arası kullandım) yetersiz olduğunu farkettim.

Zaten aklımda olan bir uygulama idi ve montajını yaptıktan sonra şehir içinde bile farketti aydınlatma olarak. (Tabi karşı sürücülere olumsuz etkisi varmı daha henüz küfür yemedim)
    bende de Pulsar 200 NS var aslında bende bu tarz bir aydınlatma istiyorum.Şu anda kullandığım orjinal aydınlatma pek bir tatmin etmiyor.Tek sıkıntısı yurt dışından gelecek olması ...
    BLACK EAGLE MOTOVLOG
    https://www.youtube.com/channel/UCGkYhbOkfNZpY4QHUHItjGg

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten çok güzel ve İstanbul'un sabah trafiğinde çok işe yararlar fakat biraz pahalı ürünler. Keşke daha ucuz olabilseydi. Bilgi paylaşım için teşekküler...
    Farkedilmek ve aydınlatma açısından daha iyi oldu bu ledler.

Aslında fiyat olarak ne ucuz ne pahalı yani ortada. Yani daha ucuzlarıda vardı hep yandığı için hemen bozulmasın diye tercih etmedim, daha pahalıları vardı belki aldıklarıma göre daha da uzun ömürlü olacaktı ama onada o kadar para vermek mantıklı değildi.

Aslında çiftli satılan setler var ve uygunada var 13-15 dolar olarak. Bu setler araç için olsada H4 olduktan sonra motora da uygulanabilir, hemde yedekte bir tane kalır. Ama burda dikkat etmeniz gereken nokta, ledin soğutucu ve fan kısmı uzun kısa olabiliyor ki münkün mertebe en kısa olanı tercih etmek daha yararlı olacaktır motorların heryeri dar olduğu için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı JOHNDOSAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de Pulsar 200 NS var aslında bende bu tarz bir aydınlatma istiyorum.Şu anda kullandığım orjinal aydınlatma pek bir tatmin etmiyor.Tek sıkıntısı yurt dışından gelecek olması ...
    En son 50 küsür alışveriş yapmıştım hatırladığımca ve şuan sizin için Aliexpress hesabıma giriş yaptım ve baktım tam net sayı söylemek için.

Tam 60 satın alma yapmışım (satın almada ürün çeşiti ve adeti değişebiliyor) ve biri henüz yolda olmak üzere 59 tanesini çok şükür sorunsuz teslim aldım. Tabi bazıları süresinde gelmediği için para iadesinide aldığım oldu, sonra ulaşınca satıcıdan tekrar satın alarak helalleştik vs vs.

Yani aslında tedirginlik duyulacak bir sorun yok. Kargonun ulaşması ortalama 1 ayı buluyor. En iyi 5 gün sonra elime ulaşan üründe oldu, 2 ayı geçende (%80 genelde 30 gün civarında veya daha erken ulaşıyor).

Sıkıntı yaşarsanız Aliexpress de hemen arkanızada duruyor, alıcıyı koruması yönünden çok taktir ettiğim bir kuruluş (yiğidi öldür hakkını yeme demişler)

Aliexpress i biraz övüyor gibi oldu ama tecrübemi aktarırken konu uzayıp gitti kusura bakmayın.

Aliexpress e bulaşmamın sebebi de biraz Türkiye fiyatları karşısında çok daha karlı olduğu için.
    Bu arada arkadaşlarım GearBest diye bir siteyide öneriyor ama oradan tecrübem olmadığı için yanaşmadım henüz vs vs.

Neyse daha fazla uzatmadan mesajımı burada sonlandırayım.

Kazasız belasız sürüşler.
    bursalıali bunu beğendi.
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2018 - ...)
    Mondial 150ZAT (2009 - 2017)

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Pulsarın farı 55 watt diye biliyorum 55 watt lık lümeni daha fazla olan bir h4 dahada iyi sonuç verebilir

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    RX3İ Evo ya benzerlerini taktım. Parklara bağlı 2 sis farı 2x5=10 watt. Evonun orijinal far ampulü 30 watt , benim taktığım China led far 25 watt ve
    kendi ampulünün 2 katı ışık veriyor. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum . En ufak bir problem çıkarmadı.
    mitmuallim bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RX3İ Evo ya benzerlerini taktım. Parklara bağlı 2 sis farı 2x5=10 watt. Evonun orijinal far ampulü 30 watt , benim taktığım China led far 25 watt ve
    kendi ampulünün 2 katı ışık veriyor. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum . En ufak bir problem çıkarmadı.
    Evet hocam ledler halojen ampullere çok verimliler.

Şuan benimde motorun aydınlatma gücü halojenlere göre çok daha iyi aydınlatıyor.

Kazasız belasız sürüsler

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Güle güle kullanın. Far seviyesi düşük gibi geldi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Motosikleti
    Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın. Far seviyesi düşük gibi geldi.
    Sagolun

Yok aslında motorun konumu yokuşa doğru baktığı için öyle görünüyor.

Istanbul Kocaeli arasında kullandım ve yolda bir olumsuzluk yaşamadım ve memnun kaldım.

Saygılarımla
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    Ellerinize sağlık, faydalı bir konu. 👍

Motosikleti
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık, faydalı bir konu. 👍
    Teşekkürler

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle çakma zenon,sis(!) farı,çakar gibi eklentiler önünüzdeki aracın sinir katsayısını katlıyor şahsi görüşüm.
    Araba sürerken inanılmaz rahatsız ediyor beni hertürlü taşıtın ekstra ışıklandırmaları.
    LED ampüller Halojenlere göre çok verimli. Artık birçok araç fabrika çıkışı led ampüllerle geliyorlar. Şuan kullandığım motordada fabrika çıkışı led ampül var. ve Standart ampüllere göre ışığı çok daha iyi. Ve daha az enerji tüketerek bu ışığı üretiyorlar.

Ekstra ışıklandırmalar konusunda haklı olabilirsiniz ama Led aydınlatma konusu bence oldukça yerinde bir çalışma olmuş. Yakın zaman içinde eski tip ampül kullanılan japon motosiklet kalacağını sanmıyorum.
    www.arectron.com

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Aynı ürünleri bende uyguladım. Çok güzel oldu ama bende sizinki kadar toplu vurmuyor gibi ışık. Ama baya iyi oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)