Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

KTM 640 Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben dün motoru güzelce yıkadım. Yağ kaçağına bakmak için. Bugünlerde biraz çoğaldı. Durduğum yere damlatmaya başladı azda olsa. Bazen bir iki damla bazen hiç yok. Fotoğrafını çekmiştim.

https://i.hizliresim.com/m26G6P.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün motoru güzelce yıkadım. Yağ kaçağına bakmak için. Bugünlerde biraz çoğaldı. Durduğum yere damlatmaya başladı azda olsa. Bazen bir iki damla bazen hiç yok. Fotoğrafını çekmiştim.

https://i.hizliresim.com/m26G6P.jpg
    Yarım mekanık aklımla sormak ıstıyorum contalardan olabılırmı????
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarım mekanık aklımla sormak ıstıyorum contalardan olabılırmı????
    Conta değilde oring var sanırım orda. Matrax33 bilir ne olduğunu orda. Kolay bişeyse değiştireceğim onuda.

Gittiğim yere bir iki damla imza atmaya başladım. Yerimi işaretliyorum. :D

Motosikleti
    mt 25
    Conta değilde oring var sanırım orda. Matrax33 bilir ne olduğunu orda. Kolay bişeyse değiştireceğim onuda.

o-ring conta vb birşey var o kesin ama galiba yan kapağı almadan oraya ulaşılamıyor belki ulaşılır bilmiyorum eski sattığım motorda yan kapağı sökmek lazımdı

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Böyle mi?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    o-ring conta vb birşey var o kesin ama galiba yan kapağı almadan oraya ulaşılamıyor belki ulaşılır bilmiyorum eski sattığım motorda yan kapağı sökmek lazımdı
    Sürekli yandaki camdan takip ediyorum şimdilik yağ var içinde. Yapabileceğim birşeyse ve oringini bulabileceğim birşeyse mecbur sökmem gerekecek. Açıkcası bu motor gözümü korkutuyor. Başka makina olsa çokdan parçalamıştım. Ama bunda hata yaparsam telafisi zor olur.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yan ayaklığa aldığımda buna daha çok benziyor.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

KTM250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 300 EXC 2017
    Kitapçıkta yazıyordur erdi Benim tahminim dışardan değişiyordur.Bnmki değişiyor.
    SADECE ENDURO @YOUTUBE

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Contayi su sekil sokuyolar bi incele istersen distan

https://www.youtube.com/watch?app=de...&v=PIdaE8TYn-g

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı KTM250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta yazıyordur erdi Benim tahminim dışardan değişiyordur.Bnmki değişiyor.
    Müsait bi zamanda onu inceleyeyim inşallah.

Tipi sanki oring değilde keçe gibi. Dışardan çıkarılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Contayi su sekil sokuyolar bi incele istersen distan

https://www.youtube.com/watch?app=de...&v=PIdaE8TYn-g
    Bu farklı bi sistem. Bende marş kolunun ortasından vites kolu çıkıyor. Yukarda resim koymuştum.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Servis kitapcigini netten indirdin mi ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis kitapcigini netten indirdin mi ?
    İndirdim ama hiç bakmadım. Şu aralar sadece motorun keyfini çıkarıyorum. Yarında Kırşehir'i gezmeye gidecez nasipse.

Biraz daha tadını alayımda sonra sökerim. Çünkü kendimi biliyorum. Bi yerden sökmeye başlayınca " hazır sökmüşken şunuda değişeyim" diye diye pistonu bile değiştirebilirim. Boya için grenajı sökünce mari dinamosu ve yağ kaçağının çaresine bakacam inşallah.

Şimdilik bilgi topluyorum. :D

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Marş prizi debriyaj kapağıyla bağlantısı yok direk bloğun kendisiyle tümleşik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

vites kolunun arkasında oring var, marş kolunun dibinde de keçe var. Oringi değiştirebilirsin. Marş kolunun arkasıdaki keçe bloğun içinden montajlanıyor.

vites koluyla marş kolunu sök incele zaten 1 civata gevşetip ayak basamağını sökünce çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Sorun şu yağ ordan akmıyor olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

motoru yan ayağına mı park ediyosun ? orta sehpaya mı ?

Motosikleti
    150-100-49cc
    Boya yapılacaksa güzelce macun çekip zımparalanıp komple mavi kısımlar boyanabilir.Lokal olursa veya boyanınca tozlu ortamda boyanırsa kalitesi düşüyor boyanın.Fırında boya yapılırsa baya güzel olur.Jantlar nikelaja giderse veyahut başka bir parlatma işlemi yapılsa güzel olur.Dijital ekran konusunda kolay gelsin inşallah tamir olabilir

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

vites kolunun arkasında oring var, marş kolunun dibinde de keçe var. Oringi değiştirebilirsin. Marş kolunun arkasıdaki keçe bloğun içinden montajlanıyor.

vites koluyla marş kolunu sök incele zaten 1 civata gevşetip ayak basamağını sökünce çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Sorun şu yağ ordan akmıyor olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

motoru yan ayağına mı park ediyosun ? orta sehpaya mı ?
    İlk fırsatta söküp iyice temizleyeyim. Hem o zaman belli olur nerden attığı. Sehpaya alıyorum. Yan ayak pek düzgün değil zaten. Uzundu hiç olmuyordu. Kesip kısalttım şimdi oluyor ama dengesiz gibi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ne seksi motor anasını satim.Bende isterdim böyle bişi alıp uğraşmak

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya yapılacaksa güzelce macun çekip zımparalanıp komple mavi kısımlar boyanabilir.Lokal olursa veya boyanınca tozlu ortamda boyanırsa kalitesi düşüyor boyanın.Fırında boya yapılırsa baya güzel olur.Jantlar nikelaja giderse veyahut başka bir parlatma işlemi yapılsa güzel olur.Dijital ekran konusunda kolay gelsin inşallah tamir olabilir
    Bi elim boş kalmadı söküp boyamaya. Zaten bu motorda iyi bi kaportacıya boyatmayı düşünüyorum. Macum zımparayı hallederim ama boyayı temiz düzgün bi yerde attırmam lazım. Kasacı arkadaşım var ona boyattırırım ama dediğin gibi toz oluyor. Jantlarda nikelaj yok mat gri. Ekranıda verdim bakalım tamirciye. Devlet dairesi gibi sürekli bugün git yarın gel diyor :D baya şeyi değiştirmiş içinde. Eli boş kaldıkça uğraşıyormuş. Tamir olsunda vaktinde değilim artık.

Motosikleti
    150-100-49cc
    Bi elim boş kalmadı söküp boyamaya. Zaten bu motorda iyi bi kaportacıya boyatmayı düşünüyorum. Macum zımparayı hallederim ama boyayı temiz düzgün bi yerde attırmam lazım. Kasacı arkadaşım var ona boyattırırım ama dediğin gibi toz oluyor. Jantlarda nikelaj yok mat gri. Ekranıda verdim bakalım tamirciye. Devlet dairesi gibi sürekli bugün git yarın gel diyor :D baya şeyi değiştirmiş içinde. Eli boş kaldıkça uğraşıyormuş. Tamir olsunda vaktinde değilim artık.

orijinal halinede baktım jantın orijinal hali öyleymiş evet, ekran dediğiniz gibi hallolsunda zaman problem değil. Kesinlikle bütçenize göre iyi bir boyacı bulunsa çok iyi olur. Renk orijinal kodları internette vardır sanıyorum oradan bakarsınız. Motorunuz kesinlikle müthiş ve evladiyelik duruyor. İnşallah yağ problemi de çözülür

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi yarım mekanık aklum var vıtes cubugunun bloga gıren kısmı gıbı gormustum.

Sımdı ekran ısını gördüm eger sadece lcd panelde ıse sıkıntı ınternetten datasheet dediğimiz şemalarına bakın benzer bır panel bulabılırsınız yada bakır plakete, proteus ares te şeması çızılıp aktarılabilir. Fakat islem ana bırımınde ıse orada iş zorlaşır fakat ıyı bır elektronik çi ıle bu sorun çözülür cok masrafa gırmeden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Kendı aracımın veya bilgisayarımın işlerini ben yapıyorum atolye hocalarıda yardımcı oluyor, elektronik okumanın faydası

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    İlk fırsatta söküp iyice temizleyeyim. Hem o zaman belli olur nerden attığı. Sehpaya alıyorum. Yan ayak pek düzgün değil zaten. Uzundu hiç olmuyordu. Kesip kısalttım şimdi oluyor ama dengesiz gibi.
    Yağı temizleyip imkanın varsa motoru sağa eğimli olacak şekilde park et. Tekrar akıntıyı kontrol et. Bu seferde dişli tarafından akıtıyor görünüyosa yağ marşın ordan gelmiyordur.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orijinal halinede baktım jantın orijinal hali öyleymiş evet, ekran dediğiniz gibi hallolsunda zaman problem değil. Kesinlikle bütçenize göre iyi bir boyacı bulunsa çok iyi olur. Renk orijinal kodları internette vardır sanıyorum oradan bakarsınız. Motorunuz kesinlikle müthiş ve evladiyelik duruyor. İnşallah yağ problemi de çözülür
    Bütçe çokda sorun değil. Kendimde sanayici sayıldığımdan beni öpmeye kalkmıyorlar :D aldığımdan beri aynı şeyi düşünüyorum. İnşallah hiç satmayacağım bu motoru. Sanki KTM benim ihtiyaçlarıma özel yapmış :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Dediğim gibi yarım mekanık aklum var vıtes cubugunun bloga gıren kısmı gıbı gormustum.

Sımdı ekran ısını gördüm eger sadece lcd panelde ıse sıkıntı ınternetten datasheet dediğimiz şemalarına bakın benzer bır panel bulabılırsınız yada bakır plakete, proteus ares te şeması çızılıp aktarılabilir. Fakat islem ana bırımınde ıse orada iş zorlaşır fakat ıyı bır elektronik çi ıle bu sorun çözülür cok masrafa gırmeden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Kendı aracımın veya bilgisayarımın işlerini ben yapıyorum atolye hocalarıda yardımcı oluyor, elektronik okumanın faydası
    Aksaray'da bikaç kişiye sordum. Yaparsa Mehmet Ali usta yapar dediler. Öyle pis işlere bi o bakarmış. Yarın inşallah uğrayacağım pazar günü uğraşacağım demişti. Olmazsada sana danışırım artık. Dediklerin B planı olsun. :D

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)