Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

KTM 640 Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge için gelen ekrana baktım. Ekran olarak boyut aynı ama altındaki kart biraz ufak geldi. Kablo takılacak deliklerin sayısıda tutuyor. Ustaya bıraktım bakalım. Ekranı çalıştırsında ben onu sıcak silikonla filan yerine tuttururum ufaklığı sorun değil.

Motora gelince..Çok acayip şeyler oluyor.

Tam olarak ne olduğunuda anlamadım. Burda yardım arıyorum.

Motorun normalde boş müşürü çalışmıyor. (yada kablolarında bi hata var.) Ama bazen tüm lambalar gidip sadece ekrandaki boş lambası yanıyor. Uzunu yakınca düzeliyor. Az sonra tekrar kısaya alınca normal devam ediyor.

Vites geçişlerinde kısa açıkken lamba yanıp sönüyor. Bazen yapıyor bunu.

Sis lambası takılı. Kısadan alıp araya düğme koymuştum(Malum 3 mod var. Çakar kısa uzun. Her açılıp kapanışında diğer moda geçiyor. ) Ben düğmeyle hiç oynamasamda çakara geçiyor yada diğer moda geçiyor. Bugün hatta ikisi ayrı modlara geçti. Soldaki sis çakara geçti sağdaki güçlü halde yanıyordu. Uzunu yakınca sis sönüyor ve düzeliyor. (uzunu yakınca kısadan elektirik gittiği için sönüyor tabi. Sisin düğmesi zor yerde diye uzunu açıp elektiriğini kesiyorum. )

Yani böyle bi acayiplik var. Nedenini bilemiyorum. Neyden olabilir? Sis lambasını yanlış yere mi bağladım?
    Boş müşürü ya sigorta yada kabloların bır yerınden şase yapıyor yanı kısa devre komple sök boş müşürünü ve sıgortasınıda çek dene buyuk ihtimal olmaz. Sisi de sök komple bunu denerken sonraaa sis için direk aküden alıp araya direnç koyup bağlasan daha güzel olur abi ama kısa far kötü diye takdıysan (üç modu var dedın) 4 modlu düğme kullan kapalı çakar uzun kısa

Kapalı devreyı keser kısada tutarsan (kısa fardan klemensle alırsan daha az hata alırsın, araya direnç eklemeyi unutma) uzun a alınca yani kısa aktif olmadığı surece yanmaz diğerleri içinde geçerli bu.

Umarım anlatabilmişimdir yada dogru anlamışımdır sis farı problemını ama müşür çok zor değil ondan emınım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot 103
    Sayın EUOGLU'NUN da dediği gibi kısa devre. Ama kanımca kabloların takıldığı değilde kabloları takarken başka kablolara temas ettirdiyseniz ondan da olabilir. Çözümü basit. Akü kutup başlarını söküp (her zaman ilk eksi - sökülür. Eksi siyah renkli kutup başıdır. Takarken de ilk artı + kutup başını takın. Artı + kırmızı kutup başıdır.) En az yarım saat kutup başları sökük bekleyin sonra takın eğer hala aynı şeyler olursa kesinlikle EUOGLU'NUN dediği sebeplerden dolayıdır. Allah kolaylık versin.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sağolun cevaplar için. Bugün yapılan geziden sonra kesin kararımı verdim motoru parçalıyorum. Yarın inşallah atölyeye sokup sökmeye başlayacam. Elektirik tesisatını komple elden geçirmem lazım. İnşallah o zamana göstergede çalışır.

Hararet lambası uzun lambası çalışmıyor. Boş lambası değişik çalışıyor. Bugünde zaten iyice farkettim. Bi yerde şase var gibi. Sezon başlamadan motoru tamamen düzeltmem lazım. Gerekirse 1-2 hafta motora binmeyeyim ama aklımda birşey kalmasın.

İrudyum buji ve gaz,debriyaj tellerini sipariş ettim. İnşallah onlarda gelecek. Zaten onları takmak içinde depoyu filan sökecektim. Sökmüşken tesisatıda düzelteyim. Hemde yağ kaçağına bi bakmam lazım. Bide marş dinamosunu halletmem lazım. Bu hafta bu başlık canlanacak inşallah.

...

AMOG (Aksaray Motosiklet Gezginleri) logusunuda yapıştırdım motora.

Gruptan dört kişi gezmeye çıktık bugün Ürgüp tarafına doğru. Havalar bu hafta güzeldi ama haftasonu baya soğuk ve rüzgarlıydı. Yinede pes etmedik düştük yollara. Toplamda 260 km yol yapmışız bugün. Benim tesisat sıkıntıları haricinde sorun olmadı motorda. Yolda giderken devir saati kafayı yedi. Boş lambasıda yanıp yanıp sönmeye başladı. Bi yerde şase yada birleştirme var elektiriği kesip kesip veriyor gibiydi saat ve lamba.

Motordan çok memnunum. Herkese tavsiye ederim. Grupta CBF1000 ve 2 tane Varadero vardı. Turda onlardan aşağı kalır yanı yoktu. Hız olsun ara hızlanmalar olsun çok çok iyi. Bi tek virajlarda ben onlar gibi yatamıyorum. Biraz benim tecrübesizliğim birazda motorun yüksekliği. Yinede virajı yavaş dönüp sonra gaza asılınca yanlarında bitiyorum.

Normalde motoru orta ayağa kaldırırım. Geçenlerde sol tarafı yükseltince yani motoru sağa yatırınca yağ atmamıştı. Bugün akşam kafedeyken motoru yan ayağa bırakmıştım yani sola yatıktı. Hiç olmadığı kadar yağ atmış. Bu konuyada çözüm bulmam lazım.

Motosikleti
    mt 25
    Umarım ingilizcen ıyıdır abı çünkü sana öyle bir kaynaklar buldumkı motoru 0 dan toplayıp ayarını yapıcak kadar motor blogunu 0 dan inşaa edecek kadar. E postan varsa gmail atayım

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sağolasın. İngilizcem okuduğumu anlayacak kadar var. Ama cümle kuramıyorum.

Bi şekilde hallederim onu. Kendim anlayamasamda anlayan arkadaşlardan yardım alırım artık.

sirpence68@gmail.com erdi68@live.com facebookdan yollasanda olur Karademir Erdi.

Sabah motor soğukken jikle çekiliyken çalışma videosu çekmiştim. Biraz garip çalışıyor gibi geldi.

Motosikleti
    mt 25
    Yolladım abı buyuk ıhtımal butun dertlerine derman bulursun tabı ömrün yeterse :D

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Sanada vur dedik öldürdün. O kadar dosyayı nörüyüm ben. Daldım bakalım dosyalara. Önce elektirikle ilgili olanı bulup Türkçe çevirisine bakayım programla filan. Çok sağol işime yarayacak baya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Sen bunları gönderince aklıma geldi. Motoru aldığım arkadaşda bana döküman vermişti. Hemde 2000 modelin. Model farkı oluyor 2003'de. Onuda bi kurcalayayımda yarına biraz bilgim olsun.

Motosikleti
    mt 25
    Sanada vur dedik öldürdün. O kadar dosyayı nörüyüm ben. Daldım bakalım dosyalara. Önce elektirikle ilgili olanı bulup Türkçe çevirisine bakayım programla filan. Çok sağol işime yarayacak baya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Sen bunları gönderince aklıma geldi. Motoru aldığım arkadaşda bana döküman vermişti. Hemde 2000 modelin. Model farkı oluyor 2003'de. Onuda bi kurcalayayımda yarına biraz bilgim olsun.
    Sen işini gör yeter abi, bende göz atayım bi.

Yapabileceğim birşey varsa söylemen yeterli

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Sayfa 13-31E eger modelı yanlış bılmıyorsam 640 advanture R

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Ra-lc4_komplett kıtabına bak

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çevirecek program bulamadım. Google translate ile dosyayı çeviriyorum ama ondada fotoğraflar olmadan çeviriyor. Öyle okumakta ayrı bi eziyet.

Elektirik tesisatıyla ilgili gözüne birşey çarptı mı? Hangi renk hangi işe yarıyor onu bari bilsem yarın lazım olacak

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    tekrardan kolay gelsin .
    tesisattan sisleri vs cıkarıp bastan toplaman cok daha temiz olur. sonra baglarsın extraları.
    takipteyim

Motosikleti
    mt 25
    Talebelik bizimkisi abi akşama kadar musait olmuyorum, ama akşam çevirisiyle atarım programlar da hiçbir zaman grameriyle tam çevirmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrardan kolay gelsin .
    tesisattan sisleri vs cıkarıp bastan toplaman cok daha temiz olur. sonra baglarsın extraları.
    takipteyim
    Motoru soyup komple toplayıcakmış, lehimsiz kablolarıda degiştirirsen sana şifalı olur abi

sübliminal var, kaçın

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı san adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sübliminal var, kaçın
    Algıda seçicilik böyle oluyor işte gördünüz. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrardan kolay gelsin .
    takipteyim
    Baya söktüm şu an. Motoru indirmesem bari :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Talebelik bizimkisi abi akşama kadar musait olmuyorum, ama akşam çevirisiyle atarım programlar da hiçbir zaman grameriyle tam çevirmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Motoru soyup komple toplayıcakmış, lehimsiz kablolarıda degiştirirsen sana şifalı olur abi
    Kendim keşfetmeye çalışıyorum ama zor oluyor tabi

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Çevirecek program bulamadım. Google translate ile dosyayı çeviriyorum ama ondada fotoğraflar olmadan çeviriyor. Öyle okumakta ayrı bi eziyet.

Elektirik tesisatıyla ilgili gözüne birşey çarptı mı? Hangi renk hangi işe yarıyor onu bari bilsem yarın lazım olacak
    Babylon diye bir program var tavsiye ederim çok uzun metinleri bile az bir hata ile çeviriyor.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Keşke haberimiz olsaydı yanınıza gelirdim tanışmak için, Urgup'e yolunuz ne zaman düşerse beklerim. Motorunuza ve bıkmadan uğraş verip bu hallere getirdiğiniz için size de maşallah diyorum.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı yns0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babylon diye bir program var tavsiye ederim çok uzun metinleri bile az bir hata ile çeviriyor.
    Programı indirdim ama kullanmayı beceremedim. PDF dosyasını çevirmek için satın almak mı gerek?

Alıntı bkaraca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke haberimiz olsaydı yanınıza gelirdim tanışmak için, Urgup'e yolunuz ne zaman düşerse beklerim. Motorunuza ve bıkmadan uğraş verip bu hallere getirdiğiniz için size de maşallah diyorum.
    Ürgüp'e gideceğimizi bende bilmiyordum. Yani haber verme durumu yoktu. Ali'nin (CBF1000 olan) dükkanda buluşacağımızı biliyordum sadece. Orda karar verdik nereye gideceğimize. İnşallah gelirsem bi dahasına haber vereyim. Sende Aksaray'a gelirsen beklerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Bugün ve yarın boşum. Sabahtan geçtim atölyeye. Çapan'da geldi sağolsun. Gelirken siparişlerimide getirdi. Balata spreyi, bolca üstüpü, elektirik bandı vs.

Atölyeyi temizleyip düzenledikten sonra sökme işlerine başladım.

Kafayı çıkardıktan sonra durum bu. Uzun farın ayar cıvatası yok. Zaten ayağıda kırılmış. Kısa ise ayar cıvatası tam açılmıyor. Wd40 sıktım ama yinede açılmadı hatta tornavida ağzı bozuldu. Çok yükseği gösteriyor. Onunla sonra ilgilenmem lazım.

Önceden tamir işlemlerinden geçmiş. Motorda ençok dikkatimi çeken heryere takoz koymaları oldu. Titreşimden dolayı nerdeyse bütün parçaları takoz ile bağlamışlar şaseye.

Atölye dar. Sökülen parçaları dışarda topluyorum.

Marş dinamosu çalışmıyordu. Daha önceden düz elektirik vermiştik arkadaşla, çalışmamıştı. Dinamo arızalı diye söktüm.

Bizim gruptan bi arkadaş var babası eski motor ustası. Kendiside motor ustası ama motosikletle değil motorlu testere vs şeylerle uğraşıyor. Sağolsun yardımcı oluyorlar. Dinamoyu sök hiç kurcalamadan getir demişti. Onun tanıdığı bi elektirikçi varmış ona götürecektim. Babası bi deneyelim dedi. Geçen denediğimizi çalışmadığını söyledim. Yinede deneyelim diyip ordan bi aküden elektirik verdi ve dinamo çalıştı. Ona baya sevindim. Biz artık nasıl yanlış bağladıysak çalışmamıştı. Belkide o gün bağladığımız akü bitikti.

Sanayiye gitmeden önce marş otomatiğini denemiştim çalışmamıştı. Ayrıca marş otomatiğine gelen kabloyu kontrol ettim oda çalışmamıştı. Yani sorun o ikisinde. Dinamoda sorun yok.

Bu düğme. Düğmeye elektirik geliyor. Geliş yolunda sorun yok ama gidiş yolunda sorun var. Kabloda kopukluk filan olabilir. Kablo çekeceğim heralde ordan.

Buda marş otomatiği. Gerçi baya pis gözükmüyor. Kırmızı beyaz olan kablo soketten çıkmış. Baktım elektirik gelmiyor. Düğmeden gelen kablo olabilir. Ama yinede düğmeye bassamda elektirik gelmiyordu.

Sökerken bikaç parça gördüm. Mesela bu parça ne işe yarıyor bilen var mı?

Birde bu var. Bu ne işe yarıyor?

Fan çalışıyormu çalışmıyormu bilmiyordum. Geçenlerde hararet sorunu olmuştu malum. Denemeler yapmak için çiviye kablo bağladım onuda artı uca bağladım. İstediğim yere elektirik verebilmek için.

Fanı sökmeden önce fana giden iki kabloyada kontrol kalemiyle baktım. İkisindede lamba yandı. Kontrol kaleminin ucunu artıya bağlayıp kablolalara baktım yine lamba yandı. İlk denemede ikisindede elektirik vardı. Diğer denemede ikiside şase vazifesi gördü. Elektirik işlerine pek kafam basmıyor.

Fanı söküp elektirik verince çalıştı. Fanda sorun yok. Müşürde sorun varmı yokmu bilmiyorum. Onuda saç kurutma makinası ile ısıtıp deneyebilirim sanırım.

Sonrada marş kolunu ve vites kolunu söktüm. Marş kolunun keçesi blok açılmadan değişmiyormuş ona bişey yapamam zaten.

Vites kolunun arkasından böyle bi lastik çıktı. Bunuda sanayiden bulurum inşallah.

Sonrada motorun eksozu diğer grenaj parçalarını filan hep söktüm. Hazır motoru dağıtmışken onlarıda temizleyip boyayayım bari. Deveboynu baya paslıydı zaten. Nikelaj yaptırsam dayanıklı olurmu bilmiyorum. Isıya dayanıklı siyah boya ilede boyayabilirim.

Söktüğüm parçaları sanayiye götürdüm. İnşallah yarın devam edeceğim.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sağolasın. İngilizcem okuduğumu anlayacak kadar var. Ama cümle kuramıyorum.

Bi şekilde hallederim onu. Kendim anlayamasamda anlayan arkadaşlardan yardım alırım artık.

sirpence68@gmail.com erdi68@live.com facebookdan yollasanda olur Karademir Erdi.

Sabah motor soğukken jikle çekiliyken çalışma videosu çekmiştim. Biraz garip çalışıyor gibi geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=NaGSwz5seks
    jikle çekili ve soğukken stabil çalışmaması dikkate alınmaz. Sıcak ve jiklesiz çalışma düzeni önemli. Yağ damlatıyor, dikkat et yağsız kalmasın motor.

Sipraiş ettiğin iridyum bujiyi motorun buji koduna göre mi sipariş ettin ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikle çekili ve soğukken stabil çalışmaması dikkate alınmaz. Sıcak ve jiklesiz çalışma düzeni önemli. Yağ damlatıyor, dikkat et yağsız kalmasın motor.

Sipraiş ettiğin iridyum bujiyi motorun buji koduna göre mi sipariş ettin ?
    Facebookda motorun grubunda buji kodunu sordum ona göre sipariş ettim. İrudyum iyi olur mu bu motorda ?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Facebookda motorun grubunda buji kodunu sordum ona göre sipariş ettim. İrudyum iyi olur mu bu motorda ?
    mübarek, facebook grubunda bi de ön camı sorsan ya.
    geceleri uyuyamirem.

Motosikleti
    mt 25
    Kalıp alıp doktursen daha kolay degılmı abı

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)