Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

KTM 640 Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    bu motordan adam olmaz aga başını düzeltirken kıçı dağılıyor. emekli adamı tarlaya sürüyon sende.s.s

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc

kırmızıyla işaretlediklerim yağ filtresi sarılar çelik yağ hortumları.

ortadaki filtre kavramadakı yağı sağ taraftaki yağ filtresine gönderiyor. Senin bu bağlantıyı şasenin ön tarafına bağlayıp üst taraftan depo altından dolaştırmışlar sanırım. Benimkinde depo altında üstünde çelik hortum yok. direk karbüratörün altından bağlantısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Şu kahverengi olan yağ hortumu değil mi ? Başka yağ hortumu var mı ondan hariç ?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motordan adam olmaz aga başını düzeltirken kıçı dağılıyor. emekli adamı tarlaya sürüyon sende.s.s
    Her geçen gün dahada güzelleşiyor. Adam olacak ve sende bu dediğine pişman olacaksın. Dağılma sebebide genelde benim hatam oluyor zaten.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/D7WoYy.jpg

kırmızıyla işaretlediklerim yağ filtresi sarılar çelik yağ hortumları.

ortadaki filtre kavramadakı yağı sağ taraftaki yağ filtresine gönderiyor. Senin bu bağlantıyı şasenin ön tarafına bağlayıp üst taraftan depo altından dolaştırmışlar sanırım. Benimkinde depo altında üstünde çelik hortum yok. direk karbüratörün altından bağlantısı.

https://i.hizliresim.com/1Jaj3p.jpg

Şu kahverengi olan yağ hortumu değil mi ? Başka yağ hortumu var mı ondan hariç ?
    Abi bizimkiler farklı heralde. O kahverengi olan benzin hortumu. Benim filtrelerde senin gösterdiğin gibi değil. Biri şasede önceki fotoğraf attığım şekilde. Diğerinide unuttum senin fotoğraftaki yerlerden birindedir. Ve benim hortumda sarıyla işaretlediğin gibi gitmiyor.

Biri debriyaj tarafının üstünde bağlı. Marş dinamosunu sökmek için rekorunu sökmüştüm hatta.

Bu çelik hortum ile gidiyor. O hortum ise aşağıdaki şekilde şaseye bağlı.

Şasenin diğer ucu ise bu şekilde. İki tane hortum çıkıyor. Kalın olan şanzımana bağlı. Sanırım havalandırma dediğin o. Diğer ise hava filtresi kutusuna gidiyor ama ucu bağlı değil. Elimle bi baktım bağlayacak yer denkgelmedi. Sökünce bakarım yerine. Bağlamak faydalı olursa.

Yağ kaçağını ise bulamadım. En çok yağ aşağıda gösterdiğim yerde vardı. Hortumlarda kaçak olabilir mi? Kolay bozulacak birşey mi? Eğer hortumda kaçak yoksa şu parçanın cıvatası kolay çıktı. O gevşemişte olabilir. Üst kapakta filan yağ kaçağı yok.

Eksantirik gergisi için değil mi bu parça? O biraz yağlı duruyor. Diğer taraflarda pek yağ kaçağı yok. Birde marş kolunun ordan var ama o önemli değil az kaçırıyor zaten.

Bugün el boşluğunda pasta cila yaptım.

Boya artık daha güzel duruyor. Sticker olmayınca tabi tamamlanmadı. İnşallah onuda bi ara halledeceğim. Reklamcı arkadaşım var dün bi yere çay içmeye gittik akşam. Motoru gösterdim ne görüyon dedim. "Süslenmemiş buna bi reklamcı lazım" dedi. Ben demeden anladı.

Birde iki parça soracağım. Ne işe yaradığını bilmiyorum.

Biri bu. Sarı mavi ve kırmızı yeşil renkleri. Soket gibi bişey.

Diğeride karbüratörün üstüne bağlanıyor. Yeşil ve turuncu renklerde iki kablo giriyor.

Motor bu şekilde toplanmayı bekliyor. Bu yağ sorununu çözmem lazım. Yarın çözebilirsem süper olacak. Akşam Aksaray Motosiklet Gezginleri olarak geleneksel salı toplantımız var. Her ayın ilk salısı toplanıyoruz.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    yağ filtre tipleri farklı ve bağlantı yeri farklı. Seninkini şasenin önüne bağlamışlar benimkinini karbüratörün altına. Hortumlarda ona göre farklı yerden dolaşmış.
    2. resimdeki kalın hortum motor bloğuna gidiyor ince olanda şasede bağlantısı olması lazım hava filtresini besliyor. Takmanda yarar var karbüratör temiz ve soğuk hava çekmesi için.

3. resimdeki egzantrik zincir gergisi. Çok fazla sıkma naziktir yalama olur.

Motoru komple temizle depoyu koltuğun üstüne koy çalıştır bak nerden akıtıyor.

Motoru yüksek devirde kullandın mı ? Yağını fazla atmış olabilir misin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Bence yağı fazla koydun ve motoru yüksek devirde kullandın tahliyesinden attı yağı. hava filtresinin içine bak orda yağ var mı ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    yağ filtre tipleri farklı ve bağlantı yeri farklı. Seninkini şasenin önüne bağlamışlar benimkinini karbüratörün altına. Hortumlarda ona göre farklı yerden dolaşmış.
    2. resimdeki kalın hortum motor bloğuna gidiyor ince olanda şasede bağlantısı olması lazım hava filtresini besliyor. Takmanda yarar var karbüratör temiz ve soğuk hava çekmesi için.

3. resimdeki egzantrik zincir gergisi. Çok fazla sıkma naziktir yalama olur.

Motoru komple temizle depoyu koltuğun üstüne koy çalıştır bak nerden akıtıyor.

Motoru yüksek devirde kullandın mı ? Yağını fazla atmış olabilir misin ?
    Evet yüksek devirde kullanınca attı zaten yağı. Az önce rölantide çalıştırdım neden geldiğine bakmak için. Yağ atma olmadı.

Sağdaki kapaktan bakıyorum camda yağ gözüküyor. Dibinde az bişey vardı.

Dün bu kadar yağ atmıyordu. Önceden yağ eklememiştim. Bloğun kenarına bulaşmıştı biraz. Birazda muhafaza sacına akmış. Dünde sıkıştırmıştım motoru.

Bugün ustaya gittim yağ çektirdim. Çubuğa bakarak doldurdu. İkinci çizginin üstünde olacak dedi hatta. (Bana mantıklı gelmedi. İki çizgi ortasında olur diğer vasıtalarda. )

Sonra organize sanayiye gittim 20 km kadar. Birazda yolda motoru sıkıştırdım. Bi çay içtim çıktım böyle olmuş. Yani 10 dk durmamışımdır. Ayrıca arka lastikte dişlerin arası yağlıydı. Yani yolda giderkende atmış yere dökülene lastik basınca bulaşmış. Yağı baya atmaya başladı.

Debriyaj tarafındaki cama mı bakmalıyım yoksa yağ çubuğuna mı? Birde motor çok ısınmış. Eve geldiğimde debriyaj tarafı el değmeyecek kadar sıcaktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Ama işte ne olduysa motoru topladıktan sonra oldu. Önceden kullanırken yağ atma sadece marş kolunun ordan vardı ve bende hiç yağ eklememiştim. Dün motoru topladım 50 km kadar yol yaptım yağ atmış gelince farkettim. Bugünde dediğim gibi yağ çektik ve atma fazlalaştı.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Motora yağ fazla koyulmuş sıkıştırıncada atmış yağı. Çubuktaki alt çizgi minimum üst çizgi maksimum. Ama çubuğun yağı doğru göstermesi için motorun soğumasını bekleyip yağında kartere süzülmesini beklemen gerek. Fazla yağ var motorunda.

Motoruna kesinlikle yağ ekleme yaptırma. Boşalt yağını komple değiştir 1 litre alıyor zaten 200 gram kadarda içinde kalıyor. filtresinde vesayre.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Motora yağ fazla koyulmuş sıkıştırıncada atmış yağı. Çubuktaki alt çizgi minimum üst çizgi maksimum. Ama çubuğun yağı doğru göstermesi için motorun soğumasını bekleyip yağında kartere süzülmesini beklemen gerek. Fazla yağ var motorunda.

Motoruna kesinlikle yağ ekleme yaptırma. Boşalt yağını komple değiştir 1 litre alıyor zaten 200 gram kadarda içinde kalıyor. filtresinde vesayre.
    Fazla yağı kapaktan atar değil mi? Birde o camdaki gösterdiği doğru mu? Sürekli aynı yerde duruyor benimki.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla yağı kapaktan atar değil mi? Birde o camdaki gösterdiği doğru mu? Sürekli aynı yerde duruyor benimki.
    kapaktan falan değil karbüratör tarafından bi yerden ne varsa bırakıyor benimde başıma geldi motor yanıyordu. Benimkinde cam gösterge yok bişey diyemicem sadece çubuktan kontrol edebiliyorum.

Yağını boşalt komple düzgün bi yağ koy, ustanın koyduğu yağın markası, dercesi ne ?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Castrol koydu. 10 40 mı neydi hatırlamıyorum onu. İnternetten bakmıştı bu motora ne koyulacak diye. Sen ne tavsiye edersin?

Yağ çok olunca hararet mi yaptırıyor birde?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Tabiki yapar hararet, motor yağdan dönmüyor.

20-50 valvoline 4t motorsiklet sentetik
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tabiki yapar hararet, motor yağdan dönmüyor.

20-50 valvoline 4t motorsiklet sentetik
    O yağı bi arayayım yarın. İnşallah bulurum Aksaray'da. Pek umudum yok ama. Yağı nasıl değiştireyim bunun? Dikkat edilecek bi husus var mı peki?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    O yağı bi arayayım yarın. İnşallah bulurum Aksaray'da. Pek umudum yok ama. Yağı nasıl değiştireyim bunun? Dikkat edilecek bi husus var mı peki?
    Yağı boşalttıktan sonra tapa açıkken marşa bas(ayak marşına) sağ taraftaki filtreyide söküp temizle. değiştir diyecemde ufacik bi filtre muadilini sanayide bulamazsın getirtmen lazım. Söküp temizle en güzeli.

Valvolin bulamazsan 10-40 tam sentetik başka bir yağ bul. Bu motorda performansa, sesli çalışmaya, hararete etki edecek en önemli husus yağ.

Markasını bilmemeyeceğin kadar, ustanın insifiyatifine bırakılmayacak kadar önemli.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sarı mavi ve kırmızı yeşil ; 44 no. parça "manyetik valf" yazıyor. (2000 şema) O soketin takılacağı oralarda bir yuva olması lazım. (Karbüratörde olabilir.???)

Diğer çift kabloyu bulamadım şemada.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yağı boşalttıktan sonra tapa açıkken marşa bas(ayak marşına) sağ taraftaki filtreyide söküp temizle. değiştir diyecemde ufacik bi filtre muadilini sanayide bulamazsın getirtmen lazım. Söküp temizle en güzeli.

Valvolin bulamazsan 10-40 tam sentetik başka bir yağ bul. Bu motorda performansa, sesli çalışmaya, hararete etki edecek en önemli husus yağ.

Markasını bilmemeyeceğin kadar, ustanın insifiyatifine bırakılmayacak kadar önemli.
    Valvolin olursa 20-50 o olmazsa 10-40 mı yani? Farkı ne peki?

Birde 10-40 ustanın koyduğu yağ tam sentetikti. Litresi 30-40 lira olandan motosiklet için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı mavi ve kırmızı yeşil ; 44 no. parça "manyetik valf" yazıyor. (2000 şema) O soketin takılacağı oralarda bir yuva olması lazım. (Karbüratörde olabilir.???)

Diğer çift kabloyu bulamadım şemada.
    Sağolasın. Nasıl bakıyorsun ona? Ben baktım bişey anlamadım klavuzdan. Birde manyetik valf ne oluyor?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Valvolin olursa 20-50 o olmazsa 10-40 mı yani? Farkı ne peki?

Birde 10-40 ustanın koyduğu yağ tam sentetikti. Litresi 30-40 lira olandan motosiklet için

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Sağolasın. Nasıl bakıyorsun ona? Ben baktım bişey anlamadım klavuzdan. Birde manyetik valf ne oluyor?
    farkı derecesi işte valvolin bu motor için 20-50 önermiş.

Her marka yağın farklı motorlara farklı derecede yağ önerileri var. Yağ bayileri sistemden görebiliyorlar.

KTM'cilerin çoğu iphone kullanıyor ben denedim benim motora gitmedi. En sağlıklı çalıştığına valvolinde kanaat getirdim. Vites geçişleri hararet durumu yağın akışkanlığı en güzeli bu. Castrol de denedim 1 ay sonra falan vitesler kemikleşmeye başlıyor.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Vites diyince aklıma geldi. Bugün motor çalışırken vitesi boşa alamadım. Stop edip aldım. Yada motoru ileri geri yaparak alabiliyorum.

Bu yağı alayım mı o zaman? Doğru yağ mı?

https://yagpazarlama.com/motorsiklet...torsiklet.html

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    evet bunu kulllanıyorum ben. Yumşacık herşey memnunum baya. Benimkinde 2. viteste problem var. 2 kere yoklamadan geçmiyor bu yağla tek seferde geçiyor. Ve motorda gayet sessiz çalışıyor.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    evet bunu kulllanıyorum ben. Yumşacık herşey memnunum baya. Benimkinde 2. viteste problem var. 2 kere yoklamadan geçmiyor bu yağla tek seferde geçiyor. Ve motorda gayet sessiz çalışıyor.
    O sorunu bugün bikaç kez yaşadım. İkiye attım diye gaz veriyorum meğer geçmemiş. Boş yere bağırtıyorum motoru.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Abı forumlarda gezıyordum yağ şemaları ıcın milletın hangı yağı kullandıgıma baktım (ecnebılerın) genelde Mobil 1 15W-50 kullanıyor herkez bır bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

http://advrider.com/index.php?thread...-leaks.969807/

Sana iş çıktı abi

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Castrol koydu. 10 40 mı neydi hatırlamıyorum onu. İnternetten bakmıştı bu motora ne koyulacak diye. Sen ne tavsiye edersin?

Yağ çok olunca hararet mi yaptırıyor birde?
    abi castrolün sarı kutularında sadece racing yazanlar tam sentetik gerisi yarı sentetik oluyor çoğu ustayım geçinen bilmiyor
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)