Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 TL Maliyetle Sinyali Açık Unutma Derdine Çözüm*

Motovento
    REKLAM ALANI
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Arkadaşlar sadece fikir vermesi açısından, dezavantajları var ışıklarda sinyal verip beklerken çıkan ses kulağınızı tırmalayabiliyor ancak ben yaptıktan sonra memnun kaldım ve kullanıyorum.

Gerekli malzemeler : 12 Volt Devreli Buzzer ve kablo - Elektronikçilerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Öncelikle motosikletin sinyal flaşörünü bulmalısınız, flaşöre paralel olarak aşağıda resmi bulunan buzzerı + - kutuplarına dikkat ederek bağlıyorsunuz ve sinyalin yanıp sönmesine paralel olarak dit dit şeklinde ses çıkarıyor. Buzzer ı su almayacak bir yere gizlerseniz iyi olur, motosiklette flaşör genelde sele altında bulunur hemen yanına buzzerı gizleyebilirsiniz.

Buradaki 12 mm olanı, ses biraz daha fazla çıksın diyorsanız daha büyüklerini alabilirsiniz.

İsteyen olursa uygulanmış halinin videosunu çekebilirim.

ttonay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    fikir güzel aklına sağlık.
    kısa bir videosunuda koysan çok güzel olur cıkardığı sesi duysak yeter .

Afitron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo SG250-4
    Benim Skygo Sg-250 motosikletimde bu sistem orjinal olarak var ve kesinlikle kullanışlı olduğunu düşünüyorum.Yapmak isteyenlere tavsiye ederim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Öten flaşör 10 lira zaten.

sinyal kullanmıyorum sıfır sıkıntı :D

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öten flaşör 10 lira zaten.
    Çok dedin, 7-8 tl.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hayır 3 lira

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır 3 lira
    Tüh.. Vay şerefsiz, kazıklamış beni.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Çıkan ses kulak tırmalıyor da bu bip bip daha beter değil mi? Amaç ses çıkmaması ise başka bir çözüm bulmalısın. Bu arada benim scooterda sinyal elektronik yani mekanik ses falan çıkmıyor. Işığı görmezsem açık unutuyorum tek sıkıntı bu.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    zaten sinyaller açık unutulmasın diye takılıyor. bende aynı dertten muzdaribim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok kafaya takıyorsanız belli bir süre sonra elektriği kesen bir devre de yapılabilir. Fakat unutulması, yani açık kalması görünürlük açısından bir avantaj bence.

Ben genelde sol şeridi kullanır ve sol sinyali hep açık bırakırım, zaten sol şeritte olduğum için sinyal kimseyi yanıltmaz, fakat yanıp sönen bir sinyal görünürlüğe her zaman faydalıdır.

Aynı şekilde en sağdan gidiyorsam da sağı sürekli açık bırakırım.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kafaya takıyorsanız belli bir süre sonra elektriği kesen bir devre de yapılabilir. Fakat unutulması, yani açık kalması görünürlük açısından bir avantaj bence.

Ben genelde sol şeridi kullanır ve sol sinyali hep açık bırakırım, zaten sol şeritte olduğum için sinyal kimseyi yanıltmaz, fakat yanıp sönen bir sinyal görünürlüğe her zaman faydalıdır.

Aynı şekilde en sağdan gidiyorsam da sağı sürekli açık bırakırım.
    İlerde tali yolda bekleyen biri önüne atlar. Ben yola çıkarken solumdan gelene bakıyorum. Eğer sinyal vermişse yola çıkıyorum. Sinyal vermeden dönersede sövüyorum. Hatta bi keresinde birinide dövmüştüm ama o önemli değil. Tehlikeli bi durum yani sinyal açım gitmek.
    MSMorkan ve gerivites bunu beğendiler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Sürücü kursunun motorlarına yapayım bir ara adaylar sinyali acık unutuyorlar telsizle mandallama yapa yapa tuş laçka oldu

Hocam bir montaj videosu istiyoruz, sipariş ettik buzzeri ama ne sinyal flaşörü nasıl birşey nede montaj nasıl yapılır haberimiz var

Motosikleti
    Birde role almadığımızı varsayarsak buzzer ile yaptık diyelim sag sol sinyal için 2 adetmi bağlamamız gerekicek birde montaj yaparken sigorta mantığı gibi tek kablodanmı bağlantısını yapıyoruz işi bilen biri açıklarsa seviniriz

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlerde tali yolda bekleyen biri önüne atlar. Ben yola çıkarken solumdan gelene bakıyorum. Eğer sinyal vermişse yola çıkıyorum. Sinyal vermeden dönersede sövüyorum. Hatta bi keresinde birinide dövmüştüm ama o önemli değil. Tehlikeli bi durum yani sinyal açım gitmek.
    Otobanda demeyi unutmuşum, ama en sağ ya da en sol dediğime göre çok şeritli bir yol olduğu anlaşılmalıydı

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde role almadığımızı varsayarsak buzzer ile yaptık diyelim sag sol sinyal için 2 adetmi bağlamamız gerekicek birde montaj yaparken sigorta mantığı gibi tek kablodanmı bağlantısını yapıyoruz işi bilen biri açıklarsa seviniriz
    Tek buzzer yeterli, flaşörler iki taraf içinde tek bir sinyal üretir. anahtar/koldan ayırırız yönünü.
    ayzek bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yani flaşörden çıkan kabloya bir tane bağlamamız yeterli olacak tam hatırlamıyorum ama hunkta 3 lü vardı öbür motorları hiç bilmiyorum kaçlı olduğuna söküp bakmak lazım tek kabolaya sigorta bağlar gibi + ya bağlamız gerekiyor sanırım şuanda tek soru işareti bu kafamdaki bir ara deneyeceğim

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkan ses kulak tırmalıyor da bu bip bip daha beter değil mi? Amaç ses çıkmaması ise başka bir çözüm bulmalısın. Bu arada benim scooterda sinyal elektronik yani mekanik ses falan çıkmıyor. Işığı görmezsem açık unutuyorum tek sıkıntı bu.
    Olayı çok yanlış anlamışsınız, birincisi benim motosikletimde normalde sesli flaşör yok, yani hiç ses çıkmıyor ve bu nedenle ben böyle bir şey yaptım.

Öten flaşörlerin 10 lira olduğunu biliyorum bu yöntemle flaşörünüz orijinal kalıyor. Kutupları doğru bağlandığı sürece motosiklete hiç bir zararı yok.

Bip bip şeklinde çıkan ses bana çok rahatsız edici gelmiyor alıştım artık hoşuma bile gitmeye başladı, görenlerde genelde beğeniyor.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------
    Video isteyen arkadaşlar buyrun:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)